Şimdi Ara

Leon ( Bir de burdan test edin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
2.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Leon maalesef Pampişlerin talihsiz test videosu ile tanındı.
    Keşke Rusça bilseydik de ne dediklerini de anlayabilseydik ama pampişler
    gibi dalga geçmediklerinden eminim :) yok önü atıyomuş kıçı uçuyomuş.
    Çekimler harika, kız çok güzel, amca sağlam şöför.
    Leon almayı düşünen düşünmeyen herkese tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=JuB0cgVGE84

• Altyazıyla izlemeyin, beynim yandı.
  • 1.2 tsi DSG modelini kullandım, panpalar sonuna kadar haklı. Çok çevik araba hafif olduğu belli ama arka taraf hiç stabilite hissini, virajda kademeli açılma tadını veremiyor, direksiyon da çok kopuk.

Eğer övmüşlerse testteki aracın lastikleri farklıdır, belki de arka süspansiyonu bağımsız modeldir, bir bilgi göremedim. Leon yol tutmayan bir araba değil, limitlerde verdiği tepkiler ve direksiyon vasat. ESPye güvenir giderim dersen kese kese dönüyor işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seat Leon tavsiye etmem. Kalitesi düşük bir araç. Kia Ceed vs. çok daha kaliteli...

Bunu 2012 Dsg Seat İbiza sahibi olarak söylüyorum. Tam da sınıfında fiyatının ederi civarında satılıyor. Kalitesi o kadar çünkü.

Yeni Pejo 308
    Renault Megane GT Line
    Golf
    Octavia
    Ceed
    i30
    Focus
    Guiletta

vs.

bu araçların hepsi Seat Leon'dan daha başarılı.

Ha bunu almayın demiyorum. Fiyat performans dengesine bakarak ve ne istediğini bilerek alınabilir bir araç. Garantisinin 2 yıl olduğunun ve +2 yıl ekletirseniz, bakım masraflarının arttığının farkında olmanız da önemli.

Bakıma girerken Audi parası verirsiniz, ama binerken Tata kalitesinde gezersiniz = Seat
  • hasanmerto kullanıcısına yanıt
    tata kalitesi demek. Üstelik bundan iyi olara araba ceed öyle mi ?

diyecek kelime yok.

• Sahip oldugunuz mala bu kadar tapmayi anlayamadim gitti. Memnunsaniz, mutluysaniz olay bitmistir. 1 sene once yayinlanmis testi hala daha icine sindiremeyip her leon konusunda arabayi ovup hala daha ovmek icin ne dedigini bile anlamadigiz videolari paylasmanin ne anlami var? Test ettim ve panpalarla ayni fikirdeyim. Hizi , surusu yukari tasidiginiz zaman araba iyi bir his vermiyor. Eger egonuzu malinizla tatmin etmeye devam etmek istiyorsaniz vw grubun agzinin icine bakan tonla yazili ve gorsel basin var. Panpalar yerine onlarin videolarini izleyip mutlu olun olsun bitsin nasilsa birilerinin super araba acayip guzel demesiyle gercekler degismeyecek. Emin olun para verip aldiginiz mal icin bunca zamandir takinti edip kendinizi hirpaladiginiza degmez.

• Sadece komiksiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tugberk23 T kullanıcısına yanıt
    Her kelimesine katılıyorum. Seat bunlar kadar düşünmemiştir panpalar videosunu
  • Şaka maka panpalar iyi hoş da i10'ü övün pek çok arabaya ilginç yorumlar yapmalarını tarafsız görmüyorum.

Yani incelemeler genel olarak bazı araçları yerden yere vurmak için yapılıyor. Öyle his uyandırıyor yani.

Ayrıca şu litre yakıyor denildiği pazarda, arkasının kopup kopmadığıni konuşmak pek mantıklı değil. 1.2 tsi ya da 1.6 TDİ ile ateşli hatchback muhabbetlerine gerek yok.

Ayrıca Leon Cupra yani benzer alt yapı, Nuremberg'de kaçıncı olmuş bir daha baksınlar.

Her ürün rezil edilebilir. Amaç önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgacem

Ayrıca Leon Cupra yani benzer alt yapı, Nuremberg'de kaçıncı olmuş bir daha baksınlar.

Hocam o mantıkla gidersek, Megane HB de normal Leon'dan daha iyidir demek lazım.
    Sonuçta Megane RS' de Leon Cupra'yı Nürburgring'de alt etti ve rekoru geri aldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinattimyalnizliga -- 28 Kasım 2014; 1:46:13 >
  • spinattimyalnizliga kullanıcısına yanıt
    Megane RŞ ile Cupra arasında dağlar kadar fark yok Megane da güzel bir araba.

Burada Leon'a Tata falan demişler adamların övdüğü araba Kia Creed ve i30.

Fiyatına göre Leon güzel. Arabanın genel plastik kalitesi başarılı. KoltuK döşemeleri, arka süspansiyon ve lastik yalıtımı farkı Golf ile arasındaki bariz farklılıklar.
    Tabi Golf iç tasarım açısından gayet başarılı. Leon biraz hissiz. O parçayı burada kullanalım mantığı var içeride. Ama olsun sonuçta başarısı kanıtlanmış araçlarla ortak parça kullanılıyor.

• Bu rusların leonları neden cok yüksek acaba ?

• Leon'a Tata gibi demek haksızlık olur ama burun kıvrılan,aynı altyapıyı taşıyan Ceed'i bilemem ama yakından incelediğim ve kullanma şansı bulduğum İ30'un,Leon'dan daha kaliteli bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bu cümlem özellikle Hyundai'da nedir arkadaş diye düşünen cahiller için.
  • rusyanın "saffet"i bile bi başka yau.
    ey canına yandığım
    hehehhe

şaka bi yana ablanın baya bi testi var
  • ilk çıkan 0 leonlardan birini alan ve 8 ay kullanan biri olarak şunu demeliyimki tsi ve dsg çok iyi iş çıkarıyor.
    Geri kalanı leonun 5 para etmez çok ağır kaçar ama vasat. Boyası vasat , led farları vasat ve buğu yapıyor ,sağdan soldan çok ses geliyor ,yakıt pompaları sorunlu , konsolu kalitesiz.
    fakat fiyat performansa baktığınız zaman ilk 3 te yer alıyor. Kia ceed motor şanzıman olarak leondan çok geride fakat malzeme kalitesi olarak 10 yıl ilerde.
  • 0 km crdi ceed alıp 1 sene binip satıp 0km tdi dsg leon almış biri olarak söylüyorum.

Leon ceed'den bariz iyidir. yine olsa ceed'i satıp leon alırdım...

ceedle süper ABS sisteminin saçmalamasından dolayı yaya ezme tehlikesi yaşadık çok düşük hızla şehir içi ışıklarda.
    o anda o araba benim için %50 bitti. Daha sonra kia bayii kendi aracını takasa kabul etmeyince
    düşük teklifte vermedi takasa kabul etmedi herifler.. ceed benim için %100 bitti..

öyle oturduğun yerden yada 2 dakikalık test sürüşü yapıp anlaşılmıyor bu işler..
  • iyi de, 1 sene önce yayımlanmış videoyu niye izlettin ki bize ???
  • Cidden soruyorum yeni leonda yeni ne var? Bu son zamanlarda makyajlanan modellerdeki farkı çözmek zor gerçekten. Değişiklik çok az oluyor sanırım
  • Leon şu an c sınıfında alınacak en mantıklı araç. Hem dizel hem benzinli olarak
  • Leon çok iyi olsun diye yapılmış bir araç değil ortlama bir araç zaten çok iyi olmasını beklemek imkansız, alt bir marka olarak kendi üstündekini ezdirmezler bu durum ortada iken bu neyin kavgası. Bu forumda herkes gerçekten saçmalamak için konu açıyor. Diğer taraftan Ceed ve i30 da kendi segmentlerinde en iyi olmayabilir fakat her yönden kafadaki markalara rakip olabilmek için üretilmiş araçlar ve biraz daha zamana ihtiyaçları var.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.