Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Umarım hocam, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim cihazı sizden önce alırsam bende ufak bir görüş yazısı paylaşırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aramazmert

Umarım hocam, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim cihazı sizden önce alırsam bende ufak bir görüş yazısı paylaşırım :)

düşüncen ben ve diğer alacak arkadaşlar için çok önemli. paylaşımını sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim :) (sanırım biraz daha bekleyip on göre karar vereceğim)
  • ..scream.. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim değerli yorumun için, objektif olmak gerekicek elimden geleni yaparım :)

Zira kız arkadaşım ile birlikte iPhone düşünüyorduk. O iP6 ben iP6+ ve ikimizde 64 GB istiyorduk. iP6+ 64 GB 3.290 TL civarında ve ben S6 Edge'e 3.000 TL verdim, onun ayarında olmayan bir telefona 3.290 TL veremem dedim. Kız arkadaşımda 6S beklemeye başladı. iPhone'u ben Edge'in çok fazla ısınıp şişmesinden ve uygulamaların yeniden açılmasından sonra düşünmeye başladım. Çünkü baya canımı sıktı. Uçak gibi bir telefon nasıl olurda bu hale gelir diye sövdüm Samsung'a. Ama gel gör ki Note 5 Note 4'ün üstüne bir şey koymasada benim gibi büyük ekran sevdalısı ama küçük ekran kullanan kullanıcıları kendine çekti diye düşünüyorum. Çok kısa bir süre Note 4 kullandım ve gerçektende işlemci ve ram açısından bir de kamera açısından üstüne bir şey koymamış. Tasarımı zaten es geçiyorum çünkü o konuda çok iyi iş çıkarmışlar. Umuyorum ki pişman olmam. S4, S5, Note 4 ve S6 Edge kullanmış biri olarak Andorid ve Samsung'tan vazgeçmek hiç kolay olmayacaktı. İstediğim zaman akıllı telefonumun ekranını Smart TV'me aktarıyorum, evde 3 adet var :). İstediğim zaman SmartShare ya da DLNA üzerinden Wi-fi destekli ev sinema sistemimden kablosuz müzik dinliyorum. Bunlar nimet :)

Ben gümüş gri versiyonu beklemek isterdim ama dayanamıyorum maalesef :).

Eğer beklemeye kararlıysan o rengi bekle derim çok başarılı şahsımca :).

• quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

quote:

Orijinalden alıntı: eneskk

ARKADAŞLAR RENK KONUSUNDA TAVSİYEDE BULUNUR MUSUNUZ.

gold renk tek geçerim...

benim cihaz ;) gold tercih ettim.
    SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

Hayırlı olsun, Gold güzel.

• Detaylı inceleme

• quote:

Orijinalden alıntı: aramazmert

Teşekkür ederim değerli yorumun için, objektif olmak gerekicek elimden geleni yaparım :)

Zira kız arkadaşım ile birlikte iPhone düşünüyorduk. O iP6 ben iP6+ ve ikimizde 64 GB istiyorduk. iP6+ 64 GB 3.290 TL civarında ve ben S6 Edge'e 3.000 TL verdim, onun ayarında olmayan bir telefona 3.290 TL veremem dedim. Kız arkadaşımda 6S beklemeye başladı. iPhone'u ben Edge'in çok fazla ısınıp şişmesinden ve uygulamaların yeniden açılmasından sonra düşünmeye başladım. Çünkü baya canımı sıktı. Uçak gibi bir telefon nasıl olurda bu hale gelir diye sövdüm Samsung'a. Ama gel gör ki Note 5 Note 4'ün üstüne bir şey koymasada benim gibi büyük ekran sevdalısı ama küçük ekran kullanan kullanıcıları kendine çekti diye düşünüyorum. Çok kısa bir süre Note 4 kullandım ve gerçektende işlemci ve ram açısından bir de kamera açısından üstüne bir şey koymamış. Tasarımı zaten es geçiyorum çünkü o konuda çok iyi iş çıkarmışlar. Umuyorum ki pişman olmam. S4, S5, Note 4 ve S6 Edge kullanmış biri olarak Andorid ve Samsung'tan vazgeçmek hiç kolay olmayacaktı. İstediğim zaman akıllı telefonumun ekranını Smart TV'me aktarıyorum, evde 3 adet var :). İstediğim zaman SmartShare ya da DLNA üzerinden Wi-fi destekli ev sinema sistemimden kablosuz müzik dinliyorum. Bunlar nimet :)

Ben gümüş gri versiyonu beklemek isterdim ama dayanamıyorum maalesef :).

Eğer beklemeye kararlıysan o rengi bekle derim çok başarılı şahsımca :).

bende ios'u birgun mutlaka deyecegim ama android ios'a gore buyuk nimet. Ios jbsiz bos bir kutu gibi geliyor bana :)

Aklimda renk olarak gumus gri vardi sanki aklimi okumussun :) bakalim simdilik bekliyorum ama zaman ne gosterir onu bilemiyecegim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Media Marktta satışta olduğunu görünce dayanamadım aldım. G2 yi anında emekli edip Note 3 ile yanyana kullanmaya başladım. 2 saatlik deneyimim ile söylemem gerekirse bu cihaz ile Note 4 arasında Note 3 ile Note 4 arası farktan fazlası var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Eylül ayında yeni iphone'ların tanıtılması,satışa çıkması galaxy note 5 fiyatlarını etkiler mi ?
  • Halloween97 H kullanıcısına yanıt
    Şu dolar kurunda bana zor gibi geliyor...

• Halloween97 H kullanıcısına yanıt
    Ayrıca şu an Amerika satış fiyatı 899 dolar. 2610tl ye geliyor, burada 2699tl... hemen hemen aynı. Kısa vadede ciddi bir indirim olmaz bence.

• Evet farkli ulkelere ait resmi firmware ler de sizmaya paylasilmaya basladi

http://forum.xda-developers.com/note5/development/sm-n920c-official-firmware-t3181302
  • İyi geceler.

Sanırım bu konu diğer NOte 5 konusundan önde gidecek gibi :)
    Bende izninizle, dün uzun bir süre deneyimleme şansına sahip olduğum NOte 5 ve S6 Edge Plus ile ilgili fikirlerimi paylaşmak istiyorum.

13 Ağustos 2015 günü New York da yapılan, bana göre oda tiyatrosunu son dakikada kiralamışlar da tanıtıma zar zor yetişmişler gibi bir sunum ile ortaya çıkan NOte 5 ve
    S6 Edge Plus'tan beklentilerim, ne yalan diyim ciddi düşüktü.

Her sene IFA Almanya'da Eylül ayında NOte serisi tanıtımı yapılırken, bu sene Apple'ın iPhone 6S ve
    6S Plus'ını duyurmadan biz duyuralım denilmesi ile, hazırlıksız ve her zamankinden uzak bir görüntüde,
    en kötü Samsung lansmanına da böylelikle şahit olduk ki genel kanı da bu yönde.

Hala izlemeyenler için;

Gelelim, NOte 5 ve S6 Edge Plus'a...

Öncelikle, benim öğrendiğim kadarı ile 327 adet Samsung'un mağazası dahil, büyük teknoloji marketlerin ve alış veriş sitelerinin bir çoğunda satışa çıktığı yönünde.

Her ne kadar 28 Ağustos çıkış tarihi verilse de ürünler piyasada gayet rahat bulunabiliyor.

Her iki üründe 32 GB lık versiyonları ile satışta.

NOte 5 in fiyatı 2.699 TL.

S6 Edge Plus'ın ise 3.099 TL.

Her sene NOte serisinin en pahalı Samsung ürünü olarak lanse edildiği dönemler artık bitti sanırım çünkü S6 Edge Plus'ın kenarları kavisli ekranı nedeni ile fiyatı daha yüksek.

Bu seneki ürün lansman çıkış ana rengi GOLD diye tabir edilen renk, aslında çok da GOLD gibi gelmedi bana.
    Ama nefis bir renge sahip olduğu da kesin.

Samsung'un bu iki modelde de bu sefer ana renk olarak GOLD u seçmesi doğru bir fikir gibi geldi bana açıkçası.

Şu anda satışta olan 2 ana renk var ve bunlardan diğeri de siyah.
    Siyah bana sanki koyu lacivert gibi geldi yani siyah gibi siyah değil ama o da hoş bir renk.

Açıkçası keşke S6 Edge Plus ın tasarımı ile NOte 5 in işlevselliği bir araya getirilse idi ki bunu Samsung'dan beklemek, üst üste 3 kere bir Türk takımının Şampiyonlar ligini kazanması gibi bir şey olurdu !

Ürünlerle haşır neşir olduğum dakikalarda dikkat ettiğim bir şey var ki o da NOte 5 ile S6 Edge Plus arasında kalanlar var ise bana göre NOte 5 in elde tutuşu kesinlikle S6 Edge Plus tan daha iyi.

S6 Edge Plus'ın yan çerçeve inceliği nedeni ile sanki elde tutarken o kenarlar elinizi bir süre sonra rahatsız ediyor gibi geldi bana ki bunu yanımda ki
    arkadaşıma da teyit ettirdim ve o da aynı şeyi hissettiğini söyledi.

Ve kalem...
    NOte 4 ü de bir süre test etme şansına sahip olmuştum ve NOte serisinin ana teması kalemin bir iki tık daha yukarıya çıktığını net olarak ifade edebilirim.
    Kalemle yazarken buz üstünde kayar gibisiniz.

Kalemin artık üstündeki düğme sayesinde, önce içeri bastırıp çıkmasını sağlıyor sonra çekerek çıkarıyorsunuz.
    Gayet güzel olmuş bu özellik ki kullandığım Surface Pro 3 ün kaleminin üst tuşuna bastığınızda otomatik açılan
    One NOte uygulaması gibi, keşke Samsung da o tuşa bir görev atayabilse idi ki bunun için kaleme pil, cihaz ile de bağlantısı için Bluetooth vs. kullanması lazımdı.

Çok şey istedim biliyorum ama o düğmeye basıp, bir elinizde telefon bir elinizde kalem varken özellikle selfie çekebilmek, hali hazırdaki arka taraftaki kalp sensörü veya atadığınız
    ses tuşu ya da sesli çekimle bunu yapmaktan çok daha rahat ve keyifli olabilirdi gibi geliyor bana.

Konuyu NOte 4 ile kıyasa getirmeden, bir çoğumuzun NOte 4 de değiştirilebilen batarya ve hafıza kartı olmasını ve bunların NOte 5 de artık bulunmamasını eleştirdiğini biliyorum.

Özellikle hafıza kartı konusu için Samsung, UFS 2 bellek okumanın
    Class 10 ve benzeri yüksek hızlardaki veri transferi sağlayıcılardan çok daha üst seviye olduğu ve bunu hafıza kartı eklentisi ile yavaşlatmak istemediği yönünde görüş belirtiyor.

Ama gel gelelim 32 GB ile piyasaya giriyorsan, müşteriler içinde seçim hakkı tanı ve 64 GB lık modeli de çıkar ki herkes seçimini kendi yapsın.
    Ve an itibari ile 64 GB lık modelin gelip gelmeyeceği de henüz belli değil benim duyduğum kadarı ile.

Aldığım iki farklı kaynak bilgide bir tanesi 6 hafta sonra derken diğeri 15-20 gün içinde gelip gelmeyeceği belli olur diyor.

Bir diğer NOte 4 ile kıyaslama yapılan konu ise pil değerinin 220 mah (NOte 4 bu değer 3220 mAh iken NOte 5 de 3000 mAh) düşmesi idi ki phonearena. com ve benzeri yerlerde bugün paylaşılan ilk deneyimlerde
    yeni işlemcinin daha az güç tüketmesi ile pil değerlerinin gayet başarılı olduğu yönünde idi.

Bu arada NOte 5 i kullandığım saatler içerisinde 70 küsür mb lık bir güncellemede geldi ki DH den bir arkadaşın bu konuda acı ama gerçek bir ifadesini de paylaşmadan geçmek istemiyorum.

"NOte 4 1 yılda sadece 2, NOte 5 ise sadece 3 gün içinde 1 güncelleme aldı" !!!

Yine kullandığım saatler içerisinde başarılı bir akıcılık ile, farklı uygulamalar ile cihazı zorlamaya çalışsam da ısınma yaşamadım. Bu sıcak havalarda beklediğimden iyi gözüktü bana.

Şayet kalem ile işim olmaz derseniz, S6 Edge Plus, benim bugüne kadar gördüğüm en iyi dizayna sahip, hafif, ince ve çok şık bir cihaz olduğunu da net bir şekilde söyleyebilirim.

Ayrıca, kavisli kenarlarına atanan özellikler ile kullanım açısından farklı deneyimler yaşatacağı da aşikar.

Pil değerleri aynı olsa da yukarıda bahsettiğim testte S6 Edge Plus 9 saat 29 dakika, Note 5 ise 9 saat 11 dakika olarak verilmiş.

Bu arada Samsung an itibari ile NOte 5 i Avrupa'da satışa çıkarmayacağını duyurmuş durumda ki gelecek günlerde bu karar değişir mi bilemem.

Avrupa'lı kalemden ziyade büyük ekran seviyormuş ve bu nedenle NOte 5 i sadece Amerika ve Asya kıtasında satışa çıkarıyorlarmış.

İlk kez bizi Avrupa'dan saymadıklarına sevindim desem yalan olmaz...

2 sene önce NOte 3 zamanı, neden bize Exynos'lu model geldi de Snapdragon işlemcili model gelmedi derken, NOte 4 ile iyi ki bize bu sefer Exynos'lu model geldi diyorduk.

Şimdi ise 13 Ağustos Newyork lansmanından sadece 3 gün sonra Türkiye'de hem de Avrupa'da satışa bile çıkmadan önce bize geliyor !

Özetle, farklı platformlarda da belirttiğim gibi bana göre NOte 4 ü olanlar geçmese çok bir şey kaybetmez genel itibari ile ama NOte ve 2 NOte 3 den geçecekleri çok güzel bir ürün bekliyor bence.

Ben ise hala 64 GB lık peşindeyim ve bu sefer rengim GOLD olacak

Uzunca bir yazı oldu ve buraya kadar sıkılmadan okudu iseniz teşekkür ederim.

Sürç-i lisan ettiysem affola.

Saygılarımla...

Bunlarda bugün haşır neşir olduğum yeni ciciler

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

Fotoğraflar Note 3 ile çekilmiş ve farklı efektler uygulanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 19 Ağustos 2015; 15:29:21 >

• Takip

• aramazmert kullanıcısına yanıt
    Hocam pm attım bi bakıver. Bu arada hayırlı olsun

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Sizi de en kısa sürede bekliyoruz. Renk olarak gold gerçekten harika.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi new-desing -- 19 Ağustos 2015; 4:24:38 >
  • Bu cihaz beni etkiliyor almayı düşünüyorum.Şeyi merak ediyorum.Note 4'teki s pen özellikleri bu cihazda da var mı yoksa samsung özellikleri azaltıp sadeleştirmiş mi telefonu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Sizi de en kısa sürede bekliyoruz. Renk olarak gold gerçekten harika.:)

İyi günlerde, sorunsuz bir şekilde, keyifle kullanın sevgili @new-design.

64 GB lık versiyonu gördüğüm an kaçırmam :)
    Ve gold bence de efsane olmuş ki çok bir sarı olmaması cihaza ayrı bir hava katmış.

Bu arada fiyat ne oldu :)

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Save The Day

Bu cihaz beni etkiliyor almayı düşünüyorum.Şeyi merak ediyorum.Note 4'teki s pen özellikleri bu cihazda da var mı yoksa samsung özellikleri azaltıp sadeleştirmiş mi telefonu?

Merhaba sevgili @Save The Day

Herhangi bir azaltma veya sadeleştirme yok.

Aksine görsellik ve işlevsellik olarak daha da arttırmış.
    Kalemi çıkarmak için artık çekmek yerine içeriye doğru ittirip sonra çıkartıyorsunuz.
    Yani kalemin üst bölümünde bir düğme var ve ona basıp içeri ittirip sonra çıkarıyorsunuz.

Ve kalemin yazma kalitesi bana göre NOte 4 den en az bir iki tık daha yukarıya çıkmış.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Bu cihaz beni etkiliyor almayı düşünüyorum.Şeyi merak ediyorum.Note 4'teki s pen özellikleri bu cihazda da var mı yoksa samsung özellikleri azaltıp sadeleştirmiş mi telefonu?

Kalemi çıkarmak için artık çekmek yerine içeriye doğru ittirip sonra çıkartıyorsunuz.
    Yani kalemin üst bölümünde bir düğme var ve ona basıp içeri ittirip sonra çıkarıyorsunuz.

Ve kalemin yazma kalitesi bana göre NOte 4 den en az bir iki tık daha yukarıya çıkmış.

Saygılarımla...

Anladım hocam bilgilendirdiğin için saol.Peki kumanda özelliği yok mu note 5'te?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Saygılarımla...

Anladım hocam bilgilendirdiğin için saol.Peki kumanda özelliği yok mu note 5'te?

Maalesef artık yok.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.