Şimdi Ara

Çalıştığınız en berbat yer neresiydi? [Tanımla] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
6
Favori
2.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkishpower$ kullanıcısına yanıt
    Hocam haftalik 150 idi bayram boyunca oyle calistik ondan dolayida bi 100luk fazla verdiler
    Hocam bunun ustune birde insanlarla ugrasmasi vardi ki cok fenaydi

• Küçük çaplı esnaf için kuru+pilav, tavuk döner, çorba vs yapan bir yerde çalışmıştım. Tabi buna çalışmak denirse... İlk gün gittim, servis falan yapıyorum işte. Manav geliyor "Abla benim parayı ne zaman vereceksin", tüpçü geliyor "Abla bunların parasını ne zaman ödeyeceksin", ekmekçi geliyor "Ödeme ne zaman?".
    Kendi kendime dedim "bu kadın benim paranın üstüne yatar", 2. gün "Abla ben tuvalete" deyip kaçmıştım, bir daha da geri dönmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Roshi -- 27 Mayıs 2015; 10:51:12 >
  • Hayvan damında römorka mok atmak ve oruçlu iken damda mısır slajı yapmak

Ovada üzüm kesmek 45 50 derece sıcağın altında kalmak

Harman yerinde paketlenmiş samanları sarmak 45 50 derece sıcağın altında ve bunu içilerek suyu olmayan bir 100 dönümlük tarlada yapmak

Daha varda aklıma gelmiyo

Bunları yazdıktan sonra babam geldi öğleden sonra slaj yapma gidiyoz dedi yeminlen yıkıldım :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Komutan Kangal -- 27 Mayıs 2015; 10:59:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qui-Gon Jin

Hayvan damında römorka mok atmak ve oruçlu iken damda mısır slajı yapmak

Ovada üzüm kesmek 45 50 derece sıcağın altında kalmak

Harman yerinde paketlenmiş samanları sarmak 45 50 derece sıcağın altında ve bunu içilerek suyu olmayan bir 100 dönümlük tarlada yapmak

Daha varda aklıma gelmiyo

+1 Alaşehirliyim ben de

Ekstra olarak o sıcakta omuza 50-75 kilo yuklemek,bagin bir ucundan bir ucuna tek tane bile dokmeden gitmek

• bisiklet şivesi öğrenilmeden araba aksanına geçilmez ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uacellat_62

yaz sıcağında 45 derecede pamuk toplamak

Aynen hocam, kavun da zor özellikle de sivrisinek olayı bitiriyor...

Bugüne kadar çapa, pamuk, kavun, zeytin, bezelye, inşaat, tarla ameleliği yaptım. Onun dışında maydanoz, kayısı ve elektronik eşya sattım ve şuan da bir dershane de öğretmenlik yapıyorum. Cidden her işin kendine has zorluğu var. Bünye olarak en rezili pamuk ve kavun, zihin yorgunluğu olarak ise öğretmenlik zor (daha doğrusu insanlar ile uğraşılan her iş zor) vücut olarak yorgun olduğun ama çalışması zevkli iş ise inşaat işi, cidden muhabbeti öğle molası içilen çayı yeter insana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lise mezunu olan bir insan son 9-10 yılda vasıfsız bir eleman niteliğine girdi. Dolayısıyla nerdeyse bir yol işçisinin çektiği kadar sıkıntı çekiyoruz hemde girebileceginiz her türü işte

• 20 yaşıma geldim hiç çalışmadım öğrenciyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Roshi

Küçük çaplı esnaf için kuru+pilav, tavuk döner, çorba vs yapan bir yerde çalışmıştım. Tabi buna çalışmak denirse... İlk gün gittim, servis falan yapıyorum işte. Manav geliyor "Abla benim parayı ne zaman vereceksin", tüpçü geliyor "Abla bunların parasını ne zaman ödeyeceksin", ekmekçi geliyor "Ödeme ne zaman?".
    Kendi kendime dedim "bu kadın benim paranın üstüne yatar", 2. gün "Abla ben tuvalete" deyip kaçmıştım, bir daha da geri dönmedim

komik mi belki zor durumda kaldı

• marangozda çalışdım zor iş valla hergün farklı bir eve montaja git gel ALLAH kolaylık versin bu işle uğraşanlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturridge

quote:

Küçük çaplı esnaf için kuru+pilav, tavuk döner, çorba vs yapan bir yerde çalışmıştım. Tabi buna çalışmak denirse... İlk gün gittim, servis falan yapıyorum işte. Manav geliyor "Abla benim parayı ne zaman vereceksin", tüpçü geliyor "Abla bunların parasını ne zaman ödeyeceksin", ekmekçi geliyor "Ödeme ne zaman?".

Komik olan kadının hali değil, benim çıkış şeklim.

• dünya.

cedric gibiyseniz hayat gerçekten çok zor.ama nazilerin elindeyseniz çok daha zor.bu şifreyi çözenede benden iki adet koka kola.bir tanede dondurma var onuda cedrice verdiler.
  • tütün toplayan var mı hiç
    iğrençtir
  • Bayrampaşa otagarinda yazıhanede 10 saat sandyede oturuyorduk

• Çocukken terzi dükkanımızda babama yardım ederdim, akşam olsun da eve gidelim diye hatim indirirdim.

Yine küçükken marangoz çıraklığı ve su satma işleriyle haşır neşir oldum. Marangozda pislikten, su satarken sıcaktan iğreniyordum.

2 yıl gıda fabrikasında paketleme bandında çalışmıştım, çalışılabilecek en berbat yerlerden biriydi herhalde. Yorucu, pis ve mesaisi bol bir yerdi.

Allah'a şükür şimdi rahatım. O zor günler geride kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 27 Mayıs 2015; 11:24:34 >
  • Habidin kullanıcısına yanıt
    içerken iyiydi seni gidi hınzır seni.tütünde bir emektir laf atma.ama sigara olduğu için atıyorsan at.onun dışında hiç kimsenin şereflice kazandığı ekmek parasına birşey deme abidin.
  • Besiktas da cok ünlü bi otelde düğün vardi bizde düğünde servis yapacaktik,saatler oncesinden gittik sabah 11 de basladik masalari dizmeye iceriyi temizledik servisler acildi vsvs dugun basladi resmen istanbulun butun sosyetesi orada biz de milletin köpekligini yapiyoruz desem yeridir bir de icip icip iyice sapittilar artik saygi da kalmadi el kol yapip şunu getir bunu götur bide bunlar cikti gitti pisliklerini de biz temizledik ve aldigimiz 50 liraydi

Yazlari bursa inegol de patates toplama isine gitmistim cok fenaydi ya günesin altinda,seftali ve kiraz da toplamistim onlar biraz daha rahatti patatese göre

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • naberabi N kullanıcısına yanıt
    ne alaka kardeş? amacın farklı sanırım ama yine de açıklayayım.

tütün bitkisi güneşte buruşur ve yapış yapış olur. yapraklarını kırıp koparmak zordur. o yüzden tütün işi yapmak çok zor ve zahmetlidir. o yüzden iğrenç bir iştir.

kişisel yorum
    : insanların ölüm nedenlerinin başında sigara ve ona baglı hastalıklar gelir. sigaranın hammaddesi tütün ise cinayet silahıdır ve bu iş ile uğraşanların şerefinden bahsetme bana. hepsi bana göre katilin ortağıdır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sturridge

quote:

Komik olan kadının hali değil, benim çıkış şeklim.

bir daha geri dönmedim diyip gülmüşsün ya öyle zannettim kusura bakma

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.