Şimdi Ara

biri şehir hayatına biri köy hayatına uygun 2 araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

+ köyde kullanılacak, yollar asfalt ama kar yağınca kolayca ve güvenli bir şekilde ilerlemeli.
    + ekonomik olması (yakıt, parça, tamir)
    + yazları fındık taşıyacağım 9-10 çuval kadar atarım(bizim 1.5dCi kangoo'ya atıp, taşıyordum.) taşıyacağım yolda asfalt yok, altı yere vurmasın, rahat taşısın.
    + fındık taşıma işi hariç peder kullanacak o yüzden görünüm olarak uygun olmalı.
    + sıfır alamam, 2. el 50.000 km civarı olmalı, fiyat 55.000 civarında olmalı.
    + motor hacmi 1600cc'den fazla olmamalı
    + tiguan'ı beğenmiştim.
    + günde 20 km yapar, dizel almak mantıklı mı bilmiyorum.
    + 50.000-60.000 tl arası beğendiklerim: asx 1.6, sportage 1.6, qashqai 1.6, mokka 1.4-1.6, tiguan 1.4 (bunda bu fiyat aralığında yeni kasa bulamadığım için soğuk bakıyorum aslında)

gelelim 2. araca

+ güncel kasa olmalı
    + yakıt yine önemli ama her şey demek değil
    + donanım paketi en üst seviye veya bir alt seviye olmalı
    + hatchback olmalı
    + seri olmalı
    + 0 alamam, 2. el en fazla 50.000 km civarı olmalı
    + fiyat duruma göre değişecek: ya 30.000-35.000 lira ya da 50.000 civarı olmalı
    + motor hacmi 1600cc'den fazla olmamalı
    + günde 15 km yapar, dizel almak mantıklı mı bilmiyorum.
    + ilk fiyat aralığında punto ve fiesta'yı beğenmiştim. ikinci fiyat aralığında ise astra 1.4t'yi beğenmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzkir -- 29 Kasım 2014; 10:28:38 >

• ford ailesi iyidir. fiesta dizel az yakar, parça sıkıntısı yok. fordun yeni ticari otomobilleri 1.6 95hp dizel. hem sıfır ticari araçlarda faizsiz kredi imkanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEST DRIVER -- 28 Kasım 2014; 20:55:04 >
  • 1. seçenek için al bi lada niva olur.
    bir niva bir de fiestayla uğurluyalım biz sizi.
  • duster focus
  • 1. İçin kesinlikle duster
    2. İçin golf,leon,focus bakılabilinir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. için 1.5 dCİ Duster 4x4
  • 1. Seçenek sıfır 1.5 dizel 4x2 Duster
    2. Seçenek 2009-2010 1.6 benzinli focus titanium en dolusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duster

• Ilk Seçenek için 1600 cc üstü çok iyi ve 1.6 dan az yakan arabalar var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oguzkir O kullanıcısına yanıt
    1. Araç
    Nissan qashqai 1.5
    vw caddy 1.6
    Skoda yeti
    dacia duster
    .
    2.araç
    Audi A3 sportback
    bmw 316i
    Toyota avensis 2011 elegant extra +Lpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 28 Kasım 2014; 22:56:45 >
  • Hocam kango kullandiysaniz ticari araçları biraz biliyorsunuz.
    1. Is icin en güzeli Connect olur babaniz deposunu doldurur devam eder. Gerektiğinde araca istediği her sşeyi sarar ve 30bine az km silver bulunur.

2. Araç için bence benzinli c sınıfları uygun. Leon geçiyor içimden fakat bu konuda çok fazla seçenek var kesin bir şey diyememeyiz. Günde 15 km ile soğuk motorla dizel ekonomi yapamaz.

• arkadaşlar pedere ticari düşünmüyorum. baydı artık kangoo falan... captur nasıl sizce?

bir de 55.000 tl civarı da tavsiye alayım dedim ama hep fiesta önermişsiniz :D

@El Shaarawy AC Milan

hangileri mesela?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzkir -- 29 Kasım 2014; 9:49:43 >
  • oguzkir O kullanıcısına yanıt
    2 çeker araçla 4 çeker arasında dağlar kadar fark var...
  • Başlığı okuduğumda aklımdan broadway geçmişti ama bütçen iyiymiş :)

1.araç için Nissan Qashqai öneririm. Bir SUV a göre gayat konforlu ve güvenli bir araç. 1.5dCI 110 hp motor kullanıyor gerçekten verimli bir motor. Bu, az yakıt tüketimi ve çekiş gücü demek.Duster da da aynı motor var. Ancak qashqai nin işçilik ve kalitesi ayrıca tasarımı ve çizgileri duster dan bariz şekilde daha iyi. Köyde kullanacaksın ama anladığım kadarıyla dağ taş dere tepe kullanmayacaksın. 4x2 yeterli olur diye düşünüyorum.

2. Yakıt herşey değilse ve seri olsun istiyorsan turbo-benzinli bir araç alman gerekli. aynı zamanda güncel kasa da olacak. Fiyat etmenini de düşününce: Dostum aradığın araba """"opel astra 1.4t""" kendin bulmuşsun zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.gnl -- 30 Ocak 2015; 12:22:06 >
  • Korando Sports yada Actyon Sports köy kullanımı için.

1.4 Trendline manuel B8Passat da aile kullanımı icin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. için çok fazla seçenek var ama 1. seçenek bas-bas bağırıyor duster 1.5dci 4x4 diye
  • 1. Kullanım için duster harici her araca içim acır. Dağ yollarına qashqai ile girseniz yazık olur. Duster hem parçası ucuz hem yakıtı az hem de yüksek. Eşek niyetine binilebilecek bir araç. Düşünmeye gerek yok. Tiguan almayın o yollara. Alt takımı elinize alırsınız 2. günde.

• quote:

Orijinalden alıntı: falken34

duster focus

Lafi agzimdan aldin benden cok yasican valla

• Birincisi icin o secenekler olmaz. Qasqai ile findik tasinmaz. Veya dusturla falan. Kangoo ile devam edeceksiniz ya da pikap bakmak cok daha mantikli

• quote:

Orijinalden alıntı: 19onur19

quote:

Orijinalden alıntı: falken34

duster focus

Lafi agzimdan aldin benden cok yasican valla

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.