Şimdi Ara

digiturk next kampanyasi 499 tl (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.829
Cevap
40
Favori
165.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam herhalde tutturabilesiye hd ücretide,aynı normal üyelikte tutturabilesiye olduğu gibi...

Bana ilk aradığımda 7 TL dediler,ısrarla sordum fakat ek ücret olarak 15 ama 12 ay olduğu için 7 tl dediler.Tamam dedim,arkadaşlar burada 10 yazınca tekrar sorayım bi bakayım dedim ve bu seferde 20 TL ama 15 Tl indirimli dediler.Herhalde kafalarına göre sallıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Hocam herhalde tutturabilesiye hd ücretide,aynı normal üyelikte tutturabilesiye olduğu gibi...

Bana ilk aradığımda 7 TL dediler,ısrarla sordum fakat ek ücret olarak 15 ama 12 ay olduğu için 7 tl dediler.Tamam dedim,arkadaşlar burada 10 yazınca tekrar sorayım bi bakayım dedim ve bu seferde 20 TL ama 15 Tl indirimli dediler.Herhalde kafalarına göre sallıyorlar...

Aynen öyle. Dt öyle birşey ki altyapı hazır, kime kaçtan satarsa. Bu kadar zamanda blöf ustası olmuşlar. Bunun deli gibi istatistiği vardır. Şunu alan şunu alır, bunu diyen şunu yapar, onu isteyen bunu kabul etmez vs vs :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • signore kullanıcısına yanıt
    Tekrar hayırlı olsun o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mm kampanyası bitti ise bu kampanya Ehven-i şer. mm kampanyasından farkı cihaz Kullanıcının oluyor. mm'de Kullanıcı üyelik sonunda devam etmek istemiyorsa cihazı Dt'ye geri veriyor.

• XnetaS kullanıcısına yanıt
    Hd üyelik bedeller;
    Eutelsat hd yayın 12 lira aylık taahhütlü 7 lira
    Eutelsat plus kutu 25 lira aylık taahhütlü 15 lira
    Eutelsat plus iq kutu 28 lira aylık taahhütlü 18 lira(cihaz internete bağlanırsa 15 lira)
    Turksat hd ulusal yayınlar* 5 lira aylık
    Turksat lig tv li ulusal hd paketi 20 lira aylık taahhütlü 15 lira

Ulusal hd paketinde Turksatta şifresiz olan kanalların yanında Kanal D HD , Star HD ve Samanyolu HD vardır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi kutuyu açtım da, Next uydu alıcı üzerinde bayağı çizik var. Ben bir cihazı 10 sene kullansam bu hale gelmez. Ayrıca kumanda da iyi durumda olmasına rağmen kullanıldığı belli oluyor.

Kiralık cihaz olsa birşey demezdim ama, bu next uydu alıcı bana kalacağı için Teknosa ile görüşüp cihaz değişimi isteyeceğim, bakalım ne diyecekler.

Bir de kutudan bir kampanya şifresi çıkmıyor herhalde. Şöyle bir üstten baktım ama muhtemelen faturaya istinaden yeni alım yapıldığına bakılarak kampanyadan istifade ettiriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

Şimdi kutuyu açtım da, Next uydu alıcı üzerinde bayağı çizik var. Ben bir cihazı 10 sene kullansam bu hale gelmez. Ayrıca kumanda da iyi durumda olmasına rağmen kullanıldığı belli oluyor.

Kiralık cihaz olsa birşey demezdim ama, bu next uydu alıcı bana kalacağı için Teknosa ile görüşüp cihaz değişimi isteyeceğim, bakalım ne diyecekler.

Bir de kutudan bir kampanya şifresi çıkmıyor herhalde. Şöyle bir üstten baktım ama muhtemelen faturaya istinaden yeni alım yapıldığına bakılarak kampanyadan istifade ettiriliyor.

Fatura altında nx2 kod felan olmasi lazim satici bana öye demişti şuan benimkide dağıtımda gelirse bakacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: zorbey27
    Fatura altında nx2 kod felan olmasi lazim satici bana öye demişti şuan benimkide dağıtımda gelirse bakacağım

Evet şimdi baktım, NX02 ile başlayan cihazın seri (IMEI) numarası. Demek ki bu numarayı sisteme kaydediyorlar.

Bu durumda benim cihazın çizik olması işine ben hepten takıldım. Aktivasyon yaptırıp sonra cihazı değiştiririm diyordum ama bu durumda aktivasyon yaptırmadan cihaz değişimi talep etmem lazım...
  • quote:

quote:

Evet şimdi baktım, NX02 ile başlayan cihazın seri (IMEI) numarası. Demek ki bu numarayı sisteme kaydediyorlar.

Bu durumda benim cihazın çizik olması işine ben hepten takıldım. Aktivasyon yaptırıp sonra cihazı değiştiririm diyordum ama bu durumda aktivasyon yaptırmadan cihaz değişimi talep etmem lazım...

Dediğiniz gibiyse değiştirmeden olmaz sanirim.bende servisi beklicem cihaz geldimi onlar gelip ayarlicak umarım gelirler hafta sonu derbi var

• quote:

Dediğiniz gibiyse değiştirmeden olmaz sanirim.bende servisi beklicem cihaz geldimi onlar gelip ayarlicak umarım gelirler hafta sonu derbi var

Maalesef öyle.

Gerçi benim için sorun değil. Geçen sene şampiyonlar paketini derbiden 2 saat önce alıp, bayiden cihazı da kendim alıp kullanmaya başlamıştım. Daha vakit var ama çok sıkışırsam gidip bayiden alırım.

Ama daha erken aktif etmek istiyorum, çünkü detaylarını tam olarak görüp almak isteyenlere bilgi verebilirim. Önemli olan DT üyelik başladığı zaman online işlemlerde paketlerimin ne olarak gözükeceği.

Ben aslında biraz da HD uydu alıcı hediyesi olduğu için aldım. Bu cihaz projeksiyona ayrı bir odada kalacak. Yoksa o da için de ayrı bir HD uydu alıcı ve muhtemelen Teledünya yan oda almam gerekecekti, bu bakımdan da biraz avantajlı oldu benim için.

• Vauv !!! demek istiyorum.

Next'i arayıp aktivasyon için randevu istedim. Aldığım kutudan da cihazın çizik çıktığını söyledim ve fotoğrafları gönderdim.

Bir saat geçmeden arayıp aktivasyon için yarın sabaha randevu verdiler. Ayrıca sıfır kutusunda jelatinli cihaz getirip değiştireceklermiş.

Hizmet gayet iyi, umarım DT paketlerinde bir sorun çıkmaz.
  • quote:

Vauv !!! demek istiyorum.

Next'i arayıp aktivasyon için randevu istedim. Aldığım kutudan da cihazın çizik çıktığını söyledim ve fotoğrafları gönderdim.

Bir saat geçmeden arayıp aktivasyon için yarın sabaha randevu verdiler. Ayrıca sıfır kutusunda jelatinli cihaz getirip değiştireceklermiş.

Hizmet gayet iyi, umarım DT paketlerinde bir sorun çıkmaz.

Benim kutu kapalı jelatinli bilmiyorum sizinki gibi çizik çikarmi açsammi.bende biraz önce burdaki servisle konuştum dişarida adamlari varmış gelebilirler belki biraz geç oldu ama olmazsa yarina kaldı

• quote:

Benim kutu kapalı jelatinli bilmiyorum sizinki gibi çizik çikarmi açsammi.bende biraz önce burdaki servisle konuştum dişarida adamlari varmış gelebilirler belki biraz geç oldu ama olmazsa yarina kaldı

Ben sizin yerinizde olsam şimdi açmam. Servis gelir, beraber açarsınız.

Eğer kutudan çizik çıkmazsa zaten sorun yok.
    Eğer çizik çıkarsa, fotoğraflarını çekersiniz ve aktivasyon formuna "cihaz jelatinli kutudan çizik çıkmıştır, değişim talep ediyorum" diye not düşersiniz.

Ben sorun olacağını sanmıyorum ama zaten benim örneğim var. Mırın kırın ederlerse ben size konuştuğum kişinin bilgilerini veririm onunla görüşürsünüz.

Yoksa kutuyu açsanız ve çizik çıksa hem siz açmış olacaksınız, hem içinize dert olacak, servis programı değişecek vs. Ayrıca böyle olursa cihazı kullanmaya hemen başlarsınız, yeni cihaz gelince değişim olur, zaman kaybı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 5 Mart 2015; 16:12:00 >

• Benim kurulum bu sabah yapıldı., 30 TL ücret aldılar söylendiği gibi.
    Teknosa kutusundan çizik çıkan cihazı yerine de sıfır jelatinli kutuda yeni cihaz getirip onu kurdular. Ben yine Teknosa faturasının arkasına el ile şu seri no.lu cihaz şu seri no.lu cihazla değiştirilmiştir diye not yazdırdım.

Yayınlar açıldı ama henüz Digiturk sisteminde üyeliğim detaylı tanımlanmadığı için tüm detayları göremiyorum.

Ancak gelen servis özellikle 12 ay şampiyonlar paketini, belgesel kanallarını, ulusal kanalları vs. teyit etti. Şu an zaten ulusal kanallar (Star HD ve Kanal D HD dahil) izlenebiliyor.

Lig Tv'nin HD ücreti ile ilgili de, Teknosa'dan ürünü alırken konuştuğum DT yetkilisi ile yeniden konuştum. Aktivasyon yapıldıktan sonra Lig Tv HD hale getirilecek ve ücretinin 10 TL olduğunu onayladı. Ben DT M.H. 15 TL diyor deyince de, benim şu an zaten Ulusal kanalları HD olarak izlediğimi, söylenen 15 TL'nin 5 TL Ulusal ve 10 TL Lig Tv HD için olabileceğini, sadece Lig tv için 10 TL olacağını, istersem kredi kartı ile tek seferde ödeyebileceğimi, istersem ay ay ödeyebileceğimi söyledi.

Cihaz küçük ve Tv'nin arkasına konulabilir şekilde dizayn edilmiş. Hatta Tv'nin sırtına asılsın diye aparatı da var. Görüntü kalitesi HD kanallarda güzel. Cihaz 12 ay sonunda bende kalacak ama Digiturk yazılımı olduğu için ne kadar standart uydu alıcı olarak kullanılır ve hangi kanallar açılır bilemiyorum.

Next ayrıca bir yazılım çıkartıp el altından piyasaya verir mi, yoksa Next'in benzer cihazlarının yazılımı bu cihaza sonradan atılabilir mi onu da bilmiyorum. Ama kumanda Digiturk kumandası ve yazılım da öyleymiş (ben kurcalama fırsatım olmadı).

• Türksattaki lig tv hd'nin bitrate'i eutelsattaki lig tv hd'den düşük yani kalitesi düşürülmüş olarak aktarılıyor. Çok takmayın bence. ama türksattaki sd lig tv eutelsattaki sd lig TV'den 2,3 saniye erken görüntü aktarıyor. 120 tl için bence değmez. Aldığınız gibi keyfini sürün. Eutelsat Mm kampanyasını kullanıyorum dt'nin verdiği Dt 9102 cihazı çok kötü. hd kaliteyi net vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: spartakus35.5

Türksattaki lig tv hd'nin bitrate'i eutelsattaki lig tv hd'den düşük yani kalitesi düşürülmüş olarak aktarılıyor. Çok takmayın bence.

Ben buna biraz takılacağım çünkü ben 120" perdede izleyeceğim :(

Bitrate konusunda teknik bir bilgi var mı ? Arada ne kadar fark var ? Ses kalitesi olarak fark var mı ?
    Bu konuyu araştırmak isterim.
  • quote:

quote:

Türksattaki lig tv hd'nin bitrate'i eutelsattaki lig tv hd'den düşük yani kalitesi düşürülmüş olarak aktarılıyor. Çok takmayın bence.

Ben buna biraz takılacağım çünkü ben 120" perdede izleyeceğim :(

Bitrate konusunda teknik bir bilgi var mı ? Arada ne kadar fark var ? Ses kalitesi olarak fark var mı ?
    Bu konuyu araştırmak isterim.

TÜRKSAT lig tv hd video bitrate 7000 KB audıo 128 KB
    Eutelsat lig tv hd video bitrate 11000 civarı.

• quote:

TÜRKSAT lig tv hd video bitrate 7000 KB audıo 128 KB
    Eutelsat lig tv hd video bitrate 11000 civarı.

Bu kötü oldu :(

Hadi video idare eder diyelim ama audio 128 KB nedir. Ben sinema sistemine bağlıyorum, en azından adam gibi Dolby ve 700-800 KB olsaymış.

Bu bilginin kaynağını öğrenebilir miyim ? Neden soruyorum, çünkü kardeşimde Digiturk Eutelsat var. Onda Lig Tv yok ama, aynı kaynaktan arada bu şekilde fark olan başka kanalları bulup karşılaştırma yapmak isterim.
  • Bu bilgiler birçok forum sayfasında mevcut. Bende oradan Hatırladığım kadarıyla yazdım. Pepsi şifreleri ile 1 haftalık lig paketini tekrar açsalar kontrol etme şansınız olurdu.

• Bu Digiturk adamı hasta eder...

Lig Tv HD'yi aktif etmek için bugün Digiturk M.H.'lerini aradım. Önce aylık ücretin 12 ay taahhüt ile ayda 15 TL olduğunu söylediler. Ben bana verilen bilginin ayda 10 TL olduğunu söyledim. Kontrol edip o şekilde olmadığını, normalde Ulusal kanalların HD olması için taahhüt ile 5 TL ücret alındığını, Ulusal + Lig Tv HD için taahhüt ile 15 TL alındığını, yani Teknosa'nın paketinde sadece 10 TL'ye Lig Tv HD alınamayacağını söylediler.

İtiraz edeceğimi söyleyip onay verdikten sonra asıl sürpriz geldi. Bu sefer de bu kampanyaya eğer HD paket ilavesi yapılırsa, tüm hediyelerin iptal olacağı ve izlediğim paketler için ayrıca ücret ödeyeceğim söylendi. Ben tabi kızdım, bana şimdiye kadar hiç böyle bir bilgi verilmediğini, hatta Digiturk Alternatif Satış Kanalı Supervisor'ü olarak Teknosa'ya kart bırakan bir çalışanın ayda 10 TL ödeyeceğimi söylediğini ilettim.

Müşteri temsilcisi başka şekilde işlem yapamayız diye üsteleyince ben de kızıp ve tabi mecburen "gereken neyse yapın, bir şekilde HD'yi aktif edin, ben gerisini P.tesi kiminle nasıl konuşacağımı biliyorum" dedim.

İşlem yapıldı ve işlem yapıldıktan sonra yukarıda verilen bilgi düzeltildi; Şampiyonlar paketi için ücret ödemeyeceğim, sadece HD için ilave ücret ödeyeceğim ve taahhüt vermediğim için ayda 20 TL olmak üzere 2 aylık 37 TL olarak yansıtılacağı söylendi. Ben P.tesi günü nasılsa itiraz edeceğim diye "tamam, onaylıyorum ama itiraz edeceğim, bana verilen bilgiler farklıydı" diyerek onay verdim.

Sonuç olarak şu an işlem yapıldı ve en kötü ihtimalle taahhüt verip ayda 15 TL öderim.

Ama bu konuşmalardan sonra ben bu paketten soğudum. Bu kadar uğraşı olacağını bilsem ve Türksat bitrate'in düşük olduğunu, başka sınırlamalar olduğunu bilsem muhtemelen 3-5'e bakmaz eğer Lig Tv alacaksam Eutelsat'tan alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 7 Mart 2015; 12:39:52 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.