Şimdi Ara

Dolar Rekor Kırmaya Devam Ediyor 1 Dolar = 2,73 TL (Sürekli Güncelleniyor) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
6
Favori
10.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tez vakitte borcunuzu kapatın. Yoksa bugün yaklaşık 19 bin lira ödeyecekseniz yarın 25 bin olması hiç de zor değil şu durumda.
  • Dolar 2,50 oldu hamd olsun ülke iyiye gidiyor ekonomi mükemmel
  • Yaz başı ya da sonunda doğru dolar/euro paritesinin 1 olma beklentisi içerisindeyim fakat burda iki belirleyici nokta var orta karada buluşacaklar mı yoksa bu notadan itibaren euro 1 geri düşüp dolar 5 artık dolar euroyu yakalaycak mı bu durumda çok daha büyük felaket olur. Dolar'ın 2.65 seviyesini aşması demektir bu.

Şimdi gelelim ikinci noktaya yani merkez bankasının yapacağına bu noktada ülkenin başında ne yazıktır ki ekonomi bilgisi "faiz sebeptir"den ileriye gidemiyen bir adam var merkez bankasının yerinde olsam zaten beni etkileyen bir durum yok fazileri düşürüp sbaha kalkmamızla beraber 3 olan dolar karşısında RTE'nin yapcaklarını izlerim. RTE blöf oynuyor o faizin düşürülmeyeceğini biliyor.
  • Çok büyük bir kriz içindeyiz.

Yalnız Rte'ye kasa falan fırlatmak isteyen olur diye şimdiden uyarmak lazım, rahmetli Ecevit'le karıştırmasinlar yoksa kimbilir idam mı edilirler müebbet hapis mi yerler belli olmaz.

Rahmetlinin ayaklarını opsunler bence.2002 krizine dua edeceksiniz.

Taze soğan bile 9 lira markette soğan bile yiyemeyeceksiniz soğan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pburak1903

Ne olur arkadaşlar bu doların hali 7500 dolar borcum var bu şekilde yükselirse kredi çekip dolar almayı düşünüyorum. Bu şekilde daha az zarar ediyorum.Ne dersiniz.

o kadar söyledik döviz üzerinden sakın borçlanma yapmayın diye ama milletin çoğu buraya gelip kafa bulup gitmeyi marifet saydı

şuan ki durum tam bir bilinmezlik içeriyor ,şöyle olur diyen bence yalan söyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: pburak1903

Ne olur arkadaşlar bu doların hali 7500 dolar borcum var bu şekilde yükselirse kredi çekip dolar almayı düşünüyorum. Bu şekilde daha az zarar ediyorum.Ne dersiniz.

Haziran sonunda Abd merkez bankası faiz artıracak dolar 3 tl bile olabilir.

• Mart ayı kritik.
  • Onu yazıcaktım bende daha FED bir şey yapmadı bile.Yapana kadar bu adam seçimde iyice çoşacak 2.75lere çıkarırsa FED ile 3 bile olur.Ben cidden anlamıyorum hani ekonomin iyi olursa tabikide faizi düşürürsün.Avrupadan ABDden örnek veriyorsun ama o ülkelerdeki milli gelirin 4te1 i bile yoktur sende.Gelir kaynakların kısıtlı.Koskoca Erdem Başçı ve Ali Babacan yanlış biliyor sen ve muhteşem Yiğit Bulut'un doğru mu biliyorsun diye sormuyorlar mı acaba? İşin komiği Bulut bir kaç sene önce sayıp sövüyordu
  • Şu andan itibaren ülkede hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Haziran'a kadar kriz inanılmaz derecede derinleştiğinde, insanlar ceplerindeki paranın ayın yarısına gelindiğinde bittiğini gördüğünde yurt dışı biletlerinin sayısında da hızlı bir artış göreceğiz.
    Daha önce yazmıştım yine yazıyorum. Bu işin sonu doları olan olmayan herkes için çok kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diegorian -- 9 Şubat 2015; 19:37:57 >
  • Dolar/TL bu sabah Fed'in faiz artırımlarına yıl ortasında başlayabileceği beklentileriyle güne 2.4960'a kadar yükselerek yeni zirvede başlamıştı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın Merkez Bankası'yla ilgili, "Ekibizime güveniyoruz" açıklamasından sonra Dolar 2.5010'a çıkarak tarihi rekorunu tazeledi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan uzun süredir merkez bankası’nın yaptığı faiz hamleleri konusunda suskunluğunu koruyordu. Babacan bugün yaptığı açıklamada, “Merkez Bankası'nda gayet yetkin bir ekibimiz var, ekibimize güveniyoruz... Doğru zamanda doğru kararlar aldıklarına inanıyoruz" diyerek suskunluğunu bozdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise daha önce yaptığı açıklamalarında Merkez Bankası’nı eleştirmiş ve “Merkez bankası verilen mesajlardan nasibini almış değil. Merkez bankası yaptıklarıyla eleştirilemez değildir, Canımı yakan konulardan biri de bu yüksek faiz uygulamasıdır" demişti. Erdoğan'ın bu sözleri üzerine Babacan'ın açıklamalarından sonra dolar 2.5010'a çıkarak rekor kırdı.

• Bırakın yükselsin dolar seçime kadar akp nin oyu düşer böyle devam ederse .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technotronic -- 9 Şubat 2015; 21:11:12 >
  • Benim borcum babama arkadaşlar.Babama olsa bile borç borçtur.Çünkü babama o para havadan gelmedi.Ben cidden anlamıyorum Cumhurbaşbakanı!!!! doların artması için çırpınıyor adam.Birkaç gün daha beklemek en iyisi her halde şu durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technotronic

Bırakın yükselsin dolar seçime kadar akp nin oyu düşer böyle devam ederse .

Işin kötü tarafı şu, Fed kararları haziran sonunda açıklanacak yani seçim sonrası bu yüzden dolardaki artış seçim sonrası hızlanacak. Her zamanki gibi şans AKP'nin yanında yani.

• Şubatta açıklama var faiz düşürücek

• pburak1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam atıl duracak bir para ise birkaç gün beklemeniz işe yarayabilir belki ama uzun vadede dolar 2.65'in üzerine çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Hocam atıl duracak bir para ise birkaç gün beklemeniz işe yarayabilir belki ama uzun vadede dolar 2.65'in üzerine çıkar.

Aynen para atıl bir şekilde duracak bakalım biraz daha beklemekte fayda var gibi.

• seçime kadar 3 tl olursa şaşırmayın ülke fazlasını hakediyor aslında 5 tl olsa ne güzel olurdu
  • Aklı olan bu ülkeyi en geç 2020'ye kadar terk eder artık Türkiye geri dönüşü olmayan bir tünele girdi ve ucunda ışık görünmüyor.Artık kim başa geçerse geçsin, ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyetini büyük bir yıkım bekliyor.Büyük İstanbul Depremi denen uyuyan bir canavar var ve bu deprem bütün ülkenin yükünü omuzlarında taşıyan İstanbul'u yerle bir ettiğinde oluşacak olan mal ve can kaybı bardağı taşıran son damla olacak.
  • Türkiye de bankalarla uğraşırsan Türk parası değer kaybeder.

• Öğrenciyim 500 tlm var dolara mı yatırsam acaba
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.