Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: headcoach

Bugün Vatanda telefon Bölümü'nde çalışan arkadaşımla uzun süre inceledim cihazı kasa,ekran gerçekten harika olmuş.Fakat Edge modelinde Note Edge gibi fonksiyonlarının olmadığını öğrenip görünce(Note Edge de vardı yanında) şaşırdım. Edgenin bir esprisi yok S6 da,sadece göstermelik fakat Note Edge deki yan ayrı bir ekran,daha fonksiyonel.Zaten satan arkadaşımda 3 gün oldu geleli ve düz S6 daha çok sattım diyor,neden Note Edge gibi yapmamışlar?

Ufak yazılımsal seyler var edge de gorunus daha cok dediniz gibi :)

5 kisi arama mesaj gonderme var,bildirimler var ekrani acmadan birde telefon tersse yandan ısik yaniyor :)

Xda da edge yi daha fazla ozellik eklerler mutlaka cetvel vs :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 gundur s6 kullaniyorum bugun ilginc bir sekilde gereginden fazla isindi oyle yuk bindiren birseyde yapmiyordum internetteydim 3g uzerinden nededini anlayabilmis degilim hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recistic -- 14 Nisan 2015; 20:28:24 >
  • cihaz daki paraalaks efektini farkeden oldumu (iphone daki gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serselner_ -- 14 Nisan 2015; 20:29:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18_Eren

Edge kullananlar kişiler telefonu düşüyor mu acaba? Bugün inceledim ve çok hoşuma gitti ama kenarının kıvrımlı olması düşmeye meğilli gibi.

Edge duzden daha saglam gibi drop testlerde zarar gormuyor kolay kolay :)

• quote:

Orijinalden alıntı: seFaßjk

quote:

Orijinalden alıntı: hakancan81

Çok ön yargılı ve subjektif bir yorum.

2012 yılında yakın zamanlarda ben Galaxy S2 aldım, ortağım IP 4S aldı. Halen ikimizde aynı telefonları kullanmaya devam ediyoruz. Benim Galaxy S2'nin tek sorunu pili. Yeni pil al kullanmaya devam et.

Onun IP 4S ise çöp. Home tuşu arızalı, zor basıyor. Hem de ekranı çok küçük kaldı, çocuğa ver kullanmaz.

Hocam gerçekten s2 roket gibi bir telefon hala i4s e falan taş çıkartır. Varsayımlar üzerinden cihaz karalamak en kolayı evde s2, s3, s4, s5 hepsi duruyor hiçbirisi de kullanılmaz halde değil ve dediğiniz gibi servis, tamir yüzü gören de yok kaldı ki arıza yapabilirdi de bunlar elektronik cihazlar sonuçta ömürlük değil hiçbirisi. Fakat bir cihazın kullanılabileceği süre güncelleme aldığı süre değildir insanlar güncelleme almasına göre cihazlara ömür biçiyor apple bunu insanlara dayattı çünkü son güncellemeyi verdi artık güncelleme vermeyeceği cihaz zaten kullanılmaz duruma geldiği için insanlar 4 sene kullanılıyor diyor. Güncelleme yapıp ta uzun yıllar apple kullanabilen kullanıcı yoktur zaten

Ayrıca android cihazlar için güncelleme verilmese bile root ve custom rom ile yine uzun seneler kullanılabiliyor. Geçenlerde okumuştum Galaxy S için lollipop yapmış adamlar

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylan -- 14 Nisan 2015; 20:40:57 >

• kalamar01 kullanıcısına yanıt
    Ben home tuşundaki laçkalık/ses gelmesinden dolayı değişim için servise verdim. İncelediğim hiçbir S6 da böyle sorun görmemiştim. Bu gün bıraktığım servisteki kişilerle görüştüm. Onların teknisyeleri de diğer S6 larla karşılaştrıp sorunlu olduğu kanısına varmışlar. Değişim için bekleniyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serselner_

cihaz daki paraalaks efektini farkeden oldumu (iphone daki gibi)

Hangi kısımda ya da hangi ayarla açılıyor acaba? Cihazı incelemeye gittiğimde görmek isterim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    Eklerler ise çok iyi olur.Note Edgedeki menü kısayolları falan çok hoşuma gitti.Fakat düz S6 modeli bile çok güzel o da alınabilir.

• arkadaslar, bu kasa acikligini nasil farkediyorsunuz? Direk bakinca anlasiliyor mu, yoksa dikkatli sekilde incelemek mi gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Hangi kısımda ya da hangi ayarla açılıyor acaba? Cihazı incelemeye gittiğimde görmek isterim :)

n açmadım sağa sola eğerek bakınca görünüyor temayı değiştirince daha çok belli etti
  • Mark_Mamzark kullanıcısına yanıt
    neden yanlış anlayım elbetteki konuşcaz; cihazda memnun kalmadığım bi nokta yok hatta kamerası şarjı kablosuz şarj özelliği ekranı iphone dan üstün benim satma/değiştirme sebebim sadece sirinin türkçe ye geçmesi ve periscope uygulamasının ios da çalışması başka bi şey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Telefon ana ekrandayken saga sola yukari asagi cevirince arka plan da hareket ediyor arkadas ondan bahsetmis.

• quote:

neden yanlış anlayım elbetteki konuşcaz; cihazda memnun kalmadığım bi nokta yok hatta kamerası şarjı kablosuz şarj özelliği ekranı iphone dan üstün benim satma/değiştirme sebebim sadece sirinin türkçe ye geçmesi ve periscope uygulamasının ios da çalışması başka bi şey yok

Anladım hocam teşekkürler. Hayırlısı olsun sizin için

• quote:

Orijinalden alıntı: Mark_Mamzark

Arkadaşlar. Yeri burası olmayabilir ama yakın tarihte 20 nisan gibi z4 tanıtılabilirmiş. Bu bölümde z3/z2 kullanıp şimdi s6 kullanan çok insan var sizce bekleyip sony yi görmelimiyim yoksa s6 almalımıyım?

Up

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

quote:

Orijinalden alıntı: ali_mazi

Sadeliği tasarim harikası olarak görüyorsanız, ios un sıkıcılığını tecrube edinmek istiyorsaniz ıphone 6 yi alin yada 6s i bekleyin. Çöp dediniz plastik dediniz Samsung tasarımda inovasyonun babasını yaptı piyasanın en şık ve en estetik telefonunu üretti. Benim icin estetik bir cihaz galaxy s6 edge dir htc m8 dir apple in cikardigi 6 iphone modelinin hic bir tanesi estetik falan degildir

Evet o Yüzden bir Samsung insanı en fazla 2 sene idare ediyor. Ama bir iPhone en aşşağa 4 sene götürüyor.
    Bende önceden ios ve apple sevmezdim, fakat şu an anladım ki, iPhone bir yana "diğerleri" bir yana...

Şimdi bu yorumun s6 ile ne alakası var.
    ne fayda gördük.

• quote:

Orijinalden alıntı: XYAĞMUR

Ben home tuşundaki laçkalık/ses gelmesinden dolayı değişim için servise verdim. İncelediğim hiçbir S6 da böyle sorun görmemiştim. Bu gün bıraktığım servisteki kişilerle görüştüm. Onların teknisyeleri de diğer S6 larla karşılaştrıp sorunlu olduğu kanısına varmışlar. Değişim için bekleniyor...

Hocam benimkinden problem var oynuyor teknosayla görüştüm haftasonunu kadar idare edin değiştireceğiz dediler çünkü farklı bir şehirden aldım oraya gidip iade etmek zorundayim çok ilginç tüm teshirlere baktım hiç birinde böyle bir şey yoktu neyse can sağlığı olsun. Sizinkindede dokunduğunuzda tik tık diye oynama varmıydı benimkine bastırınca değil dokununca oynuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bari

@Pargalı1905 hocam grafige göre saat öğlen 3 4 gibi şarja takmişsın görünüyor böyle olunca nasıl ekran 6.5 saat gitti diyorsun .. ben hiç 4 ün üstüne çıkamadım merak ediyordum .. böyle olursa benim makine 7 saatten fazla ekran verir ..

Bize lazım olan %100 olduktan sonra hiç sarja takmadan alınan ekran ve bekleme süresi .. daha ncede dediğim gibi ben bugün 10 küsür saat bekleme + 1,5 saat konuşma ve 3 saat ekran aldım .. başkada bişi yok .. şimdi şarj tekrar %100 oldu bakalım ne olacak ..

Bari kardesim gruptan kacmissin yogunluktan sarj sorunun cozulur bu sayede umarım :)

• bari B kullanıcısına yanıt
    6 saati görüyor telefon. Benim var ama 12 saat bekleme süresiyle. 4. şarjında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismlyldrm27

quote:

Orijinalden alıntı: bari

@Pargalı1905 hocam grafige göre saat öğlen 3 4 gibi şarja takmişsın görünüyor böyle olunca nasıl ekran 6.5 saat gitti diyorsun .. ben hiç 4 ün üstüne çıkamadım merak ediyordum .. böyle olursa benim makine 7 saatten fazla ekran verir ..

Bize lazım olan %100 olduktan sonra hiç sarja takmadan alınan ekran ve bekleme süresi .. daha ncede dediğim gibi ben bugün 10 küsür saat bekleme + 1,5 saat konuşma ve 3 saat ekran aldım .. başkada bişi yok .. şimdi şarj tekrar %100 oldu bakalım ne olacak ..

Bari kardesim gruptan kacmissin yogunluktan sarj sorunun cozulur bu sayede umarım :)

evet valla kactim ...abi whatsapp grubu sarj katili

• quote:

Orijinalden alıntı: Mark_Mamzark

Arkadaşlar. Yeri burası olmayabilir ama yakın tarihte 20 nisan gibi z4 tanıtılabilirmiş. Bu bölümde z3/z2 kullanıp şimdi s6 kullanan çok insan var sizce bekleyip sony yi görmelimiyim yoksa s6 almalımıyım?

Hiç beklemeye gerek yok hocam. Snapdragon 810 ile gelecek Z4. Fiyasko bir işlemci benim için. Z4 baya bir ısınacak zaten Z2 bile çok ısınıyor Snapdragon 801 ile Galaxy S6 yı al gitsin her şeyiyle üstün bir cihaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.