Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.456
Cevap
90
Favori
471.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    başvuruya gerek yok hocam tecilim doluyor ben kısa dönem yapmak istiyorum zaten sanırım e-devletten düştüğün birliğe falan bakıyorsun acemilik nereye falan diye önceden vardı şubeden öğrenmee-devletten kagıdı alıp gidiyorsun sanırım birliğine teslim olmaya
  • isokocak kullanıcısına yanıt
    Şubeye gideceksin aile hekiminde muayene olacaksın.Yerler açıklanınca gitmene gerek yok dedim.
  • Askere gitmek için en uygun dönem Kasım mı? (kısa dönem)
  • üç f Ü kullanıcısına yanıt
    evet kış oldugu için saat 4-5 te hava kararıyr zaman cabuk geciyor soguk oldugu için spor cok yok ve en önemlisi ter ve ayak kokusu yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isokocak -- 16 Haziran 2015; 12:27:02 >
  • mltfeyzo M kullanıcısına yanıt
    hocam tecil ettirdiğimde bana sormamışlardı kısa mı uzun mu diye kağıtta yedek subay aday adayı yazıyor bir de o zaman aile hekimne muayene olmustum desene bir daha olacağız
  • Bugün şubeye gittim, Eylül'de belgeleri vermek için tekrar gidecekmişim. Kasım'da askerim inşâallah.
  • Arkadaşlar ben bir kaç ay önce muayene oldum aile hekiminde, sonra askerlik şubesine gittim. Tecil işlemi Yaptılar, tecil yaparken yedek subaylık uzun dönem istemediğimi söyledim. 29 Temmuz 2015 te tecil bitiyor. Kasım celbi için başvuracam da fakat uzun dönem (yedek subaylık) istiyorum şimdi . Ne yapmam Lazım fikir verebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 190744Burakfts00 -- 16 Haziran 2015; 22:34:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    aile hekimi muayenesi olamaycaksın.Sadece 1 kere muayene oluyorsun...
  • 190744Burakfts00 1 kullanıcısına yanıt
    Eylülde kararı değiştirebilirsin.Yedek subay diye
    Eğer sağlık durumunda bir olumsuzluk varsa, askerlik yapmana engel olacak bir durum olduğunu düşünüyorsan şubene gidip tekrardan muayene olmayı istersin onlarda seni askeri hastaneye sevk eder. Bunun dışında sağlık durumunda bir değişiklik yoksa yeniden muayene olmana gerek yok zaten orda sormazlarda
  • hocam o zaman ben hiç şubeye gitmicem kasım olunca direk e-devletten yerime bakacağım çıktıyı alıp nereye çıkmıssa oraya gideceğim demi ?
  • işlemlerini yaptıysan evet

Değişlik yapmak istersen gidersin şubeye. Ama yinede emin olmak istersen şubeni arayıp onlara da sorabilirsin için rahat etsin diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: 190744Burakfts00

Arkadaşlar ben bir kaç ay önce muayene oldum aile hekiminde, sonra askerlik şubesine gittim. Tecil işlemi Yaptılar, tecil yaparken yedek subaylık uzun dönem istemediğimi söyledim. 29 Temmuz 2015 te tecil bitiyor. Kasım celbi için başvuracam da fakat uzun dönem (yedek subaylık) istiyorum şimdi . Ne yapmam Lazım fikir verebilir misiniz ?

Ayrıca ön lisans muhasebe mezunuyum, 4 yıllık açık öğretimden işletmeye tamamladım. Bugünlerde de adaletten mezun oldum yine aöften. Ayrıca kadrolu Zabıt katibiyim. Yedek subay Seçilme ihtimalim nedir. Genellikle eğitim fakültesi mezunlarını alıyorlar diye duydum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba kasım için tecil bozduran var mı? Bugün diplamamı alıp bozdurmayı düşünüyorum. Ağustos'a almazlar değil mi?
  • lutfukaya L kullanıcısına yanıt
    ağustos için son başvuru 29 mayıstı artık kasım celbine kaldın
  • Dün itibariyle diplomamı teslim ettim ve askere gitmek istediğimi bildirdim.Evrakları verdim muayenemi oldum.Bana verilen evrakta celp dönemim kasım ayı sevk tarihi 01.09.2015 - 30.09.2015 bu tarihler arasında neden farklılıklar var bilen var mı ? Benim gibi başvuru yapıpta sizinkiler de ne yazıyor merak ettim.
  • 09.2013-09.2015 arası tecilliyim.
    Kasım dönemine gitmem için tecil bozdurmalı mıyım?
    Tecih bozdurma işlemini hangi askerlik şubesinden yapmalıyım şehir farkeder mi?
    Muayene vb işlemleri nasıl olmakta?
    İzlenecek yolları bilenler sırayla yazabilirler mi?
    Teşekkürler
  • digital90 kullanıcısına yanıt
    01 HAZİRAN – 31 AĞUSTOS tecili bozdurabilirsin.
    İstediğin şubeden bozdur.
    Şubeye gidiyorsun.Muayene olmadıysan gidiyorsun muayeneye aile hekime gönderecekler.Oradan muayene olup gelip şubeye teslim edeceksin.
    gerekli evraklar
    Diploma aslı ve 3 adet fotokopi
    transkript aslı 3 adet fotokopi
    yds kağıdı
    fotoğraf orada çekerler..
    bunlar gerekli olanlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mltfeyzo -- 18 Haziran 2015; 20:15:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mltfeyzo

01 HAZİRAN – 31 AĞUSTOS tecili bozdurabilirsin.
    İstediğin şubeden bozdur.
    Şubeye gidiyorsun.Muayene olmadıysan gidiyorsun muayeneye aile hekime gönderecekler.Oradan muayene olup gelip şubeye teslim edeceksin.
    gerekli evraklar
    Diploma aslı ve 3 adet fotokopi
    transkript aslı 3 adet fotokopi
    yds kağıdı
    fotoğraf orada çekerler..
    bunlar gerekli olanlardır.

Çok teşekkür ederim açıklayıcıydı. Fakat YDS'yi anlayamadım?
  • Yabancı dil sınavı yoksa önemli değil zaten uzun dönem olmayı belirliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.