Şimdi Ara

Sigara İçiyormusunuz? (Değerlendirme) [Anket Eklendi] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.107
Cevap
6
Favori
19.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
153 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki

Sigara İçiyormusunuz? (Değerlendirme) [Anket Eklendi]

(En Son Oy Tarihi: 4.2.2019)
Giriş
  • 21 birkaç kere denemişliğim var 4 5 sene önce ama pek sarmadı.içmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutcannavcii

quote:

Orijinalden alıntı: Minnesotalı Henry

Yaş 17 sosyal içiciyim yani bulunduğum ortamlarda arkadaşlarım yakarsa bende otlanır yakarım😄. Ayda 4 dal filan herhalde

Ayrıca sigara içen kızlar aşırı itici bana göre

aynen bende sosyal içici :)

En sevmediğim tip adamsınız. Ulan sizin gibiler yüzünden günde 2 paket gidiyor. İçecekseniz kendinize paket alın, içmeyecekseniz içmeyin. Millet sizin yüzünden paket çıkarmaya korkuyo insafsızlar!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21 yaşındayım sigara ile tanışmam 7. sınıfta oldu. liseye geçince paket almaya başladım ama ne hikmettir bağımlısı olmadım seviyorum sigara içmeyi. Babamla şehir dışına falan gittiğimizde 1 hafta içemiyorum. Bağımlısı olan bir insan 1 hafta içememesi demek sigarayı bırakması demek. tek başıma 1 paket 3 4 gün gidiyor.

En kötüsüde babamında içiyor olması ve günden güne gözümün önünde o sigaranın etkilerini görüyor olmam. bırak diyorum ilerde torun sevmek istiyorsan ama bırakmıyor azalttım deyip geçiştiriyor. Sonuçta sigara her türlü zarar cebede sağlığada psikolojiyede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Smith -- 25 Mart 2015; 14:58:29 >
  • KacaKTV kullanıcısına yanıt
    20 alkol le alırım Parliament içerimı

• Yapan kendine yapar dostum, kimse kimsenin yaveri değil sonuçta, özentilik'de bir yere kadar dedirten olay. kendimle bu konularda övünsem haklıyım. şayet sigara dahil hiçbir kötü alışkanlığım yoktur. bende 22 yaşındayım ve bu yaşıma kadar kendime hayret ettim bu nasıl bir irade diye ? demek ki istemeyen yapmıyormuş. asker'de bana herşeye başlarsın dediler sonuç ? yine içmiyorum. bu tamamen kişide biten olaydır. özentiler heryerde. illa bişeyi gördüğünde onu yapmak zorunda hissedenler topluluğu sorarsın niye içersin diye dert'den içiyorum'der vatandaş... dert ? dünya derdi. yapan kendine yapar dostum. insanları bu konularda bilinçlendirmek adına her türlü faaliyet yapılıyor fakat bırakanlar çok az. kendileri bilir. bizi ırgalayan bişey yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csoldrain -- 25 Mart 2015; 15:00:57 >
  • yaş 25 olacak 2 haftaya ve içmiyorum yeni yaşımda da içmem herhalde
  • yaş 21 3 senedir içiyorum, keyif veriyor
  • Sigaraya para verecek kadar zengin değilim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beels

Yaşım 19 Sigara içmiyorum haftanın 5 günü fitness yapıyorum , Her sabah yulaf ezmesi,gün içinde muz , elma , bol salata tüketiyorum.2 senedir kola , meyve suyu , şekerli şeylerdrn uzağım çok çok nadit yerim.Beni bu sağlıklı beslenmeye iten cılız olmamdı 45 kilodan 72 kiloya çıktım.

Hocam ne kadar sürede o kadar kilo aldınız ?
  • yaş 17 hiç kullanmadim zaten,dumanindan kokusundna tiksiniyorum ayrica gereksiz pahali gunde 1 paket icsen en ucuzundan ayda 150 tl ben o paraya bilgisayar oyunu aliyorum

• Hayır içmiyorum, yanımda içmek isteyenede saygı göstermem.

• yaş 19 günde 1-1.5 paket içiyorum kaçak da çok içiyorum sonum hayır olsun.
  • Sinirlenirsem içiyorum bi tane. Yada uzun yola giderken parliament alıyorum ki uykum gelmesin.

• Yaş 24, içmiyorum. Içmeye gerek görüyor muyum, tabi ki de hayır.

İçmememin sebebine gelince, sağlığa zararlı olması.

Ayrıca, benim gözümde sigara lükstür. Temel ihtiyaçlarını giderebilmiş kişilerin keyif aracı olarak bakıyorum ona. Öğrenci adamın, fakir adamın sigara içmesi mantıklı değildir. Temel ihtiyaçlar dururken sigaraya para vermek farklı bir mantıktır, neyse.

Sigaraya vereceğim parayı biriktirip başka şeylere yatırmayı tercih ederim.

Ayda 300 lirayı kenara koymak, onu sigaraya yatırmaktan çok daha mantıklıdır

• 90lıyım denemedim , Allah nasip eylemesin.
  • sigara içmiyorum.
    hiç başlamadım.
    sigaraya başlayanlar özellikle lise yıllarında arkadaşları içtiği için başlıyor. Bir nevi sosyallik aracı olarak işlev görüyor.
    Üniversitede de arkadaş ortamı etkili olabiliyor. Ama bu etki liseye göre çok daha az. Sanırım üniversitede insanın karakteri biraz daha oturmuş oluyor.
    Tabi bir de askerlik var. Askerde sıkıntıdan sigaraya başlayan çok oluyor. Kimi askerde can sıkıntısından içiyor, kimisinin ailevi sorunları oluyor, askerde olduğu için bir şey yapamıyor, kimisinin de sevgilisi okeye dördüncü arıyor, adamın kulağına gidiyor. Napacak fosur fosur içiyor.
    Herhalde 30-35 yaşına kadar sigaraya başlamazsanız, sigara kullanmıyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 yaşındayım içmiyorum. Hiçte içmedim. İçmem içinde yeterince ortam vardı ( arkadaş çevresi, üniversite hayatı, gece alemleri, askerlik) ama bulaşmadım. :))
  • yaş 24 Allah'a şükür, sırf ortama girmek, kabul edilmek ya da özentilik için başlayan geri zekalılardan olmadım, ben ortama uyacağıma ortam bana uysun, çokta umrumda isterse hiç arkadaşım olmasın ama o mereti asla içmem ayrıca spor yapıyor ve sağlıklı besleniyorum :) bırakın sigarayı şeker, tuz, yağ, kola, çikolata vs hemen her türlü sağlıksız yiyecek ve içeceklerden de uzağım ve bununda faydasını çok çok görüyorum tabiri caizse zıpkın gibiyim herkese sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam diliyorum
  • Yaş 18 içmiyorum.

• 19. Bir paket alırım 1 ayda bitiririm. Bazen 2 ayda. Bazen 5-6ay içmem. Bağımlısı falan da değilim öylesine içerim. Buna içmek denirse tabi.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.