Şimdi Ara

Galaxy Note 5 daha fazla fonksiyon ve yenilik ile gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
1.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Galaxy Note 5 daha fazla fonksiyon ve yenilik ile gelecek

Son dönemde durgun giden satışlar ve gerileyen kar nedeniyle önemli bir yeniden yapılanma hazırlıkları yapan Samsung, bununla birlikte gelecek yılın amiral gemi modelleri için çalışmalara başlamış durumda. Galaxy S6'nın Project Zero olarak adlandırıldığı bu çalışmalarda Galaxy Note 5'de önemli yeniliklere sahne olacak. 

Samsung Ar-Ge bölümü başkan yardımcısı Tae Moon Roh, yaptığı bir açıklamada firma olarak yaşadıkları sıkıntıların kısa süre içerisinde üstesinden geleceklerine inandığını belirtirken, Galaxy Note ekibinin geçmiş çalışmalarına da örnekler verdi. 

S Pen kaleminin cihaza en uygun şekilde entegrasyonu için büyük çaba sarfettiklerini belirten Roh, bir ara diş fırçası büyüklüğünde ekran kalemi üzerinde çalıştıklarını ancak anakartta yapılan çeşitli optimizasyonlarla kalemin bir yuva içerisine oturtulmasını sağladıklarını dile getirdi. 

Yeni nesil Galaxy Note ve S Pen ile ilgili sorulara net yanıtlar vermeyen Roh bununla birlikte gelecek yıl ki modelde daha fazla fonksiyon ve yenilik sunacaklarını, bunun ilk işaretlerini de Galaxy Note 4 modelinde verdiklerini söylemekle yetindi. 

Galaxy Note 5 modelin neler sunulacağı kesin olarak bilinmiyor. Ancak Roh'un açıklamalarına göre kasanın tamamen metal alaşımdan üretilmesi, S Pen baskı hassasiyet seviyesinin 4096 olması, S Pen uygulamalarının daha yetenekli hale getirilmesi, daha ince bir kasa tasarımı, Note Edge tarzındaki kenar ekranlar şimdilik ilk tahminler arasında yer alıyor. Ayrıca gelecek modellerin donanım bileşenlerinin daha az yer kaplamasına önem verilecek. Böylece yenilikler için daha fazla alan açılmış olacak.  

• note serisine daha iyi donanım koyuyorlar millet ondan alıyor. yoksa alanların %95 i kalem için almıyor. ilk etapta heves edilse bile pratik değil. sadece çizim filan işi yapmak için kullanan olabilir. ayda yılda bi işime yarıyor şahsen. normal kullanım için ekranı güzel büyük ama kalem için küçük.

eskiden bi numarası da kasa büyüktü pil Avantajı vardı şimdi normal telefonlar da bu kadar zaten ha note serisine daha iyi pili daha iyi donanımı özellikle koyarsa millet note alır tab ki de zaten bana göre s serisini yine samsung un note serisi baltalıyor. ha bana kalsa da note daha iyi. fiyatlar da aynı s Serisi niye çıkıyor anlamıyorum zaten fiyat aynı özellik aynı olacaksa 1 tane not çıkar sonuçta kalemi isteyen kullanır isteyen kullanmaz.

• Her sene aynı boş haberleri yapmaktan bıkmadınız valla. Note 4 de aynı böyle olacaktı note 3 te hangisi söylediğiniz gibi oldu hiçbiri bari şu boş söylentileri haber yapmayın. Her sene aynı şeyleri okumaktan sıkıldım

• Umut dünyası işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: wustti

note serisine daha iyi donanım koyuyorlar millet ondan alıyor. yoksa alanların %95 i kalem için almıyor. ilk etapta heves edilse bile pratik değil. sadece çizim filan işi yapmak için kullanan olabilir. ayda yılda bi işime yarıyor şahsen. normal kullanım için ekranı güzel büyük ama kalem için küçük.

eskiden bi numarası da kasa büyüktü pil Avantajı vardı şimdi normal telefonlar da bu kadar zaten ha note serisine daha iyi pili daha iyi donanımı özellikle koyarsa millet note alır tab ki de zaten bana göre s serisini yine samsung un note serisi baltalıyor. ha bana kalsa da note daha iyi. fiyatlar da aynı s Serisi niye çıkıyor anlamıyorum zaten fiyat aynı özellik aynı olacaksa 1 tane not çıkar sonuçta kalemi isteyen kullanır isteyen kullanmaz.

Aradaki asıl fark rma ekran büyüklüğü yoksa donanım olarak yakın ürünler. Ayrıca kalem olayı çok işime yarıyor, öğrenciler whatsapp ile soru gönderdiği zaman kısa sürede cevap verebiliyorum bu sayede. Mesela shealth uygulaması sayesinde de baya bir kiloda verdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gelecek sene usb 1.0 kullansınlar bomba olur. Bahaneleri usb 2.0 ı fazla kullanan yoktu olur. Arayüz hâlâ problem işe yarar uygulama yok. Saf android li note 5 olsa şekil olur.

• her sene yeni model cikar cikmaz dogmamis cocuga don biciyorsunuz. birakin artik soyle yazilari daha somut olun!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galaxy note 6 ve 7 de daha fazla fonksiyon ve yenilik ile gelecek benden duymuş olmayın :)

• ekrem artık bıktırdın ha senin yüzünden dh den soğumaya başladım. şu içi boş "olabilir edebilir" başlıklı yalan haber yapmayı bırakın. resmen bilgi kirliliği oluşturuyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar açıkça belirmiş 14nm FinFET çip kullanacaklar.Keşke Galaxy S6'ya bu çipi yetiştirebilseler fakat imkansıza yakın.Bu arada Samsung 810'la baş edebilmesi için S6 ya mutlaka Mali860'ı entegre etmeli aksi taktide 430'la başa çıkamaz.Bu sene Çinli firmaların sağlam geldiğini düşünürsek Samsung'un işi baya zor.Birşey daha ekleyeyim yeni çıkacak güçlü donanımlı windows 10'lu LUMİA telefonu kimse hesaba katmıyor.

• İlk önce plastik plastik diye inat ettiler. İnsanlar forumlarda olsun, diğer tüm iletişim ortamlarında metal olsun, bu kadar para veriyoruz premium hissini duyalım satın aldığımızda dediler. Umursayan olmadı..

Başta note serisi sonra da galaxy s serisi olarak donanım anlamında en iyi bileşenlere yer veren modeller çıkarmalarına rağmen kullanıcılar ve başta donanımhaber olmak üzere ürün inceleyen birçok site arayüzün dandikliğini gözler önüner serdiler. Sallayan olmadı..

Yüz bin tane model çıkardılar. Modellere baksanız tip olarak birbirlerinin aynısı ama işer yararlılık ve yine arayüz anlamında sınıfta kaldılar. Yapmayın dendi... Dinleyen olmadı..

Güncellemeler konusuna girmiyorum bile..

Sonuç olarak Galaxy S3 ile satış konusunda müthiş bir ivme yakalayan koca firma şimdi birşeyleri düzeltmeye çalışıyor. Umarım eski hatalardan ders çıkarılır ve bu hatalar tekerrür etmez. Kullanıcılarını, müşterilerini ve teknoloji editörlerinin feedback lerini umursayan ve ürün geliştirme sürecinde hayata geçiren firmaların daha başarılı olacağı kanaatindeyim. Hiç bir firma bizim değil. Potansiyel müşteriler olarak daha başarılı ürünler görme ve deneyimleme konusunda başarıyı takdir ederiz. Yeterki kasaları milyarlar ile dolu firmalar tarafından dinlenelim, umursanalım ve bu milyarların bizim sayemizde orda olduğu unutulmasın.

Saygılar

• Note3 plastik ekranla gelecek diye haber vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: AskN0More

İlk önce plastik plastik diye inat ettiler. İnsanlar forumlarda olsun, diğer tüm iletişim ortamlarında metal olsun, bu kadar para veriyoruz premium hissini duyalım satın aldığımızda dediler. Umursayan olmadı..

Başta note serisi sonra da galaxy s serisi olarak donanım anlamında en iyi bileşenlere yer veren modeller çıkarmalarına rağmen kullanıcılar ve başta donanımhaber olmak üzere ürün inceleyen birçok site arayüzün dandikliğini gözler önüner serdiler. Sallayan olmadı..

Yüz bin tane model çıkardılar. Modellere baksanız tip olarak birbirlerinin aynısı ama işer yararlılık ve yine arayüz anlamında sınıfta kaldılar. Yapmayın dendi... Dinleyen olmadı..

Güncellemeler konusuna girmiyorum bile..

Sonuç olarak Galaxy S3 ile satış konusunda müthiş bir ivme yakalayan koca firma şimdi birşeyleri düzeltmeye çalışıyor. Umarım eski hatalardan ders çıkarılır ve bu hatalar tekerrür etmez. Kullanıcılarını, müşterilerini ve teknoloji editörlerinin feedback lerini umursayan ve ürün geliştirme sürecinde hayata geçiren firmaların daha başarılı olacağı kanaatindeyim. Hiç bir firma bizim değil. Potansiyel müşteriler olarak daha başarılı ürünler görme ve deneyimleme konusunda başarıyı takdir ederiz. Yeterki kasaları milyarlar ile dolu firmalar tarafından dinlenelim, umursanalım ve bu milyarların bizim sayemizde orda olduğu unutulmasın.

Saygılar

Ben artık geri dönüşleri dikkate aldıklarını düşünüyorum.İlk hamle olarak tasarımcıları şutladılar ve hemen ardından Alpha geldi.Daha sonra Note 4 e metal çerçevi eklediler,sonra note 4 arayüzüde de bi nebze düzelttiler.Hepimiz biliyoruzki geçen sene çıkan S5 donanımsal açıdan Yeni çıkan Xperia Z3 ile hemen hemen aynı fakat kimse saydığın sebeplerden dolayı S5'in yüzüne bakmadı.Bu vesileyle firmaların çoğalmasıyla ,seçeneklerde çoğaldı.Bu sene Samsung çıtayı yükselti yükseltti aksi taktirde sonu Nokia gibi olur. Sony bile stabil çalışan telefon üretmesine rağmen işçi çıkarmaya başladı.Adamlar sadece sensör işine dönmeyi düşünürken Samsung mutlaka bişeyler yapmalı.

• Metal diye diye adamları bir iki versiyon sonrasında ikna edebildik.
    Şimdi başka bir şey isteyelim artık!

• onemli olan yenilik yapmak degil, gercekden kullanisli yeni bir sey sunabilmek. samsungun yenilik anlayisi, olgunlasmamis, duzgun test edilmemis bir suru yazilimi, donanimi bombardiman halinde kullanicaya vermek ve bir tanesinin tutmasini ummak. urunlerini kullanmasamda bu acidan applei takdir ediyorum. bir yeniligi kolay kolay olgunlasmadan kullanima sunmuyorlar. bunu samsung ve applein parmak izi okuyucularinda cok net gorebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pesmanyax

ekrem artık bıktırdın ha senin yüzünden dh den soğumaya başladım. şu içi boş "olabilir edebilir" başlıklı yalan haber yapmayı bırakın. resmen bilgi kirliliği oluşturuyorsunuz.

Açıklama Samsung yetkilisine ait ama kesin bilgi vermiyor bu bakımdan biz de tahminlere yer vermek zorunda kalıyoruz. Keşke firmalar amiral gemi modellerinin özelliklerini önceden açıklasalar biz de lastik gibi uzatmasak haberleri

• Note 3'e de Note 4'e de aynı haberler yapıldı. Olacağı söyleyim o dönemin son nesil chipsetini kullanacak hızdan başka da bir yenilik getirmeyecek. Belki yine saçma sapan 4k ekran falan işlerine girebilirler, bu da performans düşüşü demek.
    Şu an tüm firmalar kısır döngüye girdi kimse gerçek anlamda yenilik sunamıyor, daha fazla hız ve daha fazla çözünürlükle işi götürüyorlar senelerdir. En azından şu haberi çıkan 30sn'de full şarj etme özelliği gibi şeyler ekleseler, yada ne bileyim
    yeni kamera teknolojileri vs... Aynı cihazlar daha hızlı daha hızlı, hiçbir innovasyon yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

onemli olan yenilik yapmak degil, gercekden kullanisli yeni bir sey sunabilmek. samsungun yenilik anlayisi, olgunlasmamis, duzgun test edilmemis bir suru yazilimi, donanimi bombardiman halinde kullanicaya vermek ve bir tanesinin tutmasini ummak. urunlerini kullanmasamda bu acidan applei takdir ediyorum. bir yeniligi kolay kolay olgunlasmadan kullanima sunmuyorlar. bunu samsung ve applein parmak izi okuyucularinda cok net gorebiliyorum.

Önceden samsungcuydun , sgs 2 fanatikliği yapıyordun şimdide döndün apple cimi oldun Rüzgar nereye eserse oraya sürükleniyorsun.
    Dakarua asenayı solladın haberin olsun : ))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesmanyax -- 27 Kasım 2014; 18:20:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

quote:

Orijinalden alıntı: pesmanyax

ekrem artık bıktırdın ha senin yüzünden dh den soğumaya başladım. şu içi boş "olabilir edebilir" başlıklı yalan haber yapmayı bırakın. resmen bilgi kirliliği oluşturuyorsunuz.

Açıklama Samsung yetkilisine ait ama kesin bilgi vermiyor bu bakımdan biz de tahminlere yer vermek zorunda kalıyoruz. Keşke firmalar amiral gemi modellerinin özelliklerini önceden açıklasalar biz de lastik gibi uzatmasak haberleri

Haber değeri olan şey bulmak internet çağında zor değil , illede böyle asparagas haber yapmak zorunda değilsin güzel arkadaşım Dünyanın heryerinde güzel buluşlar oluyor ve teknolojik gelişme sadece akıllı telefonlardan ibaret değil.

• Böyle boş haberler olmasa ekrem aç kalır zaten
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.