Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakankaran

Cok guzelmis aydinlatmasi en azindan orta donanimda olur insallah

Orta donanımda sunmazlar en üst donanımda olur yine, inşallah Avrupa versiyonda da olur led farlar. Önceki kasanın Amerika versiyonu halojen farlıyken Türkiye'ye xenon farlı gelmişti.
  • Araç bayiiye ne zaman gelece bilginiz var mı ? Alacagımdan sormuyorum( keske butcem yetsede alsam) gidip canlı gormek istiyorum :) cunku tasarımı aşırı derecede begendim. Ozellikle iç mekan ve arka tasarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • test araçları 1 yıl sonra bayilere gelir
  • Önceki sayfalarda honda Türkiye başkanının sözleri var, 1.6 lpgli atmosferik, 1.5 turbo ve 1.6 dizel diyor adam.

Bu motor yelpazesinde herkes bütçesine, zevkine göre bi motor bulabilir. Süper olur.

• Aracin yuksekligi azaltilmis acaba TR de yere carpma sorunu olur mu malum yollarimizin hali tumsekler kasisler vs.?

• quote:

Civicx forumunda araci teslim alanlarin yorumlari var dedikleri sey, bu otomobil luks sinifi ekonomi sinifi fiyatina veriyor , bir de cok iyi yalitimi var diyorlar . Honda soninda yalitim isini cozdu galiba

Araçta ağırlık merkezinin yeri ile oynanarak yol tutuşu da daha iyi hale getirilmiş, forbes te bir yazıda araç için, dıştan d sınıfi gibi görünmesini içi ile de desteklediği yorumu yapılmış. Civic en üst versiyonları d segment ine oynayacak muhtemelen...

• quote:

Aracin yuksekligi azaltilmis acaba TR de yere carpma sorunu olur mu malum yollarimizin hali tumsekler kasisler vs.?

Hiçbir civic fb6 kadar yere sürtmez☺ Araçta 17 ve 18 jant seçeneği olacak sorun olacağını sanmam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 13 Kasım 2015; 15:31:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

quote:

Orta donanımda sunmazlar en üst donanımda olur yine, inşallah Avrupa versiyonda da olur led farlar. Önceki kasanın Amerika versiyonu halojen farlıyken Türkiye'ye xenon farlı gelmişti.

led farlar sadece civic touring modelinde mevcut,
    diger modellerde sadece gunduz fari ve stoplar led.
    ayrica touring modelinin on sinyalleri de led ve tasarim da mercedes gibi boydan boya uzaniyor.

civic touring
    https://www.youtube.com/watch?v=zHcooMiOJYs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halted__ -- 13 Kasım 2015; 16:03:40 >

• hazirana varmaz tr de banttan iner araç arkadaşlar.mevcut fd7 yi satamıyorlardı zaten şimdi hiç satamıyorlar.
    O yüzden ellerini çabuk tutuyorlar.honda tr başkanının açıklamalarıda bu yönde

• quote:

Led farlar ABD deki touring yani en üst versiyonda var, muhtemelen Türkiye'de de en üst versiyonda görürüz. Yani 90 bin TL den aşağı Led görmeyiz gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 13 Kasım 2015; 22:18:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halted__

quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

quote:

led farlar sadece civic touring modelinde mevcut,
    diger modellerde sadece gunduz fari ve stoplar led.
    ayrica touring modelinin on sinyalleri de led ve tasarim da mercedes gibi boydan boya uzaniyor.

civic touring
    https://www.youtube.com/watch?v=zHcooMiOJYs

Zaten sırf touring modeli için bekliyorum, bugün facebook taki honda Türkiye hesabına da gelmesi için yorum yazdım. Touring versiyonu gelirse c sınıfında hiçbir sedan honda civic 1.5 turbo ile yarışamaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 13 Kasım 2015; 22:17:32 >

• 90 à dolusunun gelmesi hayal.
    yeni astra nın dizel otomatik 92 üzerine far paketi cartı curtu ekledinmi 100 ü buluyor ☺

• Satis rakamlarini bir yildir takip ediyorum 600-900 bandinda dalgalaniyor bu araca lpg cakmasan sanmiyorum 400 den fazla satsin ,yanlis anlasilmasin arac guzel ve ben de seviyorum ama durum bu , rakibin corolla 3000 bandini geciyorsa evet civic yeterince satmiyor maalesef .. yeni hondada degisen ne en onemlisi kalite algisi ve gercek motor teknolisi yani hepimizin arzu etigi honda imaji ,ayni hatalari yapmazlarsa evet bu kez satacak..

• evet hocam dediğiniz gibi.mevcut civic in satmamasının en önemli nedeni bi önceki kasanın gölgesinde kalması. ama şimdi çıkan kasa gerçek özgün bir tasarım yıllık 20000 İ geçer rahat

• 1.5 motor 200 beygir dile kolay fiyatini iyi ayarlayabilirlerse ciddi satabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: can795

90 à dolusunun gelmesi hayal.
    yeni astra nın dizel otomatik 92 üzerine far paketi cartı curtu ekledinmi 100 ü buluyor ☺

Benzinli den bahsediyorum, dizel otomatik full zaten 100 ve üzeri...

• quote:

Satis rakamlarini bir yildir takip ediyorum 600-900 bandinda dalgalaniyor bu araca lpg cakmasan sanmiyorum 400 den fazla satsin ,yanlis anlasilmasin arac guzel ve ben de seviyorum ama durum bu , rakibin corolla 3000 bandini geciyorsa evet civic yeterince satmiyor maalesef .. yeni hondada degisen ne en onemlisi kalite algisi ve gercek motor teknolisi yani hepimizin arzu etigi honda imaji ,ayni hatalari yapmazlarsa evet bu kez satacak..

Honda 10 yıldır aynı motorun ekmeğini yiyor, bu motorlarda artık bir 10 sene gider☺ Fb7 den genel anlamda memnu olmakla birlikte, mevcut modelde eksik kalan,motor ve kalite algısını gideren yeni kasa rakipleri karşında oldukça şanslı. Burada iş honda Türkiye de bilmekte, bizi adam yerine koyup Avrupa ve abd deki her versiyonu getirir ve fiyatları volvo ile değil de opel ve ford bandında tutarlarsa yeni kasa sınıfında rekor bile kırabilir. Bu kasaya atmosferik + lpg, turbo yüksek güç ve dizel otomatik kombinasyonu koymak çok zor bir iş değil, honda nin yapması gereken bu, sonra koltuğa yaslanıp bekleyecek. Bu motor seçenekleri her ihtiyaca hitap ediyor. Ayrıca 3 motor tipine de (atmosferik benzin+lpg, turbo benzin ve dizel) manüel ve otomatik seçeneği koyarsa, 3x2=6 motor sanzuman kombinasyonu olur. 3 donanım seviyesi yaparsa 3x6=18 farklı kombinasyon dan oluşan araç eder. Böylece her keseye ve her kese uygun araç satabilir. 65 binden girer 100 binden çıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 13 Kasım 2015; 23:41:37 >

• 110 bın cok fazla yaa..c sınıf bır arac 90 kagıdı aşmamalı ne olursa olsun..turbolu versıyonun yakıt tuketımı 7-8 lıtreyı asmaz sa alabılırım yoksa lpg ye devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

110 bın cok fazla yaa..c sınıf bır arac 90 kagıdı aşmamalı ne olursa olsun..turbolu versıyonun yakıt tuketımı 7-8 lıtreyı asmaz sa alabılırım yoksa lpg ye devam

1.6 tdi zor yakalıyorum o değerleri 100 km hızı geçmeden mi sürüyorsunuz gerçekten merak ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.caranddriver.com/reviews/2016-honda-civic-sedan-15l-turbo-test-review

bastaki resimde 0-60 mil icin 7,6 sn degeri verilmis surda yazan 6,8 saniye golf gti değerleri aşağıda yukselen beygir ve torkla gti'a baya yaklasacagını tahmin ediyorum.70-80 bin laraya baz model icin bana kalirsa muazzam degerler bunlar.

https://www.caranddriver.com/reviews/2015-volkswagen-gti-long-term-test-review

0-100 km otomatik 7 saniye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 14 Kasım 2015; 0:42:11 >

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.