Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir önceki mesajımdaki 2 resmi incelermisin rica etsem. açık olan web sayfasının içeriğine dikkat et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

sony kamera ile arsel kardeşimin çektiği fotoğraf

isocell kamera ile benim çektiğim

Çektiğin fotoğraf gerçekten çok net arkadaki deodarantın üstünde promotion not for sale yazısını bile okudum

• @Smart1978 evet hatırlıyorum,Şu ekranı Gorilla glass olmayan telefon muhabbetini.Çok yazılıp çizilmişti bu forumda.S1 veya S2 idi tam hatırlayamadım modeli.Hatta birçok kişi mail bile atmıştı Samsunga. Sanırım Bir muamma oldu ve belkide hiç çizilmeden kullanıldı gitti o telefonlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mark_Mamzark

quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

sony kamera ile arsel kardeşimin çektiği fotoğraf

isocell kamera ile benim çektiğim

Çektiğin fotoğraf gerçekten çok net arkadaki deodarantın üstünde promotion not for sale yazısını bile okudum

hocam elemanlar daha telefonu kullanmadan isocelli kamerası var deyip karalıyorlar. buda ıspatı. cahile laf anlatmaya çalışıyorum...

• Android 4.3 ile gelen OpenGL 3.0 desteği Exynos lu Galaxy S4 lerde yoktur yani PowerVR SGX544 Open GL 3.0 desteklemiyor lakin Avrupa Amerika vs .. sürümü olan i9505 varyantları Snapdragon 600 olmasından ötürü OPEN GL 3.0 aktiflendi Samsung kendi işlemcisinde bu donanımsal olarak olmadığı için oyun performansında Android 4.3 te i9505 tekiler gibi kayda değer artış olmadı .

Termal darboğaz S4 te de oldu aşırı ısınmalar.

Snapdragon 800 den bahsetmedim ! .

Ayrıca bir işlemci ısı yayması kadar telefonun kasasının tasarımı ısıyı tahliye edebilmedeki iç ve dış tasarım da önemli .

Sonuçta Snapdragon 800 vs.. bir cihaz ısınıyorsa ve ısısını da verimli tahliye edebiliyorsa pek sorun olmaz.

Nexus 5 kullanmış birim Snapdragon 800 lü ve öyle bariz rahatsız edici aşırı bir ısınma olmadı.

Snapdragon 800 lü bir başka cihazım da Tab PRo 8.4 . Samsung güncelleme getirmese de yüksek çözünürlük te 2 GB RAM arayüz ve genel uygulamalar Galaxy S4 eski telefonumdan çok daha hızlı .

Konu dallanmasın .

• MaSSive kullanıcısına yanıt
    İlk çıkan Galaxy S te idi . Galaxy S2 de de olabilir o muhabbetlerı hatırlamıyorum forumlarda .

Samsung yetkili servisi bazı telefonlar kazara dayanıksız camlı denildi ürünü servisten teslim alırken .

Bu tür şeyler pil gibi hayati bir risk taşımadığı için resmi olarak arızalı olanlar denk gelenlerinki ücretsiz ekran değişimi diye bir ilan verecek değil Samsung prestiji sarsılır ...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    9506' Snapdragon 800'lü S4'ün LTE Advanced modelidir.
    3.0'ı desteklemiyor evet, destekliyor gibi bir laf çıkmamış ama bir zahmet Gamebench'e baksanız Snapdragon'un slayt gösterisine geçtiği saniyelerde ortalama bir performans sunduğunu görürsünüz 544'ün.

Termal Thortling, hiç bir SoC'ta Snapdragon kadar olmuyor. Exynos 5410 en fazla 70 derece ısı görürken zar alanında Qualcomm 90 dereceleri buluyordu. İlk defa Samsung cihazının ısınmaktan kapandığını gördüm. 2.5 ghzleri gören bir cihazın serin kalması zor zaten ki işlemleri governorda S800 tek çekirdek üzerine atıyor.
    Konunun dallanması değil, Samsung'un fiyat politikasını, yazılımlarını, malzeme kalitesini çok eleştirdim şu güne kadar. Tablet kısmında eleştirmeye de devam ediyorum ki az önce yorumda bulundum bununla ilgili ama telefon sektöründe en güçlü olduğu nokta şu işlemci işi. Hatırlarım e250 vs zamanlarını. Ben Nokia kullanır ve Samsung'tan nefret ederdim o zamanlar yeni yeni telefonlarda internet var ama bugün ki gibi değil tabi. Babam Samsung'un bir telefonunu alıp eve gelmişti, Bende de 5800 var o zamanın iyi telefonu internete giriyorsun, Samsung'un telefon uçuyor 5800'a göre. O günden sonra Samsung'un Hummingbird ardından Exynos gelişimini takip etmeye başladım. Adamlar işlem gücünü çok güzel sunuyor. Qualcomm oturttuğu asenkron'dan sonrasında performans adına ilerleme kaydetmeden piyasaya aynı tasarımı yeni diye sürdü devamlı. Hep geri kaldı Exynos'tan. Altyapı patenti olmasaydı Qualcomm bu gün zor kalırdı ayakta.

Bunun S6'yla ne alakası var diyenler olacaktır, Gelip şurada iki tane Snapdragon fanı gelip konuşur. Bunlar için yazıyorum. SoC konusunda Samsung bu kadar arayı açtıktan sonra biraz zor yetişirler 2 sene geriden geliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

İlk çıkan Galaxy S te idi . Galaxy S2 de de olabilir o muhabbetlerı hatırlamıyorum forumlarda .

Samsung yetkili servisi bazı telefonlar kazara dayanıksız camlı denildi ürünü servisten teslim alırken .

Bu tür şeyler pil gibi hayati bir risk taşımadığı için resmi olarak arızalı olanlar denk gelenlerinki ücretsiz ekran değişimi diye bir ilan verecek değil Samsung prestiji sarsılır ...

Pilin bahsi geçmişken,Motorola Nexus kullanıcısının pili patlamış,Resmen patlamış mısır gibi açılmış telefon.Geçen Gsmarena da gördüm.Bu konuda detaylı bilgin varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 5 Mayıs 2015; 21:06:43 >
  • ..scream.. kullanıcısına yanıt
    Samsung un albenisi telefonlarda Note serisidir yani kalemi . Onun dışında genel olarak sadelik fiyat performans ürünü olarak Türkiye de olmayan Nexus 6 derim .

Kamerası orta olabilir ama genel de iyi . Android 5.1 ile işlemcisi daha iyi optimize edildi ciddi bariz hızlandığı herkesçe bahsediliyor.

Samsung kullananlar er yada geç S6 gibi sözde hafifletilmiş arayüz ve uygulamalar olsa da root yapıp daha da hafifletilmiş hale getirerek cihaz hızlandı demekte bir nebze . Plasebo etkisi değil gerçek .

Samsung gereksiz uygulamalar ve arayüzden vazgeçmeli ya da modüler yazılımlar olmalı . Kişilere özel firmware Samsung tarafından sunuluyor olsa muhteşem olurdu tabi güncel Android ile .

Bu iddialı bir hizmet . Bunu kim akıl ederse ilgiyi çeker . xda-developers gibi custom firmware yıllarca popüler olması Samsung gibi firmaları kıpırdatmıyor . Sony veya HTC kısmen birşeylerde katkı yapıyor o kadar.

S6 alanlar ne aldığınızı bilin . Bazıları aldığı cihazın eksi yanlarından bahsedilmesini kötülemek olarak algılaması kendilerini bağlar .

• Merhaba arkadaşlar,

Samsunga çok mesafeli biri olarak geçen gün canlı olarak s6 Edge i görunce resmen aşık oldum telefona.
    Görüntü olarak genelde beğenmesemde bu sefer 10 numara olmuş telefon.

Çok kısa zaman içerisinde almayı planlıyorum.Sormak istediğim şey telefonda genel olarak yaşanan sıkıntılar varmıdır?
    Bekle şimdi alma demenizi grektiren bir durumu varmıdır?

Teşekkürler şimdiden
    Patlama olayını bilmiyorum o kadar sık takip etmiyorum .

Patlayan cihazlar her markada modelde çıkar .

Fabrika üretim hatası da olabilir kullanıcı hatası da .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortalknight

Merhaba arkadaşlar,

Samsunga çok mesafeli biri olarak geçen gün canlı olarak s6 Edge i görunce resmen aşık oldum telefona.
    Görüntü olarak genelde beğenmesemde bu sefer 10 numara olmuş telefon.

Çok kısa zaman içerisinde almayı planlıyorum.Sormak istediğim şey telefonda genel olarak yaşanan sıkıntılar varmıdır?
    Bekle şimdi alma demenizi grektiren bir durumu varmıdır?

Teşekkürler şimdiden

Hah tamda üstüne geldin.Bizde şimdi bu konular hakkında yazışıyorduk,saygı çerçevesinde dimi arkadaşlar.Çok değil Bir 10 sayfa geriden okumaya başlarsan,istediğin cevapları alırsın diye düşünüyorum.

Kaçırdığım bi konu var heralde
    Bikaç sayfa okudum da pek alakalı bişi göremedim biraz daha geriye gidim bari :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortalknight

Kaçırdığım bi konu var heralde
    Bikaç sayfa okudum da pek alakalı bişi göremedim biraz daha geriye gidim bari :)

mobile versiyona göre değilde Pc versiyona göre geriye gitmen gerekebilir.Hak verirsinki mobile verside sayfa başına düşen mesaj sayısı az

• Exynos 8 çekirdekli ( 4+4) l
    Galaxy s4 ile başayan ve birçok tabletlerinde de kullanıldı ve tüm bu Exynoslu kullanıcılar lag ten ve aşırı ısınmadan şikayetçi . Hatta bazı güncellemelerde widget lar veya canlı duvarr kağıtları kaldırıldı .

Samsung ayrıca kötü bir kod derleyicisi .

Samsung donanımsal olarak kağıt üstünde üstün diye tanıtımları veya bazı sentetik testlere bakılarak yanıltmaktadır.

Pratikte gündelik kullanımda Exynos lular vasat . Bu tespiti yapan xda-developers taki farklı cihazlardaki kullanıcılardır .

Samsung Tab S modellerine Android 5.0.2 ile kurtarmaya çalışıyor Android 5.0.2 in getirilerine güvenerek . İşin tuhafı diğer tabletere gelmedi .

Galaxy S6 daki işlemci bir nebze iyi tabi ( S4 e göre kat kat iyi ) .
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnowOwl

Bende S4den geçtim durman hata :)

Galaxy S6'ın ne kadar güzel olduğunu biliyorum. Alınmaya değer bir telefon, S4 biraz daha eskisin alıcam :) Yorum için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Evet note serisi bir nebze samsungu affettiriyor benim gözümde. Gereksiz diyebileceğim özelliği nerdeyse yok gibi.

Kamera konusunda ise son senelerde müthiş bir atak içinde samsung. Bende gayet başarılı buluyorum.

Bugün samsung touchwiz arayüzünde çuvallamaya bence devam ediyor. Gereksiz Flipboard entegrasyonuda cabası.

Modüler yazılımlar farklı bir bakış ve güzel bir düşünce ki keşke böyle bir şey denense. Biz kullanıcılar için mükemmel bir nimet olur. Farkındalık yaratmak için ideal. Kesinlikle hak veriyorum size..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum biz burada gerçekten yardımlaşmak ve bilgi paylaşımında bulunmak için varız. Gitsin it oğlu it başka yerde yapsın şerefsizliklerini. onun yüzünden forumdaki diğer arkadaşlar yanlış tanıyacak beni. hayatım boyunca bunun kadar karaktersiz birini görmedim. onun bunun çocuğu diyorum ama ayıp annesinin günahı yok. bilse böyle bir evlat olacak doğurmaz düşük yapardı yemin ederim!

Şerefsiz ya!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

Evet note serisi bir nebze samsungu affettiriyor benim gözümde. Gereksiz diyebileceğim özelliği nerdeyse yok gibi.

Kamera konusunda ise son senelerde müthiş bir atak içinde samsung. Bende gayet başarılı buluyorum.

Bugün samsung touchwiz arayüzünde çuvallamaya bence devam ediyor. Gereksiz Flipboard entegrasyonuda cabası.

Modüler yazılımlar farklı bir bakış ve güzel bir düşünce ki keşke böyle bir şey denense. Biz kullanıcılar için mükemmel bir nimet olur. Farkındalık yaratmak için ideal. Kesinlikle hak veriyorum size..

Merhaba Dostum

Flipboard için gereksiz demişsin lakin ben flipboard kullanıcısıyım. ve benim gibi milyonlarca insan var :) samsungtan özel olarak istenilen bir şey bu :) bizlerin yani tüketicilerin istediği bir şey :) o yüzden yine tüketiciler olarak gereksiz demek haksızlık olur bence :)

Saygılar :)

• Arkadaşlar Bişey sormak istiyorum. Yanlış anlaşılmasın bu kesinlikle kötüleme Amaçlı değil ben de alma arifesindeyim bu telefonu ve sadece sebebini merak ettim. Teknosa da bir s6 edge denedim ve sanki biraz ağır bir cihaz gibi geldi. Acaba bunun nedeni demo cihaz yani arka planda bir demo yazılım olması mı? Yoksa bana mı öyle geldi? Inceleyen olmuştur elbet demo yüklü cihazlarla elinizdeki cihazlar Arasında gerçekten performans farkı hissediyor musunuz olumlu anlamda yoksa demo yüklü cihazla aynı mı performans?

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.