Şimdi Ara

Yeni Mazda 3 Sedan Testi (Otopark.com) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
1
Favori
6.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyati da 90 tahmin ediyormus min 80 olur derken 79 olunca şaşırmış
    guzel test guzel araç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afb

büyük firmaları anlamak zor .

6 aylık bakım var
    performans orta
    ikinci el kaygısı var
    dizel otomatik yok

ee dolayısıyla bende yokum..:)

Bu araç sadece Türkiyede satılsa haklısınız. Ancak bu araç yurtdışında 2.0 ve 2.2 motorlarıyla satılıyor. Ayrıca servis ağı da oldukça geniş (Almanya için konuşuyorum servis ağı hakkında). Ayrıca avrupada arabaya binen insanlar da arabanın bir götürme getirme aracı olduğunu bildikleri için ikinci el kaygısı yaşamıyorlar. Ama Türkiye üzerinden konuşacaksak dediklerinizde haklısınız

• Ama bence Mazda ıyıdır her yonu ıle gercektende bır japon muhendıslık urünü arkadaşlar...
  • Mazdaya kotu diyen yok zaten.

• Foruma kalsa peynir ekmek gibi satmasi lazimdi
    Daha 1 tane gordum ben
    Alan yurt disina cikiyor herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Foruma kalsa peynir ekmek gibi satmasi lazimdi
    Daha 1 tane gordum ben

Yahu sana bir sey soracagim.

Sadece bana mi fazla geldi bu yol sesi?Yoksa herkes fanboy oldugu icin mi duymuyorlar sesi?

Senin yorumunu cidden merak ettim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sinan koç daha olmayacak mı testlerde?

• Bende uzunca kullanmıştım, tek kelimeyle nefis bir otomobil. 1990lardan kalma, dünyada 2-3 ülke dışında hiçbiryerde esamesi okunmayan şu vergi sistemi olmasaydı bu arabanın 2.0 165hp skyactiv motorlu versiyonu rakiplerinin 1.4 Tsi 160hp 1.4 140-150hp civarı motorları ile benzer fiyatta olacaktı düşük emisyon değerleri ve tüketiminden dolayı. Şu 1.5 motorun aslında 100hp manuel dışında seçeneği olmayacaktı, (o da giriş seviye fiyatı ile avrupalı hb'lere rakip olsun diye, 1.2 tsi 90hp Golf, 1.0 100hp Focus vb), biz, yunanistan ve singapura motoru 120hp yapıp otomatik şanzımanla paketleyip zorladılar ancak sonuç bu, ciğeri belli motorun. Rakip markalar aynı vergi diliminde 40-50p fazla güç sunuyor resmen, Mazda'da ister 2.0lt motorlarını getirip kafa kafaya rekabet etmek ama adamların yapabileceği bişey yok. Neticede iki tane dökük devletin düzenine ayak uyduracaklar diye bütün motor gamını turbo yapacak halleri yok, mühendisler neyi teknik olarak daha makul görüyorlarsa o yoldan gidecekler elbette.

Bu işin Mazda distribütörü ile de pek alakası yok açıkcası, vergi sistemi sebebiyle hazırladıkları rekabetçi motorları (2.2 dizel, 2.0 120-165hp benzin) ülkeye sokamadıkları sürece az satacaklar, az sattıklar sürece az araç bulundurup millete yok çekecekler, bayilik verilmeyecek, personele önem verilmeyecek, bu düzen böyle sürüp gidecek. Millet de Mazda'nın satıcısı kötü, yoksa iş yapar falan diye devam edip, sebebi buldu sanacak kendi kendine.

Bu ülkede adam gibi kaliteli alternatif markalar, Mazda'lar, Lexus'lar, İnfiniti'ler, Acuralar görülecekse bu vergi sisteminin baştan yazılması şarttır, yoksa adamlar bir taraflarını da yırtsalar, dünyanın kampanyasını da yapsalar, satıcılarına spa masaj merkezi koyup arabayı evinin önünden alıp da bıraksalar, kimse yüz vermez. Baştan 2-0 geriden başlıyorlar çünkü vergi gazabı yüzünden.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatal_hand

Bu aracın 2. elinin olmama sebebini bulduk işte direksiyonda mute tuşu yokmuş. Bu aracı alacaklar bence manuel tercih etmeli. Aradaki fark gerçekten fazla. Ayrıca 18" jant da performansı törpülüyor. Bu aracı almamak için tek neden 6ayda bir olan bakımlar. Diğer bütün konularda ya ortalama ve üzerinde değer almakta bana göre.

Buldun he

• O yok bu yok ama arabayı çok begendim

Yav he he

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Daha 1 tane gordum ben

Sadece bana mi fazla geldi bu yol sesi?Yoksa herkes fanboy oldugu icin mi duymuyorlar sesi?

Omru hayatimda izledigim en yanli test
    Adam avazi ciktigi kadar bagiroyor arabada yalitim diye birsey yok ama adam rahatsiz etmiyor dedi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Daha 1 tane gordum ben

Omru hayatimda izledigim en yanli test
    Adam avazi ciktigi kadar bagiroyor arabada yalitim diye birsey yok ama adam rahatsiz etmiyor dedi

Oh be,yalniz degilmisim

Valla bende bu kadar yanli test gormedim.Yani arac guzel dese,yalitim zayif dese itirazim olmaz yine de; birde ustune basa basa cok sessiz diyor ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Adam o kadar dogru yazmiski

Eline koluna saglik
     Yeni Mazda 3 Sedan Testi (Otopark.com)

• quote:

Orijinalden alıntı: AlmostFly

quote:

Orijinalden alıntı: afb

büyük firmaları anlamak zor .

6 aylık bakım var
    performans orta
    ikinci el kaygısı var
    dizel otomatik yok

ee dolayısıyla bende yokum..:)

Bu araç sadece Türkiyede satılsa haklısınız. Ancak bu araç yurtdışında 2.0 ve 2.2 motorlarıyla satılıyor. Ayrıca servis ağı da oldukça geniş (Almanya için konuşuyorum servis ağı hakkında). Ayrıca avrupada arabaya binen insanlar da arabanın bir götürme getirme aracı olduğunu bildikleri için ikinci el kaygısı yaşamıyorlar. Ama Türkiye üzerinden konuşacaksak dediklerinizde haklısınız

Yurt dışı için söylediklerinize kesinlikle Katılıyorum. Lakin Türkiye de yaşıyorsak şartlara uymayı Alışkanlık haline getirmeliyiz. Arabaya çok anlam yüklüyoruz maalesef.ne yazık ki bizleri mecbur bıraktılar vergi ÖTV benzin felan filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afb -- 24 Mart 2015; 21:07:43 >

• mazda 3 araba olarak kesinlikle alınası bir araba. Ama türkiyede aldırmamak için eline geleni yapıyorlar sayın bayiler.

Araç hakkında çok olumsuz yorum yapılacak bir durum yok sanırım. Önceden bmw ve mercedes gibi markalar kolay ulaşılamama, yüksek kalite algısı olan otomobiller olup, kendi poliitikaları gereği yüksek marka algısından çok satma algısına bir yolculuğa girdiler sinsi sinsi. Mazda Türkiye Saolsun yüksek marka algısına soktu. SANKİ ÇOK SATANLAR GİBİ..
  • bu motor sadece türkiyede değil, başka bazı saçma vergi sistemi olan ülkelerde de var, hırvatistan gibi.

2. olarak yeni mx-5'de 130 hp'Lik versiyonu da var.
  • Az önce bende izledim. Genel olarak beğenmiş And reis.
    Bundan önceki kasa dizel Mazda 3 olan arkadaşım var. Mazdanın bakım aralıkları bir garip.
    5.000'de götürmüş. 15.000'de sonra 30.000'de götürmüş. Toplamında 600 küsur lira bakım ücreti vermiş.
    Ben TDI Polo'yu 15.000 ilk bakımına götürdüm. 500 TL ödedim.
  • İlk defa bu kadar objektif olmayan bir test olmuş.

Resmen rüzgar sesi alıyor 120 den sonra hala almıyor diyor.
    Yakıt iyi diyor 8 küsür lt
    Her testte şuralar sert buralar yumuşak plastik derler sadece malzeme kalitesi iyi diye geçiştirmiş.
    Bagajda yalıtım yok hafiflik diyor.
    Ayrıca motorda ses yok resmen Elektirik süpürgesi
    Olmamış otopark ekibi bu sefer bari siz yapmayın. Eminim okuyorsunuz bu yorumları taraf tutmayın objektif olun nice testlere bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

Gider focus alırım

Direksiyonunda Mute olmayan 6ayda bir bakıma giren (servisini bulabilirsen) bir araç

Neden satılmadığı ortada

Kesinlikle hocam direksiyon da mute olmayınca bir araç kesinlikle alınmamalı sonuna kadar katılıyorum size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

bu motor sadece türkiyede değil, başka bazı saçma vergi sistemi olan ülkelerde de var, hırvatistan gibi.

2. olarak yeni mx-5'de 130 hp'Lik versiyonu da var.

Mx–5 te bu motor mu kullanılacak ? Manuel olması ve hafifliği ile 0–100 ü 10 saniyenin altına iner. Fiyat avantajı olur umarım ama rakibi yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.