Şimdi Ara

Aksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P Devam (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.037
Cevap
262
Favori
491.341
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bide böyle Açıdan var çok test etme şansım olmadı daha içini açsam mı açmasam mı bilemiyorum
    Aksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P Devam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetY58

Aynı sınıfta değil derken ? Daha fazla açıklayabilirmisiniz

Sj4000 geçen senenin modeli ve netlik olarak daha düşük.

Xiaomi 2015 çıkışlı yeni ve güçlü bir işlemci kullanıyor. Ayrıca sony lens ile desteklenmiş.

4 tane sj4000 verseler 1 xiaomi kameramı vermem.

Ama bütçe derseniz sj4000 alıp geçin. Şahsen ucuz ürüne para verecek kadar zengin değilim ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekobaba

Bide böyle Açıdan var çok test etme şansım olmadı daha içini açsam mı açmasam mı bilemiyorum
    Aksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P Devam

Yakın bir obje, nesne resmi koysanız değerlendirmesi kolay olur
    şimdi o geniş açı ile ağaca ne kadar uzaklık var netlik iyimi değerlendirmek gerçekten zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 4 Haziran 2015; 13:39:53 >

• newfel kullanıcısına yanıt
    Yaaa köpek ve Netlik mükemmel !!!!!

Ne güzel çekmişsiniz

• sekobaba kullanıcısına yanıt
    Köşeler benim cihazda da net değil.

Orjinal su geçirmez kılıf bugün geldi birazdan teslim almaya gidicem.
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    hocam sj4000 i ni de o kadar öldürmeyin:)

sj4000 ile xiaomi yi karşılaştırmak doğru olmaz o konuda hem fikirim.

işlemcileri ve lensleri tamamen farklı 2 cihaz olduğundan elmayla armudu kıyaslamak gibi olur.

xiaomi yi yi sjcam serisinin 5000+ modeliyle kıyaslamak daha doğru olur.

xiaomi yi işlemci olarak Ambarella A7LS75 DSP kullanır. Sj5000+ de Ambarella A7LS75 DSP kullanır.

xiaomi yi 16MP Sony Exmor R BSI CMOS Sensor e sahiptir. Sj5000+ Panasonic 16 Megapixel 1/2.33" CMOS Sensor e sahiptir.

ikiside 1080P 60/30FPS FHD kayıt yapabilir. Sj4000 sadece 30Fps çeker.

Sj5000+ in lcd si vardır. xiaomi nin yoktur.

Sj5000+ paket halinde satılır. Şuanda ortalama 160 Usd civarı bir fiyatı vardır. Xiaomi Yi tüm aparatlarla beraber 130-140 Usd bandına mal edilebilir.

Farklılıkları ve benzerlikleri özet olarak bu şekildedir. Bu tabloya ve ihtiyacınıza yönelik olarak doğru cihazı seçebilirsiniz.

Xiaomi henüz yeni bir cihaz olduğundan zaman zaman yazılım ve donanım konusunda ufak müdahaleler isteyebiliyor. Sjcam 4000,5000 serisinde de sürekli güncelleme ve iyileştirmelerle bir adım daha önce diyebiliriz bu konuyla ilgili olarak. Sjcam serilerinin neredeyse tamamını kullandım. Xiaomi Yi de yolda geliyor yine gelince tam bir karşılaştırma yapıp paylaşırım.

Not: Sjcam ürünleriyle ilgili yorumlarım kendi tecrübelerimdir. Xiaomi Yi henüz kullanmadığım için kağıt üzerindeki veriler ile karşılaştırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Ne güzel çekmişsiniz

Bu kerata kendi geldi 15 gün önce, yorgun hırpalanmış sırtında yaralar vardı öylece çiçeklikte yatıyorken buldum
    önce su verdim sonra yemek falan derken veterinere götürdüm traş ettirdim aşılarını yaptırdım şu an kadrolu oldu şirkette
  • quote:

Orijinalden alıntı: newfel

quote:

Ne güzel çekmişsiniz

Bu kerata kendi geldi 15 gün önce, yorgun hırpalanmış sırtında yaralar vardı öylece çiçeklikte yatıyorken buldum
    önce su verdim sonra yemek falan derken veterinere götürdüm traş ettirdim aşılarını yaptırdım şu an kadrolu oldu şirkette

Ama çok tatlı yaaa bol bol resimlerini çekin çok güzel bakıyor :)

Helal olsun size

• AhmetY58 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Yi kamerasını elinize aldığınızda Sj den Yi ye doğru fikirlerinizin değişeceğine eminim

SJ5000 Fiyat olarak tam paket 160 $ a gelsede gümrük riski fazla olan bir kamera. Ptt bazen fatura evrak istiyor. Googledan araştırıp fiyatlarına bakıyor ( araç kameralarında yaşadık )

Ama 67 $ ödeyip ihtiyaç olacak aparatları extra satın almak bana daha mantıklı geliyor.

Bilindiği üzere 75 Euro sınırı geçtiğinizde Gümrük vergisi + %20 ödeme riskiniz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 4 Haziran 2015; 13:54:53 >
    Gümrük ve ihtiyaç olan ekipmanları edinmek konusunda sizinle hem firikim.

Sjlerin içerisinden birçok ekipman çıkıyor ama hayatınızda hiç kullanmayacağınız ekipmanlar için de ödeme yapmış oluyorsunuz.

Xiaomi yi cihaz olarak gelince değerlendiricem ancak açıkçası hoşuma gitmeyen 1-2 noktası var fiyatları çok ciddi oranlarda düştü ilk piyasa girdiklerinden beri hatta bu konuda çok gidip geldim alıp almamak konusunda tüketici tarafında hoş bir durum olmuyor.

2.si orjinal housing i çıkmadan farklı markalar bu konuda daha hızlı davrandılar ve tükeciyi onu mu alsam bunu mu alsam karmaşasına sürüklediler. Bir pazarlama stratejisi olabilir ancak şahsım adına pek sevmedim diyebilirim bu durumu.

Birde malum focus ve mikrofon problemleri sıfır cihaz alıyorsunuz ve içini açıp mudahale etmeniz gerekiyor. Sizin benim gibi bu işten haz alan insanlar olabildiği gibi o kadar para veriyorum birde rezilliğini çekiyorum diyenlerde olabiliyor:)

• Ben almadan önce Sj4000 cihazında olan problemleri çok okuyunca bu xiaomi yi dekileri pek dikkate almadım.

Zaten sıkıntısız ürün isteyen verir parayı GoPro alır demi :)

• quote:

Ben almadan önce Sj4000 cihazında olan problemleri çok okuyunca bu xiaomi yi dekileri pek dikkate almadım.

Zaten sıkıntısız ürün isteyen verir parayı GoPro alır demi :)

yaklaşık 1 yıl kendimle beraber 10-15 arkadaşım orjinal sj4000 ve sj4000 wifi kullandık mikrofonun zayıf olması haricinde hiç bir sorunu olmadığını söyleyebilirim.

neyse Xiaomi gelsin bakalım umarım sj gibi memnun kalırım ondanda:)
  • Aslında bende çok kızdım ilk günlerde neden uğraşayım sıfır ürün sorunlu çıkarmı diye,
    hatta geride kalan sayfalarda tavsiye isteyen bir arkadaşa başka markalara bakmasını söylemiştim,
    sonra focus işinin çok basit çözümü ve maliyet fayda ilişkisine bakınca bu cihazın yeterli seviyede olduğuna ikna oldum
    neticede bu başlık altında toplanan kullanıcıların kaçı profesyonel sporcu yada çekimlerden para kazanan insanlar?

Xiaomi hatasızmı hayır, global sitesinde ürün yok daha sonra dediğiniz gibi aksesuar konusunda geç kalması affedilir değil.

Bir önemli husus ise hangi kamerayı alırsanız alın kullanıma bağlı olarak iki yada üç yıl sonra o sensörler ilk gün gibi net kayıt yapmayacak
    işlemci zorlanmaya başlayacak onun için işinizi görecek uygun fiyatlı ürünler almaya gayret edin. Ben 3 yıl önce şirkete jvc kameralar almıştım
    hatta kendi lensini beğenmediğim için tamron lensler getirtmiştim sonuçta hepsi çöp oldu 6 aydan sonra verimlilik düşmeye başladı. Keyfini çıkarın
    sonuna kadar kullanın nasıl olsa seneye daha iyisi çıkar onu alırız

• quote:

Orijinalden alıntı: sekobaba

Focus sorunu var mı arkadaşlar ?

Köşeler pek net değil gibi sizde mı öyle çektiğiniz fotoları atar mısınız

Bariz fokus problemi var.

Bu da benim kamera ile çekilmiş benzeri iki örnek. Özellikle ikincide sol tarafta bina kaplamasındaki damarlara bak, çok net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 4 Haziran 2015; 15:03:06 >

• newfel kullanıcısına yanıt
    yazdiklariniza katiliyorum sahsim adina cozumu olan sorunlari varsa cihaz alirken cokta onemsemem hatta xiaomi nin de bu sorunlar nedeniyle urun fiyatinda bu denli diplere geldigini dusunuyorum. sonucta boyle islemci ve lense sahip bir urun icin fiyatinin cok makul oldugunu dusunuyorum. sonucta dediginiz gibi bugun sjcam i, xiaomi yi konusuyoruz yarin rekabet arttikca daha iyi cihazlar cikacaktir. mevcut durumda bizim gibi kullanicilar en iyi fiyat/performans cihazini tercih edip onu kullanmaya calisiyoruz. sjcam ve xiaomi nik arti eksi yonlerini yazalim ki karar verecek kisi kendi dogrulari cercevesinde karar versin. sjcam in fani degilim firmaylada uzaktan yakindan ilgim yok ancak sj serilerinin de alindiginda pisman olunmayacagini dusunuyorum.

• civcivx C kullanıcısına yanıt
    focus ayariniz muazzam gozukuyor

O zaman bir şekilde zorlayıp xiaomi alacağız

Yardımınız için teşekkür ederim benimde gonlum zaten xiaomi den yana xiaomi nin powerbank ını kullanıyorum zaten gayet memnunum bu gidişle bir de kamerasını alacağız. Bu arada bir sorum daha vardı 1080p 60 fps video çekerken şarjı ne kadar gidiyor ve ekran olmaması bana buyuk bir sorun yaratır mı

Edit: Bir de açısı nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetY58 -- 4 Haziran 2015; 15:04:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetY58

O zaman bir şekilde zorlayıp xiaomi alacağız

Yardımınız için teşekkür ederim benimde gonlum zaten xiaomi den yana xiaomi nin powerbank ını kullanıyorum zaten gayet memnunum bu gidişle bir de kamerasını alacağız. Bu arada bir sorum daha vardı 1080p 60 fps video çekerken şarjı ne kadar gidiyor ve ekran olmaması bana buyuk bir sorun yaratır mı

Edit: Bir de açısı nasıl

1. msjda hepsi yazılı. Bu videoda olacaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

ADam profesyonel abi

5 tl ye xiaomi focusu yapılır diye tabela asmış evinin önüne

Kuyruk bir kuyruk sorma
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

ADam profesyonel abi

5 tl ye xiaomi focusu yapılır diye tabela asmış evinin önüne

Kuyruk bir kuyruk sorma

Şayomi fabrikasında kalite kontrolcü olarak işe başlayacağım yakında

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.