Şimdi Ara

Yerli çip üretecek fabrikanın yapımına başlanılacak. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
5
Favori
7.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tırt. 3-5 yıl sonra kapatıp traktör fabrikasına çevirirler. Zerre kadar umudum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasha_Ether -- 21 Aralık 2014; 19:15:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 milyonla 4. ülke olacağımıza keşke milyarlarımızı çılgın proje (hakkaten manyakça) fatihe ve saraya vermeyip buna yatırsaymışız.

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

1 milyar 370 milyon tl harcandı yeni yapılan saraya, çip fabrikasına ayrılan paraya bak, keşke bizi yöneten insanların vizyonu geniş olsada, elektrikli otomobiller, 3 boyutlu yazıcılar, çip ve ekran paneli, helikopter ve uçak üretebilen, maglev trenlerini, rüzgar ve uçak panellerini yapabilen fabrikalar filan kurulsa.

Bunlar hiç uzak değil arkadaşlar Türkiyede çok iyi üniversiteler ve gençler var, önemli olan paranın nereye aktarılacağına karar verilmesi, ama tutupta boşyere saraya para harcarlarsa, hükümetin zihniyetinin çok parlak olmadığı görülebilir.

Yinede üniversitemle gurur duydum bu da bir başlangıç

Katilmamak elde degil saray yerine bu tesisin temeli atilsa 3 4 tesis bitmisti su an...

• Yarı iletkende led ve solar cell de üretsek dadından yenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: SS10

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Ah benim canım kardeşlerim Bari bir tek konuya siyaset karıştırmayalım dedim. Siyasetten nefret ederim hiç bir partiyle alakam yoktur ama siz o kadar beyninizi alüminyum folyo ile kaplamışsınız ki şu mesajımı bile hükümet yanlısıyım diye değerlendirdiniz.

Bu ülkede IQ seviyesi çok düşük.

siyasetten nefret etmek sacmalik. dogrudan hayatini ilgilendiriyor. asil folyoyu siyasetten nefret ederim, alakam da yoktur diyerek sen kapatiyorsun.

ben sana hukumet yanlisi dedim mi? nerenden uyduruyorsun onu.

yok iq yok bilmem ne hemen de bel atina vuruyorsun.

Ben nefret ediyorum evet ama genel kavramından değil. Ülkemizdeki gibi partiler futbol takımı tutulur gibi desteklenip her alakasız konuda bile bir bağ kurmaya çalışılmasından nefret ediyorum. Evet belki bizi doğrudan ilgilendiriyor ama böyle alakasız konularda konuşmak kadar saçma bir şey yok. Arkadaş konu çip, konuşulan konu saray Bu nedir ya yorulmuyor musunuz Allah aşkına?

sarayı zimbabwe devleti kendi ülkesine yaptı, konuda yer alan şirket ve üniversitede onların kendi üniversitleri zaten?

neye bağlamamızı bekliyorsun? gereksiz yapılan 1 milyar 700 milyon küsürlük gereksiz harcamayla, 30 milyon tl tik bizi kalkındıracak projeyi bırakta karşılaştıralım, bunları insanlar bilinçlensin kör olan gözleri açılsın diye yapıyoruz

• ekmelden fizik dersi alanlar ilk kadrolu mühendis olarak atanır artık :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ah benim canım kardeşlerim Bari bir tek konuya siyaset karıştırmayalım dedim. Siyasetten nefret ederim hiç bir partiyle alakam yoktur ama siz o kadar beyninizi alüminyum folyo ile kaplamışsınız ki şu mesajımı bile hükümet yanlısıyım diye değerlendirdiniz.

siyasetten nefret etmek sacmalik. dogrudan hayatini ilgilendiriyor. asil folyoyu siyasetten nefret ederim, alakam da yoktur diyerek sen kapatiyorsun.

Ben nefret ediyorum evet ama genel kavramından değil. Ülkemizdeki gibi partiler futbol takımı tutulur gibi desteklenip her alakasız konuda bile bir bağ kurmaya çalışılmasından nefret ediyorum. Evet belki bizi doğrudan ilgilendiriyor ama böyle alakasız konularda konuşmak kadar saçma bir şey yok. Arkadaş konu çip, konuşulan konu saray Bu nedir ya yorulmuyor musunuz Allah aşkına?

sarayı zimbabwe devleti kendi ülkesine yaptı, konuda yer alan şirket ve üniversitede onların kendi üniversitleri zaten?

neye bağlamamızı bekliyorsun? gereksiz yapılan 1 milyar 700 milyon küsürlük gereksiz harcamayla, 30 milyon tl tik bizi kalkındıracak projeyi bırakta karşılaştıralım, bunları insanlar bilinçlensin kör olan gözleri açılsın diye yapıyoruz

Tamam dostum siz şampiyonsunuz her şeyi siyasete bağlayın ülkeyi kurtarın tamam

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam dostum siz şampiyonsunuz her şeyi siyasete bağlayın ülkeyi kurtarın tamam

Hayatımda gördüğüm en boş insansın bişeylerin konuşalamayarak çözüleceğini mi sanıyorsun bunu sürekli insanlara söylememizin nedeni senin gibilerinin beynine girmemesinden dolayı ne oldu o kadar devlet soyuldu soğana çevirildi koyunların biriside şikayetçi mi bir daha söylüyorum bir şeyleri sürekli gündeme getirmezsen olayın yüzü ortaya çıkmaz onlar soymaktan bıkmadıysa bizde söylemekten bıkmıyoruz bunuda aklına sok bay siyasetten nefret eden

• Tamam şampiyon sizsiniz ben boşum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akasha_Ether

Tırt. 3-5 yıl sonra kapatıp traktör fabrikasına çevirirler. Zerre kadar umudum yok.

Keşke onu yapsalar, onu bile yapamazlar. Malatya vagon fabrikası gibi önce tekel e depo olarak verirler sonra da kazara oldu diye ateşe verirler...

• swat882 kullanıcısına yanıt
    Necmettin Erbakan öldü... Tüm bunlar hayalleriydi, fabrikalar kuran fabrikalar kurmak.. ama ecnebi bizden iyi tandı iyi anladı O'nu önünü kestiler, biz sahip çıkmadık...

• 30 milyon başlangıç sermayesidir. Yatırımlar için ek finansmanlar olacaktır. Allah yollarını açık etsin. ülke sonunda hak ettiği yerlere gelecek.

• Ne yatırım mı yapmışlar eee saray ne olacak.
    Köprü yapmış olabilirler ama saray ne olacak.
    Sen bırak havalimanını saray ne olacak.
    Hala Marmaray diyor saray var ortada diyorum.
    Ya ne hızlı treni saray saray onu konuşalım.
    Bak hala baraj diyor saray var ortada sarayı konuşalım.

Hikmetinden sual olunmaz Rabbim şu sarayı yıksa bir afetiyle de bizde kurtulsak millet olarak.

Bak hala sual diyor Rab diyor sarayı konuşalım.

Not: İroni içermektedir.

Not2: İroniyi bile açıklamak zorunda kaldığımız bir forumdayız artık.

4. ülke derken dünyada sadece 3 ülke mi mikro nano çip üretiyormuş.

• Bir yerden başlamak lazım. Allah muvaffak eylesin.
  • Inşallah kendi islemcimizi ekran kartimizi uretiriz

• 30m dolarla kalacağını sanmıyorum bütçe proje olgunlaştıkça artacaktır

• İşte bu duymak, görmek, okumak istediğim türden bir haber
  • [Kaynak 1]
    [Kaynak 2]
    Ekonomik anlamda silisyum yarı iletken devreler ömrünü tamamlıyor gibi geliyor bana. Yeni eksenimiz kuantum etkileşimli bilgisayarlar, tabii geride kalmak üzerine kariyer yapmıyorsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

[Kaynak 1]
    [Kaynak 2]
    Ekonomik anlamda silisyum yarı iletken devreler ömrünü tamamlıyor gibi geliyor bana. Yeni eksenimiz kuantum etkileşimli bilgisayarlar, tabii geride kalmak üzerine kariyer yapmıyorsak.

hocam merak etme üniversite türkiyenin en iyi arge üniversitelirnden biri, aynı şekilde aseslanda türkiyenin gururu,

biz inanalım destek verelim, her alanda isimlerinden bahsedelim. Bir yerden başlamamız gerekiyor. 1. basamağı çıkmadan 2. basamağı göremeyiz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

[Kaynak 1]
    [Kaynak 2]

hocam merak etme üniversite türkiyenin en iyi arge üniversitelirnden biri, aynı şekilde aseslanda türkiyenin gururu,

biz inanalım destek verelim, her alanda isimlerinden bahsedelim. Bir yerden başlamamız gerekiyor. 1. basamağı çıkmadan 2. basamağı göremeyiz

Düzgün yazarak söze başlamanızı tercih ederdim. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.