Şimdi Ara

Neden AKP? (2. Bölüm) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.588
Cevap
23
Favori
125.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bloodTime

ulan zamanında ısveç gibi bir ülke olsaydıkta akp gelmıs olsaydı ülke gerileseydı tmm dıyecketıkte şöyle 80 sene gerıye gidin olmadık rezıllık yapılmadık krız çıkmadık enflasyon sokaga cıkmayan fakır kalmamış hala konuşyosunuz ...

Bide cevap verın dıyosunuz cevap versek tatmın olacan mı 2x2=4 desem tartışacaksınız :D

Eğer 80 sene öncesi ile şimdiyi karşılaştırıyorsunuz gerçekten komiksiniz.Kurtuluş savaşı , Çanakkale savaşı falan şöyle bir tarih okuyun ondan sonra deyin ki bir sürü savaş yapmış ve 400 yıldır çöküşte olan bir millet nasıl ayağa kalkar cevabı belli
  • tamam bunlar yapılıyo zaten fabrıka fılan kuruluyo sen göremıyosun diye olmuyor değil ...ayrıca Yol hava lımanı en büyük hizmetlerdendir .Demiryolu da bir ülkenın gelışmışliğini gösterır
    Öyle olmasa demırel ecevıt 100 KM yol için bas bas bagırmazdı halk oleey oleey demezdı demek ki tatmıne edici şeyler.

ayrıca bir ülkede vergıler krizle gelen borca mı yoksa yola fabrıkaya mı gıdıyor ona bakıcaksın .

Baştan sona hikayesınız ama kendizi bile okuyamıyosunuz
  • quote:

Sen ne dıyon nan ideolojik kör :)
    Kendisi mesajıma alıntı yapıp çağırdı :)

Mesajlarını saygı çerçevesinde yazarsan güzel olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zhang Yuan

uzun adam çok tatlı.

oy kullan , en azında kötünün iyisine ver
  • Ultra1080p U kullanıcısına yanıt
    tamam herkes yapsın o zaman
  • kardeş senın düşünemeyeceklerini düşünecek kadar düşünceli bir insanım rahat ol bu konuda ama burda yazılamıyor mesele 80 sene öncesi değil 80 senelik süreç

Yol zorunluluktur ama 80 senede yapılamayan yol 12 senede yapılmışsa bu hızmettır
  • quote:

tamam bunlar yapılıyo zaten fabrıka fılan kuruluyo sen göremıyosun diye olmuyor değil ...ayrıca Yol hava lımanı en büyük hizmetlerdendir .Demiryolu da bir ülkenın gelışmışliğini gösterır
    Öyle olmasa demırel ecevıt 100 KM yol için bas bas bagırmazdı halk oleey oleey demezdı demek ki tatmıne edici şeyler.

ayrıca bir ülkede vergıler krizle gelen borca mı yoksa yola fabrıkaya mı gıdıyor ona bakıcaksın .

Baştan sona hikayesınız ama kendizi bile okuyamıyosunuz

Hizmet dediğin şey her ülke için farklıdır.Bugün trafiği azaltmak istiyorsan İstanbul'a 3.-5. köprü değil dışa teşviki arttıracaksın , olanak sağlayacaksın.Bugün Ankara'da bile adam gibi yol yok.
    Zamanın şartlarına göre hizmetler değişir , 80 yıl önce hizmet farklıydı , 50 yıl önce farklıydı , 20 yıl öncede farklıydı her devir ve dönem için o ülkenin şartlarına göre hizmet olur.
    Demiryolu bir ülkenin gelişmişliğini nasıl gösterir ? Bana göre metrobüs gösterir başkasına göre başka bir şey , yani nasıl bu sonuca vardınız merak ettim.

Bence birilerinin cebine gidiyor

• quote:

kardeş senın düşünemeyeceklerini düşünecek kadar düşünceli bir insanım rahat ol bu konuda ama burda yazılamıyor mesele 80 sene öncesi değil 80 senelik süreç

Yol zorunluluktur ama 80 senede yapılamayan yol 12 senede yapılmışsa bu hızmettır

80 senede hiç yol yapılmadı mı ? Yoksa yanlış mı anladım yada 80 senede yapılan yol kadar 12 senede yapıldı mu dedin ?
  • quote:

ulan zamanında ısveç gibi bir ülke olsaydıkta akp gelmıs olsaydı ülke gerileseydı tmm dıyecketıkte şöyle 80 sene gerıye gidin olmadık rezıllık yapılmadık krız çıkmadık enflasyon sokaga cıkmayan fakır kalmamış hala konuşyosunuz ...

Bide cevap verın dıyosunuz cevap versek tatmın olacan mı 2x2=4 desem tartışacaksınız :D

80 yıl öncesi ve bugün tabi yav akp getirdi zaten her şeyi dünyadaki tüm gelişmeler akp sayesinde oldu
  • arkadaşım sen kendı ülkene göre degerlendıryosun bazı ulkeler 20 sene önce bu gune göre daha hızlı gelişiyordu.Bu ekonomıye baglı olarak değişir eğer ekonomi güçlüyse teknolojiyle nısbeten daha hızlı gelişirsin o da ayrı bir konu .

bu trafık sorununu önce halk kendı içinde çöcezek ama köprüler de bunlardan biridir yok sayamazsın .Trafik problemı 50 senelık bir problem tamamen çarpık kentleşme ıle ılgılı son 10 seneye baglayamazsın ki eğer baglayacaksan küçük nedenler arayacaksın bunlardan biri de araba sayısının artması
    fatıh sultan mehmette gelse atatürkte gelse bu sorunu 3-5 senece çözemezler çünkü dediğim gibi çarpık kentleşmedır sorun

bir ülkenın gelışmıslıgı demıryollarının uzunlugu ıle ılgılıdır kardeş bu benım lafım değil bu genel bir durum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

quote:

kardeş senın düşünemeyeceklerini düşünecek kadar düşünceli bir insanım rahat ol bu konuda ama burda yazılamıyor mesele 80 sene öncesi değil 80 senelik süreç

80 senede hiç yol yapılmadı mı ? Yoksa yanlış mı anladım yada 80 senede yapılan yol kadar 12 senede yapıldı mu dedin ?

dostum akp öncesine kadar bölünmüş yol 7000 Km İdi bugun 22000 KM yol mevcut....
    bunun 20 sene öncesiyle 50 sene öncesıyle toptan bir alakası yok çok kez krıze girdiğimiz için yapılamadı ...bu bır gerçek yok saymanın mantıgı yok ha sana göre hızmet degıldır bılemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodTime -- 8 Mart 2015; 20:49:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

quote:

dostum akp öncesine kadar bölünmüş yol 7000 Km İdi bugun 22000 KM yol mevcut....
    bunun 20 sene öncesiyle 50 sene öncesıyle toptan bir alakası yok çok kez krıze girdiğimiz için yapılamadı ...bu bır gerçek yok saymanın mantıgı yok ha sana göre hızmet degıldır bılemem.

İstanbul meselesi için köprü ile çözemezsin diyorum çünkü sürekli göç alıyor ve ilgi çekiyor onun yerine başka şehirlere daha iyi iş imkanları ve olanaklar sağlanmalı
    Cidden merak ettim demiryolu kimin sözü , mantığının anlayamadım çünkü

• tamam işte bu sadece bugunun problemı değil bunlar 50 senede oluşmuş 15 senede çözulecek şeyler degıl .biri çıkıp ben 2 senede 3 senedece çözerım dıyosa o partıyı al çöpe at.

demır yolları ıle ılgılı ben cok kez duydum bunu hocalarımdan, gelişmiş ülkelere baktıgında durum bu .

bu dedıgım nicel bi gözlem değil tamamen nitel .Demir ağlarla ördük vurgusu da ordan gelır.bizim demir yolları 1930'lardaki gibi hızla ılerleseydı çok sey farklı olurdu o denlı önemlı bana göre...sadece bana göre değil genelde de öyle sen nasıl duymadın anlamadım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodTime -- 8 Mart 2015; 21:01:04 >
  • Eğer millete kaşıkla verirken kendin kepçeyle götürüyorsan yaptığın hizmetin anlamı kalır mı? Sen benim paramı alıyorsun, yarısıyla hizmet yapıp yarısını cebe atıyorsun ve bunun karşılığında seni alkışlamamı bekliyorsun. Mantık bunun neresinde?
  • afedersın de 12 sene önce bu memlekette babam bana sucuk alacak dıye göbek atıyordum sen bu ülkenin nerelerden geldıgının farkında mısın ? Bir ülke %-7 küçülmüş hala bunun sancılarını çekıyoruz .sıkıntılara odaklanıp komple bir bütünü yok etmenın adeta ıstısna ile kaideyi bozmanın anlamı yok bence siz eleştirmiyosunuz resmen kastedıyosunuz...o yüzden her seçim akp yükseliyor bunu mıllete yüklemeyin.

eskıden bu mhp ve chp çok mu iyiydi ? hadı bunlar ıyıydı de neden göremedık bir şey bana üst mertebe bir tane hızmet göster ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodTime -- 8 Mart 2015; 21:08:28 >
  • quote:

afedersın de 12 sene önce bu memlekette babam bana sucuk alacak dıye göbek atıyordum sen bu ülkenin nerelerden geldıgının farkında mısın ? Bir ülke %-7 küçülmüş hala bunun sancılarını çekıyoruz .sıkıntılara odaklanıp komple bir bütünü yok etmenın adeta ıstısna ile kaideyi bozmanın anlamı yok bence siz eleştirmiyosunuz resmen kastedıyosunuz...o yüzden her seçim akp yükseliyor bunu mıllete yüklemeyin.

eskıden bu mhp ve chp çok mu iyiydi ? hadı bunlar ıyıydı de neden göremedık bir şey bana üst mertebe bir tane hızmet göster ?

Şimdi sucuk almak çok daha pahalı. Etin kilosu ne kadar oldu?

• etin kilosu eskıdende pahalıydı hatta eskıden 100 evden 90'anında et gırmezdkı fakırdık anladın ? İstanbulda da durum buydu et almak hayaldı .masaldı ya .ne eti :)
    sımdı kangal sucuk alıyosun 7-8 15 lıraya bu mu zorluyor senı ? belkıde gunde 30 40 tl içkiye sıgaraya verıyosun ben çok göruyorum öylelerını etrafımda...hatta bu konuda dünya sıralamasındayız
    sen eskı ıle bugun arasındakı fark nedır ona bak elbette zorda bir ülkeyız güllük gülistanlık degıl hiçbirşey...
  • quote:

etin kilosu eskıdende pahalıydı hatta eskıden 100 evden 90'anında et gırmezdkı fakırdık anladın ? İstanbulda da durum buydu et almak hayaldı .masaldı ya .ne eti :)
    sımdı kangal sucuk alıyosun 7-8 15 lıraya bu mu zorluyor senı ? belkıde gunde 30 40 tl içkiye sıgaraya verıyosun ben çok göruyorum öylelerını etrafımda...hatta bu konuda dünya sıralamasındayız
    sen eskı ıle bugun arasındakı fark nedır ona bak elbette zorda bir ülkeyız güllük gülistanlık degıl hiçbirşey...

Kangal sucuk 8 lira mi

• "Biz bir inkılap yaptık. Buna devam ediyoruz… Memleketin birçok yerleri, bilererek veya bilmeyerek isyan etti. Âsîleri cezalandırdık. Şimdiye kadar yaptıklarımız ondan sonra yerleşebilmiştir.
    Biliyorsunuz ki, Fransa Büyük İnkılâbı hemen hemen [bir] yüzyıl devam etmiştir. Üç yılda esaslı bir inkılâbın bitebileceğini fark etmek hatâ olur.
    »Hocaların memnun edelim, İslâm âlimlerini memnun edelim, herkesi memnun edelim« dersek biz, maksadı sağlamış olamayız, idare-i maslahatçılar esaslı inkılâp yapamaz. Bugünkü sefâlet ve rezâlet içinde esâsen kimseyi memnun etmeye imkân yoktur. Yurt imar edildiği gün, millet zengin olduğu zaman herkes memnun olur.

• Kherehabath kullanıcısına yanıt
    kardeş :D maret'ın zartın zurtun küçük kangal sucukları sana yetmıyo mu 7-8 lıra onlar da 20 30 lıra mı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.