Şimdi Ara

Elektronik Pazarına Büyük Vergi Geliyor!!!!VESTEL VERGİSİ!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
4
Favori
7.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş zaten ürettilerde biz mi almadık yerli telefon buyur telpa general mobile discovery getirdi yerli türk malı dedi 2milyon sattı cihaz neden cazipti hem fiyatı hem donanımı ozaman Galaxy s3'e rakipti cihaz S3'ün fiyatıda 1200 TL civarıydı ya Discovery 550-600 TL bu şekilde olsaydı herkes venuste alırdı via da alırdı olaylar bu şekilde gelişmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: RABBANİYYUN

quote:

Orijinalden alıntı: Alp Er Timur

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _PoSEİDoN_

quote:

Cebinizdeki ayfonlar %100 amerikan mı? Fabrikası çinde. Ekranı lg'den alıyor. İşlemcisini samsungdan. Kamera sony falan. Kalkmış bizimkilere yerli değil diyorsunuz ve gülüyorum size. %100 yerli ürün yoktur. Evet istemesiniz de bu ülkede yerli üretim gelişecek artık.

Yani gelsin mi diyorsun yüzde 13 ile yüzde 15 arası vergi bunu savunuyorsun yani .

Evet.

Sayın dalyarka bey ben sizin iktisatta karsiliginizi bulamadım. Siz dünyada ender ulkemizde pek sik rastlanan bir tüketicisiniz. İktisatta insan yani homo economicus dediğimiz varlık mantıklı ve tutarlı davranır. Ornegin. Aldığı ürünü en düşuk fiyat düzeyinde en yuksek faydayı sağlayacak şekilde seçer. Normal dünya insani fiyatlar artınca talebi düşürür. Dünyadaki insanlar bunu yapar. Bu dunyamizda geçerli talep kanunudur ve bütün iktisat bunun üzerine kurulmuştur. Haydi tekrar tekrar edelim. Fiyat artarsa talep duser. Bakin çok kolay. hayır siz hangi gezegenden geldiniz de zam gelmesini istiyorsunuz anlamış değilim.

Siz homo economicus değil homo nebicimus sunuz bence ve iktisadi açıdan incelenmeniz gerekmektedir sizin uzerinizden yeni bir ekol bir görüş bile doğabilir. Ciddiyim.

Yazdığın mesajın rezilliğine bak Fiyatı artan ürüne talep azalır demişsin ki doğrudur zaten. Ben de yazmışım ki ithal ürünlere zam gelmesini destekliyorum ki olması gereken de bu. Kalkmış bana ekonomi dersi vermeye çalışıyorsun. Beni çürütmek yerine desteklemiş olduğunun farkında bile değilsin sen

Biz hangi ekonomik sistemin icerisindeyiz kardrsim. Bizim piyasamiz karma piyasa sistemi değil mi. Bu sistem de devlet üreticileri karumak için ithal vergiyi mi arttırır yerli üreticiye desteği mi arttırır. Vestel büyüyecek diye niye ben cekiyorum ekonomik yükünü. Devlet ceksin. Essek miyiz lan biz.

İthal ürünlerin ülkeye girmesini engelleyemiyor devlet. Çünkt her sene ayfonlarını değiştirip yenisini alanlar var bu ülkede. Devlet de kol gibi vergiler koyuyor ithal ürünlere ki sizin gibiler sürekli ithal ürünleri tercih edip cari açığı artırmasın diye. Bu sayede sizleri ithal ürünlere talebiniz azaliyor. Devlet yerli üreticilere vergide indirim ve devlet desteği sağlıyor. İnsanlarımız da yerli ürünleri tercih etmeye başlıyor. Devletimiz kazançlı çıkiyor ve sıcak para yurdişına gitmiyor. Kapiş?

Vestel Venüs 5.5
    Snap 400 islemci
    1 GB RAM
    5.5 inch ekran.

Fiyat 360 dolar

Xiaomi redmi noote
    Snap 400 işlemci
    2 GB RAM
    5.5 inch ekran.

Fiyat 190 dolar.
    http://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5_5-inch-4G-LTE-Snapdragon-400-Quad-core-Smartphone-p-939776.html

Simdi kardeşim bu iki telefon hemen hemen ayni. Hadi ithal malin vergili fiyatını anlarim ama adamlar senden daha iyi telefon yapıp senden çok çok ucuz fiyata satabiliyotken sen ne hakla bu fiyattan vestel Venüs 5.5 i satmaya çalışıyorsun.

Bak ortada ithal mal vergisinin hesabi filan yok daha. Vestel eğer tüketicileri düşünüyorsa fiyatları indirmeli bu bir.

İkinci olarak devlet ithal mal vergisini arttirinca üreticiyi mi korumuş oluyor yoksa tüketiciyi mi korumuş oluyor. Devletin görevi tüketiciyi mi korumak uteticiyimi korumaktır.

Devlet vesteli korumak isteseydi vesteli telefon başına destekleyip fiyatını rekabet edebilir bir düzeye getirebilir miydi getirirdi. Peki neden bunu yapmıyor da bizi yani tüketicileri hiçe sayıp veatelden o dandik telefonları iki kati fiyatına almaya mecbur etmeye çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cebinizdeki ayfonlar %100 amerikan mı? Fabrikası çinde. Ekranı lg'den alıyor. İşlemcisini samsungdan. Kamera sony falan. Kalkmış bizimkilere yerli değil diyorsunuz ve gülüyorum size. %100 yerli ürün yoktur. Evet istemesiniz de bu ülkede yerli üretim gelişecek artık.

Yani gelsin mi diyorsun yüzde 13 ile yüzde 15 arası vergi bunu savunuyorsun yani .

Evet.

Sayın dalyarka bey ben sizin iktisatta karsiliginizi bulamadım. Siz dünyada ender ulkemizde pek sik rastlanan bir tüketicisiniz. İktisatta insan yani homo economicus dediğimiz varlık mantıklı ve tutarlı davranır. Ornegin. Aldığı ürünü en düşuk fiyat düzeyinde en yuksek faydayı sağlayacak şekilde seçer. Normal dünya insani fiyatlar artınca talebi düşürür. Dünyadaki insanlar bunu yapar. Bu dunyamizda geçerli talep kanunudur ve bütün iktisat bunun üzerine kurulmuştur. Haydi tekrar tekrar edelim. Fiyat artarsa talep duser. Bakin çok kolay. hayır siz hangi gezegenden geldiniz de zam gelmesini istiyorsunuz anlamış değilim.

Siz homo economicus değil homo nebicimus sunuz bence ve iktisadi açıdan incelenmeniz gerekmektedir sizin uzerinizden yeni bir ekol bir görüş bile doğabilir. Ciddiyim.

Yazdığın mesajın rezilliğine bak Fiyatı artan ürüne talep azalır demişsin ki doğrudur zaten. Ben de yazmışım ki ithal ürünlere zam gelmesini destekliyorum ki olması gereken de bu. Kalkmış bana ekonomi dersi vermeye çalışıyorsun. Beni çürütmek yerine desteklemiş olduğunun farkında bile değilsin sen

Biz hangi ekonomik sistemin icerisindeyiz kardrsim. Bizim piyasamiz karma piyasa sistemi değil mi. Bu sistem de devlet üreticileri karumak için ithal vergiyi mi arttırır yerli üreticiye desteği mi arttırır. Vestel büyüyecek diye niye ben cekiyorum ekonomik yükünü. Devlet ceksin. Essek miyiz lan biz.

İthal ürünlerin ülkeye girmesini engelleyemiyor devlet. Çünkt her sene ayfonlarını değiştirip yenisini alanlar var bu ülkede. Devlet de kol gibi vergiler koyuyor ithal ürünlere ki sizin gibiler sürekli ithal ürünleri tercih edip cari açığı artırmasın diye. Bu sayede sizleri ithal ürünlere talebiniz azaliyor. Devlet yerli üreticilere vergide indirim ve devlet desteği sağlıyor. İnsanlarımız da yerli ürünleri tercih etmeye başlıyor. Devletimiz kazançlı çıkiyor ve sıcak para yurdişına gitmiyor. Kapiş?

Vestel Venüs 5.5
    Snap 400 islemci
    1 GB RAM
    5.5 inch ekran.

Fiyat 360 dolar

Xiaomi redmi noote
    Snap 400 işlemci
    2 GB RAM
    5.5 inch ekran.

Fiyat 190 dolar.
    http://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5_5-inch-4G-LTE-Snapdragon-400-Quad-core-Smartphone-p-939776.html

Simdi kardeşim bu iki telefon hemen hemen ayni. Hadi ithal malin vergili fiyatını anlarim ama adamlar senden daha iyi telefon yapıp senden çok çok ucuz fiyata satabiliyotken sen ne hakla bu fiyattan vestel Venüs 5.5 i satmaya çalışıyorsun.

Bak ortada ithal mal vergisinin hesabi filan yok daha. Vestel eğer tüketicileri düşünüyorsa fiyatları indirmeli bu bir.

İkinci olarak devlet ithal mal vergisini arttirinca üreticiyi mi korumuş oluyor yoksa tüketiciyi mi korumuş oluyor. Devletin görevi tüketiciyi mi korumak uteticiyimi korumaktır.

Devlet vesteli korumak isteseydi vesteli telefon başına destekleyip fiyatını rekabet edebilir bir düzeye getirebilir miydi getirirdi. Peki neden bunu yapmıyor da bizi yani tüketicileri hiçe sayıp veatelden o dandik telefonları iki kati fiyatına almaya mecbur etmeye çalışıyor.

160 dolar kendi ülkesindeki fiyatı ve biz çin gibi bir ülkeden bahsediyoruz. Türkiyede 700-800 lira arasında alanlar oldu bu cihazı. Venusün de fiyatı yaklaşik o kadar. Tamam venüs diyorsun ben de sana casper via diyorum. F/p kralı cihaz. Yerli.

Devletin görevi üreticiyi korumaktır. Tüketiciyi korumak kısa dönemli fayda sağlar. Cumhuriyet kurulduğundan beri herkes ithalat delisiydi. Çok mu zordu tank, helikopter, silah, uydu yapmak. En basit telsizi bile ithal ediyorduk. Üreticiyi korumak uzun dönemde devletin geleceği için çok önemli.

• bıktık şu çıkarlarından şu şirketlerin adam milyar dolar sahibi ama yok daha diyor daha diyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet.

Vestel Venüs 5.5
    Snap 400 islemci
    1 GB RAM
    5.5 inch ekran.

Fiyat 360 dolar

Xiaomi redmi noote
    Snap 400 işlemci
    2 GB RAM
    5.5 inch ekran.

Fiyat 190 dolar.

160 dolar kendi ülkesindeki fiyatı ve biz çin gibi bir ülkeden bahsediyoruz. Türkiyede 700-800 lira arasında alanlar oldu bu cihazı. Venusün de fiyatı yaklaşik o kadar. Tamam venüs diyorsun ben de sana casper via diyorum. F/p kralı cihaz. Yerli.

Devletin görevi üreticiyi korumaktır. Tüketiciyi korumak kısa dönemli fayda sağlar. Cumhuriyet kurulduğundan beri herkes ithalat delisiydi. Çok mu zordu tank, helikopter, silah, uydu yapmak. En basit telsizi bile ithal ediyorduk. Üreticiyi korumak uzun dönemde devletin geleceği için çok önemli.

yanlız kardeş eski kullanıcı adınla şimdikide bayağı bir tezatmış

• quote:

Hayatinda bir kere yerli urun almamis birinin bunlari soylemesi garip ve de komik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha ne kadar vergi olacak ya 2000 lira olan 5s 2300 lira mı olacak

• Arkadaşlar tüm gelişmiş ülkelerde yerli üretimi desteklemek için ithalatı kotalar konur ve ekstra vergiler uygulanır. AKP'li değilim ancak bu olayda kusura bakmayın eleştirilecek bir taraf göremiyorum.

• eglon E kullanıcısına yanıt
    kota konurda zaten yeteri kadar vergi var ötv+kdv+trt+vestel vergisi daha kota konulması gereklimi sence avrupa htc'ye kota mı koyuyor,samsunga kota mı koyuyor
  • iphone'a da kimse yerli demiyor ki zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodisin

kota konurda zaten yeteri kadar vergi var ötv+kdv+trt+vestel vergisi daha kota konulması gereklimi sence avrupa htc'ye kota mı koyuyor,samsunga kota mı koyuyor

Yerli üretim gelişecekse bence vergi konmalı. Yurtiçinde kazandığımız paraları kendi ellerimizle yurtdışına transfer ediyoruz ve gün geçtikçe fakirleşiyoruz. Bu sistemin bir kırılma noktasıolması gerektiğini düşünüyorum. Devletin vatandaşına yüklediği vergi yükü konusunda kesinlikle katılıyorum. Ancak telefona kadar devlet yediğimiz gıdadan içtiğimiz sudan bile tonla vergi topluyor.

• Tamam Hocam Vestel de aynı cilayı pastayı telefonlarına atsın kimse Samsung'a para vermez zaten. Allah aşkına Venüs diye sattığı telefonları git bir gör nasıl bir takostur öyle. O takosları alacağına Asus Zenfone 5-6 aldı millet çatır çatır. Vastel mızıkçılık yapacağına adam gibi ürün çıkarsın önce. Samsung alabilecek durumda olan adam ek vergi de gelse söve söve gider gene Samsung alır. Almayacak olan da bir kıyaslama yapar gider aynı fiyata Asus alır. Zenfone 2'ler geliyor yakında canavar gibi. Vestel öğrensin uygun fiyatlı telefon nasıl yapılırmış
  • aynen koyabildiği kadar vergi koysun samsung alan dam yine alacak gidecek operatörden 24-36 ay bi şekilde alacak zenfone 2 mesela satışa çıkınca venus'e kim bakar ozaman
  • Sirada ulker,torku var herhalde

• Vestel in tum urunleri coptur.En yakin zamanda batarlar umarim.

• Whole Lotta Rosie kullanıcısına yanıt
    bence bu kadar irdelemenin anlamı yok yobazlıkta aslında dozunda güzeldir ve aslında her insan yobazdır ama tabi bunun aayarını tutturamadın mı ozaman diken gibi etrafına batmaya başlarsın
  • yazıklar olsun!!
  • Vestel almayın, aldırtmayın.

• Vestel almıyordum artık tvde reklamı çıkınca da değiştiriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whole Lotta Rosie

Bloklayın şu gerizekalıyı kurtulun ya, klavye başında yazmak için harcadığınız zamana değmez bu troll.

Ben önceden bloklamış. Vukaatı cok demek.Bloğu kaldırıp tekrar yapım bari

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.