Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu hızlı şarj olayı çok beğendim. Gerçekten hızlı şarj yani. Fakat batarya kapasitesi biraz daha arttırılabilir. Yinede günlük kullanım için yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iktyas01 İ kullanıcısına yanıt
    Bir sey sormak istiorum.Hizli sarj olayina netten baktigimda %5 civarindayken %55 e filan gelmesi 30 dk.%50 -%55 den sonra ise daha yavas oluyor dimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

M7'de de bu sorun vardı. Kendi kendine yükseliyor bazen. Kernelle ilgili sıkıntıda olabilir tabi. Sistem kaynakları şarj yemese çok iyi aslında.
    ---
    Herşey açık ama gece konum kapalı. Kullanımda açıyorum GPS'i. Akıllı bekleme, Senkrinizasyon vs. Yani yeterli düzeyde. Samsung güncellemelerle düşürmezse eğer iyi bile diyebilirm.

Valla bu telefon 2015 belki de 2016 yı bile üst seviye geçirebilecek bir telefon olmuş. Bunu başarabilen birtek iPhone modelleri vardı. Şimdi Samsung s6 2016 da bile üst seviyede kalabilecek bir model olmuş. Tek tereddütüm yorum bekliyorum 2k da oyun Performansı nasıl. Idare eder mi yoksa gerçekten iyi mi? Oynayanlardan yorum alabilirsem çok iyi olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: qweto

Bir sey sormak istiorum.Hizli sarj olayina netten baktigimda %5 civarindayken %55 e filan gelmesi 30 dk.%50 -%55 den sonra ise daha yavas oluyor dimi?

Bu duruma çok dikkat etmedim. Fakat yüzde 6 iken şarja taktım. Biraz tv falan izledim bir baktım yüzde 55 olmus . Bir dahaki sefere şarj konusunu daha detaylı inceleyip burda paylascam.

• Arkadaşlar, wifi kopma sorunu yaşayan var mı? Arka arkaya 3-4 defa oldu az önce, daha önce de oluyordu ara sıra. Laptopta bir sıkıntı yok ama telefonun wifi kopuyor.
  • Bence yazılımsal nedenler başta olmak üzere çoklu işlemci kullanimini browserla oturtamadilar

• quote:

Orijinalden alıntı: FbA3*

Arkadaşlar, wifi kopma sorunu yaşayan var mı? Arka arkaya 3-4 defa oldu az önce, daha önce de oluyordu ara sıra. Laptopta bir sıkıntı yok ama telefonun wifi kopuyor.

cok fazla cihaz baglaniyorsa modemde aikinti olur
    10 gun felan oldu ben daha hic sorun yasamadim...

• Telefon açık ya da kapalı örneğin %1 ya da %5'den %100'e kaç dakikada şarj oluyor değerleri verebilecek olanlar var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 1 Mayıs 2015; 1:39:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Telefon açık ya da kapalı örneğin %1 ya da %5'den %100'e kaç dakikada şarj oluyor değerleri verebilecek olanlar var mı acaba?

kapali halde 0 dan 100 e 65 dakika surdu benim
    acik halde yuzde 5 ten 90 a 60 dakika surdu
    90a kadar cok hizli sarj oluyor
    90dan 100 e bende 15 dakika felan suruyor

• Shiftdeletenet net denen gereksiz site youtube kanalına son koydukları videoyu S6 ile çekmişler ama sürekli bir odaklanamama problemi var uzak yakın arasında!
  • Fatih617 F kullanıcısına yanıt
    Yanlışın var kardeş, android de 2k desteğine sahip oyun yok denecek kadar az, hatta olduğunu bile düşünmüyorum, diğer arkadasin dediğine gelirsek adam haklı, modern çipsetlerde(bu durumda exy7420) hardware upscaler denen bi çip vardır android deki oyunlarin büyük çoğunluğu 1080p bi kısımda 720p olarak gpu tarafından renderlanip upscaler tarafından çözünürlük yükseltilir, yani s6 şuanda oyunları max 1080p de renderlar ve doğal 2k ya oranla çok daha ufak bi çabayla yapay 2k ya dönüştürür, buda hemen hemen cihazın sanki 1080 ekranı varmış gibi bi durum olur

• beko1903 B kullanıcısına yanıt
    kardes dediğin gibi oyunlar 1080pde çalışıyo o yüzden hiç sıkıntı çıkmaz oyun performansı konusunda, rahat ol yani böyle doğal 2k da çalışan bi asiri ağır 3d oyun cikmadikca cihaz piyasadaki en iyi oyun performansıni verir

• quote:

Orijinalden alıntı: selowhey

kardes dediğin gibi oyunlar 1080pde çalışıyo o yüzden hiç sıkıntı çıkmaz oyun performansı konusunda, rahat ol yani böyle doğal 2k da çalışan bi asiri ağır 3d oyun cikmadikca cihaz piyasadaki en iyi oyun performansıni verir

iPhone kadar iyi midir hocam fps değerleri? Benim için tek kriter bu kaldı hocam. Bu telefona sahip olup oyun oynayanlar yorum atarsa sevinirim. Burdan aslında şunu soruyorum cihazın cpu su almış başı gitmiş peki grafik işlemcisi nasıldır? Şuandaki her cihazdan iyi mi? Yani uzun vadede götürebilecek bi Gpu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beko1903 -- 1 Mayıs 2015; 3:06:44 >
  • Orijinalden alıntı: torku42

Shiftdeletenet net denen gereksiz site youtube kanalına son koydukları videoyu S6 ile çekmişler ama sürekli bir odaklanamama problemi var uzak
    aynen gereksiz bi site..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freq5GHz -- 1 Mayıs 2015; 3:27:22 >
  • s6 daki islemcinin ve ekranin cidden degerini suan anliyorum
    gsam istatistiklerini sifirlayip test ettim saatlerdir
    pilin oturmasini bekliyodum
    yrm saat civari yuzde 33 parlaklik ile forum gezdim
    kalan ekran suresi yuzde 66 parlakliklax player video izleme
    kulaklik.ile.son seste izledim
    bence degerler ucuk..
    wifi ye bagli degerler..

YUZDE 50 VE 5 SAAT EKRAN SURESI
    (4.20 saat video(yuzde 66 parlaklik ve kulaklik.ile..)
    SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freq5GHz -- 1 Mayıs 2015; 4:42:19 >

• quote:

Samsung bütün mobil tarayıcılardan hızlı. Mesela sen yukarıdaki bar doluyor İPhone da ama Java yüklemeleri devam ediyor çünkü tarayıcı tek çekirdek değil çoklu çekirdek çalışır genelde. Ki samsung Chromebookda da Exynos kullanır. Oysa laptoplar için çeşitli mobil işlemciler var.
    Google uygulamaları bence hizli . YouTube hariç. Hesapları yükleyince ağırlaşıyor o. Ama Apple da en son ağır giriyordu YouTube a düzelmediyse aynıdır hızları.

Samsung tablete En güçlü mobil donanımı koysa da destek yok. Bedava verseler dener bırakırım. Android Apple a bu konuda rakip olamaz Apple da Microsoft'a

Sizce Galaxy Tab S alınmaz mı hocam, ipad air vesaire yerine?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasicPower

quote:

Samsung bütün mobil tarayıcılardan hızlı. Mesela sen yukarıdaki bar doluyor İPhone da ama Java yüklemeleri devam ediyor çünkü tarayıcı tek çekirdek değil çoklu çekirdek çalışır genelde. Ki samsung Chromebookda da Exynos kullanır. Oysa laptoplar için çeşitli mobil işlemciler var.
    Google uygulamaları bence hizli . YouTube hariç. Hesapları yükleyince ağırlaşıyor o. Ama Apple da en son ağır giriyordu YouTube a düzelmediyse aynıdır hızları.

Samsung tablete En güçlü mobil donanımı koysa da destek yok. Bedava verseler dener bırakırım. Android Apple a bu konuda rakip olamaz Apple da Microsoft'a

Sizce Galaxy Tab S alınmaz mı hocam, ipad air vesaire yerine?

Tablet konusunda tek lider iPad dir hocam.

• Kernel konusunda en çok s4 problem yaşadı. Zamanında bütün telefonlara browser farkı atıyordu ama bazen deep sleep de gibiydi. Bekletiyordu. Big.Little çok akıllıca bir yöntem özellikle bütün cekirdeklerin birleşip Tek çekirdek gibi çalışması. S 6'nın geekbench'te çoklu çekirdek konusun da uçup gitmesi note 4'ün de uçup gitmesi bu mimariyle ilgili. Qualcomm da bu mimariyi kullanmış ama emin değilim onlar multi process kısmında hmp'nin 3 çalışma şeklini de almamışlar. Çünkü puanlar 32 bit alpha'nın puanıyla aynı. 64 bitte de çuvalladı Qualcomm.
    ---
    Alınabilir ama benim tercihim İPad olurdu. Yüksek donanım vs Samsung iyi tabletler üretiyor ama yazılımsal olarak arkasında durmuyor. Şahsen tablet alınacaksa Microsoft Surface rakipsiz ama stabil bir şey aranıyorsa bütçe çok yoksa adres Apple.

• tarayici multicore degil tek cekirdek agirliklidir ozellikle javascript multithread calismaz.

s4 tamamen donanimsal olarak hatali satildi. cci dogru duzgun calismamasina ragmen samsung uretip satti en buyuk kaziklarindan biridir.

qualcomm daki multicore sorunu ise sadece s810 un 8 cekirdek calismasinin limitlenmesinden kaynakli. 32 bit ve 64 bit sonuclarida zaten fark etmiyor armv8 32 bit ile ayni performansi sunabiliyor limitlendirmesi yok bu konuda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selowhey

Yanlışın var kardeş, android de 2k desteğine sahip oyun yok denecek kadar az, hatta olduğunu bile düşünmüyorum, diğer arkadasin dediğine gelirsek adam haklı, modern çipsetlerde(bu durumda exy7420) hardware upscaler denen bi çip vardır android deki oyunlarin büyük çoğunluğu 1080p bi kısımda 720p olarak gpu tarafından renderlanip upscaler tarafından çözünürlük yükseltilir, yani s6 şuanda oyunları max 1080p de renderlar ve doğal 2k ya oranla çok daha ufak bi çabayla yapay 2k ya dönüştürür, buda hemen hemen cihazın sanki 1080 ekranı varmış gibi bi durum olur

1080p çözünürlüğü doğal yollarla 2k'ya aktaramazsın. Laptop'ta ya da TV'de herhangi bir film açtığında görüntü kendi çözünürlüğüne uygun değilse ortalamaya çalışır ve tam ortayalamadığı için yanlardan ya da yukarıdan ve aşağıdan siyah çerçeve gösterir. Ya da görüntüyü çerçevesiz yapmak için bazı pikselleri kopyalayıp onların yanına koyarsın. Genişletip ekrana uyarlamak için. İki türlü de görüntü kalitesini kaybeder. Scaler denilen şey yukarıda yazdığımı yapmaktadır tüm android telefonlarda hem donanımsal hem de yazılımsal olarak vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih617 -- 1 Mayıs 2015; 10:15:42 >

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.