Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: can795

90 à dolusunun gelmesi hayal.
    yeni astra nın dizel otomatik 92 üzerine far paketi cartı curtu ekledinmi 100 ü buluyor ☺

Bu aracın Türkiyede üretilecek olması fiyatlarda önemli bir avantaj oluşturacaktır bunuda unutmamak gerek arkadaşlar, yani seleflerine göre 10-15 bin tl ucuza satılabilir...

buda 80-90 lı rakamlara en dolu dizelin satılma ihtimalini güçlü kılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Orijinalden alıntı: can795

90 à dolusunun gelmesi hayal.
    yeni astra nın dizel otomatik 92 üzerine far paketi cartı curtu ekledinmi 100 ü buluyor ☺

Bu aracın Türkiyede üretilecek olması fiyatlarda önemli bir avantaj oluşturacaktır bunuda unutmamak gerek arkadaşlar, yani seleflerine göre 10-15 bin tl ucuza satılabilir...

buda 80-90 lı rakamlara en dolu dizelin satılma ihtimalini güçlü kılıyor...

Ben bu düşüncenizi şaka olarak algılıyorum, Türkiye de üretilmesi 1000 TL bile etkilemez bu ülkede vatandaşı nasıl kazıklarız diye bakar firmalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

110 bın cok fazla yaa..c sınıf bır arac 90 kagıdı aşmamalı ne olursa olsun..turbolu versıyonun yakıt tuketımı 7-8 lıtreyı asmaz sa alabılırım yoksa lpg ye devam

Haklısınız ama civic Full versiyonu c sınıfı olarak varsaymayin, dizel otomatik en full civic yani touring skora süperb ile aynı sınıf ve fiyatta olursa şaşırmayın. Sadece bir firmada değil tüm firmalarda inanılmaz bir artış var, doları bahane ederek...

• quote:

Orijinalden alıntı: Juvenoox

quote:

110 bın cok fazla yaa..c sınıf bır arac 90 kagıdı aşmamalı ne olursa olsun..turbolu versıyonun yakıt tuketımı 7-8 lıtreyı asmaz sa alabılırım yoksa lpg ye devam

1.6 tdi zor yakalıyorum o değerleri 100 km hızı geçmeden mi sürüyorsunuz gerçekten merak ettim.

şuana kadar 4 tane jazz 2002-2005-2007-2010 kullandım 7-8lt şehir içi ortalamam oluyordu simdi tüplü eco fb7 var 7-9 arasında hep ortalamam oldu.izmirden ıspartaya gittim 3 kere 130 km hız sabitliyici açarak otobanda, duble yollarda ise 110 sabit hızla gittim ortalama 6,1 gösteriyordu buna istinaden şehir içi 2~2,5 lt fazla yaksa 8,5 eder kabaca...fiili olarak 75 liralık gazla şehir içi işe git gel (55 km iş ev arası gidiş dönüş) 410 km altına daha düşmedim sabah akşam trafiğinde.buradan hesap yapabilirsin. demek istediğim 10 lt yakarsa benzin turboda beni üzer..heleki benzin 5tl sınırında olduğunu düşünürsem.

• quote:

quote:

1.6 tdi zor yakalıyorum o değerleri 100 km hızı geçmeden mi sürüyorsunuz gerçekten merak ettim.

1.6 dizel hangi markanın? ford veya opel se normal ama, 1.6 dizel binek bir araçta 8 litre yakıyorsa, o motor motor değildir hemen kontrol ettirin...

• quote:

quote:

quote:

şuana kadar 4 tane jazz 2002-2005-2007-2010 kullandım 7-8lt şehir içi ortalamam oluyordu simdi tüplü eco fb7 var 7-9 arasında hep ortalamam oldu.izmirden ıspartaya gittim 3 kere 130 km hız sabitliyici açarak otobanda, duble yollarda ise 110 sabit hızla gittim ortalama 6,1 gösteriyordu buna istinaden şehir içi 2~2,5 lt fazla yaksa 8,5 eder kabaca...fiili olarak 75 liralık gazla şehir içi işe git gel (55 km iş ev arası gidiş dönüş) 410 km altına daha düşmedim sabah akşam trafiğinde.buradan hesap yapabilirsin. demek istediğim 10 lt yakarsa benzin turboda beni üzer..heleki benzin 5tl sınırında olduğunu düşünürsem.

1.5 turbo da karma 7 litre civarı olacaktır diye düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 14 Kasım 2015; 16:25:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eskemre

quote:

quote:

1.6 dizel hangi markanın? ford veya opel se normal ama, 1.6 dizel binek bir araçta 8 litre yakıyorsa, o motor motor değildir hemen kontrol ettirin...

2013 jetta normal sürmem aracımı 180 altına zor inerim 1 vitesde hızlı kalkar ayağımı gaza göre asla ayarlamam direk dip yaparım.Zaten ortalama ayda 400 tl altında trafik cezası ödemem.🙃

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

2013 jetta normal sürmem aracımı 180 altına zor inerim 1 vitesde hızlı kalkar ayağımı gaza göre asla ayarlamam direk dip yaparım.Zaten ortalama ayda 400 tl altında trafik cezası ödemem.🙃

O zaman nasıl o değerlerin yakalandığını merak etmeniz manidarmis☺ Gelecek olan araç dizel icin bg ve tork olarak kullandığınız araçtan daha yüksek olacak, gelen sanzuman gore jettaya gore aynı kullanımda en az 1 ila 1.5 litre az yakarsınız.

• Fiyatı bilinmez ama bir gerçek var ki hem iç hem dış tasarım çok iyi. Spor coupe görüntüsü var.

CVT şehir içi için en iyi şanzıman.

Keşke paramız yetse de alsak.

• fb7 üzerine 15 kagıt calısır vala..yoksa çokmu oldu..
  • quote:

fb7 üzerine 15 kagıt calısır vala..yoksa çokmu oldu..

Fb 7 ikinci eli, üzerine 15 diyorsan baz modelini alırsın belki yeni kasanın :D
  • ABD sitesinde teknik detaylar iyice açıklanmış. Şanzumanlara bakınca manuel ve donanım seviyesine göre farklılaşan 2 adet cvt şanzuman gözükmekte. Yani üst modellerde kullanılan cvt ile baz modeldeki cvt arasında fark var. Resimde de şanzumanların dişli oranları yer alıyor. Ayrıca bagaj hacminde anladığım kadarı ile 20 litre azalma var, 420 lt gözüküyor, 15.1 cu ft demişler...

• eskemre kullanıcısına yanıt
    Bagaj 420 ise bir sedan için hâlâ az.

• quote:

quote:

fb7 üzerine 15 kagıt calısır vala..yoksa çokmu oldu..

Fb 7 ikinci eli, üzerine 15 diyorsan baz modelini alırsın belki yeni kasanın :D

HADİ YA ALDIGIM YERE BAKTIM 67 BIN BANDINDA 2.ELİ YENISI GELDIGINDE 70 BINE CIKSA +15 85 BIN PEHHHH...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imbus_civata -- 15 Kasım 2015; 18:25:46 >
  • BU ARADA 10 BIN BAKIM YAPTIRDIM 800 TL HAYIRLISI OLSUN..
  • quote:

BU ARADA 10 BIN BAKIM YAPTIRDIM 800 TL HAYIRLISI OLSUN..

Aynı bakım İzmit Hladızda 500 e hallolurdu kesin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Bagaj 420 ise bir sedan için hâlâ az.

Banada az geldi ama belkide hatalı çevirdim bilemedim
  • Arkadaşlar aşağıdaki linkten yeni civic için arabamı oluştur linkine tıklayarak donanım ve opsiyonları inceleyebilirsiniz. En üst düzey olan touring te zaten neredeyse gerekli herşey standart, benim dikkatimi çeken touring te opsiyonel olarak kablosuz akıllı telefon şarj standı koymuşlar :) Tasarımı da baya hoş ve görüntüyü bozmayacak şekilde olmuş...

http://automobiles.honda.com/tools/build-price/trims.aspx?ModelID=FC1F9GKNW&EColor=NH-788P&IColor=IV&ModelName=Civic%20Sedan&ModelYear=2016

• eskemre kullanıcısına yanıt
    Hocam bize iki farklı cvt şanzıman getirmezler. bence tek bir modelini getirirler. acaba ikisi arasındaki fark ne..
  • touring modeli 27,335 dolar gösteriyor. şu an 78.169 tl ediyor türkiye'de. buna biricik ülkemiz daha ötv basacak...
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.