Şimdi Ara

BROTHER MFC-1811 DRUM RESETLEME YÖNTEMİ VAR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
22.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BROTHER MFC-1811 model yazıcımız var. Bunun resetleme işlemi yapılabiliyor mu?

Drum ömrü bitti diye çalışmıyor artık.
    Teşekkürler

• brother tn 1040 toner kullanıyor galiba. ben de de dcp 1511 var aynı toneri kullanıyor.

cevabı varsa ben de bekliyorum
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    menüden makine bilgisi, ordan drumı sıfırla ekranında ok tuşuna 30 saniye kadar basılı tut.
  • Teşekkürler dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdulmuteal

menüden makine bilgisi, ordan drumı sıfırla ekranında ok tuşuna 30 saniye kadar basılı tut.

Merhaba MFC 1911W bu yazıcı ile aynı toneri kullanıyor acaba buda aynı yöntemle resetlenir mi?
  • 78erhan78 kullanıcısına yanıt
    Press Menu.

Press the Up or Down arrow key to choose Machine Info.. Press OK.

Press the Up or Down arrow key to choose Reset Drum. Press OK for 3 seconds.

Press the Up arrow key to reset the drum unit counter.

The LCD shows Accepted.

Press Stop/Exit.

menu - makine bilgisi - drum reset - 3 sn kadar bas - ust tusuna bas - drum resetlendi uyarıs verecek. 2 kez bu sekilde yaptım.
  • Evet bende sizin daha önceki mesajınızdan sonra bu şekilde yapıyorum.
    Tekrar teşekkürler
  • Bende 1911w modeli sahibiyim fakat burada bahsedilen hiç bir yolla drum'ı sıfırlayamadım. Ya da yapmam gereken tam olarak bu değil :) Ekranda toneri değiştirin uyarısı alıyorum ,toneri doldurduğum halde. Yardımcı olabilen olursa memnun olurum.
  • Hallettim ,teşekkür ederim yine de herkese :)
  • KaiKiseN kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yontem drum resettir. Sizin dorununuz toner ise tonerin yanindaki carki cevirin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

Hocam bu yontem drum resettir. Sizin dorununuz toner ise tonerin yanindaki carki cevirin.

Ben de onu soracaktım sana. Çarkı çevirmiş arkadaşlar sanki ileri geri boşta dönüyor. Her iki şekilde de deniyorum ama nafile dostum. Yazıcı toner için boş diyor.
    O çarkı sabitlesek veya bir başka yolu var mı? Yarım olan çarktaki muhtemelen tırnağı kırılmış olabilir.
    [simage][/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

quote:

Ben de onu soracaktım sana. Çarkı çevirmiş arkadaşlar sanki ileri geri boşta dönüyor. Her iki şekilde de deniyorum ama nafile dostum. Yazıcı toner için boş diyor.
    O çarkı sabitlesek veya bir başka yolu var mı? Yarım olan çarktaki muhtemelen tırnağı kırılmış olabilir.
    [simage][/simage]

Carkin son resmini gonderebilir misiniz kirik cikik belli olur. Ama carki tam koymazsan da toner bos demeye devam ediyor

olması gerek durum soyle işarteli çarkın konumuna dikkat edin. carkın ucu ( ucundan fazlası olmamalı ) hemen uzerine gelen dişliye oturmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 12 Aralık 2015; 12:44:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

[simage][/simage]

Carkin son resmini gonderebilir misiniz kirik cikik belli olur. Ama carki tam koymazsan da toner bos demeye devam ediyor

olması gerek durum soyle işarteli çarkın konumuna dikkat edin. carkın ucu ( ucundan fazlası olmamalı ) hemen uzerine gelen dişliye oturmalı.

Sağol üstadım. Bugün zaman bulamadım kusura bakma.
    Yarın inşallah bakacağım dostum. Olayı anladım bu arada.
    Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

[simage][/simage]

Sağol üstadım. Bugün zaman bulamadım kusura bakma.
    Yarın inşallah bakacağım dostum. Olayı anladım bu arada.
    Teşekkürler

Aşağıda vereceğim linkteki seyirin son kısmında sorunuza detaylı cevap bulabilirsiniz. Bende işe yaradı :)

https://www.youtube.com/watch?v=J7tT8IPmqjg

Çok çok teşekkürler
  • quote:

Çok çok teşekkürler

Rica ederim ,bende de kafa ağrısı yapmıştı ,size de ilaç iyi gelmiştir
    Evet dostum, aynen :)
  • Brother mfc1811 alinir mi 250 lira

Acil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lasvegaswings -- 16 Ağustos 2016; 17:35:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Brother mfc1811 alinir mi 250 lira

Acil

alınır. cipsiz ve dolumu basit. bu makinenin alt modeli 1511 var 23 binden fazla kopya aldım. dolumu 3 dk almıyor. sorunsuz.
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    Saol dostum aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.