Şimdi Ara

GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE) (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.115
Cevap
204
Favori
895.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: literaturca2

Diğer sorularını bilmiyorum da o şifreyi artık kaldıramazsın. Tek yolu telefonu sıfırlamak.

hocam o şifrelemenin bir zararı var mı ? Daha doğrusu o şifre ne işe yarıyor ? Şu anda telefonumda hiç bir değişiklik yok çünkü
  • PunkBunny kullanıcısına yanıt
    Hocam o sifrelemeyle ilgili shiftdelete sitesinde bir aciklama yazisi yazmislardi. Veri guvenligi acisindan bir yontemmis. Yani hani whatsaap mesajlari sifreleniyor diyorlarya onun gibi bise. Telefona karsi disaridan mudahaleler tehtidelre yonelik bir calisma. Aklimda boyle kalmisti. Bi arastirin detaylica :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler hocam yazıyı bulunca burada da paylaşırım.
  • Hocam Benide Ekleyin Herkese Hayırlı Olsun Allah Kaza Bela Vermesin..
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Ben tab 2'nin 2 amperlik adaptörüyle şarj ediyorum, 1 saatte dolduruyor, 4 saat ekran, ve 1 saatten fazla konusmayla günü rahat kurtarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanÇelik

Ben tab 2'nin 2 amperlik adaptörüyle şarj ediyorum, 1 saatte dolduruyor, 4 saat ekran, ve 1 saatten fazla konusmayla günü rahat kurtarıyor.

Memnundunuz yani . Ya Ekrani 1 ay sonra sıkinti cikararmi diye dusunuyorum arkadaslar discovery almisti ekran sorunu cok cektiler

• kueens K kullanıcısına yanıt
    neden aldınız o zaman xperia z gayet güzel bir cihaz,bence gm 4g parasına göre iyi cihaz
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    28 Mayısta aldım ben, 24 gün olmuş, gayet memnunum, forumda bahsedilen, dokunmatik, ses kesilmesi, gps bağlantısı gibi sorunların hiç birini yaşamadım, dün bağcılar-kayaşehir arası igo ile sıfır hatayla gittim geldim. Şuan ki pil durumumda saat 13:00 da çıkardım şarjdan ekran süresi 1.45 saat, konusma 42 dakika pil %58.
  • Hocam nerde tamamen Wi-Fi ile 6 saat goruyorum.hücresel veri ile 4 saati zor buluyorum.şimdiki aklım olsa G7yi alırdım.sizin şarj olayı baya iyiymiş.

• hocam z nin fabrika çıkışlı ön jelatinini sökmüştüm , alt kısmı biraz kalktı diye sonra çok geçmeden ön cam tuz buz oldu 250 liraya yaptırdım ama düzgün yapamadılar telefona bişeyler oldu 2 kere şarj taktığımda kendiliğinden kapanıp açıldı, satmam gerektiğini düşündüm ölüsü 500 lira etti zaten , üstüne 150 ekleyip gm 4g aldım lakin telefona verecek param olduğu zaman biraz daha ekleyip xperia serisine döneceğim :D

gm 4g fiyatına göre çok iyi ben sadece eksilerini yazdım

yukarda bahsettiğim sebepten aldım ekran teknolojilerinden anlamıyorum ama aklıma gelen şu, xperia z deki ekran kaplıyken ekran üstünde belli olan şeritler çizgiler vardı, bunda o yok
  • Arkadaşlar telefonu önceden sıfırdan şarj ettiğim zaman ortalama 2saat 20dk da şarj oluyordu maksimum. Şu anda minumum 2saat 40dk dan önce şarj olmuyor.Neden böyle geç dolmaya başladı fikri olan var mı? Birde sizde durum nedir 0 dan %100e ort kaç dakikada şarj oluyor?

• Arkadaşlar şu an en sıcak fırsat nerede almak istesek ?
  • Dostlar 4g one ile huawei g7 arasında kaldım.Eşime alacam acaba hangisi daha mantikli olur ve beden..
    Bildigim aradaki fark huawei g7 ekran daha buyuk bataryası daha performanslı.yazilim destegi cokta önemli değil eşim kullanacak telefonu.
    Sizce hangisi daha mantıklı dostlar?? Msjimi alnitilarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanÇelik

28 Mayısta aldım ben, 24 gün olmuş, gayet memnunum, forumda bahsedilen, dokunmatik, ses kesilmesi, gps bağlantısı gibi sorunların hiç birini yaşamadım, dün bağcılar-kayaşehir arası igo ile sıfır hatayla gittim geldim. Şuan ki pil durumumda saat 13:00 da çıkardım şarjdan ekran süresi 1.45 saat, konusma 42 dakika pil %58.

İgo nun linkini pm den yollayabilirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoTuTuRK

Dostlar 4g one ile huawei g7 arasında kaldım.Eşime alacam acaba hangisi daha mantikli olur ve beden..
    Bildigim aradaki fark huawei g7 ekran daha buyuk bataryası daha performanslı.yazilim destegi cokta önemli değil eşim kullanacak telefonu.
    Sizce hangisi daha mantıklı dostlar?? Msjimi alnitilarsanız sevinirim

G7 kullanıyorum 7 aydır, pantolun cebine büyük geldiği için bende GM One almayı düşündüm ve 1 haftadır bu forumu takip ediyorum,

dün kısa bir inceleme yaptım GM'ye buna istinaden Ben G7'nin avantajlarını ve dezavantajlarını yazayım, arkadaşlar ona göre GM'nin avantajlarını eklerler.

G7:
    Piyasadaki en iyi batarya performansı ( Mobilde 6 saate yakın ekran süresi, wifi ile 10 saat civarı)
    Kasa Alüminyum, yazılım çok kararlı. Hiç bug yok Emui arayüzü çok iyi
    Kulaklık ses kalitesi IP ile yarışır
    Video çekimi iyi, Fotograf çekimi LG G2'nin bir tık altında
    2 saat ekran açık kalsın gram ısınma yok.

Kötü yanları :
    GM'nin ekran G7 ye nazaran daha parlak,
    Şarjı 3 saat civarında full oluyor
    Yazılım desteği Türkiye için kötü,
    Teleservice bakıyor

• çinden bu telefona kılıf almayı düşünüyorum da hangi firma üretmiş bu telefonu
  • Selamlar herkese.

Özellikle telefonu almayı düşünenlere yazmak istiyorum.

Foruma genellike sorun yaşayanların yazdığı, sorun yaşamayanların çok fazla yazmadığına katılıyorum.

Telefonu ilk çıktığı hafta almıştım, ilk seriden yani. Aldığımda da çok memnundum doğrusu. Ölü piksel yoktu, dokunmatik rahatsız etmiyordu, herşeyiyle mutluydum.

Forumu takip etmeye devam ettikçe yani sürekli problemleri okudukça insan kendi telefonunda da problem aramaya başlıyor bunu fark ettim. Klavyede yazı yazarken bir harf basmasa "ahan işte bozuk dokunmatik" demeye başladım.
    Hiç şikayetim yokken başta gittim dokunmatik test programları indirdim, hiç sorun bulamadım. Programlar hatalı düye düşünmeye başladım :D
    Benimki de bozuk da ben anlamıyorum herhalde dedim, insanda resmen kuruntular oluşuyor forumdaki hataları okudukça. Yanımda çalışan arkadaşta iPhone 4s var, onunkine baktım yok, yani arada bastığın harfi okumadığı oluyor.

Arkadaşım aynı dönemde siyah Samsung S6. Herkesin ihtiyaç duyduğu şey farklı onun kendine istediği telefon buydu, saygı duyarım. Telefonu aldı sesi boğuk, karşının sesi konuşurken çok derinden geliyor. benim telefon ondan daha iyi, belki süper değil ama rahat konuşuyorum, avea kullanmanın dertlerini yaşıyorum ama o her telefonda aynı. kartları değiştirdik, onu denedik bunu denedik yok telefonun sorunlu olduğundan emin olduk. Verdi servise 2 haftadır bekliyor, distributor garantili hem de. Şimdi 2500 TL lik telefon da gidebiliyor ilk haftasında servise, bu telefon da gidebiliyor. Elektronik işi şans. Düşük maliyetli telefonlarda bu oran daha fazladır, bunu da bizim kabul etmemiz lazım.

Demem o ki burada kronik gorunen sorunların hepsi kronik değil aslında. Ben buradan okuduğumda ilk seri tümden sorunluymuş gibi algı oluşuyor insanda, ben sorunsuz bir tane kullanırken bile, bende bile bir algı oluşmaya başladı, forum telefonla aramıza giriyordu nerdeyse :D

Telefon muhteşem bir telefon değil, hiç bir zaman o iddia ile de çıkmaz zaten. telefon f/p telefonu ve bu konuda gerçekten iyi puanı olan telefon. 650 Tl +- 50Tl fiyat aralığında satılıyor.

G2 mi bu mu gibi soruları biraz da insanlar dalga geçmek için soruyorlar bence, önceki telefonumu (HTC Evo 3D) 1300 TL ye aldım 3 sene sonra artık kullanılamaz hale geldi. her sene ekran dokunmatiği bozuldu (3 kez bozuldu), 2 kere servis değişti, sorna garntisi bitti tabi, ben değiştirdim (150 TL). Bir daha ben kendi adıma 700 den fazla vermeyeceğim telefona, her sene değiştirsem daha ucuza geliyor dedim, bu aralıkta ararken GM4G bana tam istediğimi sundu. Bu donanım bu sene goturur beni, her sene satıp değiştirsem aynı telefonu 3 sene kullanmaktan daha rahat olacağını düşünüyorum, bu bir tercih meselesi, herkes aynı tercihi yapmayabilir, herkesin içinde bulunduğu şartlar da farklı olabilir.

Saygılar

Not: uzun gönderi için özür dilerim

• CooL_ROMEO kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkürler sürekli kullanımda alıyorsunuz yani öğrenmek istediğim buydu :) Bende 24 saatlik kullanımdamı bu süreleri alıyorsunuz diye şaşırıyordum :) O kadar telefon bağımlısı değilim altı üstü otobüste facebook instagram bakarım müzik dinlerim gün içinde whatsapp kullanırım genellikllede web.whatsapptan girerim, yoğun konuşurum sesli aramlarda 1s52 dk diyo ki buda az konuşmama rağmen.Bu şekilde 1 günü çıkarıyorum ekran sürem 3s16 dk şuan :) şarjdan çıkaralı 19 saat olmuş %1 de pil. wifi ve 3g devamlı açık tutuyorum wifi ye gçtğimde artık 3g yi kaparım .
  • Arkadaşlar herkes şu otomatik parlaılık için gmasistana bildirim yapsa çok güzel olur bir daha ki güncellemede sorunu çözmüş olurlar
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar,yaklaşık bir hafta önce general mobile 4g cihazını aldım.Aldıktan sonra istanbul bilişime giderek nexus 5 cihazla karşılaştırmaya karar verdim.Karşılaştırmamın sebebim donanım özellikleri değil de ekran,yazılım gibi detaylardı. Yazılımsal olarak fark yok ama nexus 5'in ekranaı gözüme daha güzel geldi.General mobile 4g'nin ekranı nexusa göre daha soğuk kaldı.Önceki cihazım olan lumia 520 de ekran renk sıcaklığı ve doygunluğu ayarlanabiliyordu ancak lollipopta bunu göremedim.Bu işlemi yapabilecek bi uygulama bulabilir miyim veya android m ile gelebilir mi bu özellik?
    Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.