Şimdi Ara

Diyarbakır'da yaşıyorum. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz(Son SS'ler geldi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
32
Favori
36.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum,neye bakış açılarını sordun anlamadım?

@Surfer Rosa, Dostum, ben de 7 ay önce ilk defa geldim. Şehir oldukça güzel. Maraş'lıyım ben,Maraş da büyükşehir ama; Diyarbakır daha büyük,kalabalık ve derli toplu. Çöp sorunu var. İnsanlarda çöp bilinci gelişmemiş. Sadece karpuzu meşhur değil. Ben de bir şehre gittiğimde hemen oranın kültürel öğlerini incelerim,yemekler,içecekler gibi.
    Diyarbakır'da Ciger çok güzel yapılıyor. Memenginç diye bir kahveleri var,çok değişik,daha önce böyle bir kahve içmedim.
    Süryani'lerin Şarapları falan çok kalitelidir.(Pahalıdır)
    Bence gelip görmelisin.
    Özellikle de Tarih olarak zengin bir mirası var.
    Yazın çok feci sıcak,pişyorsun.
    Kışın da çok soğuk,donuyorsun.
    Mayıs'ın ortalarında falan gelmeni öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Agire Jiyan

quote:

Orijinalden alıntı: Rise Against

Buket lahmacun tatlises lahmacun duruyor mu hala?Bir de seyrantepe lojmanlari nasil oldu anlatsana biraz

Tatlıses kapandı. Buket hala duruyor. Aslına bakarsan sadece durmuyor. Sahibi trilyoner oldu. Bildiğim kadarıyla sadece d.bakırda 13 şubesi var. Ve lahmacunları halen çok çok iyi.

Hacim kusura bakma diyarbakiri hic sevmem ama o ciger o lahmacunlar aman yarabbi.Yillardir diyarbakir lahmacunu ariyorum yok arkadas elazigda bile yapan yoktu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lysipe

Kürt kızlar açık sacık geziyor mu

Ben orda askerlik yaptim cok acik gezmiyolar ama daracik seksi seksi kiyafetler giyiyolar. vucutlarida cogunun 90 60 90 . birde esmer olmalari eklenince oww cok fenalarr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Buket lahmacun tatlises lahmacun duruyor mu hala?Bir de seyrantepe lojmanlari nasil oldu anlatsana biraz

Tatlıses kapandı. Buket hala duruyor. Aslına bakarsan sadece durmuyor. Sahibi trilyoner oldu. Bildiğim kadarıyla sadece d.bakırda 13 şubesi var. Ve lahmacunları halen çok çok iyi.

Hacim kusura bakma diyarbakiri hic sevmem ama o ciger o lahmacunlar aman yarabbi.Yillardir diyarbakir lahmacunu ariyorum yok arkadas elazigda bile yapan yoktu.

Ben kalpten bağlıyım kardeşim D.bakır'ı özledim lan

Bu arada dağkapıdaki ciğercilere hiç gittin mi ? Bi de seyrantepede yolun kenarında var ciğerci adamın ciğeri saat 11 de tükeniyor Onur ocakbaşı da çok sağlam yer. Ciğerci ibo

Neyse 1 haftaya memleketimdeyim yerim insan gibi yemek

• karpuz mevsimi nezaman cidden unuttum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben kalpten bağlıyım kardeşim D.bakır'ı özledim lan

Bu arada dağkapıdaki ciğercilere hiç gittin mi ? Bi de seyrantepede yolun kenarında var ciğerci adamın ciğeri saat 11 de tükeniyor Onur ocakbaşı da çok sağlam yer. Ciğerci ibo

Neyse 1 haftaya memleketimdeyim yerim insan gibi yemek

Ciger deyince aklima geldi kardesim dogacak surlarin yaninda bir hastane vardi,annemi oraya yatirdik babamla asagi indik.Bi baktik ciger yapiyorlaraldik birer tane biz yerken sipa dogmaya baslamis bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sağlıkçılara karşı tutumu nasıl halkın hastanelerde çok kavga oluyor mu ? özel hastane çok mu ? 112 açısından durum nedir saldırı falan yapılıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanzi

sağlıkçılara karşı tutumu nasıl halkın hastanelerde çok kavga oluyor mu ? özel hastane çok mu ? 112 açısından durum nedir saldırı falan yapılıyor mu ?

Hergün çekiliş sonucu belirlenen bir şanslı hastaneye düzenli birlikler halinde düzenli saldırılar düzenliyoruz. Çok eğlenceli oluyor. Gel bir gün katıl.

Tee yarabbim.

• Dostum,hastaneye pek yolum düşmedi. Doktorlara,sağlıkçılara nasıl davranıyorlar bilemiyorum.
    Özel hastane var:
    Memorial Hospital x 2
    Genesis Hospital
    Universal Alman Hastaneleri
    Veni-Vidi Hospital
    Sultan Hastanesi

Bunlar var bildiğim kadarıyla.

@Dark Territory, Güzel kızları var. Genelde esmer olurlar. Fakat ben daha çok sarışına rastlıyorum. Kendilerine bakıyorlar ve oldukça da süsleniyorlar.
    Erkeklerini de gözlemledim; kadınlara göre daha bakımsızlar gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IVBACK

Ataturk tişörtüyle dolassam ne olur ?

Dostum; çalıştığım iş yerinde Atatürk kravatı ile işe gidip gelen bir arkadaş var. Senin için ona sordum.
    Kendisi şu zamana dek sıkıntı yaşadığını söylemedi.
    Ara ara yan yan bakanlar oluyormuş,özellikle de toplu taşıma araçlarında.

Tekrardan yazayım; Diyarbakır'ın bazı semtleri oldukça radikaldir. Bu tür yerlerde sıkıntı yaşarsınız.
    Ben şu zamana dek Türk olduğum için en ufak bir hakarete maruz kalmadım.
    İnsanlar çok sıcak kanlı ve misafirperver.
    Size kendilerinin,medyada sanıldığı gibi öcü olmadıklarını kanıtlamak için neredeyse her şeyi yaparlar.

Politik olarak; farklı düşünüyor olabilirler, bu beni çok da alakadar etmiyor açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İsaac Newton -- 28 Kasım 2014; 13:08:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İsaac Newton

quote:

Dostum; çalıştığım iş yerinde Atatürk kravatı ile işe gidip gelen bir arkadaş var. Senin için ona sordum.

İlginiz icin tesekkur ederim hocam, durum uzucu maalesef

• quote:

Bir çok insanın merak ettiği Diyarbakır'da yaşıyorum.
    Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
    Sizden ricam;işi çok fazla siyasi-politik kısma çekmemeniz olacak.
    Hemenden kapatıyorlar konuyu.

Bazı dostlar özel mesajla,alışveriş merkezlerini sormuşlar. Ben alışveriş merkezlerine pek gitmem ve sevmem de.
    Yine de cevap vereyim: alışveriş merkezleri tabi ki var. 5 tane alışveriş merkezi var
    -Ceylan Karavil(Ortadoğunun en büyük alışveriş merkeziymiş)
    -Ninova AVM
    -Mega Center AVM
    -CityPark AVM
    -NCity AVM
    -Diyarbakır Forum(İnşaat halinde)

Diyarbakırlımısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tepecikli 43

quote:

Bir çok insanın merak ettiği Diyarbakır'da yaşıyorum.
    Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
    Sizden ricam;işi çok fazla siyasi-politik kısma çekmemeniz olacak.
    Hemenden kapatıyorlar konuyu.

Bazı dostlar özel mesajla,alışveriş merkezlerini sormuşlar. Ben alışveriş merkezlerine pek gitmem ve sevmem de.
    Yine de cevap vereyim: alışveriş merkezleri tabi ki var. 5 tane alışveriş merkezi var
    -Ceylan Karavil(Ortadoğunun en büyük alışveriş merkeziymiş)
    -Ninova AVM
    -Mega Center AVM
    -CityPark AVM
    -NCity AVM
    -Diyarbakır Forum(İnşaat halinde)

Diyarbakırlımısınız ?

Maraşlıyım,dostum.

• quote:

quote:

Tekrardan yazayım; Diyarbakır'ın bazı semtleri oldukça radikaldir. Bu tür yerlerde sıkıntı yaşarsınız.
    Ben şu zamana dek Türk olduğum için en ufak bir hakarete maruz kalmadım.
    İnsanlar çok sıcak kanlı ve misafirperver.
    Size kendilerinin,medyada sanıldığı gibi öcü olmadıklarını kanıtlamak için neredeyse her şeyi yaparlar.

Politik olarak; farklı düşünüyor olabilirler, bu beni çok da alakadar etmiyor açıkçası.

Şahsen ben de sürekli allahın bu forumunda bu iş için çalışırım. Anlatırım. O medyadan bende tiksiniyorum. Yemin ediyorum 10 dakkalık görüntünün 9 dakkası tekrar tekrar yayınlanan arşiv görüntüler. Hepsi arşiv. O kadar arkadaşım batıda dayak yedi kolunu bacağını kafasını gözünü yarıp paket edip yolladılar bir tane haber görmedim medyada. Bir tane bir tane?Burada kuş sinek avlasa haberini yapmasını biliyorlar Diyarbakır'da kuş sineğe saldırdı diye.

Ha mesela şu geçen olaylar berbattı. Zaten o olaylara gerekte yoktu. Ona bişey demeyecem. Berbattı. Ama bizim o olay hakkında duyduğumuz çeşitli iddaalar da yok değil. Ama şimdilik oraya girmeyecem. O olaylara hiç gerek yoktu. Hiçbir işe de yaramadı. Bize karşı önyargısı olan insanların eline malzeme verildi.O kadar.

• quote:

Dostum, Süryani'ler Hristiyan Kürt olduklarından; Müslüman olan Kürtlere kız vermezler. Ama en hanım,terbiyeli ve görgülü olanlar da Süryani olanlar. Çok özgür bir yaşantıları vardır ve rahattırlar.

Süryaniler, Hristiyan Kürt filan değildir bunu ancak milliyetçi Kürtler söyler onun harici hiçbir Süryani böyle bir tanımlama yapmaz, yapanda Süryani değil Hristiyan Kürttür gerçekten. Ayrıca Süryaniler Yukarı Mezopotamya denilen yerinde ( yani bugünkü K.Irak veya Irak Kürdistanın) yerli halkıdır. İşin daha Mittani,Hurri vs boyutları da ki Urartuların yani Ermenilerin atalarıdır onlarda, onlarda Diyarbakırın üstü ve Vangölü Havzasında yaşamışlardır. Konuyu çok uzatmak istemiyorum ama son zamanlarda kim varsa orada yaşayan Kürt demek moda oldu, bilgili bir Ermeni veya Asuri ( Süryani,Nasturi vs) ile sakın tartışmaya girmeyin rezil eder sizi.

Ermeni sitelerine göz atmanı tavsiye ederim ama tarafsız kaynaklardan okumak istiyorsan İrani ve Mezopotamya halklarını öğrenmen Rus kaynaklarına yönelmen lazım. Tüm dünyada kabul gören yayınları Ruslar yazmışlardır.

Diyarbakır güzeldir, severim bende ve basındaki gibi de bir şehir değil ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 28 Kasım 2014; 13:45:27 >

• diyarbakıra 2012 yazında gitmiştim. oralı bi arkadaşım gezdirdi sağolsun. aslında manevi yönden geçmşi olan, dolu bir yer. terör yönünden en karışık yeri bağlar galiba yanlış mıyım. örgüt sempatizanı en yoğun orada diyorlar. konunun içinde türk-kürt atışmaları oluyor. arkadaşlar ben kürt değilim. kürdün iyisi gerçekten çok iyi oluyor. onlar kadar misafirperver görmedim. yardımsever ve hayırseverdirler. bitliste memur olarak görev yapıyorum. karşı komşum oranın yerlisi, ramazanda hanımı sağlık sebebiyle memlekete gönderdim. komşum Allah ondan razı olsun tüm ay boyunca yemek ikramını ben den eksik etmedi. bu arada d.bakırda iyi birkaç ciğerci yeri önerir misiniz. bu sene memlekete giderken d.bakırdan geçip iyi bi ciğer yemeyi düşünüyorum
  • Dostum,ben Diyarbakır'lı değilim. Kürt milliyetçisi olamam. Orada onlar için ne söyleniyorsa onları yazıyorum.
    @m_b_68 : Bağlar,toplumsal olayların daha sık görüldüğü semtlerdendir. Çamlıca'da bulunan Umut Ciğer'cisi oldukça güzeldir.
    Ciğer'i tepsiye koyup öyle getirirler;şöyle ki:
  • Keşke askerliğimi orada yapsam doğuda biraz kalmayı çok istiyorum, zamanında bingöle gitmiştim arabayı taşlamışlardı 34 plakalı başka illerden gelenlere bakışlar nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DALGIÇ ADAM

Keşke askerliğimi orada yapsam doğuda biraz kalmayı çok istiyorum, zamanında bingöle gitmiştim arabayı taşlamışlardı 34 plakalı başka illerden gelenlere bakışlar nasıl ?

Benim aracın plakası 33'dür.
    Problem yaşamıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DALGIÇ ADAM

Keşke askerliğimi orada yapsam doğuda biraz kalmayı çok istiyorum, zamanında bingöle gitmiştim arabayı taşlamışlardı 34 plakalı başka illerden gelenlere bakışlar nasıl ?

Benim aracın plakası 33'dür.
    Problem yaşamıyorum.

Diğer soruyu cevaplamamışsın hocam ? Başka illerden gelenlere bakışlar nasıl ? Diğelim asker olarak oraya geldik gezerken falan bir durum oluyormu gitmemeiz gereken semtler var mı ?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.