Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.442
Cevap
188
Favori
1.254.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selowhey

Kardeş yanlışın var, s6 ok 2k ekran falan varda oyunlar max 1080p de render oluyo bahsettiğin videodan göremedim hic link atarsam sevinirim, benim izlediğim bi vidyoda adam ip6dan bile daha iyi çalıştığını söyledi ki ip6 nin 720p ekranı var sen düşün ve zaten gamebench denen site test etti cihazlari ve s6 rr3 ve san Andreas gibi ağır oyunlarda üstün geldi ve ufak bi not exynos 7420nin gpu adreno 430(sd810) dan %10-15 daha hızlı

https://www.youtube.com/watch?v=FLY5-UxZyNg

https://www.youtube.com/watch?v=rZL0CqfH4D4

Gökyüzünün ara sıra siyah olmasını kastetmiyorum o güncelleme ile giderilir. Benim dediğim şey lag. Özellikle 2. videoda bisikletle sağa sola doğru dönmeye çalışınca fps 20'ye kadar iniyor. Dikkat etmezseniz sorun yok ama dikkat edince gerçekten sinir bozucu hale geliyor.

• Fatih617 F kullanıcısına yanıt
    texture lar falan cok dandik duruyodu ya açıkçası ufak çaplı laglar var ama çok az, ve bi koniya değinmeden edemicem, her yeni iphone çıkışında bilac uygulama uyumsuz olur ama millet buna iphonenun yada iosun hatası demez geliştirici suçlu uygulamayi iyi yapmamış der, ama android yada samsung cephesinde böyle bişi oldumu saçma sapan appple fanboylari yada samsung hater lar gelip "zaaa samsung işte çöp oyunu oynatamiyo" yada "cihaz dandik uygulamayi açmıyor yada yavaşacıyor" bu duruma acayip sinir olurum bence bu oyundada böyle bi durum var yani sende görüyosun oyun buglı, texturelar acayip iğrenç duruyo, dedigin gibi o siyahliklar gibi fps düşüşü falanda zamanla update ile giderilir yanlış anlama sana bisey demiyorum burda sadece konusu açılmışken bişey yakınmak istedim, yani bide sentetik testler insana bi fikri verir açıkçası cihazın güçlü olduğunu bilmesem kasıyo derdimde şimdi cihaz güçlü iken oyun lag yapiyosa bu geliştirici hatası olur ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ahizedeki sesin kısık gelme olayı hasta edicek beni. Kıyamıyorum da telefonu verip içini açtırmaya. Napıcam karar veremedim. Arkadaş e5 modelinden almış bugün aldım denedim telefonun ahize muhteşem. Benimki onun yarısı kadar. Bunu satıp yeni bir tanemi alsam diye bile düşünüyorum ciddi ciddi. Versem ahizeyi değiştirip vericekler al sana içi açılmış telefon kullan kullanabilirsen.
  • ''apple fanboy'' ney ''samsung hater'' ney?
    Türkçe konuşunca söylediklerin kale alınmaz diye mi korkuyorsun yada böyle yazınca havan mı oluyor?
    Ben sana söyleyim acınası ve fazlasıyla ezik görünüyor buradan bakınca, çok havalı göstermiyor senin anlıyacağın.
  • Kullanıcıları hafızaya atın ilerde lazım olur
  • quote:

texture lar falan cok dandik duruyodu ya açıkçası ufak çaplı laglar var ama çok az, ve bi koniya değinmeden edemicem, her yeni iphone çıkışında bilac uygulama uyumsuz olur ama millet buna iphonenun yada iosun hatası demez geliştirici suçlu uygulamayi iyi yapmamış der, ama android yada samsung cephesinde böyle bişi oldumu saçma sapan appple fanboylari yada samsung hater lar gelip "zaaa samsung işte çöp oyunu oynatamiyo" yada "cihaz dandik uygulamayi açmıyor yada yavaşacıyor" bu duruma acayip sinir olurum bence bu oyundada böyle bi durum var yani sende görüyosun oyun buglı, texturelar acayip iğrenç duruyo, dedigin gibi o siyahliklar gibi fps düşüşü falanda zamanla update ile giderilir yanlış anlama sana bisey demiyorum burda sadece konusu açılmışken bişey yakınmak istedim, yani bide sentetik testler insana bi fikri verir açıkçası cihazın güçlü olduğunu bilmesem kasıyo derdimde şimdi cihaz güçlü iken oyun lag yapiyosa bu geliştirici hatası olur ya

Android platformunun ios a göre şöyle bir dezavantajı var.Piyasada ürün gamı olarak tonla,her kesime,her keseye,beklentiye hitap eden,Gpu işlemcisinden tutda,ekran kartına,ekran boyutuna kadar farklılık gösteren Android cihaz var.Durum böyle olunca Android platformu için yazılan Oyun vb Programlar bir cihaza veya Gpu ya göre tam anlamıyla optimize edilemiyor veya edilmiyor.Programları yazanlar orta karar bir performans deneyim sunan bir iş çıkartıyor ister istemez.Apple tarafında ios da ise bu durum,ama Apple store prensibleri,ama denetimleri olsun,son çıkan İphone 6 larda ekran ebatları bu durumu fazla etkilemesede belli bir standart a cihaza a göre yazıldığı için daha iyi bir deneyim sunuyor genelde.Oyun konsollarındada çoğunlukla konsola göre yazılan oyunlar PC ye göre yazılana göre konsolda daha iyi bir oynanabilirlik sunuyor.
    Artık Android platformu kullanan üst segment cihazlar Donanım olarak arayı açtığı için ,Bana göre Android platformu içinde Yüksek FPS li Oyunlar yapan firmaların tıpkı PC konsol mantığı gibi oyun yazmaları gerek.

• torku42 T kullanıcısına yanıt
    Aynen sana hava yapmaya çalışıyom, bilmiyosan git biraz ingilizce öğren, araya türkçe falanda kat fanboyu falan anlamadına göre Türkçede yok sende

• MaSSive kullanıcısına yanıt
    Biliyorum kardeş android platformunda zibilyon tane cihaz olduğunu falanda işte takıldığım sey milletin bi platformda geliştiriciyi suçlarken öbür platformda üreticiyi suçlaması, son satırına katılıyorum ama zaten oyun geliştirici oyunu geliştirken 2 ana platform var gpu olarak, mali ve adreno var ve bunlar kendi içinde türevleri var oyunu sadece bu iki platforma adapte edip bi pc gibi çözünürlük ayarı texture ayarı falan verse daha iyi şeyler çıkar ortaya

• Beyler birşey sormak istiyorum. Seneye çıkacak t880 Gpu ve a72 çekirdekleri ne kadar fark eder? Yani biliyorum şuan performans çok yeterli gibi ama bu yeni grafik işlemci ne kadar şey katar günlük performansa? Bir de yeni telefonların 4k ile geleceğini düşünürsek aradaki performans farkını ekran çözünürlüğü kapatır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: arselvarol

Ustam sen keyfine bak lütfen :) samsung'un lensi için derin bir araştırma yaptım :) samsung tamamı ile kendi donanım üretimini geliştirip telefonlarında sadece kendi ürettiği parçaları kullanmak için adım atıyor ve şu anki kullanmış olduğu lens gerçekten sony'den aldığı lense çok yakın eşdeğer bir lens lütfen bu durumu rahatlıkla karşılayalım :) sorun değil iki kamerada 16 mpx ve iki kamerada günümüz görsellerinin çok üzerinde :)

ee o halde sorun nerede? :) bitti! :) hala kral benim diye geçinen telefonlardan elindeki cihaz 2 kat kaliteli görsele sahip :) bence çok çok şanslıyız güle güle kullan ustam :)

Hocam inanın umurumda değil sadece çok yazıldı forumda. Benim s6 alma sebebim değil tabi ki alıcağım telefon sony lensli çıkarsa ne ala ama çıkmazsa üZülmemde:)

• beko1903 B kullanıcısına yanıt
    A72 performanstan çok tasarruf katar gibi. Üretim teknolojisine de bağlı. Transistor teknolojisine de.

• quote:

Oyun elbet güncellenir de ne kadar etkili olur onu bilmiyorum. Piyasada binlerce android cihaz var hangi birine optimize etsinler?

• Merhaba arkadaşlar. Ben de Note 4'den S6 Beyaz 32 gb modeline geçiş yaptım.

Cihaz genel olarak çok sağlam duruyor.

Biraz daha kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşmayı umuyorum.

Özellikle Note 4 e göre farkları neler ne gibi avantajları var ne gibi dezavantajları var geçmeyi düşünen arkadaşlara fikir olması açısından bir şeyler karalama niyetindeyim.

Herkese iyi forumlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Merhaba arkadaşlar. Ben de Note 4'den S6 Beyaz 32 gb modeline geçiş yaptım.

Özellikle Note 4 e göre farkları neler ne gibi avantajları var ne gibi dezavantajları var geçmeyi düşünen arkadaşlara fikir olması açısından bir şeyler karalama niyetindeyim.

hayırlı olsun güzel telefon kullandıkça seveceksin
    ha şunuda söylim burda söylenen herşeye inanma. belli bir kaç insan var olaya hakim . yorumları okursan görürsün. bir kaç tane tırıvırı var ordan burdan s6 araştırması yapıp kötülemek için yazanlar. onlara itimat etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 6 Mayıs 2015; 9:07:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Merhaba arkadaşlar. Ben de Note 4'den S6 Beyaz 32 gb modeline geçiş yaptım.

hayırlı olsun güzel telefon kullandıkça seveceksin
    ha şunuda söylim burda söylenen herşeye inanma. belli bir kaç insan var olaya hakim . yorumları okursan görürsün. bir kaç tane tırıvırı var ordan burdan s6 araştırması yapıp kötülemek için yazanlar. onlara itimat etme.

Anlıyorum hocam teşekkür ederim.

Hiç takmam. Samsung konusundaki tecrübem uzun yıllara dayanıyor.

S2 kullandım s3 kullandım s4 kullandım note 4 keza kullandım.

Şimdi S6'dayız.

İlk izlenim olarak performanstan çok memnunum. Note 4'ten hızlısı yoktur diyordum ama varmış :)

Tek elle kullanabildiğim telefonları özlemişim onu da anladım.

Batarya nispeten çabuk bitiyor note a göre ama arada ciddi boyut farkı var. Bu düzene de alışıcaz.

Çıkmayan batarya ve h. Kartı olayı da yeni bir deneyim.

Tek bir eksisi var bence. Batarya bozulursa mecburen cihazın içi açılacak ve servis müdahalesi görecek. Eskiden bozuldu mu şipşak değiştirirdik keyfimize bakardık.

Gerçi ben bi telefonu 2 seneden fazla kullanmıyorum bir bataryanın ömrü o kadar vardır heralde ama benim için şu aşamada tek handikap bu diyebilirim.

Saygılarımla..

• Arkadaşlar merhaba , 2 ad edge aldık ama 2side vodafone da sorun yaratıyor , şebeke sinyal çizgileri herşey normal ama arayan ulaşamıyor ve nete giremiyoruz.

Bu olay gün içinde sık sık olmakta idi , hattın birini turkcell e taşıdık şuanda onda sorun kalmadı.

Acaba bu duruu yaşayan çözen varmı aramızda ?
  • Bugün akşam S6 modelini almaya gideceğim , samsung un kendi bayisinden .

Mağazada cihazı kontrol etmeme izin veriyorlar mı acaba ? Nelere bakmalıyım birde ?

Ahize sesi şuan aklımda net olan .
  • Bu İşin Yılladır İçinde olan biri olarak belirteyim...

Exynos 7420'i en iyi mobil anakart...

S6 ve Edge Şu an alınabilecek en iyi android telefonlardır... ben bile note edge'den sonra geçtim (büyük telefon sevmeme rağmen) performans ciddi açık ara fark var...'ki exynos'lu note 4'den bile kat kat fazla...

ilk defa bir samsung telefonda ana ekranda widget kullanmaya başladım hemde 5 adet yani o kadar iyi...

evet donanım o kadar güçlüki o dandik touchwiz bile engel olamıyor...

eğer android telefon almayı düşünüyorsanız kesinlikle S6 ve Edge diyorum...

• ya arkadaşlar bu telefon beni deli edecek eski telefondan attığım resimleri resimlerde göremiyorum müzikleride müziklerde göstermiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Ben sentetik teste falan bakmıyorum dikkat edersen. Direk tarayıcıyı aç diyorum. Nerde demişler yahu ? XDA'da hep Exynos'un daha iyi performanslı olduğu ama tercihleirnin açık kaynak kodları nedeniyle Snapdragon'dan yana oldukları yazılır.
    S4'le başlayan bir çok tablette kullanılan Octa serisinden şikayetçi olan insanlar G2'ye geçince ağladılar 90 derece zar ısısı görünce. 5410'da ki lag doğrudur. a7-a15 CPU grubunda ki geçiş thermal bütçenin düşük olması nedeniyle aynı anda çalışmadan geçmedikleri için laga dönüyordu bazen. İnan 800 mhz'ye kitlenmiş S4 Snapdragon 800'lü 9506'ya toz yuturuyor tarayıcıda. Benchmarklara oynayan tek şirket Qualcomm'dur. her sene bant hızını arrtırıp Frerkans arttırınca Benchmarklar tavana fırlıyor tabi.
    Madem bu kadar inceliyorsunuz XDA'yı, oturup Snapdragon 800'le ilgili Thermal Thorling şikayerlerine baksaydınız ya.
    Geekbench'te S6'nın çoklu çekirdek seviyesi herhalde bir snapdragon 805 + snapdragon 810'nun toplamına eşit Bir nebze (!)
    Bu arada geekbench yazılımla az değiştirilebilen sonuçlara sahip. Kernel üzeirne oynama yapınca değişim oluyor ama Antutu gibi 2.3'ten 2.7 ghz'ye çıkarınca 12000 puan artımıyor sonucun. Timing değerleride çok daha iyi.
    Snapdragon konusunda bu kadar iddialıysanız Scorpion işlemcilerde ki başarısızlığını hatta LTE'den önce Qualcomm'un APU bazında nerede olduğunu bir araştırın derim. Forumda herkes kıçından "Qualcomm bir numara " diyip duruyor. Videosunu atıyorum, baariz geride kalıyor. Bilmeden aldığı mala laf atınca kafayı yiyor adam. Bilerek alsa bir şey demiyeceğim.
    Samsung'tan tablet alınırsa ekran kalem ve Exynos için alınır. Yoksa Microsoft ve Apple var zaten.
    ---
    Bir o mu ? bir sürü adam var aynısı. Kovamazsın edemezsin. Bence yazsınlar hatta iyi yapıyorlar, kötü yanlarını yazarak almamış olacak alacak olan arkadaşlara rehberlik ediyorlar. Zaten telefonun üretim hatası hariç şarjıda istisnaden rakipsiz olduğu belli. Kim ne ile karşılaşabilir bunu görmüş olurlar böylece.

Dedigim ayni islemci olan farkli kasa ic tasarimi yuzunden pasif isi tahliyesi saglikli yapilamayan telefonlar olacaktir demistim .

Galaxy Tab S ince olsun diye asiri isindigi ve arka kasasi sicaktan yamuldugu deforme oldugu biliniyor . Kasa tasarimi da berbat sa her markaya da cikabilir .

Qualcomm un Snapdragon larindaki asenkron islemcilerin avantajini da paylasmistim aylar oncesi sanirim Note4 basliginda .

Onemli olan elimize aldigimiz cihaz multitasking basarisi tekrar acildiginda RAM yonetimi . Ekran pikselleri altpikselleri 3 yerine 2 yapip 2K veya 3k veya 4K yapmak marifet degil cunku GPU ve islemci daha cok yorulmakta RAM ihtiyaci da artmakta . Pratikte RGB piksel dizilimde ( 3 altpiksel pentile olmayan ) AMOLED Plus a Samsung un donmesini isterim boylece daha kaliteli keskin beyazlari beyaz tam bir ekran elde edilecektir fakat PEntile enerji tasarrufu ve beyaza yakin renklerde artan asiri enerji normal LCD lerden cok daha fazla olusunu da bircok kullanici unutuyor.

AMOLED ten tam faydalanabilmek icin zemin siyah olmali lakin web siteleri bile beyaz ve beyaza kacan tonlarda . Asiri guc tuken ekran da darbogaz a ayrica sebep olmakta lag baslar ...

S6 daki HMP mimarisinin pratikte karsiligini alabiliyorsak anlamlidir yoksa piyasa nerdeyse Snapdragon lulara gore optimize edilmis .

Sony oyun konsollarinda bile yeni bir urun cikartmadan once oyun ureticilerine gerekli optimizasyonlari ve derlemeler hakkinda aylar oncesinden bilgi veriyor . Samsung gibi kendi islemcileri olanlar oyun uygulama gelistirici firmalar birakin aylar oncesinden haber edilip ona gore urun ciktiginda optimize edilmis uygulamalar oyunlar bazen 1 yil sonrasina kadar sarkabiliyor .

Heryil optimize edilecek Samsung kendisine ait uygulamalar ve arayuzlerine bir de 3. parti uygulamalarin ve oyunlarin optimizasyonlari icin de beklenmesi daha dogrusu firmalarin insiyatifinde kalmasi Samsung un kendi islemcilerinin istedigi kadar ustun olsun kagit ustundeki ustunlugunu pratikte karsiligini tam olarak alamiyorsak ben ne yapayim kaynak kodu kapali GPU ve octa cekirdekli Exynos lu islemcili urunleri ...

LG de S-Pen gibi arayuzu de Note serisindekinden daha basarili yazilim ve telefona gomulu kalemi ile gelse Note saltanati biter . LG, Samsung Note serisine rakip cikartacak soylentileri var ..

Tam kaynak kodlarin olmasi herzaman en akillicasidir . Linaro optimizasyonlari azimsanmayacak artilari ortada ve en dandik telefonlarda bile katkisi vardir .

Samsung acik kaynak kodlu olmamasi ben de yillar once Nokia nin Symbian i tamamen satin alip kendi diktasi ile nerdeyse monopol olmasi ve Samsung ile altust olmasi durumunu bu sefer Samsung un kaderi Nokia gibi olabilir .

Samsung acik kaynak kodlu islemcilerini olmadigi surece sonu Nokia gibi olabilir ...

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.