Şimdi Ara

Fallout 4 (2015) [ANA KONU] (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.594
Cevap
54
Favori
153.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Slp

quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

quote:

GTX 850M ile low ayarlarda en ufak bir fps düşüşü olmadan akıcı oynayabiliyorum. ayarları yükseltmeyi denemedim gerek yok ihtiyaç duymadım. yaklaşık 2 saat oynadım. herhangibir crash vs. olmadı. biyerde bi kadının eteği kafayı yedi sadece ama hemen düzeldi oda

normalde gece takılmayı sevmem ama bu oyunda gece takılcaz gibi gündüz çok parlak hiç kasvetli değil. alışkın olmadığımız bir hava var. binaların içi normal herzamanki gibi ama dışarısı çok renkli geldi bana eminim yama çıkıcaktır bununla alakalı. onun dışında mekaniklerde biraz sıkıntı hissettim. normal bir basamak boyundaki bir engeli zıplamama rağmen geçemediğim zamanlar oldu.

yarın sınavım olduğu için fazla abartmayım dedim. yarından sonra bol bol bakarız artık. iyi oyunlar arkadaşlar

bende de gtx 850m ve işlemci olarak 4200 m var.

victor mu senin pc yoksa asus mu?

gtx 850 m kullanan ve çok satılan 2 si var tek. g451 e x0jk ili bişiydi.

asus hocam victor alıcaktım son dakika vazgeçtim çok fazla şikayet gözüme çarptı. işlemcimiz de aynı. RAM 8GB rahatlıkla oynanıyor oyun.

hocam tek fark ekrandı galiba. sizin ekran türü kaliteli ve ram 4 dü, 8 yaptırmışsınız. bende fabrikadan 8 ekran 1080 p sizin ki değil ama, ekran türü kaliteliydi. bakalım birazdan giricem oyuna. fallout 4 özel driver ını indiriyorum.
  • eric cartman6167 E kullanıcısına yanıt
    hikayenin başında power armor buluyorsun diyorlar diyorlar nedne nasıl olsuğunu da diyorlar mı? ben daha yapmadım ama evet bulacağız başta diyalog geçti görev aldık. fakat bana bu daha iyi geldi bir power armor için 4 oyundur kasıyoruz biraz düşünün daha hızlı gelişip daha farklı senaryolara niye girilmesin ki? deathclaw kesiyormuşuz kafadan kes abi deathclaw kesememek için mi oynuyoruz oyunu anlamadım ki. ayrıca kesiyon da sanki sopa ile kesiyon minigun var elde üstte power armor... ayrıca power armor un kısıtlayan durumlar var her şeyi anlatalım mı illa oynamadan bir sürü yorum yapılıyor. oynarsın kötü gelir anlarım ama denemeden kötü demeniz ya da öyle imiş gibi davranmanız çok saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufulas -- 10 Kasım 2015; 14:32:58 >
  • Gt645m le şansım var mı low için 25 30 fps?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusufulas Y kullanıcısına yanıt
    bu kadar iyi niyetli olma demekki olmamış ki insanlar beğenmiyor ben zaten kolay olacağının farkındaydım günümüz oyunları hep daha casual ve ve sayıca daha fazla kitleye hitap etmek için oyunlarını 4 yaşındaki bebeklerin bile oynayabileceği zorlukta yapıyorlar. bir boss'u yada bir bölümü geçemedin mi ? hiç sıkıntı yok hemen ayarlardan al bakalım zorluğu kolaya şimdi onlar düşünsün ! artık yeni nesil oyunlar böyle yapımcılarada kızmıyorum çağa ayak uyduruyorlar ama isim fallout olunca insan fazlasını bekliyor
  • hocam sweetfx den sonra fullscreen açabildiniz mi ? ben açamıyorum sadece windowed ile giriyor öyle olunca da 1080p kullanmak zorunda kalıyorum birde sis için teşekkürler onu arıyordum bende
  • İndirelim hele şunu bi ama biraz daha bekleyeyim diyorum. Belki sorun falan çıkar. En az 1 hafta bekleyeyim en iyisi. Ya da CoDeX sürümünü indiren var mı? Her şey tamam mı?
  • Gilthaniel kullanıcısına yanıt
    gt635m ile oynuyorum high a yakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faltuner

hocam sweetfx den sonra fullscreen açabildiniz mi ? ben açamıyorum sadece windowed ile giriyor öyle olunca da 1080p kullanmak zorunda kalıyorum birde sis için teşekkürler onu arıyordum bende

1080p ile tam ekran açılmıyordu sweetfx ile de düzelmedi.16:10 çözünürlüklerde sıkıntı yok ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayva -- 10 Kasım 2015; 14:48:06 >
  • yusufulas Y kullanıcısına yanıt
    ciddi misin ! şuan çok sevindim çok teşekkürler :)
  • Ben de çıkınca dedim şimdi babalara geldik.Üstüne koşmaya başlıyınca geriyor cidden adamı bu."Deathclaw dur Allah'ını seversen zaten ortalık karışık" dedim, dineletmedim.

Bir de koşarken mermilerden falan kaçmak için sağ sol yapmıyor mu, gerçi mini gun olucan pek farketmiyor sağ sol yapması ama very hard'da öldürene kadar 4-5 kere denedim neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 10 Kasım 2015; 14:52:50 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

quote:

GTX 850M ile low ayarlarda en ufak bir fps düşüşü olmadan akıcı oynayabiliyorum. ayarları yükseltmeyi denemedim gerek yok ihtiyaç duymadım. yaklaşık 2 saat oynadım. herhangibir crash vs. olmadı. biyerde bi kadının eteği kafayı yedi sadece ama hemen düzeldi oda

normalde gece takılmayı sevmem ama bu oyunda gece takılcaz gibi gündüz çok parlak hiç kasvetli değil. alışkın olmadığımız bir hava var. binaların içi normal herzamanki gibi ama dışarısı çok renkli geldi bana eminim yama çıkıcaktır bununla alakalı. onun dışında mekaniklerde biraz sıkıntı hissettim. normal bir basamak boyundaki bir engeli zıplamama rağmen geçemediğim zamanlar oldu.

yarın sınavım olduğu için fazla abartmayım dedim. yarından sonra bol bol bakarız artık. iyi oyunlar arkadaşlar

bende de gtx 850m ve işlemci olarak 4200 m var.

victor mu senin pc yoksa asus mu?

gtx 850 m kullanan ve çok satılan 2 si var tek. g451 e x0jk ili bişiydi.

asus hocam victor alıcaktım son dakika vazgeçtim çok fazla şikayet gözüme çarptı. işlemcimiz de aynı. RAM 8GB rahatlıkla oynanıyor oyun.

Hocam hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?

• eric cartman6167 E kullanıcısına yanıt
    dostum neden iyi niyet diye bakıyorsun daha oyunda 10 saat bile geçirmemiş adamların yorumları ile söylüyorsun bunu oynamadığını varsayıyorum ki başkaları diyor dediğin için. ben fallout havasından çok şeyin eksildiğini ya da değiştiğini görmedim şu an için evet loot kolay, diyalog seçimleri sadeleşmiş ama daha doğru düzgün diyalog kuracak insan bile göremedim ki karar vereyim. neys ebence dene korsandan falan kendi kararını ver. o kadar kişi beğenmemiş diyorsun ama beğenenleri görmüyorsun bende ilk çıktığı zamandan beri (97'den yani o zaman tahminen senin yaşlarındayken) oynuyorum her çıktığında. şimdi bende o beğenmeyen dediğin kemik oyuncular kadar yetkin oluyorum sanırım ve ben beğendim şimdilik ilerde kötüleşebilir, bozulur vs. ama şu an iyi gidiyor kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xX.3B.Xx

Beyler oyunu cevirmeye baslayan yada baslayacak olan bi ekip varmi?

Technogame ekibi resmi çeviri için firmaya başvuru yapmış. Olumlu cevap geldiği taktirde çeviri başlayacakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeviL's

quote:

Orijinalden alıntı: xX.3B.Xx

Beyler oyunu cevirmeye baslayan yada baslayacak olan bi ekip varmi?

Technogame ekibi resmi çeviri için firmaya başvuru yapmış. Olumlu cevap geldiği taktirde çeviri başlayacakmış.

Ondan haberim vardı da başka bi ekip başlar mı diye merak etmiştim demekki yokmuş
  • ayarlarım bu şekilde ben hiç birşeye dokunmadım launcherı açınca oyun kendi ayarladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmravclr

Temel olarak aynı kart alabileceğinizi düşünüyorum. Eski toprak oldu artık ama bence hala taş gibi bir ekran kartı. Ben çok memnunum.

Aynı kartı kullanıyorum son derece memnunum kesinlikle yeni seriler gelene kadar değiştirmeyi düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasaby

3-4 saat oynadım oyunun optimizasyonu güzel geldi bana.sistem gereksinimlerini görünce bi acaba demiştim tabi ama yazılana kanmamak lazım.çoğu kişi rahatlıkla oynar bu oyunu.

hoş zaten öyle abartı sistem isteyecek grafikleri yok oyunun.ancak grafikler kesinlikle kötü gelmedi bana.tam olması gereken kıvamda olmuş.bethesda bakmış ki enb modlar havada geziyor eski motorun üzerine ışıklandırma ve texture kasmış.

karakter yaratma ekranı çok detaylı olmuş.resmen bir saat adamın tipiyle uğraştım desem yalan olmaz.

oyunda karakter animasyonları eski motor kullanıldığı için yine bethesda klasiğinde.yine kütüklükler devam ediyor

yeni diyalog sistemine alışmam zor oldu.diyaloglara dinamik bir hava katmak istemişler ama benim gibi fallout serilerinde diyalogların ıncığını cıncığını çıkarıp olabilecek tüm diyalog seçeneklerini seçip her bi şeyi anlattıranlar kafayı yiyebilir.çünkü npcler resmen tatavayı kes birader sadede gel yapıcan mı yapmıcanmıya getirtiyor muhabbeti.eskiden aga şimdi senin olayın ne,nerden geldin,nereye gidiyon,o neydi,bu neydi diye tek tek sorar karşıdakinden bilgileri tek tek alır ona göre hareket ederdik.şimdi verdikleri 4 seçenekten diyaloğu nereye götüreceğini tahmin edemiyorsunuz.bu telltale oyunları gibi lan dur tam onu demek istemedim durumu oluyor.hani öyle çok alakasız şeyler çıkmıyor kafanızdaki şeyleri söylüyorsunuz ama diyalog cutscene i kapandığı zaman npcye soracağınız şeyler kalıyor öyle soramıyorsunuz sonrasında.burası sıkıntılı olmuş oyunun.fallout dediğin uzun uzun konuşmadır yahu

oyunun kontrolleri resmen gamepadlare göre yapılmış.özellikle bazı şeyleri yapmak klavye ve fareyle çok zor oluyor.eliniz bi wasd,bi ok tuşlarına,bi fareye gidiyor kafayı yiyorsunuz.el mecbur gamepade geçtim

artık eşya toplarken eski oyunlardaki gibi her dolabı,kutuyu,çekmeceyi tek tek açmamıza gerek yok.dolabın yanına yaklaşınca içinde ne olduğunu gösteren küçük pencere çıkıyor oradan istediğinizi hızlı hızlı alıyorsunuz.bu özellik de güzel olmuş

oyundaki bu yeni ev düzme olayını çok gerekli bulmamış,hiç uğraşmam demiştim ama baya ayrıntılı ve güzel yapmış adamlar.içine girdiniz mi çıkamıyorsunuz baya kaptırtıyor kendini.ayrıca silah ve armor modifikasyonları da müthiş gözüküyor.elinizdeki en dandik silah bile canavara dönüşebiliyor.oyunun crafting yönü çok sağlam

oyunda artık 50-60'ların müzikleri yanında klasik müzik çalan bir istasyonumuz da var.kim koyduysa çok iyi düşünmüş.özellikle keşif yaparken inanılmaz güzel gidiyor arkadan

son olarak her şeyden bağımsız olarak klasik bethesda oyunu gibi arada türlü saçmalıklar ve kazmalıklar olsa da oyun genel olarak cidden kaliteli ve üzerinde uğraşılmış bu bir gerçek.oynarken ve çevreyi keşfederken inanılmaz keyif alıyor dış dünyadan soyutlanıyorsunuz.ancak şu var ki her kağıt üzerinde ne kadar her şey kusursuz gözükse de bethesda fallout 1-2 ve new vegasın atmosferini yakalamakta zorluk çekiyor bence.ya da özellikle bile bile başka bir bakış açısıyla kendi falloutunu kendi dizayn ediyor.3-4 saatlik deneyimle bunu söylemek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama fallout dediğimiz şey sanki abdnin batı yakasında geçmesi gereken veya orada tat veren bir oyun sanki.bethesdanın yaptığı doğu yakası oyunları oynanışı falan geçtim atmosfer olarak klasik falloutlardan çok farklı bir tonda gibi geliyor bana.o tek başına yalnız dolaşılan wasteland atmosferi tam olmuyor bu oyunlarda.böyle çok sevdiğiniz,çok düzgün ama birlikteyken geyiğin dibine vuramadığınız,saçmalayamadığınız,hafiften sıkıcı arkadaş gibi.

neyse daha oyunun başındayım.oynadığım süre oyunu sağlıklı değerlendirebilmem için çok az.biraz daha oynayayım adam gibi değerlendirmemi yazarım sonrasında

aynı bende öyleyim. diyaloglarda bütün seçenekleri tek tek seçmem lazım, tamamını sıfır eksikle seçmeliyim. bi de ne var ne yok toplama huyum var. yerde ne bulsam alıyorum. skyrim dede böyleydim.

intel e 7 karizmaya 5 geri kalanlara da 3 verdim.

ek olarak diz üstü pc deyseniz ekran kartınız gtx 850 m altıysa almayınız. gtx 850 m en düşük seviyede akıcı sayılabilir düzeyde oynatıyor. bir de neden konu da bu kadar az mesaj var, oyun çıktığından beri 1 belki 2 sayfa arttı. çok az geldi bana. demek fallout u seven az, ama sevende çok seviyor?!
  • quote:

ayarlarım bu şekilde ben hiç birşeye dokunmadım launcherı açınca oyun kendi ayarladı.

bende de böyle.

• Conan yine gülmekten öldürdü LINK
    Bu da öncesi LİNK

Bu arada post apocalyptic oyun sevmeyen tek ben mi varım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 10 Kasım 2015; 15:25:18 >
  • Wheatley kullanıcısına yanıt
    gtx 850 m altı için uyarı yapıyorsun ama ben gt635m ile 2,5 saat canavar gibi oynadım high a yakın ayarlar ile. ve kasma falan hiç bir sorun yaşamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufulas -- 10 Kasım 2015; 15:22:27 >
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.