Şimdi Ara

100 Yıllık Terör Bugün Bitti! Silah Bırakma Süreci Başladı. (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.579
Cevap
13
Favori
53.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
141 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malesef son açıklamalar son derece üzücü. Planlı bir şekilde bölünmeye dogru gidiyoruz. Ya seçim yatırımı bu olanlar yada gerçekten dogru. Genelkurmay bu konuda çok sessiz. Artık Genelkurmay hükümetten gelip önlerine koyulan şeyleri okuyor. Komutanların şuan ki görüşü şuan orayı kaybettik ama geri almak yine bize kalıcak demişlerdi. Olası bir bölünme durumunda batıda veya diger bölgelerde yaşayan kürtler ne olucak? Kurunun yanında yaş yanma olayı olmasın. Buradaki kürtleri rahat bırakacaklar mı? Olası bir çatışma veya iç savaş muhtemel. Biraz önce devlet bahçeli basın açıklaması yaptı. Ülkeyi böldürtmeyecegiz diye. Sizce bölünme aşamasında devlet bahçelinin kendi destekçilerini sokaga çagırmasında ne olur düşündünüz mü hiç. İç savaş kaçınılmaz gibi duruyor. Fillerin kavgasında ezilen çimenler olurmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Invictuscrypto -- 1 Mart 2015; 13:15:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: egemi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemi

Oldu paşam. Doğudaki herşey Kürtçe olsun. Eğitim kürtçe olsun. Polis diye birşey olmasın Gerilla olsun. Televizyonlardaki diziler Kürtçe ye çevrilsin. Başka bir istek varsa yazayım.

Türkiyede yaşıyorsan TÜRKÇE konuşacaksın.

Türkiye'de yaşayan Türkçe konuşmak zorunda diyen senin mantık 35 BİN cana mal oldu!

Kimin diline ZİNCİR vuracaksın

İşte en büyük zalimlik budur. İşte en büyük alçaklık, sömürgecilik budur.

Nasıl birinin dilin yasaklayabilirsin! Çözüm olsaydı bu 30 yılda olurdu.

Batıda kaç tane Kürt polis var biliyor musun! Bu ülkeyi KÜRT TÜRK diye ayıramadınız AYIRAMAYACAKSINIZ!

Kürt-Türk diye ayırmak isteyen kim ?

Türkiyede mi yaşıyorsun hocam sen ? Evet yaşıyorsun.
    Türk milletinin dili nedir hocam ? Türkçe

Diyelimki Kürtsün . Abi sen de Türksün aslında Türk. Geç konuş Türkçeni nedir bu Kürtçe aşkı ?

Eğitimi Kürtçe yapacakmışızda felan filan. O zaman lazlara da ayrıcalık tanınsın ve daha bir çoğuna ..

İsteyen İstediği DİLİ konuşur.

TEK DİL diye bir saçmalık olamaz, dayatılamaz.

Ben Türk değilim Türk Vatandaşıyım. Ben Zazayım Ana Dilim Zazaca istediğim zaman Zazaca konuşur öğrenir öğretirim. Kimse buna engel olamaz. Benim ANA DİLİMİ yasaklayan zihniyet ile HİTLER arasında tek bir fark yoktur.

Lazların lazca Öğrenmesini Nasıl Engelleyeceksin? Engelledin de ne oldu? Ben Ana dilimi Türkçe Yüzünden öğrenemedim çünkü öğreneceğim tek bir alan yok, okullarda yok, yabacı dil öğreniyorum, Arapça İngilizce görüyorum okulda ama ana dilimi göremiyorum.

Bu ne zihniyet ne sömürgeci anlayış böyle?

Kürtçe konuşmayın diyen mi var onlara . Konuş hocam istediğin kadar konuş ama eğitim vs bekleme.

Ya görende sanacak Kürtlerden Türkçe konuşuyorlar diye hiç biri bir yere gelemedi diye.

Bir bak Avukatlara , doktorlara çoğu Kürttür.

Türkçe konuştular da birşey mi kaybetti şimdi bunlar ?

• Olacaklari soylim ben.

1- Silah birakilacak boy boy Turk Kurt el ele fotograf cekilecek. (Silahlar sadece ateslenmicek el gene tetikte bekleyecekler en ufak yapilmayan istekte ortaligi birbirine katacaklar)

2- Max 1-2 sene sansliysak teror olayi duymayacagiz. Ama yetermi? Yetmez. Bu sefer eyalet sistemi gelsin denilecek.

3- Eyalet sistemi gelecek ve hali hazirda meclise o herifleri sokarak yonetimi ellerine verenler eyalet sistemi ile devlete bagimli ama bagimsiz dogu yonetimi olusturacaklar.

4- Tabiki eyalet sistemide kesmeyecek bu sefer bas kaldiracaklar silahlar gene ateslenecek bu sefer ne mi olacak? O koynumuzu acip yurda soktugumuz Suriyeli kurtleride dahil edip nufuslarini iyice artiracaklar, dis gucler ve irak iran gibi yerlerdeki kurtleri saymiyorum bile.

5- Akli selim Turk gencleri orgutlenecek silahlanip kendi olanaklariyla bu pislikleri temizlemeye calisacak. Bu seferde cok sevdiginiz Ak dolandiricilar polis gucu ile ulkeyi iyice karistiracak.

6- Sansliysak Mustafa Kemal Ataturk gibi bir aslan parcasi zamaninda yapilan genelgeler gibi gizli toplantilarla orgutlenecek ve devletten bagimsiz ozgurluk savascilari sayesinde devleti gercek vatan evlatlarinin yonetimi altina alacak.

Sonuc: gene masum cocuklar olecek, aclik, kriz, yokluk... Bu arada dis gucler ve Ruslarin sicak deniz ruyalari tekrar yeserecek ic karisikligi cozduk derken bir de onlar vuracak. Herkes firsat kolluyor su guzel vatani bolup ele gecirmek icin. Kac yuz yildir bu boyleydi boylede devam edecek. Bir ulusu yok eden tek sey cehalet ve ac gozluluktur.

• Bu ülkede icraati sırf Akp yaptı diye, terörün bitmesine hayıflananlar var.
    Allah'ım biz Amerika ile İsrail ile Almanya ile her türlü mücadele ederiz. Sen bizi içimizdeki beyaz türklerden, hainlerden koru. Amin.
  • Se®can kullanıcısına yanıt
    komplo teorisi bu olsa gerek
  • Uzak ihtimal ama İnşallah gerçekleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

quote:

Orijinalden alıntı: nayifhakan

quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Savaşalım diyenleri 30 sene boyunca gördük bir haltı beceremediler. Binlerce vatan evladını heba ettiler. Şimdi bir parti çıktı terorü bitirecek bunu basarıcak diye ödleri patlıyor. Muhalefet sehitler ustunden siyaset yapmayı çok sever. Bunu yıllarca gördük. Türküz biz diyerek kürtlere en buyuk ırkçılığı yaptılar sen okuyamazsın sen dilini konusamazsın diyenler şimdi kalkmıs bana özgürlükten bahsediyor ne kadarda ironik :) Kürt değilim ama sizin gibi ırkçı dinsiz bir türkde değilim.

Askerlerimiz şehit olunca kapalj olan meclisi açmayan ve "bir kaç Mehmet öldü diye meclis toplanmaz","sayın abdullah öcalan","kelle" diyen de mi muhalefetti?

Ne oldu kelle dedi yani bundan baska soyleyecek bir sozunuzde yok. Adam kanı durdurdu yetmezmi. Türkiyenin en buyuk sorunu olan teroru bitirmek için gayret sarfetti sizin gibi askeri gonder polisi gonder operasyon yapalım diye kolaya kaçmadı risk aldı. Siz bu adamın yaptıklarının tırnağını yapın bende size oy vericem. Yok ülkeyi satmıs yok toprağı satmıs yok apo cıkacakmıs 15 senedir aynı hikayeler nasıl bir zihniyetdesiniz anlamak mumkun değil.

Yok ya gerçekten ya göremiyorsunuz ya da sırf beyni geriden çalışanlardansınız.

Ya bu adamlar salak mı ? Neden silahını bıraksınlar bana bi açıklayın ya . Neden çekilsinler bir söyleyin ? Apo çıkacak tabi , toprak vericez tabi.

Bu adamın yaptıkalrının tırnağını yapmam mümkün değil. Şimdiye kadar bir kuruş çalamadım ki Milyar dolarlar nasıl çalayım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

Özerklik ve içerdeki bebek katilini çıkartacaklardır yoksa yıllardır savaşan örgüt ne diye silah bıraksın .

Devlet kurdu devlet bitiriyor bu örgütü. Kaynaklarını paylaştım.

Fikrinize saygı duyarım ama devlet yıllarca sürecek binlerce şehit verecek milyarlarca tl savunma sanayisine para harcayacak bir örgütü neden kursun çok mantıksız .

• quote:

Orijinalden alıntı: Se®can

Olacaklari soylim ben.

1- Silah birakilacak boy boy Turk Kurt el ele fotograf cekilecek. (Silahlar sadece ateslenmicek el gene tetikte bekleyecekler en ufak yapilmayan istekte ortaligi birbirine katacaklar)

2- Max 1-2 sene sansliysak teror olayi duymayacagiz. Ama yetermi? Yetmez. Bu sefer eyalet sistemi gelsin denilecek.

3- Eyalet sistemi gelecek ve hali hazirda meclise o herifleri sokarak yonetimi ellerine verenler eyalet sistemi ile devlete bagimli ama bagimsiz dogu yonetimi olusturacaklar.

4- Tabiki eyalet sistemide kesmeyecek bu sefer bas kaldiracaklar silahlar gene ateslenecek bu sefer ne mi olacak? O koynumuzu acip yurda soktugumuz Suriyeli kurtleride dahil edip nufuslarini iyice artiracaklar, dis gucler ve irak iran gibi yerlerdeki kurtleri saymiyorum bile.

5- Akli selim Turk gencleri orgutlenecek silahlanip kendi olanaklariyla bu pislikleri temizlemeye calisacak. Bu seferde cok sevdiginiz Ak dolandiricilar polis gucu ile ulkeyi iyice karistiracak.

6- Sansliysak Mustafa Kemal Ataturk gibi bir aslan parcasi zamaninda yapilan genelgeler gibi gizli toplantilarla orgutlenecek ve devletten bagimsiz ozgurluk savascilari sayesinde devleti gercek vatan evlatlarinin yonetimi altina alacak.

Sonuc: gene masum cocuklar olecek, aclik, kriz, yokluk... Bu arada dis gucler ve Ruslarin sicak deniz ruyalari tekrar yeserecek ic karisikligi cozduk derken bir de onlar vuracak. Herkes firsat kolluyor su guzel vatani bolup ele gecirmek icin. Kac yuz yildir bu boyleydi boylede devam edecek. Bir ulusu yok eden tek sey cehalet ve ac gozluluktur.

Bahçeli'den alıntı falan mı yaptın?

• quote:

Orijinalden alıntı: meter90

Forumdaki en güzel en renkli üyelerden birisin,

Sıcak fırsat konuların efsane,
    Yine burada ve başka yerlerde yararlı konular açıyorsun,
    Ama şu gereksiz ak parti sempatizanlığın pek hoş değil.

100 yıllık terör?

bugün bitti?

Daha dün hem pyg 'den hem ışid'den danışıklı dövüşerek geri çekilme operasyonu yaptık (boş yere de bir kişi öldü orada)

Hem bir şeyin bittiği yok,

Esad'ı daha dar bir alan sıkıştırmak için,
    Işıd ve pyg(ypg) daha geniş alanlarda nüfuz oluşturmasına izin verdik.

Işid zaten lojistik desteğini Türkiye'den alan bir örgüt, Adana, Mersin, İskenderun, Osmaniye'ye git, esnafa sor , Mitten bilgi almaya gerek yok yani.

Şu an için terörün bittiği yok sadece yön değiştirdi, Apo'yu içeriden çıkarıp özerk devlet kurduktan sonra, yine ilk hedefi doğu bölgesi olacak,

Ha bu bir bölünme olamaz.

Kimse doğu halkını istemez çünkü, bölünürse Akdeniz, Trakya vb. bölgeler bölünür. Zaten petrolü kafasına göre çıkartıyor yabancı devletler orada.

Sana önerim, güzel okuyorsun, yazıyorsun, araştırıyorsun da siyasi görüş konusunda çok boş şeyleri okuyup inanıyorsun.

Tuğçe kazaz din alimi değildir, Nihat doğanda filozof veya nagehan alçı ya da diğerleri.

Çift yönlü oku tarihi, gündemi, ne akademisyenlik hayatında ne çalışma hayatında hiçbir başarı gösterememiş , siyasete atılıp yırtarım diyen tiplerin bilgisiyle kuyuya inme,

Yoksa cidden efendi adamsın, bilgisi adamsın.

Sana dediğim boşver akpyi cehapeli falan ol değil. F/p olarak tabi ki akp. Ama bağnazlık derecesinde değil. Hayırlı günler.

Edit: Küçük Abd olma hedefimiz vardı olmasına oldukta halka faydası yok, tartışmamız gereken tek mesele bu aslında.
    Ekonomik olarak halkın bütününe fayda sağlanmadıysa (ki bahsettiğimiz kesim asgari ücretle çalışan halktır) ortada büyük bir sorun var demektir.

Abd'de 50milyonu + kişi sigortasız yaşıyor, hayat şartlarından dolayı ama bir işe girip çalıştıklarında bizim asgari ücretlimiz sürünürken o daha iyi durumda yaşamaya başlıyor.
    Tartışılması gereken konu ekonomidir, ADALET ve KALKINMA'dır yoksa yok kürtçe ders olmuş, kürtçe ezan olmuş,
    Kürt bayrağı dikilmiş, şu ekonomi ve enflasyonda, her bir şahsın cebine aylık minimum (yani asgari ücret) 1000 dolar maaş koy, devalüasyon olmasın,
    doğu'ya ha atom bombası atmışlar, ha yeni bir Las vegas yapmışlar kimsenin umurunda da olmaz.

Teşekkür ederim ancak bu konuda SİYASİ tek bir tarafı tuttuğum yok.

Bu konuyu açmamın sebebi Şehit haberlerinin gelmemesine olan sevincim.

Pkk ve Kürt Türk savaşına olan ÖFKEM.

Başka bir şey değil dostum.

Herkesi bir yere oturtmamalıyız, herkes bir şeyin tarafı olmak zorunda değil.

Herkes Milliyetçi, Ulusalcı, Muhafazakar, Solcu olmak zorunda değil, ben kalıplara karşıyım doğrulara açığım sadece, doğruyu söyleyen kim olursa olsun doğruya bakarım söyleyene değil.

• pkk nın silah bıraktığına ancak aktrollerle ağır saflar inanır ben bölgede asteğmen rütbesiyle askerlik yapmış birisiyim gitmeden anlaşılmaz oralar. seçim için hazırlık yapıyor akp olay bu temmuzda görürsünüz çatışmaları.
  • Yorumlarının hepsini değil ama birazını okudum ancak parça parça cevap vermenden olabilir ,bazı söylemlerin çelişiyor yada anlaşılmıyor.Yanlış anlamazsan senin yorumlarına bakarak birkaç soru sorabilirmiyim.

Sorulardan önce umarım artık bu kan durur ve bunun karşılığında ülkem kendi değerlerinden ödün vermez.

-100 Yıldır devam eden ve dün biten terör neydi
    -İktidara hırsız ,pkk ya kalleş dediğin bir noktada dün bittiğine nasıl bu kadar kesin kanaat getiriyorsun.Sana göre hırsıza mı güveniyorsun kalleşe mi
    -Dersim olayları sana göre katliam mı cevap evet ise bunun sorumlusu kim
    -Uludere olayları sence katliam mı cevap evet ise bunun sorumlusu kim
    -Sana göre vatan nedir vatanseverlik nedir
    -pkk yı devlet kurduysa neden kurdu ne amaçlandı ve eğer devlet kurduysa sana göre İngiltere'nin yüz yıllardır desteklediği ve böl parçala yut stratejisini aslında biz mi yapıyorduk
    -doğu-güneydoğuda nerelerde bulundun yada bulunuyorsun

Şunu da söylemeden edemeyeceğim belge diye afişe ettiğin gazete ve bazı yayın kupürleri nasıl belge niteliği taşır .Eğer bunlar belge ise antitez olarak senin ve herkezin hemen hemen her görüşüne belge koyabilirim.

• Chp mhp akp abc hic biriyle isim olmaz bunlari gorebilmek zor degil tarih surekli tekerrur ediyor cok uzucu

• quote:

quote:

quote:

Özerklik ve içerdeki bebek katilini çıkartacaklardır yoksa yıllardır savaşan örgüt ne diye silah bıraksın .

Devlet kurdu devlet bitiriyor bu örgütü. Kaynaklarını paylaştım.

Fikrinize saygı duyarım ama devlet yıllarca sürecek binlerce şehit verecek milyarlarca tl savunma sanayisine para harcayacak bir örgütü neden kursun çok mantıksız .

Biz bağımsız ve özgür bir devlet değiliz ki?

1. Dünya savaşında kaybeden ülke olarak bedel ödüyoruz bunu da üreterek değil tüketerek ödüyoruz.

Böyle iç çatışmalar ile sürekli dışarıdan besleniyoruz, İtilaf ülkelerine göbek bağı ile bağlıyız.

Kendi içimizde bir birimizi yersek kendimize yetecek üretim yapamayız. Araba Teknoloji Savunma Sanayi üretmeyiz her şeyi dışarıdan alırız.

• egemi kullanıcısına yanıt
    Osmanlı devleti bütün cihana hükmetti. Atalarımızın zafer kılıçlarının kan dökmediği toprak kalmadı. Ama asla fethedilen bir bölgedeki halkın ne diline ne de dinine, kültürüne, örfüne dokunulmadı. Bu yüzden adı " OSMANLI İMPARATORLUĞU " oldu. Biz atalarımızdan böyle görmüşken, Kürt kardeşlerimizin ne diline, ne de kültürüne müdahale etmeyiz. Edemeyiz. Böyle yaparsak, sömürdüğü ülkelere zorla dilini, dinini empoze eden barbar ingilizden bir farkımız kalmaz. Ben Kürtçenin yaygınlaşmasınıda, eğitim dili olmasınıda destekliyorum. Onların Kürtçe eğitim görmesi ne sana ne de bana zarar verir. Ama onların kendine olan güvenini artırır. Farzet bu ülkenin büyük çoğunluğu Kürt ve biz Türkler sayıca az olan tarafız. Ve Kürtler, Türkçe konuşmamızı yasaklıyor. Bununla kalmayıp, kültürümüzü yaşatıyoruz diye anayasayı ihlal etmekle, ülkeyi bölmekle suçlanıyoruz. Seni falan bilmemde biri benim dilime, dinime, kültürüme, örfüme dokunursa kanımın son damlasına kadar onlara karşı koyarım.

• Terörün bitecek olması bazılarının zoruna gitmiş..tabi cumhurbaşkanının dediği süreci bekleyip görmek lazım..

• 2 yıl önce de aynı manşetleri, haberleri hatırlıyorum. Teröristlerle işbirliği yapanlar bu ülkeden gitmediği sürece terörün bittiği yok. Cahil insanları kandırmak için yapılan haberler bunlar. Akıl var mantık var bugüne kadar teröristler gencecik mehmetçiklerimizi "silah bırakın" demediğimiz için mi katletti? Terör sorununun iki cümleye bakacak olmasına inanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoodleBell -- 1 Mart 2015; 13:28:23 >
  • Burda yazilari yazanlarin oglu varmi askerde sehit oldumu acaba ozerklik verip son bulsa bu vahset analar aglamasa babalar onlarin ogullarinin kellesini istemese onlarin kellesini almak icin giden asker yine olmese ne guzel olur hayat

• Yahu sen hala neyi konusuyorsun..

Türkiye Türklerindir.

Saçma sapan jpg ve hiç bir kanıt olmadan...Biri 'devlet pkk yı kurdu' diyor..Herkes inanıyor.Oysa ki kanıt yok..Kendin izlediğin videoya bile adam açık açık 'BİZ KURDUK' ama dıs destekle..

GİT KENDİN BAHSETTİĞİN VİDEOYU TEKRAR İZLE.

Burada saçma sapan konusma...

Bundan sonra her saçmalamanda,

http://www.pkkeylemleri.com/

Kapak gibi bunu koyucam...Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma..Beyin yok bilgi beyan etmeye çalısıyorsun...Fikrin olmasın bari...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mry_82

Terörün bitecek olması bazılarının zoruna gitmiş..tabi cumhurbaşkanının dediği süreci bekleyip görmek lazım..

Ben sana basitçe bir soru sorayım o zaman güzel kardeşim. Terörün bitmesini sadece Türkler değil, pkk yanlıları da ister. Sorum ise çok basit. Silah ne karşılığında bırakıldı? Verilen sözler ne? O toplantıda bakan Önder'e ne söz verdi? Yani pazarlık tam olarak ne?

İnsanları artık ikiye bölmekten sıkılmadınız mı? Yok başörtüyü savunan, savunmayan. Fetullahcı, fetullahcı değil. Yahu sen de TC vatandaşısın, ben de TC vatandaşıyım. Ben neden istemiyim terörün bitmesini? Bu saçmalıkları bi kenara bırakın, partizanlığı da kenara atarak mantığa davet ediyorum seni. Şartlarını dahi kesin olarak bilmediğin bir anlaşmayı nasıl savunursun? Yani bu resmen hükümet yaptıysa doğrudur demeye gidiyor. Kimse terör bitmesin demiyor kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 1 Mart 2015; 13:38:16 >

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.