Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bugün sana hak verdim
    Ekim ayında farklı satıcılardan aldığım yaklaşık 40 TL civarında olan elektronik parçalarım gelmemişti.Ve para iadesi almıştım.Bugün ne hikmetse hepsi birlikte geldi.3.5 ay sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • repetierde auto bed level olayını yapmaya çalışıyorumda, yardımcı olursanız iyi olur.
    şimsi repetierin firmware oluşturma sayfasına girdim, kendi kullandığım firmwareyi değişiklik yapmak için siteye yükledim, daha sonra z probeyi açtım ama bazı ayarlar istiyor, o ayarlar kısmında takıldım, ayrıca endstoptaki takılıcak yeri seçebiliyoruz galiba ama servo motoru nereye takmam gerektiğini bulamadım. Ayarların ve yaptığım mekanik kısmın resmini atıyorum
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

Distance to switch off z probe: buraya nozzle ve endstop arasındaki seviye farkını girdim

X offset: buraya x deki uzaklığı girdim, ama +- konusunu doğrumu yaptım bilmiyorum

Y offset: buraya y deki uzaklığı girdim, ama +- konusunu doğrumu yaptım bilmiyorum

Probe start script: bu kısıma ne yazıcam ?

Probe finished script: bu kısıma ne yazıcam ?

yaptıklarımı anlatmaya çalıştım, yanlış ve eksik olan yerleri söylerseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konyahmet -- 19 Ocak 2015; 17:07:08 >

• Selam,
    Mekanik-elektronik montaj bitti
    3 eksen homing yapıyor.
    extruder ısınıp plastik çıkartabiliyor.

sırada bed leveling var ..

Kolay gelsin..
  • indidsiyon millerini sanayiden aldım.

metresi 12,5 tl idi ben 10 tl den 3 tane bir metrelik aldım.
  • Konyahmet kullanıcısına yanıt
    Auto Bed level için bu çözüm eskimiş deniyor ve önerilmiyor.

Ben ikisini de denemediğim için bir yorum yapamıyorum. Fakat yeni yöntem elektronik devre gerektirmediği için ve çalışma yöntemi olarak daha mantıklı geldi.

Sadece bir fikir olarak paylaşmak istedim. Denemek isteyen arkadaşlar olabilir.

http://www.thingiverse.com/thing:273805

Description

When going down, the extruder will touch the bed, and the axis will keep on that heigt, since the Z_EndStopMount pieces are not glued to the axis, they will continue going down and the circuit will get opened, then, z-min is triggered.

Demo video:
    https://www.youtube.com/watch?v=AOHPTKWP9wo
    http://youtu.be/PSwfhPHeCR4

Download the model:
    http://www.thingiverse.com/thing:273805
    (The Prusa_i3_X_End_Motor.stl is copied from
    http://www.thingiverse.com/thing:39889/#files)

Parts:
    AutoLevel_Z_EndStopMount.stl x1
    LM8UU x1
    Screws M3-15mm x1
    Screws M3-5mm x1
    Screws M2-8mm x2
    Nut M3 x1
    Nut M5 x1

• |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021
  • volkanm77 V kullanıcısına yanıt
    bu yöntemde sanki yazıcı tablaya dokunuyo ve daha fazla gidemiyo ama alt kısım gidiyoda öle çalışıyo gibi. Emin değilim ama sanki servo motor ve dokunmadan yapılan sistem daha iyi gibi geldi bana :)
    bende sizin gibi şu ana kadar hiç birini denemedim, servo motorun mekanik kısmı tamam, kodlamaları bekliyorum, dokunmadan yapan sensörüde sipariş verdim bakalım ne zaman gelicek
  • hanım eller H kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Bunu siz bastınız sanırım. Orjinal parça gibi olmuş.
    Biraz daha detay paylaşabilirseniz iyi olur.
    Teşekkürler.
  • Endstop switchleri nerelere takılacak yardımcı olacbilecek var mı?Resimli olursa çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinekel

Endstop switchleri nerelere takılacak yardımcı olacbilecek var mı?Resimli olursa çok iyi olur.

Ben şu kısımlara sıcak silikon ile sabitledim
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• Endstoplar'ın her eksende 0 noktasına gelindiğinde tetiklenmesi gerekiyor. Dolayısıyla her eksendeki hareket 0 noktasına geldiği anda tetiklenecek şekilde istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz endstopları. Bunun için hazır parçalar var, benim aldığım plastik parçalar içinde çıkmıştı. Ama olmasa bile yaratıcılıkta sınır yok Bu işin en güzel yönü de o aslında.
    Yazıcının önündeyken üstten baktığınızda X ve Y eksenini düşünürsek (0,0) noktası tablanın sol altı ya da sağ üstü olacak şekilde end stopları ve motorların yönünü ayarlamanız gerekmekte. Buna göre Marlin ya da hangi firmware'ı kullanıyorsanız ayarlarını yapabilirsiniz. Diğer durumlarda X ya da Y eksenine göre simetrik basma problemleri oluyor.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yxsdf -- 21 Ocak 2015; 22:37:42 >

• Anladım sağolun Bi sorum daha olacak.Benim motor kabloları kırmızı-mavi-yeşil-sarı.Ama şemada sarı yerine siyah var,internette biraz araştırdım bağlantılar çok farklı aynı motorlardan kullanan varsa yardımcı olabilir mi?
  • sinekel kullanıcısına yanıt
    Kabloların rengi çok önemli değil. 4 pin'li step motorlarda kablolar iki gruba ayrılır. Bu grupları bulmak için herhangi iki kablonun ucunu birbirine değdirin ve moturu döndürmeye çalışın, motorun boş hale göre daha zor dönmesi lazım. Bunu sağlayan ikililer bu gruplardır.
    Kabloları sürücüye bağlayın motor hareket etmezse ikilileri yanlış bağladınız demektir. Eğer istediğiniz yöne değilde ters yöne gidiyorsa bu ikili grupların yerini değiştirin, hareket yönü değişecektir.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yxsdf -- 21 Ocak 2015; 22:58:00 >

• yxsdf Y kullanıcısına yanıt
    bende diyorum motorlar niye bi zor dönüyor bi kolay :D Eyvallah hocam tekrardan.
    Step motordan alternatör de olur :) Ters çevirince elektrik üretiyorsunuz. 4 ucuda birleştirip deneyin, bakalım elle dönüyor mu
    şimdilik kalsın o header bağladım uçlarına.Bu arada switcleri mesela y eksenini için sola x ekseni için sağ tarafa bağlasam sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinekel -- 21 Ocak 2015; 23:12:50 >
    Yukarıda yazdığım üzere:
    quote:

Yazıcının önündeyken üstten baktığınızda X ve Y eksenini düşünürsek (0,0) noktası tablanın sol altı ya da sağ üstü olacak şekilde end stopları ve motorların yönünü ayarlamanız gerekmekte. Buna göre Marlin ya da hangi firmware'ı kullanıyorsanız ayarlarını yapabilirsiniz. Diğer durumlarda X ya da Y eksenine göre simetrik basma problemleri oluyor.

X ekseni için olanı sola takarsanız, Y ekseni için olanı arkaya takmanız gerekir. Aynı şekilde X ekseni için olanı sağa takarsanız, Y ekseni için olanı ön tarafa takmanız gerekir. Aksi durumda simetrik baskılar alırsınız.
    Aslında buradaki matematiksel problem çok basit. Koordinat düzlemindeki 1. ve 3. bölgeleri kullanıyoruz. 1. bölgede (X+,Y+) her iki eksende aynı yönde hareket ediyor. Aynı şekilde 3. bölge de bunun tam tersi (X-,Y-).
    Ancak, 2. ve 4. bölge yani (X-,Y+) ve (X+,Y-) de bir eksen pozitif giderken diğeri ters hareket ediyor dolaysıyla baskı bir eksende ters yazılmış oluyor. Bu da baskının aynadaki görüntüsünün basılması demek oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yxsdf -- 21 Ocak 2015; 23:19:38 >

anladım hocam sağolun
    hocam bir kaç mesaj üstte autobed level ile ilgili bişey sormuştum, o konu hakkında bilginiz varmı?
  • Selamlar,
    Sonunda yüzüne bakılır bir test baskısı :

Sırada AutoBedLeveling var..
    İyi çalışmalar.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.