Şimdi Ara

uzun yol ıcın arac onerısı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar daha oncede konu actım ama ama net bır sey soyleyen olmadı hergun kayserı nevsehır arasında gıdıp gelıyorum okul ıcın gunluk 170 km yol yapıyorum bunun ıcın bana saglam konforlu ve az yakan bır araba lazım yıllık 50.000 km yapıcam 2 yıl sonra satıcam ve babama aldıracagım son araba olucak baska araba ısteme hakkım olmuyacak arac onerılerınızı beklıyorum ust lımıt 100.000 tl

• Performans önemli değilse Volvo S60 derim.

Edit: 1.6 dizel için söyledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h.aras.k -- 27 Kasım 2014; 23:31:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • h.aras.k H kullanıcısına yanıt
    s60 cok arastırmadım ama bakıcam mutlaka
  • 100 bine ne alırdım passat alırdım yada cc. Ekonomik degildir ama üst segment

• D sınıfı bir çok model olabilir.. Hatta E.

Ford Mondeo, Renault Laguna mesela konforlu olarak düşünebilir. 2,4 motorlu otomatik ve tüplü bi Accord da çok güzel bi seçenek bence.

Ve ya model yılı daha düşük ama güzel bi alternatif olarak E200 de güzel olabilir..
  • JeanCarlo kullanıcısına yanıt
    kesınlıkle aynı fıkırdeyım passat ıle gıdıp geldım gecen gun 1.6 tdi blmt dsg 8 lıtre yaktı 80 90 km hız ıle gıdıp geldım ama genelde basmam 15 dk oynuyo basınca benım aklımdakıler passat tdi a3 tdi a3 sedan tdi duses ve dusuk km bulabılırsem a4 tdi aklımda olab araclar bunlar s60 baktım ama yakıt degerlerı cok yuksek herkez bundan sıkayetcı
  • Pek yaşına hitap etmez ama bende yukarıdaki arkadaşa katılıyorum Yeni Passat olabilir 2 sene sonra 100bin kilometrede satarken pek zorlanmassın diye düşünüyorum. Audi A3 sedan olabilir. Seneye makyaj görücek fakat yakıtı üzmez 116d olabilir.

• mnbmnbmnb12 M kullanıcısına yanıt
    hemde hıc satmakda zorlanacagımı dusunmuyorum suandabıle 2013 100 bınde passatlar 86 87 bıne satıyolar sıfırı 100 bınken ben saydıgım arabalar arasında kaldım bırısını secıp yıl sonu ındırımıyle bırlıkte almayı dusunuyorum valla
  • yeni mondeoyu bekle bence,,2-3 aya kadar çıkar piyasaya ,,, bende uzun süredir pusudayım )

uzun yol ıcın arac onerısı
  • C4 dizel düz vites öneririm. Fazla para bağlamayın arabaya, bayağı bir yol yapacak, değer kaybı fazla olur.
  • illaki 100 binliraya almıyacağım diyorsan c sınıfı 1.6 dizeller işini görecektir. kayseri nevşehir arası dişli asfalt her gün gideceksen sessiz araçlara yönlenmende bence fayda var. dizel a3 c sınıfı olmasıyla, sessizlik ve konfor odaklı olmasıyla işini görecektir. 2 el fazla km yapmamış 80 bine kadar bulabilirsin. uzun yolda 5 lt civarında motorin tüketecektir. ancak 100 binlirayı kullanayım diyorsan ben o paraya bmw 3.20 d ye yönelirdim. bence seçim yaparken yaşını da göz önünde bulundurarak spor görünümlü olanlara yönlen. passat konforludur ama a3 passatı pek aratmaz. baba arabası imajı olmaz. passat gibi 2. el 2.0 dizel mondeo da bakabilrisin temiz olmak kaydıyla. 100 bine alacağın her araba değer kaybedecektir. şansa 2. el c180 cdi de belki bulabilirsin.
    sonuçta 2. ele yöneleceksen biraz da kısmet işi. 0 km düşünüyorsan s60 veya v 40 ta olabilir. aslında seçenek çok ama yolun kalitesiz olduğunu da düşünerek seçim yapman faydalı olacaktır.

• Ford mondeo..
    Bu arada hergün 170 km gidip gelene kadar o paraya ev al ordan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 28 Kasım 2014; 7:04:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SuperB öneririm. Keza Passat, Mondeo, s60 belki 3 veya C serisi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: karael3256

merhaba arkadaslar daha oncede konu actım ama ama net bır sey soyleyen olmadı hergun kayserı nevsehır arasında gıdıp gelıyorum okul ıcın gunluk 170 km yol yapıyorum bunun ıcın bana saglam konforlu ve az yakan bır araba lazım yıllık 50.000 km yapıcam 2 yıl sonra satıcam ve babama aldıracagım son araba olucak baska araba ısteme hakkım olmuyacak arac onerılerınızı beklıyorum ust lımıt 100.000 tl

Accord alınabilir.
  • hocam mondeo cok guzel araba ıyı hos ama yakıtı fazla passattan felan fazla yakıyor dıye bılıyorum ben
  • Aslında öğrencilik de iyi para var.

• 100.000 TLcok faz bir ogrenci .Zenginsin anladîk ama o paranin yarisini en olsam opele verirdim'diger yarisiyla da egitimime harcayabilirdim.insignialara yonelebilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle d sinifi bir arac olmali. En azda 2000cc. Nedenmi? Omrun yollarda geciyor hocam. Konfor, rahatlik onemli. Motorda 2000 olmali. Cunku buyuk motor sehir disinda buyuk avantaj. Misal ben 2500dd 90km ile giderken adam 2000dd 120 ile gidiyor. Dolayisiyla az yakarken kafasida sismiyor

• ogrencılıkde maalesef para yok ozel universite okusaydım onada aynı parayı verecekdım hatta 125 130 bın verecekdım 5 sene okumus olsaydım sımdıde aynı parayı verıcem bırısı nakite cevrılebılır ama dıgerı belkı 20 yıl sonra anca bınerdım bu arabalara daha once seat leon 1.4 tsi aracım vardı cok hosuma gıdıyodu tek kotu yanı yakıttı uzun yolda bıle 6 lt altına ınmıyodu ondan bana 100 km de en fazla 5 yakıcak bır arac lazım rahat ve konforlu olucak 2 yıl boyunca hergun gıdıp gelecegım cunku 2.0 motor bende dusunuyorum
  • 1.6 dizel comfortline passat 96.000 tl

2 sene sonra yani 100 bin km yaptığınızda elinizdeki hiçbir aracı passat kadar rahat satamazsınız. Ayrıca yeni kasanın yakıt değerleri oldukça başarılı. Uzun yolda tek kişi 4.5 litre ile gider gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 28 Kasım 2014; 8:48:51 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.