Şimdi Ara

Predestination (2014)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
5
Favori
17.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

imdb
    Predestination (2014) - IMDb
    http://www.imdb.com/title/tt2397535

Tıpkı bir önceki filmlerinde olduğu gibi yine ünlü aktör Ethan Hawke ile işbirliği yapan Spierig Kardeşler bu sefer Looper ile Azınlık Raporu'nun karması olacak bir bilimkurgu-gerilim çeşitlemesine imza atıyorlar! Yılın sürpriz polisiye soslu bilimkurgusal hadiselerinden biri olmaya aday film kendi kulvarında bir hayli iddialı görünüyor!

• Bi göz atalım bakalım ne kadar iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

Bi göz atalım bakalım ne kadar iyi...
    Filmi izlemeden önce böyle bir filmle karşılaşacağımı hiç beklemiyordum. İzledim ve hayran kaldım. Paradoks üstüne paradoks. Hikaye çok iyiydi. Adeta beyin jimnastiği yaptırdı. Bu filmi beğenenlerin Triangle ve İspanyol yapımı Time crimes filmlerini de izlemelerini öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Filmi izlemeden önce böyle bir filmle karşılaşacağımı hiç beklemiyordum. İzledim ve hayran kaldım. Paradoks üstüne paradoks. Hikaye çok iyiydi. Adeta beyin jimnastiği yaptırdı. Bu filmi beğenenlerin Triangle ve İspanyol yapımı Time crimes filmlerini de izlemelerini öneririm.

Alıntıları Göster

ben pek anlayamadım.Şimdi hepsi aynı kişi o tamam bi dongü var tamam da paradoksun başlangıcı nasıl..Kafam karıştı iyice

• quote:

Orijinalden alıntı: boras06

ben pek anlayamadım.Şimdi hepsi aynı kişi o tamam bi dongü var tamam da paradoksun başlangıcı nasıl..Kafam karıştı iyice

Alıntıları Göster
    izlicem aldım listeye
  • quote:

Paradoks denilen şeyin tam bir başlangıcı yoktur. Özelliği o zaten. Sonu aynı zamanda bir başlangıç.
    Edit: O paradoks nasıl meydana geldi diyorsan, bilinmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Great.Wave -- 29 Kasım 2014; 18:23:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Great.Wave

quote:

Paradoks denilen şeyin tam bir başlangıcı yoktur. Özelliği o zaten. Sonu aynı zamanda bir başlangıç.
    Edit: O paradoks nasıl meydana geldi diyorsan, bilinmiyor.

Alıntıları Göster
    Bende tam olarak anlayamadım ama film izletiyor kendini. izleyin arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

Bende tam olarak anlayamadım ama film izletiyor kendini. izleyin arkadaşlar

Alıntıları Göster
    Aslında o kadarda karışık bir hikayesi yok. anlamayan arkadaşlar nasıl anlamıyor bende onu anlamıyorum :) filme 10 üzerinden 6 puan verdim.
  • Film aksiyondan çok duygusal noktalara verdigi ağırlığı biraz daha artirsa daha güzel olurdu.

Hikaye ve karakterler kendine bağlıyor izleyeni. Bir süre sonra umursamiyorsunuz tavukmu yumurtadan yumurta mi tavuktan çıkıyor diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouL InvictuS

Film aksiyondan çok duygusal noktalara verdigi ağırlığı biraz daha artirsa daha güzel olurdu.

Hikaye ve karakterler kendine bağlıyor izleyeni. Bir süre sonra umursamiyorsunuz tavukmu yumurtadan yumurta mi tavuktan çıkıyor diye.
    Birileri momento ile karşılaştırmış Fakat karşılaştırılamayacak kadar açık bence. Sıkmayan , kendini izlettiren ve özellikle son kısmı gayet tatmin edici izlenesi bir yapım olmuş. Momento kadar iyi birşeyler beklemeden izlenirse hayal kırıklığına uğratmaz. 7/10.
  • Film kendini izlettiriyor. Guzel bi paradoks var filmde. Biraz derin düşünülmüş bi iki tık yukarıda bi paradoks

konusundan ziyade benim hosuma gidenler sunlar;

yönetmen harika iş çıkarmış. Sahneler çok iyi.
    oyuncuların hareketleri jest ve mimikleri harika.
    Doktorun jane ile konustugu sahnede doktorun jane'e olanları anlatması jane'nin verdiği tepki. O sahne enfesti. John ve barmenin muhabbete başlaması erkek erkege muhabbet etmesi cok güzel ayrintilarla işlenmiş. Muhabbet nasıl edilir onu ogretmisler resmen

izlenmesi gereken bir film..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raznurk -- 30 Kasım 2014; 0:34:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raznurk

Film kendini izlettiriyor. Guzel bi paradoks var filmde. Biraz derin düşünülmüş bi iki tık yukarıda bi paradoks

konusundan ziyade benim hosuma gidenler sunlar;

yönetmen harika iş çıkarmış. Sahneler çok iyi.
    oyuncuların hareketleri jest ve mimikleri harika.
    Doktorun jane ile konustugu sahnede doktorun jane'e olanları anlatması jane'nin verdiği tepki. O sahne enfesti. John ve barmenin muhabbete başlaması erkek erkege muhabbet etmesi cok güzel ayrintilarla işlenmiş. Muhabbet nasıl edilir onu ogretmisler resmen

izlenmesi gereken bir film..
    Filmi biraz önce izledim.Aklıma takılan birşey var.

Şimdi barmen madem John'un kendisi.Neden ilk gördüğü anda onu tanımadı da filmin sonunda anladı?

• quote:

Orijinalden alıntı: F355 Berlinetta

Şimdi barmen madem John'un kendisi.Neden ilk gördüğü anda onu tanımadı da filmin sonunda anladı?

Tanıyor zaten özellikle o bara gidiyor kendisinin orada olacağını bildiği için, bence muhabbetin nedeni durumu anlamasını sağlamak, dinlerken devamlı ince mesajlar veriyor yumurta tavuk mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -_OnuR_-

quote:

Tanıyor zaten özellikle o bara gidiyor kendisinin orada olacağını bildiği için, bence muhabbetin nedeni durumu anlamasını sağlamak, dinlerken devamlı ince mesajlar veriyor yumurta tavuk mesela.

Alıntıları Göster
    İzlediğim en mükemmel film olma başarısını gösteren film... Paradoks olayını en mükemmel şekilde ortaya koymuşlar ve büyük bir akıl gerekiyor bu filmi yapabilmek için hayran kaldım. Filmi anlamak içinde her saniyesini beyninizde işlemeniz lazım hatta mümkünse 2 kez izleyin ve bir film nasıl mükemmel olur görün. 10/10 rahatlıkla verebilirim. Efsane bir film kesinlikle. Biraz zekası olanlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklardır.

• quote:

quote:

Bana pek öyle gelmedi.Önündeki resimlere bakıp bakıp anlıyor gibi son sahnede.

• quote:

Orijinalden alıntı: Argonath LXI

quote:

quote:

Bana pek öyle gelmedi.Önündeki resimlere bakıp bakıp anlıyor gibi son sahnede.

Alıntıları Göster
    Son zamanların moda konusu ''döngüsel zaman paradoksu'' üzerine güzel bir film , daha epic bir anlatım olabilirdi çünkü filmin kurgusu güzel , ben oyunculukları da beğendim , yönetmen Michael Spierig ve Peter Spierig kardeşler her filmde üzerine koymaya devam ediyorlar, görünen o ki bilimkurgu kulvarında ilerleyecekler, sevindirici. 2014 ün izlenesi filmlerinin içinde bir film muhakkak.

• Beynim yandi
  • quote:

Bir daha izle.

John bara girdiğinde, barmen hemen saatine (tarihe) bakıyor. Gelmesini bekliyordu zaten. Zaten bodruma inerlerken, barmen "fiyasko bombacısı ben olabilirim veya belki de sensin" diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 1 Aralık 2014; 12:14:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

quote:

Bir daha izle.

John bara girdiğinde, barmen hemen saatine (tarihe) bakıyor. Gelmesini bekliyordu zaten. Zaten bodruma inerlerken, barmen "fiyasko bombacısı ben olabilirim veya belki de sensin" diyor

Alıntıları Göster
    Hakikaten güzel filmdi.İlk yarım saat biraz sıkabilir ama ondan sonra gözünüzü bir an ayırmak istemezsiniz bir şey kaçırmamak için

• quote:

Orijinalden alıntı: ZelHaS

Hakikaten güzel filmdi.İlk yarım saat biraz sıkabilir ama ondan sonra gözünüzü bir an ayırmak istemezsiniz bir şey kaçırmamak için

Alıntıları Göster
    film gerçekten çok güzel ve sorgulatıcı ama kendi içinde hataları da var bence.

birincisi; erkek olmaya başladıktan sonra kendisini terkeden kişiyi hatırlıyor olması gerekiyor, çünkü aynaya baktığında kendisini terkeden kişiyi görecek. buna cevap vermemişler. ikincisi; her zaman için ilk doğan bebeğin anne ve babası farklı olmak zorunda bana göre . yoksa iş yoktan var olma durumlarına girer. birde kendi kendi ile ilişkiye girip çocuk doğursa bile o doğan çocuk kendisi olmayacaktır, ruh denilen bir kavram var, o kavram o çocuğu bir şekilde farklı kılar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.