Şimdi Ara

Neden AKP? (2. Bölüm) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.589
Cevap
23
Favori
125.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerika ile ülkemiz niye kıyaslanır?Amerikada bile böyleyken,bizde neden böyle gibi sorular neden sorulur?Kıyaslama yapmak,hiçbir konuda bizi ileri taşımaz.Aksine geri götürür.Dünya'yı amerikanın yönettiği ne malüm?

Saray'a ihtiyaç vardı,fakat yeni saray yapılmasına kesinlikle gerek yoktu.İstanbuldaki saraylar bu iş için tahsil edilebilirlerdi,tüm işler İstanbuldan çok rahat yönetilebilinirdi.Saraylara mali açıdan bakmayın,tarihi açıdan bakın.Eski yapılar ülkenin tarihine ışık tutar.Eski yapılara verilen önem artarsa,yapılar yıpranıp,yıkılmaktan kurtulur ve ülkenin prestiji artar.

Akp'nin yanlışlarıda vardır,doğrularıda.Bazı insanlar o kadar körleşmişlerki,akp'yi tarafsız seviyor\sevmiyorlar.1-1.5 sene önce marmaray açıldığında,karşıt kesim sürekli olarak marmaray aceleye getirildi,ondan önce daha önemli ihtyaçlarımız var,dayanıksız yapıldı gibi laflar türetildi,6 ay ömür biçmişlerdi ne oldu.Hala sapsağlam ve milyonlarca insan taşınıyor.Demekki önemli ihtiyaçlardan biriymiş.

Yukarda bahsettiğim marmaray olayı gibi,uçaklar alınsa,yine ayni şekilde eleştiriler yapılacak,uçaklar üzerinden akp'ye giydirilecekti.Uçaklardan önce,şu yapılmalıydı,bu yapılmalıydı,diye sayfalarca yazılar,haberler yapıalcaktı.

Bizim ülkemizdeki sorun,olay ve olaylara her zaman taraflı yaklaşmaktan kaynaklanıyor.Başımızda chp vb başka bir parti olsaydı ve ayni şekilde paralar çarçur edilseydi,belirli kesimler rahat yaşarken,bazı kesimler 2.plana atılsaydı.Yine ses edecek miy diniz?Yoksa chp'li,mhp'li veya herhangi bir partiden olduğunuz için ve başta o parti olduğu için ,sesinizi çıkarmayacak mıydınız?Akp'e yokken sesini çıkarmayan bir sürü insan,akp varken sesleri çok duyulmaya başladı.Çünkü o kişilerin düzenleri bozuldu.Eğer bir haksızlık varsa,parti gözetmeksizin,her zaman hak aranmalı.Her zaman haklının yanında olunmalı.

Bu arada takım tutar gibi parti tutmuyorum,kimsede tutmamalı.

• awsalli kullanıcısına yanıt
    demokratik bir ülkede saray gerekliydi diyen birisiyle yaşamak bile zul geliyor

1000 küsür odaya ne koyulacak peki ?

sanki dünyanın en büyük ülkesiyiz ve çok sayıda ayağımıza gelip kapanan dünya liderleri var da konut yetmiyor ,saray yapıyoruz

akp-chp .ne fark eder yanlışsa yanlıştır

bu ülkede takım tutar gibi sadece akp. liler tutuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnpMontage

Ya yeter artık uçan tabut falan değil bu uçaklar 104 değil phantom 2 uçaklar eski uçak değil bakımlı ve donanımlı uçak vardır biri kuyuya taş atıyor misali haberlerde de izledim uçan tabut diye misal edilen uçaklarla phantom 2 kerin alakası yok lütfen değiştir yazının o kısmına diğer kısma gelirsek asgari ücretin hu kadar az olduğu hatta bakın bir araştırma yapıldı dört kişilik bir ailenin insanca yaşayabilmesi için gerekli miktar 4100 liraymış gerçekten komikleri oynayan bir ülkedir Türkiye milletvekili maaşlarını hiç karıştırmıyorum yine dediğin ortada bir saray varken f4 uçakların hala kullanılması çok ironik yine vergi cennetidir türkiye son gelen vestel damping etkisiyle de çok komik bir ülke oldu bir iphone 4s e 1000 lira vermek zorundasınız pardon zorundaydınız artık vestel ve dolar yükselmesiyle 1500 e alıcaz sanırım 4 senelik cihazı daha az bu halka az teknomarketlere sadece zenginler girebilmeli ... Yakında dizüstü bilgisayarlarda da taksit kalkması söz konusu dolar büyük bir problem ... Baba mesleği uçak bakım olduğu için söyleme gereği duydum sadece yoksa bu kadar fakir vergi cenneti bir ülkede saray yapılıp ordunun bile 1950 model uçakları kullanmadı ironik tabi

senin baban uçak bakımcıymış ben 20 yıl havacılık mesleğinde görev yaptım

o uçaklar çok eski ,öyle bakımla falan olacak iş değil ,maden yorulmasına engel olacak bir teknoloji yok

öyle olsaydı başta Abd. yeni uçak yapmaya uğraşacağına habire modernizasyon yapıp devam ederdi

ha bu açakların düşmesi belki bu nedenle değildir ama artık güven vermediği de ortada

sen bir aile kaç tl. ile yaşayabilir biliyor musun ,sahi ya sen önce bir söyle evli misin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Ya yeter artık uçan tabut falan değil bu uçaklar 104 değil phantom 2 uçaklar eski uçak değil bakımlı ve donanımlı uçak vardır biri kuyuya taş atıyor misali haberlerde de izledim uçan tabut diye misal edilen uçaklarla phantom 2 kerin alakası yok lütfen değiştir yazının o kısmına diğer kısma gelirsek asgari ücretin hu kadar az olduğu hatta bakın bir araştırma yapıldı dört kişilik bir ailenin insanca yaşayabilmesi için gerekli miktar 4100 liraymış gerçekten komikleri oynayan bir ülkedir Türkiye milletvekili maaşlarını hiç karıştırmıyorum yine dediğin ortada bir saray varken f4 uçakların hala kullanılması çok ironik yine vergi cennetidir türkiye son gelen vestel damping etkisiyle de çok komik bir ülke oldu bir iphone 4s e 1000 lira vermek zorundasınız pardon zorundaydınız artık vestel ve dolar yükselmesiyle 1500 e alıcaz sanırım 4 senelik cihazı daha az bu halka az teknomarketlere sadece zenginler girebilmeli ... Yakında dizüstü bilgisayarlarda da taksit kalkması söz konusu dolar büyük bir problem ... Baba mesleği uçak bakım olduğu için söyleme gereği duydum sadece yoksa bu kadar fakir vergi cenneti bir ülkede saray yapılıp ordunun bile 1950 model uçakları kullanmadı ironik tabi

o uçaklar çok eski ,öyle bakımla falan olacak iş değil ,maden yorulmasına engel olacak bir teknoloji yok

öyle olsaydı başta Abd. yeni uçak yapmaya uğraşacağına habire modernizasyon yapıp devam ederdi

ha bu açakların düşmesi belki bu nedenle değildir ama artık güven vermediği de ortada

sen bir aile kaç tl. ile yaşayabilir biliyor musun ,sahi ya sen önce bir söyle evli misin ?

Eskiden astsubaydı şimdi thk da çalışıyor phantom 2 uçaklar hala dünyanın çoğu ülkesinde kullanılıyor ve babamın söylediğinin arkasındayım ama tabiki artık bu uçaklar kullanılmamalı artık amerika örneğiniz komik olmuş bence amerikadaki havacılık sistemler çok farklı uçak gemisinden tutun çoğu üslere kadar ve tabiki farklı uçak yazılımları radarları es geçme tr ile orayı karşılaştırmak mantıksızlıktır ben 18 yaşındayım profilim açık bin liranın bırakın bir aileye yani 3-4 kişiye tek kişiye bile yeteceğini düşünmüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akp nin pili bitmek üzere istediginiz kadar troller pillerin üzerinde tepinsin pilin içi. Boş artik enerjisi yok bu pil geri dönüşüme gidecek yoksa pil akicak oksitlenecek . pilin içi bos artik hic VIR algı. Hic bir trol bu pildeki elektronları sikistirmayacak enerjisi tükendi. Kardeşim halk her halti artik gördü tapeler saraylar yandaşlar yalakalar troller her halti herkes öğrendi . insanlar ac hergun issiz sayisi artiyor yatırımcılar ülkeden kaçıyor .daha ne diyim

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    Cümlemi tersindenmi okudunuz,yoksa anlamaktamı sıkıntı çekiyorsunuz.Saray yapılmasına karşıyım dedim,zaten elimizde gayet gzüzel saraylar var.Mesela Dolmabahçe sarayı 285 odası mevcut.Burası çok güzel kullanılabilirdi.

Herkes yanlışa yanlış demiyor.Doğru ile yanlışı ayırt edebilseydik,iktidardaki partilerin biri bile olmazdı başımızda.

Doğru sadece akp'liler takım tutar gibi parti tutuyorlar değil mi?Chp'liler,mhp'liler gerektiğinde farklı partiye oy vermesini biliyorlar mı?İstanbul maltepe belediyeside buna bir örnektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 9 Mart 2015; 3:59:08 >
  • quote:

quote:

quote:

Eskiden astsubaydı şimdi thk da çalışıyor phantom 2 uçaklar hala dünyanın çoğu ülkesinde kullanılıyor ve babamın söylediğinin arkasındayım ama tabiki artık bu uçaklar kullanılmamalı artık amerika örneğiniz komik olmuş bence amerikadaki havacılık sistemler çok farklı uçak gemisinden tutun çoğu üslere kadar ve tabiki farklı uçak yazılımları radarları es geçme tr ile orayı karşılaştırmak mantıksızlıktır ben 18 yaşındayım profilim açık bin liranın bırakın bir aileye yani 3-4 kişiye tek kişiye bile yeteceğini düşünmüyorum

20 yıl çalıştım diyorum sen hala gelmişsin babam diyorsun :)

büyük ihtimal babanla yaşıt olmalıyız

Abd. örneği hiçte komik değil ,bu uçak için uçak gemisinden bahsetmeye gerek yok ki ,pistten kalkıp piste inen uçaklar için örnek verdim ve Abd. bunun gibi bir uçağı artık hurdalığında bile tutmaz

bu uçağı kullananlar sadece çaresizlikten kullanıyor ,süper olduklarından değil

ve madem artık bu ülke eskisi gibi değil o halde hurda uçakları ne diye inatla uçurtmaya çalışıyoruz ?

ha bu arada aklıma gelmişken Abd. den alınan Süper Kobralar hariç diğer Kobra helikopterleri resmen Abd. hurdalıklarından alınıp toparlandığını söyleyeyim ama eminim ki çoğu kişi inanmayacaktır ,yine birde Casa uçak alımları var ki o da ayrı bir facia

ama gerçekler acıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Cümlemi tersindenmi okudunuz,yoksa anlamaktamı sıkıntı çekiyorsunuz.Saray yapılmasına karşıyım dedim,zaten elimizde gayet gzüzel saraylar var.Mesela Dolmabahçe sarayı 285 odası mevcut.Burası çok güzel kullanılabilirdi.

Herkes yanlışa yanlış demiyor.Doğru ile yanlışı ayırt edebilseydik,iktidardaki partilerin biri bile olmazdı başımızda.

Doğru sadece akp'liler takım tutar gibi parti tutuyorlar değil mi?Chp'liler,mhp'liler gerektiğinde farklı partiye oy vermesini biliyorlar mı?İstanbul maltepe belediyeside buna bir örnektir.

quote:

Saray'a ihtiyaç vardı,fakat yeni saray yapılmasına kesinlikle gerek yoktu

bu nasıl karşı olmak ?

yahu Dolmabahçe Sarayı hangi şehirde biliyor musun ?

evet diğerlerinde de var ama asla akp. kadar değil

• quote:

quote:

quote:

quote:

20 yıl çalıştım diyorum sen hala gelmişsin babam diyorsun :)

büyük ihtimal babanla yaşıt olmalıyız

Abd. örneği hiçte komik değil ,bu uçak için uçak gemisinden bahsetmeye gerek yok ki ,pistten kalkıp piste inen uçaklar için örnek verdim ve Abd. bunun gibi bir uçağı artık hurdalığında bile tutmaz

bu uçağı kullananlar sadece çaresizlikten kullanıyor ,süper olduklarından değil

ve madem artık bu ülke eskisi gibi değil o halde hurda uçakları ne diye inatla uçurtmaya çalışıyoruz ?

ha bu arada aklıma gelmişken Abd. den alınan Süper Kobralar hariç diğer Kobra helikopterleri resmen Abd. hurdalıklarından alınıp toparlandığını söyleyeyim ama eminim ki çoğu kişi inanmayacaktır ,yine birde Casa uçak alımları var ki o da ayrı bir facia

ama gerçekler acıdır

Amerika zaten bize kalkıp da bedavadan f35 verse bile sıkıntılı bir durum yazılımdan dolayı olaya illa nasıl olsa savaş çıkmaz gözüyle bakılmamalı sonuçta o uçaklar eğitimden tutun gözleme kadar her şeyde kullanılıyor gözlemler sadece insansız hava araçlarıyla yapılamaz benim düşünceme göre, uçak gemisi zor bir durum pilot değilim en ufak bilgim yok tabi ama insan içinden diyor normal bir piste indirmek çok heyecan korku içerebilirken bir gemi pisti ... Eğitimi bence normalden çok daha zordur aynı yaşlarda olabilirsiniz büyük ihtimal

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    Saray'a ihtiyaç var demekle,yeni saray yapılması arasında fark vardır değil mi?Yoksa anlamakta zorluk mu çekiyorsunuz?Atatürk hangi sarayı kullanmıştı?Sarayın illa Ankaradamı olması gerek?

Bariz bir şekilde diğer partilerdede var.Hatta bazı partiler sırf o kitle sayesinde oy alabiliyorlar.Sadece chp,mhp,akp olarak düşünmeyin.
  • SnpMontage kullanıcısına yanıt
    peki bu uçağın elektronik modifesini hangi ülke yaptı biliyor musunuz ?

ayrıca zaten uçağın elektronik kısmı Abd.

insanlar zannediyor ki ,efendim uçağı alırız ve sonra yazılımını aselsana yaptırırız

bu iş ürünlerin garanti olayı gibidir ,üzerinde değişiklik yaptığınız tespit edilirse fabrikasyon hatalı bile olsa firma garanti dışı bırakır ,ayrıca uluslararası mahkemelerde dava açabilir

zaten en büyük sıkıntı elektronik kod olayı ve yıllardır bu olay aşılamadığı için alım yapılamıyor ,sadece bu iktidar değil ondan önce olan bir problem bu

hiçbir ülke kodları vermeye yanaşmıyor ,zaten Nato dışı ülkelerden de alım yapılamıyor

çok çok geç kalındı ,madem kodları vermiyorlar o halde her şeyden fedakarlık yapıp kendi uçağımızı yapmalıydık

tamam doğrudur bu uçaklar aynı zamanda keşif içinde kullanılıyor ama o zaman hiç değilse sadece keşif amaçlı uçaklar alınabilirdi ,artık bu işlerde amatörlüğe yer yok ,ya tam yapacaksın ,ya hiç

çağın gereğine ulaşamamışsan zaten sana bu uçakları kaldırma zamanı bile vermiyorlar

savaş uçaklarının pilotluğu zannedildiğinden de zordur ,bir defa sağlıklarına çok dikkat etmeleri gerekiyor ,bir diğer konu ise yüksek G olayı nedeniyle çoğu pilotta bel hasarı oluşur ,ayrıca vertigo gibi bir problem yaşaması dahi hayatına mal olabilir

• quote:

Saray'a ihtiyaç var demekle,yeni saray yapılması arasında fark vardır değil mi?Yoksa anlamakta zorluk mu çekiyorsunuz?Atatürk hangi sarayı kullanmıştı?Sarayın illa Ankaradamı olması gerek?

Bariz bir şekilde diğer partilerdede var.Hatta bazı partiler sırf o kitle sayesinde oy alabiliyorlar.Sadece chp,mhp,akp olarak düşünmeyin.

saraya ne ihtiyaç var kardeşim dalga mı geçiyorsunuz ?

ihtiyaç olsa A. Gül söylerdi ,C.başkanı sanki ordu mu ağırlıyor ?

bunun bambaşka bir amacı olduğunu herkes biliyor ama savunmadan da edemiyor
  • -Mustafa kullanıcısına yanıt
    Daha önce cevap yazmıştım tekrar uzun uzadıya yazmayacağım. Bunlara gerçekten inanıyor musunuz? Hepsinin doğru olarak yapıldığından emin misiniz?
    Buradaki listeye daha kreş yardımını, çocuk yardımını, giyecek yardımını, evlenecek olanlara düğün yardımını/kredisini de ekle istersen. Onları da yaptılar ne de olsa değil mi? Kağıt üstünde ve sözde hepsi var yapılıyor ama uygulanmıyor ya da eksik uygulanıyor.
    Cem Yılmaz diyor ya Vizontele'de "Sen de bunu yedin? o aklıma geldi. İçinde olmadan ne nedir ne değildir bilmiyorsunuz. Böyle devam edin.
    Sizleri böyle kandırdıkları içinde bir oyda benden hakediyorlar gerçekten.
  • 48 saat içinde hükümet düşecek direnin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz şöyle 2071 e kadar sıkın disinizi belki düşer

• Bloklayarak kimseyi ikna edemezsiniz. Bu zihniyet yüzünden eskiden blokladığınız düşüncelerin şuan akpnin kemik seçmenleri içinde diğer partileri geçmeye yetecek kadar yeri var. Üslup, kimin haklı olduğunu gösteren en büyük göstergelerdendir. Bunu kendi leyhinize veya aleyhinize kullanmak size kalmış.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gumtopu

Akpli degilsen chpli yada mhpli oldugunu kabul ederek soruyorum
    bu adama dikdator diye diye kelime hazneniz daraldi
    Simdi 80 sene oncesine donelim sapkasi olmayan insanlara verilen cezalar asilan imamlar okutulmayan kuranlar dualar vs vs bunun gibi bircok keyfi cezalar yasaklar simdi soruyorum siz sizin atanizmi daha dikdator bizim ustamizmi
    birde paralelci isen sana soyle bir sey sorayim
    yuzbinlerce insan kendilerinden himmet adi altinda para alindigini iddia edip duruyor. Cemaat bunlari aldigini kabul etmiyorsa bunca okul dershane gazete studyo yayin vs vs nasil acildi? Yok cemaat bunlari aldigini kabul ediyorsa karsiliginda odenen vergi makbuzu varmi? Var ise niye gormuyoruz yok ise vergi kacirmakta bir hirsizlik degilmidir.

Ustteki sordugnla ilgili cok sey bilmiyorum ama seninde unutmaman gereken sey yerli ucak uretme asamasindayiz

yerli uçak ürettik diye böbürlenip duruyordunuz ya ,üretmediniz mi ?

quote:

Orijinalden alıntı: Gumtopu

hani herkes kendin ol kendin ol diyor ya
    İşte ben küçüklüğümden beri kendimi hep stoplamışımdır. Elalem ne der korkusuyla istediğimi yapamamış, toplum içinde hapşırmaktan bile korkmuşumdur. Şimdi kendim olmak istiyorum ancak kendim nasıl bir şey onu hatırlamıyorum. Nasıl kendim olacam ben?

hahaha ıste sen bu kadar cevap verebılıyorsun
    Konuyu degıstırerek

• quote:

Orijinalden alıntı: Qosar

Nasıl güzel geldiler ülkenin itibarı bir öylece yükseldi fakat gidişleri kanımca o kadar iyi olmuyacak bu lafıma üzülenleriniz olmasın. 2009 2010 a kadar güzel gelindi sonra ne olduysa 17/25 aralık patladı bakanlar paraları alttan alttan vurmuşlar bunu her akpartili biliyor ama erdoğana sakın toz kondurmayın işte burda sinirlenip kızıyorlar. Bırakın iç güvenlik paketini çıkarsınlar savcı izni olmadan aramaya vapusa atmaya devam etsinler karşı görüşlüleri O çıkardıkları yasalarla birgün yargılanacaklar haberleri yok.

paketi okumadan yorum yapmışsın savcılıktan izinsiz arama diye bir şey yok aynı şekilde chpli bir millet vekili 70 milyon karşısında rezil olmuştu bu sözünden dolayı

• Bugün şehit haberi gelmemesi bile nedeni açıklar. Adamlar silah bırakıyor, bunu simdiye kadar kim yapabildi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: EnesCimen

48 saat içinde hükümet düşecek direnin

Boş mesajlar atmak yerine açılan konu hakkında da fikir beyan edebilseniz keşke..
    Hani çok zor olmasa gerek ya, biliyorum siz AKP'lilerden akıl dolu,bilgilendirici mesaj görmek hayal de,ben yine de o ilgili beyin loblarınızı (varsa) kullanmanızı istiyorum, biliyorum yıllardır bu lobları kullanmadığınız için düşünmek size ilk başta zor gelebilir ama bir deneyin.

Buraya daha çok güzel sıfatlar yazardım senin için ama değmez.

BLOK!
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.