Şimdi Ara

abim dolandırdı bi akıl verin aga (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
4.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osurgan

quote:

Orijinalden alıntı: Cryria

Bence o kadar çok üsteleme. Kardeşler arasında paranın lafı olmaz bana göre.

lafı olmaz haklısın ama yaptıgı cok koydu yav, giden de kücük para degil, bu zamanda hele

Kardes nickin hic ciddi degil yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

Resmi olarak iddia edebilecegin belgen varsa 1 dakika durma git savciliga. Yoksa git karisina ona agzina geleni say defterden sil. ondan sonra sen sag o selamet burds olmazsa oteki dunyada cikar acisi. Ailen bu duruma mudahele etmiyor mu veya akrabalar. Yani bizim sulalede olsa o abi denen hiyar istanbulda yasayamaz

ana baba olayı tam bilmiyor, üstelemedim onlara anlatirken yaşlı baslı insanlar

akrabalarda üstüne gitme diye beni uyarıyor, onlar napsın ki giden gitti

ha ben dalmışım ha onlar

resmi hic bi sey yok, kanıtlamam imkansız agam sagolasin

• quote:

abim nişanlandıktan kısa süre sonra geldi yanıma düğün yapmak istedigini söyledi

ben de bekar oldugum için masrafım neredeyse yok, emlakçılık yapıyorum gelirim iyi

abim bi teklif yaptı, sen benim dügünümü yap ben de sana topladıgımız altınları vereyim dügünden sonra dedi

aramız o zaman iyiydi, kabul ettim ne de olsa abim

bi süre para biriktirdim, cok rahat olmasada parayı topladım yaptık ettik dügünü

ama adi herif altınları 1 hafta icinde bozdurup eski borclarını kapatmış, cok aradım ama acmadi

en sonunda yanina gittim olay cıkardım, ama para gitti sonucta ne yapcam bilemiyorum bi akıl verin aga

Abini sil,ciddi anlamda sil.Adam gibi isteseydi parayı vereceğinizi düşünüyorum ben bu yazınızdan.Şerefsizlik yapmış.Bakın bunlar kene gibidir sürekli sömürür uzak durun.Sizi gelir kaynağı olarak görmüş,buda bariz şekilde ortada.Sizin sadece paranızı değil çocuklarınızın(ileride olurlarsa) geleceğini çalmış.Silin dediğim gibi.Abidir falan demeyin sakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psman

Bu olay uzerine abinin neler yapabilecegini, karalterini anlamis oldun. Sana tavsiye veririm ama vercegim butun tavsiyeler kacinilmaz olarak su kapilara cikar:

Abinle aranin bozulmasi.
    Bir sey olmamis gibi devam etmek.

Hangisini goze alirsan soyle ona gore tavsiye verelim.

hiç fikrim yok, şimdi derim ki sakin kalcam, yanina gidince bi bakmissin olay cıkmış

onun tavrına bagli

• Belki abin de çok pişman olmuştur ve sana söylemeden paranı biriktirip beklemediğin bir zaman geri verebilir. Ön yargılı olma,sonuç olumsuz olsa bile sen kazanırsın.

• SoeXL kullanıcısına yanıt
    silmek bu saatten sonra hiç zor degil

para konusunda da ikna oldum tavsiyeler konusunda hesabini yapmicam

gerisi yüzyuzeyken tavrına baglı, azcık insansa ozür dilesin sadece silerim

tavrı kotu olursa ben de kötü olurum silmekle kalmam,,

• quote:

Orijinalden alıntı: leatherface on everywhere

NASI BİŞEY OLMAZ LAN NASI ADAMSINIZ SİZ OLM GİT TEHTİT ET SİLAH FALAN ÇEK

silahla gitcek cesareti bulabilir miyim bilmem

ama ilk anda fena ustune gittim ama sonuc yok

• quote:

quote:

Resmi olarak iddia edebilecegin belgen varsa 1 dakika durma git savciliga. Yoksa git karisina ona agzina geleni say defterden sil. ondan sonra sen sag o selamet burds olmazsa oteki dunyada cikar acisi. Ailen bu duruma mudahele etmiyor mu veya akrabalar. Yani bizim sulalede olsa o abi denen hiyar istanbulda yasayamaz

ha ben dalmışım ha onlar

Yani hocam yanlis anlama ama bi laf vardir. Kendi dusen aglamaz diye. Bunu maddi olarak cikarma imkanin yok. Resmiyetinde yok. Herkes de ne hali varsa gorsun demis. Yapacagin tek sey uzulmek. Bana olsa ben onun evliligini dagitana kadar durmam da sen insafli birine benziyorsun. Sana da verecegim tek tavsiye maden uzuleceksin tek basina uzulme git onu da üz. Yaptigini yanina koyma. Biraz acin hafifler belki. Karisi falan da mi ayni kafada. Tum aile onu disladiktan sonra daha sizi de baglamaz bence onun da hayatinda aile diye birsey kalmaz. vereceginiz en buyuk ceza budur bence.

• quote:

quote:

quote:

ha ben dalmışım ha onlar

Yani hocam yanlis anlama ama bi laf vardir. Kendi dusen aglamaz diye. Bunu maddi olarak cikarma imkanin yok. Resmiyetinde yok. Herkes de ne hali varsa gorsun demis. Yapacagin tek sey uzulmek. Bana olsa ben onun evliligini dagitana kadar durmam da sen insafli birine benziyorsun. Sana da verecegim tek tavsiye maden uzuleceksin tek basina uzulme git onu da üz. Yaptigini yanina koyma. Biraz acin hafifler belki. Karisi falan da mi ayni kafada. Tum aile onu disladiktan sonra daha sizi de baglamaz bence onun da hayatinda aile diye birsey kalmaz. vereceginiz en buyuk ceza budur bence.

yengeyle konustum o da iyi niyetli yaklastı da icraata gelince sustu

onunda isine geldi sesini cikarmiyor tabii

• quote:

silmek bu saatten sonra hiç zor degil

para konusunda da ikna oldum tavsiyeler konusunda hesabini yapmicam

gerisi yüzyuzeyken tavrına baglı, azcık insansa ozür dilesin sadece silerim

tavrı kotu olursa ben de kötü olurum silmekle kalmam,,

Tavrına takılma,hiç bir şeyde yapma.Silmen yeterli.Çünkü senin elinde somut bir delil yok bu söz ile yapılan sözleşme ile ilgili.Böyle bir durum için üstelik delilsiz kendini kötü yola sürüklemen mantıksız.
  • leatherface on everywhere kullanıcısına yanıt
  • İlişiğini kes şöyle merhabadan ötesi olmasın yardima muhtaç halde bir gün kapına gelirse de düğünü hatirlatir kovarsin..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lan nasıl insanlar var birine 5 tl vereceğim olsa ertesi gün gelsede versem diye uyuyamam millet kardeşine kazık atıyor. Ne hale gelmişiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryria

Bence o kadar çok üsteleme. Kardeşler arasında paranın lafı olmaz bana göre.

Abi eve erken gelcekmişsin

• osurgan kullanıcısına yanıt
    ne kadarın gıttı ? 15 20 bin mi eğer öyleyse tamam çokta ufak sayılmaz ama yınede öyle vururum asarım keserım de deme abındır sonucta guzelce konus ıhtıyacım var felan de en kötü bir daha yüzüne bakmazsın
  • ne kadar taktı?
  • sil.
  • Bi açıklama yapmaksızın, borcumu ödemem lazımdı kusura bakma en kısa sürede vericem falan demeksizin borcunu ödemeyi reddettiyse hemen yarın bi avukata git. Kanıtlayamam falan diye düşünme illa somut delilin olmasına gerek yok avukat her türlü yardımcı olur sana. Mahkemeye ver al paranı daha da yüzüne bakma. Böyle bişey yaptıysa artık abindir paranın lafı olmaz vs demek doğru değil. Tavsiyemi dinle bi avukata git

• Kötü bir şey yapmış ama abin sonuçta asıp kesemezsin. Dünyada herkes gider en son ikiniz kalırsınız bunu unutma
  • Ben de bu akşam attığım oyunlar kötü gitti diye üzülüyordum, moralim yerine geldi.
    Ama durumun kötüymüş kardeş, ona da üzüldüm.

(Tabi atmıyosan)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.