Şimdi Ara

günde 10-12 saat ders çalışarak nereye gidilebilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
12.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DERSHANE OLMADAN günde 10-12 saat belki daha fazla ders çalışarak nereye gidilebilir? geçen sene ve ondan önceki sene dershaneye gittim bu sene gitmiyorum. günde 18-20 saat arası boş vaktim var. ben bunu iyi değerlendirerek hangi bölüme yada kaç k ya girebilirim? lys bilgim çok az ygs matematik fizik bilgim çok iyi Türkçeden ygs de 27 doğru 11 yanlış yapmıştım iyi mi kötü mü bu bilmiyorum. lys de matematik ve geometriden 25 doğru 1 yanlış vardı toplamda. hiç LYS dersi görmemiştim dershanede falan bu kadar yapabildim.

• Çalışma verimliliğine, tekniğine vs. değişir. Ben de evde hazırlanıyorum ama 5 saatten fazla çalışamıyorum. Ayrıca soru bankası çözmeyi sevmediğim için adım adım ilerleyen çözümlü kitaplar kullanıyorum. (Karekök MPS, Simetri gibi)

Günlük birkaç saat çalışıp hedefine ulaşan da var saatlerce çalışıp yapamayanlar da. Bence kendine uygun çalışma programını yaptıktan sonra saati, soru sayısı önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deptura

Çalışma verimliliğine, tekniğine vs. değişir. Ben de evde hazırlanıyorum ama 5 saatten fazla çalışamıyorum. Ayrıca soru bankası çözmeyi sevmediğim için adım adım ilerleyen çözümlü kitaplar kullanıyorum. (Karekök MPS, Simetri gibi)

Günlük birkaç saat çalışıp hedefine ulaşan da var saatlerce çalışıp yapamayanlar da. Bence kendine uygun çalışma programını yaptıktan sonra saati, soru sayısı önemli değil.

verimlilikten kastın o vakti iyi değerlendirebilmekse değerlendirebileceğimi düşünüyorum.

zeki çocuk seni @PasoBLC
  • Günde 20 saat boş vaktim var diyorsun 4 saat mi uyuyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzz19

Günde 20 saat boş vaktim var diyorsun 4 saat mi uyuyorsun

4-6 arasi degisiyor bazen daha az

• @pusurkafali @JilberProduct trolleyecekseniz gidin konu dışında falan takılın insan gibi soru soruyoruz sinirlendirmeyin zaten ban yemekten konu açamıyordum tekrar banlatmayın.
  • Frost 112 kullanıcısına yanıt
    neden kızıyorsunuz ki, komikti güldüm

neyse, bende mezunum ve dershaneye gitmiyorum. Günde ortalama öğlen 12 akşam 8 arası çalışıyorum. Bazen kendimi kaptırıp gece 12'ye kadar çalıştığım oluyor. Ben sözelciyim siz hangi bölümsünüz bilmiyorum ama eğer gerçekten severek ve verimli bir şekilde çalışıyorsanız 12 saat fazla bile. Ama 3-4 gün pes etmeyip çalışırsanız alışıyorsunuz zaten, ondan sonra ders çalışmak büyük bir zevk gibi oluyor. Ama tabii bu süre içine videodan ders izlemeyi ve kendi yapacağınız ekstra araştırmaları da katmalısınız. Yani atıyorum kavimler göçü konusunu merak edip kitaptakilere ek başka bilgilerde edinmelisiniz, meraklı olmalısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: JilberProduct

neden kızıyorsunuz ki, komikti güldüm

neyse, bende mezunum ve dershaneye gitmiyorum. Günde ortalama öğlen 12 akşam 8 arası çalışıyorum. Bazen kendimi kaptırıp gece 12'ye kadar çalıştığım oluyor. Ben sözelciyim siz hangi bölümsünüz bilmiyorum ama eğer gerçekten severek ve verimli bir şekilde çalışıyorsanız 12 saat fazla bile. Ama 3-4 gün pes etmeyip çalışırsanız alışıyorsunuz zaten, ondan sonra ders çalışmak büyük bir zevk gibi oluyor. Ama tabii bu süre içine videodan ders izlemeyi ve kendi yapacağınız ekstra araştırmaları da katmalısınız. Yani atıyorum kavimler göçü konusunu merak edip kitaptakilere ek başka bilgilerde edinmelisiniz, meraklı olmalısınız

sayısal. zaten matematik fizik gibi dersleri çalışırken çok zevk alıyorum. pc oyunu gibi yani onla aldıgım zevk aynı hatta daha fazla. ama türkçe falan biyoloji, kimya(türkçe kadar olmasalarda) bunlarda biraz sıkılıyorum açıkçası.

bende dil bilgisinde sıkılıyordum aynı şekilde felsefe. Ama 2 günümü sadece dil bilgisine ayırdım zorlaya zorlaya sadece dil çalıştım. Sizde öyle yapabilirsiniz, şimdi konuları öğrendikçe dil bilgisinden soru çözesim geliyor hatta sırf dil bilgisi için soru kitabı almayı düşünüyorum çözdükçe öğreneyim ve tatmin olayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: JilberProduct

bende dil bilgisinde sıkılıyordum aynı şekilde felsefe. Ama 2 günümü sadece dil bilgisine ayırdım zorlaya zorlaya sadece dil çalıştım. Sizde öyle yapabilirsiniz, şimdi konuları öğrendikçe dil bilgisinden soru çözesim geliyor hatta sırf dil bilgisi için soru kitabı almayı düşünüyorum çözdükçe öğreneyim ve tatmin olayım

anladım. ben dershane olmadan çalışsam kaç k ya girebilirim peki?
    benim hedefim hamda 5k. Ne kadar verimli çalıştığına bağlı... ama hedefini her zaman yüksek tut
    Dershaneyle gelebileceğinden çok daha iyi yerlere gelebilirsin o bir gerçek
  • Sonra trolleyenler niye trollüyor... arkadaşım dereceye oynayan adamlar bile günde 10 saati zor görüyorlardır, Netlerini de yazmışsın görülen o ki temelin de yok sen nasıl 10-12 saati göreceksin bu 1.si.. 2. si ise hadi diyelim yaptın,her 10 saat çalışan iyi bir yer kazanıyor mu sanıyorsun? biz nereden bilelim senin nereye gideceğini. Neyse gerçekleri yazanlar trol oluyor eksiler gelmeden ben kaçayım.
  • Cennete, Nirvana'ya, Kilimanjaro'ya

• En garanti mezara gidersin kardeş

• Kardeşim çalışmaya başladın mı bilmiyorum ama dayanıklı ve azimli birisin illaki. 10 saat çalışmak herçekten istikrar isteyen bi iş. Bu yüzden helal diyorum. Konuna dönersek şöyle diyim. Ben 2-3 saat çalışıyorum bende mezunum ve hedefim hukuk. Düzenimi bozmazsam olcak inşallah. Bu yüzden bu çalışmanla bence hedefini yüksek tutmalısın. Hedefini bilmiyorum ama iyi bir okulda tıp okuyabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.