Şimdi Ara

359. dönem (mayıs 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.744
Cevap
29
Favori
116.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte o kötü oldu yedek subay seçilme ihtimaliniz yüksek gibi görünüyor bende kısa dönem istiyorum umarım uzun dönem çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Cevap için teşekkürler hocam. Askerlik şubesine yakın yerde oturuyorum zaten. Pazartesi giderim o zaman. Askerlikle ilgili herkes bir şey söylüyor. 10 gündür kafam karıştı :)
    1 sorum daha olacak. Uzun dönem çıkarsa erteletme ihtimalim var mı??

Askerlik yeri belli olduktan sonra yer sabit kalmak koşuluyla tekrar tecil hakkın oluyormus. Ancak mazeret gostermen gerekir mi nasil işliyor süreç tam bilmiyorum google da aratin sevk yeri belli olduktan sonra tecil diye cesitli sitelerde bu konu hakkinda bilgilere ulasirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu açılalı 1 ay olmuş,bu ne heyecan
  • Rumpelstilzchen kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18,5 yıllık eğitim hayatından sonra sıra geldi askerliğe. Devlete borç ödemekle bitmiyor :)
    Sanırım uzun dönem gideceğim. YTÜ - Elektrik Mühendisliğinden ara dönemde mezun oldum yani daha geçen hafta.

- Başvuru için son tarih 28 şubat diyor ama tecil bozdurma için son tarih 15 şubat falan gibi garip fısıltılar var, bu konuda net bir açıklama yapacak olan var mıdır? Diploma 15 şubata yetişmeyebilir ve ağustos celbine kalırsam biterim. :))
    - Uzun dönem gidip meslekçi olma ihtimalim nedir ?
    - Bu dil tazminatı mevzusunda bilgi sahibi olan var mıdır ? Başvurudan sonra atıyorum Nisan'da YDS'ye girsem ve gerekli puanı alsam Askerlik şubesine sunabilir miyim?

gibi gibi
  • kankator kullanıcısına yanıt
    Tecil bozma için 28 son gün dediler şubeden. Siz yine de 12si gibi şubeyi arayın. Kesin bilginiz olsun. Transkript+ 2x fotokopi isteniyor. Diplomaya gerek yokmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tezsiz yüksek lisans mezunlarına subaylık gelme ihtimali nedir sizce arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kental

Tecil bozma için 28 son gün dediler şubeden. Siz yine de 12si gibi şubeyi arayın. Kesin bilginiz olsun. Transkript+ 2x fotokopi isteniyor. Diplomaya gerek yokmuş.

Eyvallah Hocam. Transkript mezun olduktan sonra alınan mezun transkripti mi olacak, yoksa dönem içinde alınan normal transkript de olur mu, bilgin var mı ?
  • kankator kullanıcısına yanıt
    Malesef bilmiyorum hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende bişey sorayım sabah 8 de gitmiştim şubeye işlem yapan hanım efendinin uykusu tam açılmamıştı galiba biraz ters cevaplar verdi :) bende tam olarak anlayamadım yanlışlık olmasın bozdurdum tecili ama verdikleri kağıtta 25/04/2015 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur diyor celp dönemi Mayıs 2015 yazıyor yanlız yoklama tarihi 21/02/2015 diyor Mayısta gidermiyim kesin sizce bi yanlışlık olmasında :)
  • bir kaç gün içinde bende gideceğim şubeye şimdiden burda yerimizi alalım.
  • Arkadaşlar yarın şubeye gidiyorum. 12 tane vesikalık foto var ama duyduğuma göre onları almıyorlarmış. Webcam'den çekiyorlarmış.
    Bu doğru mudur?
    Çünkü sakallarım çok uzun şuan. Ona göre kesicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Arkadaşlar yarın şubeye gidiyorum. 12 tane vesikalık foto var ama duyduğuma göre onları almıyorlarmış. Webcam'den çekiyorlarmış.
    Bu doğru mudur?
    Çünkü sakallarım çok uzun şuan. Ona göre kesicem.

foto getirme webcamden çekiyorlar. Sakallar kalsın ;)
  • karaelmas6789 K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam :)

• bende bugün tecil bozdum
    fakat aklıma takılan son muayne diye bişey yok mu direk işlemleri yaptılar muayne vs olmadı en son tecil zamanında ki muayneye göre işlem yapıldı sanırım
  • Arkadaşlar, Bugün mezun olduğum kesinleşti ve geçici mezuniyet belgesi almak istedim vermiyoruz dedi onun yerine transkript verebiliriz orada mezuniyet tarihin yazar dediler. Mayıs celbine bende gitmek için başvuruda bulunacağım fakat daha diploma yok transkript ile gittiğimde herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Beni aydınlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cash01

Arkadaşlar, Bugün mezun olduğum kesinleşti ve geçici mezuniyet belgesi almak istedim vermiyoruz dedi onun yerine transkript verebiliriz orada mezuniyet tarihin yazar dediler. Mayıs celbine bende gitmek için başvuruda bulunacağım fakat daha diploma yok transkript ile gittiğimde herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

ben bugün işlem yaptırdım
    zaten diplomayı istemediler bile sadece transkript ve 2 adet fotokopisini aldılar
  • Bende transkript ile gideceğim umarım sıkıntı çıkarmazlar.
  • arkadaşlar üstteki soruma cevap veren olmamış ama şunu söyleyin bari :) yoklama tarihi 21 şubat diyor sizdede yazıyormu öyle bişeyler.
  • @cash01, sorun olacağını sanmıyorum önce diploma fotokopisi çektir dedi bana şube personeli ama sonra askere gitmek istiyorum dediğimde gerek yok dedi

@yoklama tarihi bendede 14.08.2014 yazıyor o heralde en son tecil veya muayne vs zamanı olabilir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.