Şimdi Ara

359. dönem (mayıs 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.744
Cevap
29
Favori
116.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nereye düşeceğine ve şansa bağlı. kimisi 4ü 5i gibi teslim olur. kimisi 15. kimiside 2.sevke kalır haziranda teslim olur. ancak normal şartlarda ve genellikle 4-5 mayıs gibi teslim olunuyor.
  • cyildizzz C kullanıcısına yanıt
    Beni muaf tutamıyorlarmış. Böyle senato kararının ... Resmen mağdur ediyorlar beni. Neyse şansıma bırakacağım. Acemilikte izin şansımı deneyeceğim. Olmazsa da bakarız bir çaresine.
  • vipemre kullanıcısına yanıt
    Hocam okulunuzu bitirip bir sonraki dönemde neden gitmiyorsunuz. Özel bir sebebiniz mi var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kental kullanıcısına yanıt
    Tecil hakkım doldu ve borç ödemek istemiyorum. Ayrıca, 1 ders için 4 ay kaybetmek istemiyorum. Dersin final sınavı büyük ihtimal mayıs ayı içerisinde olur. Eğer mayıs ayı sonunda teslim olursam sıkıntı yok. Eğer mayıs ayı başında teslim olacaksam, hocalarla bir şekilde konuşup, beni erken sınav yapsınlar diye uğraşacağım. O da olmazsa acemilikte izin almaya çalışacağım. Acemilikte izin için komutanına kalmış diyorlar.

Açıkçası acayip kafam karıştı. Dersi pat diye önümüze koydular. Eylül ayında çıktı bu senato kararı, o zaman bölüm sekreterliğine, öğrenci işlerine ve birkaç hocaya sorduk almanız gerekmiyor dediler. Ders dönemindekiler alacak dediler. Bugün de enstitü müdürünü aradım, dersi alacaksın, yoksa mezun etmiyorum seni diyor. Adama 1-1.5 ay içerisinde juriye girip mezun olacağım diyorum, farketmez diyor. Geçen dönem o dersi alacaktın diyor. Anlayacağınız senato bir karar almış, bu karardan senato dışında kimsenin haberi yok.

• vipemre kullanıcısına yanıt
    Durumunuza üzüldüm hocam. Bu eğitimdeki sistemsel problemler hayatımızın bir yerinde mutlaka bize olumsuz yansıyor. Keşke hiç olmasaymış iyiymiş.

Umarım düşündüğünüz gibi komutandan izin alabilirsiniz. Hiçbir kardeşimin sorun yaşamadan askerliğimizi bitirmesini istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kental kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Hayırlısıyla bir aksilik çıkmadan hem askerliği hem de yüksek lisansı bitirirsem inşallah, rahatlayacağım biraz.
  • 09.09.2014 tarihinde başvurmuştum şubat celbi için yaklaşık 5 aydır gitmeyi bekliyordum daha dün gibi geliyor arkadaşlar başvuru yaptığım gün, zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Yarın acemilik için yollara düşüyorum, herkesin istediği ve dilediği bir askerlik olur inşallah. Acemi Amasya, usta İstanbul-çatalca

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, benzeri sorular sorulmuş ancak içim rahat etsin diye kendi durumum için soracağım. Yüksek lisans tezimi verdim, tezimde düzeltmeler var onları tamamlayıp teslim edeceğim ve okulum ayın 10- 15'i gibi bitecek. Normalde ağustosa kadar tecilliyim. Ama mayısta gitmek istiyorum. Şimdi ben askerliğe başvurduğum zaman bu durum erken tehir anlamına mı geliyor. Erken tehir son tarih 28 Şubat yazıyor. Ancak 15'ine kadar başvurmalısın gibi dedikodular da var. 15'ine yetişmeye çalışmak beni zorlayacak. Aydınlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mct90

Merhaba arkadaşlar, benzeri sorular sorulmuş ancak içim rahat etsin diye kendi durumum için soracağım. Yüksek lisans tezimi verdim, tezimde düzeltmeler var onları tamamlayıp teslim edeceğim ve okulum ayın 10- 15'i gibi bitecek. Normalde ağustosa kadar tecilliyim. Ama mayısta gitmek istiyorum. Şimdi ben askerliğe başvurduğum zaman bu durum erken tehir anlamına mı geliyor. Erken tehir son tarih 28 Şubat yazıyor. Ancak 15'ine kadar başvurmalısın gibi dedikodular da var. 15'ine yetişmeye çalışmak beni zorlayacak. Aydınlatırsanız sevinirim.

Tarihler geçen sene değişti.28 şaubat son gün
    asal.gov.tr den kontrol et.Yedek subay erken sevk işleri diye bak görürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mltfeyzo

quote:

Orijinalden alıntı: mct90

Merhaba arkadaşlar, benzeri sorular sorulmuş ancak içim rahat etsin diye kendi durumum için soracağım. Yüksek lisans tezimi verdim, tezimde düzeltmeler var onları tamamlayıp teslim edeceğim ve okulum ayın 10- 15'i gibi bitecek. Normalde ağustosa kadar tecilliyim. Ama mayısta gitmek istiyorum. Şimdi ben askerliğe başvurduğum zaman bu durum erken tehir anlamına mı geliyor. Erken tehir son tarih 28 Şubat yazıyor. Ancak 15'ine kadar başvurmalısın gibi dedikodular da var. 15'ine yetişmeye çalışmak beni zorlayacak. Aydınlatırsanız sevinirim.

Tarihler geçen sene değişti.28 şaubat son gün
    asal.gov.tr den kontrol et.Yedek subay erken sevk işleri diye bak görürsün.

yetişmezse 28 şubata kadar tekrar tecil edebilirsin.Ağustosa kalırsın.

• Datça ilçe jandarma komutanlığından yazıyorum. Şafak atarsa 71. Gelmeyin... Kısa dönemim... kaçın bedelli yapın... Ama gelmeyin.. Lafı bile var gelme torun gelme senide .....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.06.02.2015 tarihinde tecilimi bozdurdum nasip olursa mayısta bende yolcuyum.Bölüm elektrik elektronik mühendisliği yedek subay olmak istiyor musun sorusuna hayır diye cevap verdim ama çevremdekiler senin istememen önemli değil mayısta askere giden de az senin büyük ihtimal uzun dönem çıkar diyorlar.Boy 1.86 kilo 80.bu konuda bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar merhaba, ben de mayıs ayında askere gidecegim insallah. Lisans matematik, yuksek lisans da isletme bolumu pazarlama abd mezunuyum. Askerligim kisa donem istedim ama benim istedigimin pek bi onemi yokmus. Mayista gidenlerin cogunlugu uzun donem cikiyormus oyle dediler ben bilmiyordum. Boy 1.80 kilo 65. Neye gore belli olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim sorum şu : Kasım 2015'e kadar tecil ettirmiştim , ancak bu hafta içinde tecili bozdurup mayıs döneminde askere gitmek istiyorum , tecili bozdururken daha önce diplomamı ve transkriptimi ibraz etmeme rağmen tekrar bir belge götürmeme gerek var mı?
  • ultrasmrt U kullanıcısına yanıt
    yine de transkript ve diploma götürsen iyi olur. bu arada fotokopi ve orjinal birlikte götür fotokopileri verirsin. benden transkript almışlardı şimdi dosyamda yok. tekrar gideceğim askerlik şubesine diploma notum 0 girildi
  • Merhaba arkadaşlar
    Üniversiteyi bu dönem bitirdim, mayıs ayında askere gitmek istiyorum. Ancak bazı sorularım var. Sorular biraz basit veya saçma olabilir cahilliğime verin.

1. E-devletten askerlik başvurusu yapabiliyor muyuz? Yapabiliyorsak nerden yapıyoruz. E-devlete girdim ama bulamadım.

2. Yedek subay olarak yaparsam kısa dönem olur mu? Ben kısa dönem yapmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Merhaba arkadaşlar
    Üniversiteyi bu dönem bitirdim, mayıs ayında askere gitmek istiyorum. Ancak bazı sorularım var. Sorular biraz basit veya saçma olabilir cahilliğime verin.

1. E-devletten askerlik başvurusu yapabiliyor muyuz? Yapabiliyorsak nerden yapıyoruz. E-devlete girdim ama bulamadım.

2. Yedek subay olarak yaparsam kısa dönem olur mu? Ben kısa dönem yapmak istiyorum.

Merhabalar
    1-Sanırım Ankaradasınız.E devletten askerlik başvurusu yapamazsınız muayene olacaksınız.Giderken diplomanızı,3 diploma fotokopisi,3 transkript,2 nüfus cüzdanı fotokopisi götürün.Akdere askerlik şubesine gideceksiniz Cebeci dikimevinden yukarı devam edin ilk ışıklardan sağa dönünce ileride solda.Danışmaya gidin onlar sizi yönlendirecek.Son başvuru tarihi 27 şubat.Mayısta askere gitmek istiyorsanız o güne kadar askerlik şubesine gitmelisiniz.
    2-Kısa dönem veya uzun dönem isteğinizi size soracaklar fakat ihtiyaca göre alınacağını söylüyorlar.Bölüme ve bitirdiğiniz okula bağlı biraz.

• efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam. Askerlik şubesine yakın yerde oturuyorum zaten. Pazartesi giderim o zaman. Askerlikle ilgili herkes bir şey söylüyor. 10 gündür kafam karıştı :)
    1 sorum daha olacak. Uzun dönem çıkarsa erteletme ihtimalim var mı??

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Cevap için teşekkürler hocam. Askerlik şubesine yakın yerde oturuyorum zaten. Pazartesi giderim o zaman. Askerlikle ilgili herkes bir şey söylüyor. 10 gündür kafam karıştı :)
    1 sorum daha olacak. Uzun dönem çıkarsa erteletme ihtimalim var mı??

Rica ederim hocam.Uzun dönem veya kısa dönem çıkacağı gitmeden birkaç gün önce 29 nisanda belli olacak o yüzden erteletme imkanınız yok maalesef.Sizin okul ve bölüm nedir?
  • efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam odtü inşaat mühendisliği

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.