Şimdi Ara

Yol üzerinde ucuz mazot

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar yol üzerinde ucuz mazot satan yerleri seyahat ederken sizlerde görüyorsunuzdur buralardan mazot almak sakıncalı mı yani bu adamlar kar marjını düşürüp sürümden mi kazanıyor yoksa illaki bir hilesi var mıdır bu olayın sonuçta denetimler vs. yapılmıyor mu yasal düzenlemeler yok mu güvenemez miyiz yani ? bugün 3.61 den mazot gördüm almadım gittim yine opetten aldım 4.11 den arada da hatrı sayılır fark var.

• İki kuruş kar edeceğim diye hiçbir zaman bilmediğim yakıtı aracıma koymam. Kafamda soru işareti kalıp canımı sıkmasına değmez o iki kuruş.
  • Sürekli isim değişikliği yapan istasyonlardan almamak lazim. Ama sürekli sabit olup da belli oranda ucuz satan istasyonlarda alinir bence. Bazi firmalarda ayni markanin istasyonu olmasina ragmen farkli fiyat cekenler oluyor (mesela lukoil, alpet) bunlardan da alinir diye düşünüyorum, genelde 30 kuruş civari ucuz satan bir alpet istasyonu var ondan alırım surekli hiçbir problem çıkmadı daha. Bir de kamyonlarin çok uğradığı yerden genelde almam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tniaskrad

selam arkadaşlar yol üzerinde ucuz mazot satan yerleri seyahat ederken sizlerde görüyorsunuzdur buralardan mazot almak sakıncalı mı yani bu adamlar kar marjını düşürüp sürümden mi kazanıyor yoksa illaki bir hilesi var mıdır bu olayın sonuçta denetimler vs. yapılmıyor mu yasal düzenlemeler yok mu güvenemez miyiz yani ? bugün 3.61 den mazot gördüm almadım gittim yine opetten aldım 4.11 den arada da hatrı sayılır fark var.

üste para versen uğramayacağım yerlerdir o mekanlar

özellikle de mazot olunca..
  • Bursanın girişinde PO var..Dizel 3.80 , Benzin 4.20 TL
  • bizim arkadaş yıllardır JOOil den doldurur depoyu şu ana kadaar sorun çıkmadı bende arabayı ilk aldığımda doldurdum ordan bende bir fark hissetmedim.4.46tl civarındayken 3.9tl idi litresi
  • Pump duse olan dizellerde kullanılabilir ama common rail motorlar riske atılmamali bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yol üzerinde genellikle kamyonların girdiği yerlerden uzak durmaya devam anlaşılan cevaplar için tşkler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tniaskrad

selam arkadaşlar yol üzerinde ucuz mazot satan yerleri seyahat ederken sizlerde görüyorsunuzdur buralardan mazot almak sakıncalı mı yani bu adamlar kar marjını düşürüp sürümden mi kazanıyor yoksa illaki bir hilesi var mıdır bu olayın sonuçta denetimler vs. yapılmıyor mu yasal düzenlemeler yok mu güvenemez miyiz yani ? bugün 3.61 den mazot gördüm almadım gittim yine opetten aldım 4.11 den arada da hatrı sayılır fark var.

Arkadaş bu petrollerin %90'ı kaçak. Kaçak derken merdiven altı üretimden bahsetmiyorum İran'dan, Irak'tan gelen petrollerdir.

Haftalık periyotlarla incelenmeyen her petrol ofisinde bu risk vardır, çünkü kar payını artırmak isteyen her petrol ofisi bu petrolleri kullanıyor. Bu yüzden yoğun kullanılmayan her petrol ofisinde aynı petrolü alıyorsunuzda sadece farkında değilsiniz.

Hatta özellikle şehiriçi dolmuşlarının, kamyonların, taksicilerin v.s. gibi yerlerden uzak durmakta fayda var.

Petrol ofisi sahibi bir akrabamızın sırf bu yüzden Shell bayiliği iptal edilmişti. Kendi bile Opet, Shell, Total dışında almamaya özen göster diye uyarmıştı.

• Bir kaç kere 50kr kadar daha ucuza satan Jetpet'ten mazot aldım. Bir fark hissetmedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.