Şimdi Ara

Evde pitbull bakıyorum soruları alayım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
3
Favori
12.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kopekler sahiplerini yansitir derler.Ama pitbull ve doberman kopekleri cok urkutucu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görünüşleri biraz ürkütücü evet. Ama işte bu tarz, bu cins köpekler saçma sapan insanların eline geçerse vay haline
  • gollatr kullanıcısına yanıt
    Benim kuzenim almisti kuzenime bile saldiriyordu ustelik yavruydu yani daha 1 2 yasindaydi.Cok havliyordu.Cok antipatim var.Bide Arjantin dogo cok urkutucu.Acayip hirliyorlar.Beni tanimasina ragmen arkadasim baska odaya gittiginde ustume dogru hirliyordu.Malesef pek sevmiyorum kopekleri.Goldenler cok yilisiklar bu cinslerde cok saldirgan.Ama ortasi yok.En guzeli pisiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzende de vardı bir tane. Adı paşa. Çokta kibar hayvandı. Fakat meselede bu, hayvan olması. Pitbullar saldırdığı zaman işini bitirmeye yönelik olurlar. O çeneyi açamazsın. Kuvvetli hayvandır. Bu yüzden besleyecek kişilerin nitelikleri belirlenmesi gerekiyor. Aile köpeği değil, önce bunu anlamak lazım. Aile köpeği dediğin kelebek kovalar, hırlar, saksıya çişini yapar. Pitbulun gücü fazla olduğu için hareketleride değişir. İlk olarak hayvana hayvan olduğu için katil yada kötü muamelesi yapılamaz. İkincisi ise sahiplerinin bu hayvanları beslemesi için ehliyet alması gerekir. Her gün neredeyse görüyoruz, kediyi parçalamış çocuğun kemiğini kırmış vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende pitbull ların kulağının neden kesildiğini merak ediyorum?
    Ve ayrıca yolda görsem zincirle bağlı olsa bile geri dönerim çünkü korkunç suratı nekadar eğitirsen eğit değişmez ve bu yüzden canavar olarak görülmeye devam eder aynı durum dobermanlar içinde geçerlidir. Cevaplarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Üstad Vi -- 4 Temmuz 2015; 7:15:12 >
  • Bende köpekleri çok severim ama pitbull ne kadar eğitirsen eğit birgun basina bela açmaz umarim.

• Sokak serserilerin alıp bir yere bağlayıp sadece hava olsun diye yürüttükleri pitbull'larla, ilk günden beri iyi eğitim verilmiş, düzgün sosyalleşmiş pitbull'ları kıyaslayacak kadar cahil olmayın.

Benim de beslemek istediğim bir köpek türü değil pitbull ama bunun tek sebebi çok emek istemesi. Düzgün yetiştirmek için bir golden'a harcayacağınız emeğin 4-5 katını istiyor. Bunun bilincinde olmadan pitbull alanlar yüzünden de hayvanların gördüğü önyargıya bak.

• Hocam pitbullar eğitilemez diyenlere sezar milan ı örnek gösterin.

• Annanemlerin karşı komşularının pitbulları vardı galiba zinciri bi keresinde kırmıştı kendi tavuklarını yemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Üstad Vi

Hocam bende pitbull ların kulağının neden kesildiğini merak ediyorum?
    Ve ayrıca yolda görsem zincirle bağlı olsa bile geri dönerim çünkü korkunç suratı nekadar eğitirsen eğit değişmez ve bu yüzden canavar olarak görülmeye devam eder aynı durum dobermanlar içinde geçerlidir. Cevaplarsanız sevinirim

Dobermanlar itaatlere uyan sadik bir koruma köpeğidir herkes besleyemez zaten gordugun dobermanlarin yuzde doksaninin egitimi vardir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad Vi : Sapikca estetik degerleri olan insanoglu, dusuk kulakli kopeklerden hazetmemekte, dik dursun diye garibanlarin kulaklarini kestirmektedir. baska da bi mantikli sebebi veya aciklamasi yoktur. Pitbull ve dobermanların görünüşleri ürkütücü fakat herkes de bir ön yargı var pitbull deyince adamı parçalaması gibi şeyler geliyor akla.

Sleepingforest : Evet aynen öyle hocam insanlarda önyargı var pitbull deyince tabana kuvvet... Ki iyi eğitilmiş, hep oyun oynama peşinde olan bir köpekden ne beklenır kı? Zaten ileride biraz daha büyüyünce o sevginin kat kat karşılığını gösteriyor.

Siyahatlıprens : Benimkinin sadece kedilere kini var hocam hiç tanımadığı bir insanın bile üzerine atlayıp oyun oynar bütün gün. Ama kedi gördüğü zaman direk üzerine koşmaya başlıyor
  • Pitbull'ları diğer ırklardan ayıran en büyük özellik taşıdıkları "gameness" duygusudur ki bu duyguyu yaptığı işi bırakmamak ve AZİM olarak türkçe de adlandırabiliriz.
    O dönemlerde üreticiler insan agresyonu yüksek olan Pitbull'ların gameness lerinin daha düşük olduğunu farketmişlerdir.
    Yani burada farkedilmiştir ki bu köpekler sinirli olduklarından dolayı değil gameness'lerinden dolayı dövüşmek istemektedirler.
  • Aslına bakılırsa yıllar önceki köpek dövüştüren insanlara böyle bir ırk yarattıkları için borçlu sayılırız, ancak şuanda bu ırk saflaşmış ve en iyi köpekler üretimde olduğu için "dövüş" olayı tamamen gereksiz ve anlamsızdır. Zaten elimizde kazanılmış insan agresyonu sıfır , eğitilebilirlikleri çok yüksek, kısa tüyleri ve kendine güvenlerinden dolayı her sese havlamamaları ile ev hayatına uygun, acı eşiklerinin yüksekliği ile çocukların sert oyunlarına tahammüllü ve dünya tatlısı bir ırk var.. Bütün bunları düşünürsek bu zamanlardaki köpek dövüşlerinin nedenleri çok çok farklıdır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollatr

Pitbull'ları diğer ırklardan ayıran en büyük özellik taşıdıkları "gameness" duygusudur ki bu duyguyu yaptığı işi bırakmamak ve AZİM olarak türkçe de adlandırabiliriz.
    O dönemlerde üreticiler insan agresyonu yüksek olan Pitbull'ların gameness lerinin daha düşük olduğunu farketmişlerdir.
    Yani burada farkedilmiştir ki bu köpekler sinirli olduklarından dolayı değil gameness'lerinden dolayı dövüşmek istemektedirler.

Liveleakta bir video vardi pitbul kopegin birini isirmis birakmiyo kafasina sopayla vuruyolar kanatmislar kafasini ama birakmiyo alttaki kopek can cekisiyor acidim yemin ederim orda olsam o pitbula sahibinin yaninda bicagi sokardim girtlagina pitbulla çözüm kangal dir soyle hayvan gibi bi kangal alican bak bakam o pitbul yaklasabiliyormu

• Arkadaşım sen bildiğin gibi yap. Ama internette bu tür videolar çok var, senin o çok beğendiğin golden ın bile dövüş videosu var neden pitbull'a yoğunlaşıyorsun? Senin gibi önyargılı ve eğitimden anlamayanların eline düşerse pitbull vay haline. Ve pitbull'un sahibine bıçağı sokarsan pitbull da sana dişlerini sokar emin olabilirsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollatr

Arkadaşım sen bildiğin gibi yap. Ama internette bu tür videolar çok var, senin o çok beğendiğin golden ın bile dövüş videosu var neden pitbull'a yoğunlaşıyorsun? Senin gibi önyargılı ve eğitimden anlamayanların eline düşerse pitbull vay haline. Ve pitbull'un sahibine bıçağı sokarsan pitbull da sana dişlerini sokar emin olabilirsin :)

Pitbulu bicaklarim dedim adami degil golden dovus videosu atsana bana o hayvan zor durumda kalmadikca kediye bile saldirmaz ya sıkıstirmislardir illa bisiy vardir

• Şimdi şöyle düşünelim. İyi eğitilmiş bir pitbull gidip de kimseye saldırmaz. İyi eğitilmiş diyorum. Diyelim ki ben yürüyorum köpeğimle sen karşıdan geliyosun pitbull'u görünce saçma sapan hareketler yaptığın için hayvanın dikkatini çekiyor ve şüplendiriyorsun. Bu böyle yani. Hangi hayvan olursa olsun dövüştürmek kadar gereksız bırsey yok o da canlı. Ha o dövüşmüş ha siz. Ne farkeder. Ve pitbulların sadece kötü tarafını görmeyi bırakın. Google'a pitbull saldırısı yazınca birsürü şey çıkıyor. Bide oraya eğitimli pitbull yaz bakalım ne çıkıyor. Ve eğer ileride köpek almaya kalkarsan önce seni eğitmeleri gerek 2klı arkadaşım
  • Peki sen eğitimli pitbullu sokağa tasmasız bırak bende goldeni ?

• Tehlıkelı kopek yoktur tehlikeli köpek sahibi vardir. Pitbullar 19. Yy da bebek bakıcılığı bile yapmıştır. Ki ünlü köpek terapisti cesar milanda hep pitbull besler saldırgan hayvan görürseniz bunun sebebi insanlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neboland -- 5 Temmuz 2015; 12:39:00 >
  • Hocam tamam seni anlıyorum haklısın ama yüzlerce insan dostu köpek varken neden pitbull tercih edersin ki.Hayır görünüşü de hoş değil şu hayatta gözüme güzel gelen tek pitbull cesarın daddy idi zaten

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.