Şimdi Ara

GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE) (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.115
Cevap
204
Favori
895.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam vlc playerdan suan dediğiniz şekilde yaptım işe yarıyor film ve mp3leri görüyor ama uygulamaları atamıyorum sanırsam ilerleyen zamanlarda düzelecek
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 17:20:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cuara86 kullanıcısına yanıt
    Uygulama taşınmıyor google 'in kararıymış

• arkadaşlar dokunmatik sorunu hakkında bir video izledim. genel bir sorun mu yoksa herkese olmuyor mu?
  • benide ekler misin bataryanın sorunlu olup olmadını nası anlarım 4 saat ekran suresı alıyorum full dolu sarjım hıc bıse yapmasam bıle baya iniyor sanki 50 den sonra anca normale donuyor bıde mobil radyo her uygulamada 1.30 2 saat e yakın kullanımda.
  • cuara86 kullanıcısına yanıt
    Telefon sadece FAT32 destekliyor . Halbuki 128 GB belleğe kadar desteklendiği General Mobile yöneticilerinden biri dh röportajında söylemişti . Android te ExFAT desteği olsa en mantıklısı 4 GB tan büyük tek dosyaları hafıza kartına atabileceğiz .

GM Asistan uygulaması güncelleme sonrası OTG ibaresi gözükmesin diye. Dosya yöneticileri yüklendiğinde OTG ve harici hafıza kartlarına ait sistem klasörleri de görünecektir .

Bende Samsung 64 GB Pro beyaz gri renkli hafıza kartıyla test ettim ExFAT desteği yok .

Biçimlendirme FAT32 formatında windows izin vermiyor yani sadece NTFS veya Exfat çıkmakta . Çözüm takılan hafıza kartını telefondan biçimlendirmek. Gerçi 3. parti windows uygulamaları da 32 GB tan büyük belleklere FAT32 olarak biçimlendirilebilir ama herkes bilmek ve kullanmak mecburiyetinde değil .

Tahminim rootlu cihazlara NTFS OTG Android uygulamaları ile GAYRİ RESMİ destek gelebilir. Zamanım oldukça deneyeceğim.

1280x720 16:9 birçok film 4 GB tan büyük olmakta . Ayrıca bizim telefon 1080p mkv filmleri de MX Player ( DTS AC3 custom codec xda-developers ta ayrıca mevcut ) akıcı oynatmakta .

Yani dönüştürme olmadan elimizdeki arşivlerden hafıza kartına filmleri atabilme imkanı NTFS ve root ile olabilir .

Pil tüketimi için mümkün oldukça pil kullanım hakkında detaylar gerekli ... Dikkatten kaçan bir uygulama veya hizmet pil canavarı olabilir . Pil ayarlarına detaylar için bakılmalı .

Tahminim yüklü bir uygulama sebep olabilir .

Bir başka sebep ise : Hafıza kartı kalitesi düşükse dolaylı etkilerinden de olabilir .

Hafıza kartı kaliteli olsa dahi içindeki dosyalar indekslemesi yüzünden çok fazla pil harciyor olabilir .

Tüm bu olası durumlar Pil detaylarındaki uygulamaların kullanım yüzdesinden çıkacaktır .

Tavsiyem : Root yapıp tüm Google uygulamaları kaldırılmalı . Google Play Mağaza hariç böylece kendi istediğiniz uygulamalar yüklenebilir .

Google Android diyoruz ama Google ın kendi uygulamaları tonlarcası gömülü geliyor !...

Bir de Turkcell uygulamaları varsa onlar da pil canavarı olabilir .

Daha önceden de değiğim gibi Root ve akabinin de gömülü uygulamalar kaldırılmasıdır .

Alternatif Kernel optimizasyonları olabilir . Kernel derlenmesi bizim cihazlar için şuan yok .

Kernel ile UC ( UNDER CLOCK : Hız düşürme olarak ta bilinir pil kullanımı artırımı performansta ödün vermeler ) ( OC hız aşırtmayı tavsiye etmem servislik durumda garanti dışı bırakır kalıcı hasara vesile olur ) ...

İdeal olanı Linaro kaynaklı bizim telefon için Kernel optimizasyonları yapılmış olanı ama şimdilik yok .

Wifi aktif iken 3G anlamı yok .

4G modunda pil tüketimi 3G ya nazaran daha azdır Snapdragon modellerinde bu bilinen bir detaydır . Bu durum bizim ülkede 4G seçili olupta H+ varan kalitelerde de pilde daha az kullanımı sağlıyor mu şimdilik bilinmez .

Biraz sorularından dallanarak farklı geniş ele aldım o yüzden yazım ortayadır .

• Biraz da gülelim Adamlar telefoncuya Discovery diye ne satmışlar bakın
     GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE) GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE)

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki "4G modunda pil tüketimi 3G ya nazaran daha azdır" bu yazdığınıza göre bir şey soracağım.

Telefon kullanıcıları, pil kasma ve benzeri sorunları 4G den 3G ye geçiş yaparak çözüyor. Bu neden kaynaklıdır?
  • Video linkini paylaşır mısınız hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amplificator

Video linkini paylaşır mısınız hocam?

Mobildeyim link almak sıkıntı da YouTube de general mobile 4g dokunmatik sorunu diyerek aratinca hemen çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumkeeper02

quote:

Orijinalden alıntı: Amplificator

Video linkini paylaşır mısınız hocam?

Mobildeyim link almak sıkıntı da YouTube de general mobile 4g dokunmatik sorunu diyerek aratinca hemen çıkıyor.

Ben jelatin kullanmiyorum hicbir telefonumdada kullanmadim, bu uygulamayi yukledim, oyle bir sorun yok muhtemelen videoyu ceken arkadasta jelatin takili, fazla itibar etmeyin..

• Amplificator kullanıcısına yanıt
    O yazım Snapdragon 4G destekleyenlere istinadendir . Samsung Exynos larda 4G lerde böyle bir avantaj yok ya da başka marka 4G modemlerde de olmayabilir ...

En mantıklısı wifi ile bağlı iken 2G de kalmak pil tüketimi daha da azalır .

"Pil kasması" yazmışsın sanırım yazım hatası neyse .

Operatör sinyali düşük olan yerlerde de pil tüketimi bariz artar . Bu tüm marka ve modellerde hatta akılsız telefonlarda da geçerlidir. Sinyal kalitesi artsın diye telefon daha çok pil harcar bu durumda yavaş veya kopmalar olarak algılanır .

Bir başka çevresel faktör trafik var yoldasın internette kopmalar ve yavaşlamalar olur .

Veya araçta hızlı giderken internet kalitesi düşer .

Veya baz istasyonlarına olan uzaklık veya farklı baz istsyonları geçişteki kabiliyeti de etkiler .

General Mobile 4G test sürecinde 4G altyapısına özel bazı donanımsal modifikasyonlar telefonda yapılmış .

Sorun çevresel de olabilir 3. parti uygulamalardan da olabilir .

Yazılımsal da olabilir ...

General Mobile 4G deki Android ONE Google tarafından TELPA ya yollanıyor TELPA daki Android ONE ekibindekiler kendi uygulamaları ile tekrardan derleme yaparken ve Turkcell gibi operatör uygulamaları da gömülürken düzgün olan bazı şeyleri kazara yazılımsal istikrarsız hale de getirmiş olabilirler .

Doğru yerlere bilinçli sistematik raporlarımızı abartmadan yapıcı sunmalıyız belki TELPA Android ONE Ekibindekiler feedback alabiliriz .

Bildiğim kadarıyla TELPA Merkez de donanım ve yazılım departmanlarında bazı teknisyenler ve yazılım mühendisleri GM 4G li internet forumlarını takip etmekte .

• arkadaşlar mobil radyo olayı nedir her uygulamada 2 saate yakın açık pili etkiliyor galiba
  • saykoman kullanıcısına yanıt
    Hocam olmadı es file SD kart 1 olarak görüyor ve rrot olmadan olmaz diyor bu is hard format mi atsak ?

• Pcden iki format seklinide dene hocam. Birisinin mutlaka olmasi lazim.

• Snapdragon batteryguru ile deneme yapan varmi bu telefon icin sart degil baska telefonlar icinde olabilir. Sonuc nasildi ?

• Merhabalar, facebook kişilerini senkronize edemiyorum. Rehberine facebook kişilerini ekleyebilen var mi? Facebooku kaldırdım, hesaplardan senkronize et dedim. Acaba fabrika ayaklarına mi dönsem. Başka göremeyen var mi?

• Root lu cihazda olmazsa olmazlardan kurulması gereken reklam engelleyici uygulama :

Adaway ...

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

Bu program root lu cihazınızdaki /etc/host dosyasında 2 MB ya yakın text dosyasında reklam adreslerin karalistesini otomatik indirmekte .

Böylece aşırı rahatsız eden reklamlardan da kurtulmuş olunacak . Internet kotasının da çabuk dolması engellenecektir .

Ayarlarında ayrıca kendi kara listenizi de ekleyebilirsiniz veya kara listenizi dışarı çıkartıp yedekleyebilirsiniz de .

Adaway uygulaması kalksa bile host dosyası kalacağından reklam engelleme devam edecektir .

Adaway sadece host dosyasına karaliste veya beyaz liste oluşturmakta . Yani ekstra pil tüketimi yoktur . Ayarlarından otomatik güncelleme yerine manuel yapılmasını tavsiye ederim .

• nasıl bi saçmalıksa bu cihazla uyumlu gözükmüyor hocam marketten yükleyeceğimizde.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.