Şimdi Ara

kaslı insanlar kavgada daha mı üstündür ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
201
Cevap
7
Favori
16.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: insansıvarlık

quote:

Orijinalden alıntı: Fh2O

Ben sana 1 tane vuruyum yerden kalkabilirsen sen bana 10 tane vur.

Not: vücutcuyum.

Belli vücutcu olduğun artis güç ve kas çok farklı bişey kardeşim bir gün zayıf birinden bir yumruk yeyince bunu anlarsın.

Bos kafalı kas yığını değilim vuruş tekniklerini biliyorum bi ara ciddi ilgilendim kickboksla. 1.75m boyundaki birinin kafasina kick atabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Belli vücutcu olduğun artis güç ve kas çok farklı bişey kardeşim bir gün zayıf birinden bir yumruk yeyince bunu anlarsın.

Bos kafalı kas yığını değilim vuruş tekniklerini biliyorum bi ara ciddi ilgilendim kickboksla. 1.75m boyundaki birinin kafasina kick atabilirim.

Bide taktik diyolar yahu ahaha ulan bir tane mr. olimpia karşısında sen tut ne kadar teknik bilen adam çıkarırsan çıkar rakibinin ağırlığı kadar dumbell kaldıran adam o adamı kaldırır bir defa yere vurur ne teknik kalır ne taktik saçma sapan konuşmayın film izleyip izleyip geliyorsunuz.

• Bak şimdi reis zaten ilk olarak yürek lazım. Eğer kasli ve kalipli birisine karşi sıska birisi dersen hiç belli olmaz böyle işler. Bruce lee ye bak adam dişaridan siska gözüksede adam karşisina cikani darmaduman eder.(Bilemessin bu konularda insanin o zamanki psikolojisine ve zindeliğinede bağli.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Venüsdeki Limon Ağacı

quote:

quote:

quote:

Bide taktik diyolar yahu ahaha ulan bir tane mr. olimpia karşısında sen tut ne kadar teknik bilen adam çıkarırsan çıkar rakibinin ağırlığı kadar dumbell kaldıran adam o adamı kaldırır bir defa yere vurur ne teknik kalır ne taktik saçma sapan konuşmayın film izleyip izleyip geliyorsunuz.

Ben zaten vucutcuyum kardeş ilk mesajimada baksaydin

Edit avatar ateş ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fh2O -- 21 Aralık 2014; 21:45:00 >

• kaslar elektrik sinyalleriyle kontrol edilir. dolayısıyla kavgada en önemli şey beyindir.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZfKWVrXKbn0
  • Hız=Yol/Zaman
    İvme=Hız/Zaman
    Kuvvet=Kütlexİvme
    İş=KuvvetxYol
    Güç=KuvvetxHız
    Güç=KütlexİvmexHız
    Güç=KütlexHızxHız/Zaman
    Güç=KütlexYolxYol/(ZamanxZamanxZaman)

Sonuç: Yumruğunuzun gücünü belirleyen şey, yumruğunuzun ne kadar kütleye sahip olduğu ve kısa zamanda ne kadar yol katettiğinizle alakalı.
    Hatta daha da önemli olarak zamanın kısa olması katettiğiniz yoldan daha önemli çünkü zaman 3 kat etkilerken katedilen mesafe 2 kat etkiliyor.
    Kütle sadece 1 kat etkiliyor.

Kısaca: Kısa mesafeli seri yumruklar atmak kütleden çok daha önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

Bildiğim kadarıyla kasın güçle bir alakası yok, sadece dayanıklılık ekliyor.

Duyduğum en saçma cümlelerden biriydi
  • Bu adam muhtemelen Lazar mazar dinlemez, karşısına çıkan hemen hemen herkesi döver. (Yenildiği adamlar olmadı değil ama zaten bu adam en üst seviyede)

kaslı insanlar kavgada daha mı üstündür ?
  • Muhtemelen sizi tek yumruğunda en iyi ihtimalle gerçekten komaya sokacak, muhtemelen ise öldürecek olan adam, Mariusz Pudzianowski. (Yukarıdaki resimdeki kişi aynı kişidir)

• Sıska insanın dev gibi adamları dovdugü olaya film denir.Farkındaysan siklet olayı o yüzden var.

• kaslı olandan değil g*tü yere yakın olandan korkucan
  • Fitness ve Kickboks yapan biri olarak cevap vereyim sana kardeşim. Spor salonunda kimse sana dövüşmeyi öğretmez, iyi bir vücut yaparsın, sağlıklı bir vücudun olur o kadar.
  • Buradaki herkes bu kızdan dayak yer

• 2015e girmeye sayılı günler kala açılan konuya bak

bende biri 2006 konusunu falan upladı sandım
  • Teknik ama kasinda boyutlari var halterle kas yapanlar iyi dovusemez ama barfiksle falan kas yapanlar iyidir dovuste

• Bence asıl Ronda döver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unreachable Dreams -- 21 Aralık 2014; 23:33:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASALEK576

Teknik ama kasinda boyutlari var halterle kas yapanlar iyi dovusemez ama barfiksle falan kas yapanlar iyidir dovuste

125 kiloyken barfiks çekebiliyordum, 145 kilo oldum, 1 tane belki çekmeye başladım. Lakin halterci olmak istiyorum. Ne olacak şimdi? Bu yazdığının mantıklı bir yanı yok.
  • Kaslı olan tabiki avantajlıdır ama kas kadar teknikte önemlidir mesela Muhammed Ali çok iyi bir vücudu yok bodycilere göre ama yaşı yetenler bilir bu adamın efsane maçlarını bu adam gibisi gelmedi daha bundaki refleks kimsede yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unreachable Dreams

quote:

Orijinalden alıntı: ASALEK576

Teknik ama kasinda boyutlari var halterle kas yapanlar iyi dovusemez ama barfiksle falan kas yapanlar iyidir dovuste

125 kiloyken barfiks çekebiliyordum, 145 kilo oldum, 1 tane belki çekmeye başladım. Lakin halterci olmak istiyorum. Ne olacak şimdi? Bu yazdığının mantıklı bir yanı yok.

Ben halter yapan gucsuz olmaz demiyorum ama kendi vucut agirliklariyla calismadiklari icin cevik olamiyorlar ve spora ara verdikleri zaman goruntuleri bayagi kotu oluyor.Yani gercek kas yapmiyorlar.Alinma ama balon gibi oluyorlar

• Bodyci nin kritik atma olasiligi daha yuksektir. Ayrica daha az hasar alir (penis haric)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.