Şimdi Ara

Sony Xperia Z1 kullanıcısını tatmin edebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Xperia Z1 almayı düşünüyorum ama incelemelerini izleyince çekindim çünkü hoparlörü su geçirmemesi için telefonun epey bir içine gömüldüğünden dolayı ses seviyesi tatmin edici değilmiş editörlere göre.

Şimdi Z1'in hoparlörü çok mu kötü? Ses rahat duyulmuyor mu? Benim istediğim performans şu: Açık bir alanda 4-5 arkadaş oturururken sesin bize ve çevremize net ve rahat gitmesi. (Evet, dinlediğim şarkıları 15 metre uzağımdaki tanımadığım insanlara duyurmayı seviyorum. Belki de bir kaç metre uzağımdaki aşığıma söyleyemediklerimi şarkı yolu ile duyurmak istiyorumdur ) İşte Xperia Z1'in hoparlörü beni bu konuda tatmin eder mi?

Bunun dışında güncellik, hız, kamera, ekran kalitesi, sağlamlık (yere düşmeye dayanıklı mıdır?) , hassaslık (kolayca çizilir mi?) konusunda da fikir verirseniz sevinirim.

Ayrıca tavsiye edilen satış fiyatı?

• Z1 in dışarıya verdiği ses gerçekten yüksek değil çünkü su geçirmez olduğu için hopörler içine gömülü onun yerine G2 bakın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknolojiyiSevenAdam

Z1 in dışarıya verdiği ses gerçekten yüksek değil çünkü su geçirmez olduğu için hopörler içine gömülü onun yerine G2 bakın bence

Açıkçası bende Xperia'nın tasarımını beğenip erkeksi bulup erkek telefonu diyen tayfadanım. Bu yüzden şu an başka telefon düşünmüyorum. Peki hoparlör kalitesi Z2'de nasıl? (Z3 çok pahalı, onu katmıyorum bile)

Evet arkadaşlar özellikle ilk mesajıma cevaplar bekliyorum.
  • Hemen hemen aynılar aralarında en iyi ses kalitesi Z3 de bulunuyor
  • Bende g2 dayımda z1 var. Incelememi istediğiniz birşey varsa test edip sonuçları söyleyebilirim.
    Ama ikisi arasından g2 tercih ederdim yine , kasa olarak daha hoş ekran kenarları neredeyse sıfır. Xperia serisi pek hoşuma gitmiyor hicbi havası olmayan estetiği olmayan bi telefon gibi geliyor bana ama sevenide vardır tabiki.
    Dayım değişmeyi düşünüyor telefonu ama yine sony alacam diyodu en son :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen G2' nin ekran çerçevesi çok iyi kullanılmış sadece ekran varmış gibi. Paşa bende Z vardı hoparlörü çok kötüydü. Arkadaşlar oğlum şunun sesini açsana biraz filan derlerdi video izlerken Bide suya girdikten sonra 2 saat bekliyodum sesin eski haline dönmesini . Z1' de nasıl bilmiyorum tabii
  • Incelemeler cihaz gelir gelmez yapilir pek guncelligi kalmaz ar ad a aylar gecer guncellemeler gelir misal batarya uzar kamera iyilesir vs.

Gidip magazada inceleyin cunku z1 bugun hemen herseyi yapan her ihtiyaci gorecek gucte bir cihazdir alternatifi G2 dir.

Ama kampanya falan z2 denk gelirse de kacirmayin cunku 1500lira verilir z2 ye cidden saglam telefon.ama z1 de asla miadi dolmus bitnis cihaz degil gecen senenin sony amiraal gemisiydi nankor davranmayalim.

• Ses çıkışı o kadar da iyi değil diğerleriyle hemen hemen aynı.

Ekran kalitesi pek iyi değil.Berbat da değil tabi.

Performans açısından hiç bir sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Ses çıkışı o kadar da iyi değil diğerleriyle hemen hemen aynı.

Katılıyorum.
  • YAW SUANDA XPERIA Z2 HEPSIBURADA DA 1499 TL ONU AL

• @Oberyn.Martell
    Z1'den tek kuşkum hoparlör. Hoparlörü işe yarıyordur inşallah.

Herkese cevapları için ayrı ayrı teşekkür ederim. Yani sonuç şu mu? Xperia Z1'in hoparlörü diğer pek çok telefonla hemen hemen aynı, yukarıda saydığım ses konusunda beni pişman etmez, ben ve çevremdeki insanlar rahatça müzik dinleyebiliriz? (Kulaklık demeyin. Sevmiyorum.)
    Zaten hoparlör hariç Z1'den kuşkum yok. Hoparlörde yukarıdaki isteklerime cevap verirse ne ala memleket.

Uygun Z2 bulursam alırım. Bulamazsam Z1. En olmadı G2 ama Sony isterim.
  • Yukarı.
  • Bence G2 al sony durmadan telefon çıkarıyor Yakında Z4 çıkacak söylentileri var Z1 de TFT ekran var Renkleri soluk cansız geliyor bana G2 de ise ips ekran var renkleri daha canlı Ekranı yüzde 0 parlaklıkla kullanıyorum yinede yetiyor sonyde yüzde 0 indirsen ekranı göremezsin Batarya olarakda G2 önde Kamera olarak Sony biraz daha iyi ama arada müthiş fark yok Dışarıya G2 daha çok ses veriyor istersen test et gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Ses çıkışı o kadar da iyi değil diğerleriyle hemen hemen aynı.

+1 doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: TeknolojiyiSevenAdam

Bence G2 al sony durmadan telefon çıkarıyor Yakında Z4 çıkacak söylentileri var Z1 de TFT ekran var Renkleri soluk cansız geliyor bana G2 de ise ips ekran var renkleri daha canlı Ekranı yüzde 0 parlaklıkla kullanıyorum yinede yetiyor sonyde yüzde 0 indirsen ekranı göremezsin Batarya olarakda G2 önde Kamera olarak Sony biraz daha iyi ama arada müthiş fark yok Dışarıya G2 daha çok ses veriyor istersen test et gör

Teşekkürler. Ben tabii ki hoparlörden kolon kalitesi beklemiyorum ama Z1 incelemelerinde hoparlör o kadar çok yerildi ki sesi gelmiyor / sesi çok kısık gibi bir izlenim oluştu.

Sanırım öyle değil.

• Z1 sesi çok boğuk çıkıyor çünkü su geçirmez olduğu için hopörleri içeri gömmüşler Para senin sen bilirsin ben olsam G2 alırdım İps ekran renkleri canlı batarya Z1 göre daha uzun
  • 1450 civarı z2 mevcut. z2 nin ses seviyesi z1 den daha yüksek kamerada daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

1450 civarı z2 mevcut. z2 nin ses seviyesi z1 den daha yüksek kamerada daha iyi

Önemli olan şu Z2 her yerde (taksitle) o fiyata bulunur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeçiciForumKullanıcısı

quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

1450 civarı z2 mevcut. z2 nin ses seviyesi z1 den daha yüksek kamerada daha iyi

Önemli olan şu Z2 her yerde (taksitle) o fiyata bulunur mu?

taksit yok kalktı
    http://www.bizdeuygun.com/Sony-Xperia-Z2_142150.html?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=teklifli&v=1.89.9

• beni her yönüyle tatmin ediyor,

tabi samsung s2 den sonra z1 geçtiğimden dolayı böyle olabilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.