Şimdi Ara

100 Mbps de bu hız normal mi? Modem huawei630a (bugün aldım telekomdan)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1024753/58ee9c60-1d6c-4d2b-9436-1c09f633a2a6.png

arkadaşlar Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) yazan bana gelen hız mıdır_? (çok az değil mi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PolpoX61 -- 26 Kasım 2014; 22:33:19 >

• Hayır o upload hızınız yani 4 mbit. Normal bağlantı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşağı yönde hat hızı: Download
    Yukarı yönde hat hızı: Upload

Hızıdır..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    önceden 20Mbps idi 2,600MB ort indirme hzına sahiptim. Bugün 35 Mbps ye geçtim. Az öncede ttnet roketi aktif ettim ancak hızda çok bi artış olmadı 3,5 - 4MB arasında gidip geliyo.
  • indirme yaptığınız sunucu cok onemli yani sunucunun kullanıcılara verdiği bandwidth miktarı ayrıca 35 mbit için normal değerleri alıyorsunuz problem yok.roket devreye girmemiştir modemi kapatıp acın yeni bir ip alsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turexx -- 26 Kasım 2014; 18:57:13 >
  • turexx kullanıcısına yanıt
    Kota şuan 200gb den gidiyo. Roketi devreye sokmadan 400kb ile indirme oluyodu. Devreye girdi herhalde ki 3.4MB gibi bişey şuan arada bi 4 oluyo. Anlamadım gitti 😯

• tarifenizin 35mbit olduğunu soylediniz yani saniyede 3-4 mbyte la indirecektir yani roket devrede değil 100 mbit saniyede 10 mbyte la indirmesi demek ayrıca roketin kotayı yememesi gerekiyor
  • turexx kullanıcısına yanıt
    Şimdi 35 mb kullanıyorum ama akk si 100gb benm de kota 200gb oldu dolayısıyle hizım 3 mb oldu indirmede 350kb-400kb arası idi. Roketi aktif ettim ancak hız 3.5 Mb gibi bişey oldu. Bende 10mb gibi bişey olur zannediyodum ama olmadı. Paylaştıgım fotografda da hız 99999 olarak görünüyor roket devrede herhalde öncesindr 35556 gibi bişeydi. umarım durumu anlatabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PolpoX61 -- 26 Kasım 2014; 21:52:21 >
  • 35 mbit ve AKK sonrasi 3 mbit için hızınız normal. Roket kullanımı sonrası modem arayüzündeki hız da yükselmiş ama indirme esnasında kabaca 10 megabyte/s görebilmeniz için karşı sunucunun da bunu destekleyebilmesi lazım. Tek bir dosya değil de birden fazla şey indirmeyi deneyin, o hıza ulaşırsınız. Herhangi bir sıkıntı yok hatta.
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    ben kablosuz olarak bağlanıyodum. Bide kablo ile bağlanıp deniyim dedim sonuç olumlu oldu. Bu kadar fark oalcağını tahmin etmedim. Ttnet hız testinde kablosuz 35mbps alıyorken kablo ile 93mbps felan gösteriyo. sppedtest de ise çok daha düşük çıkıyo 20mbps gibi bişey. ama indirme hızı her dosya için geçerli değil ama 9mb 10mb 13mb gibi şeyler gördüm.

Birde Huawei nin 630A modemini aldım 10 tl karşılığında. 300 MBPS kablosuz ancak benm önceki 150 lik airties 5343 den daha iyi olmasını beklerken daha kötü bile diyeiblirim. Bu konu hakkında bi bilginiz var mı? Son olarakda vdsl görünüyor hat bu modemin vdsl2 desteği kutusunda var diye yazmışlar ama araştırdığım kaarıyla hiç kimsenin modem arayüzünde vdsl2 yazmıyo. Modem kaynaklı bişey mi. Vdsl-vdsl2 farkı nedir?

Biraz fazla soru sordum ama beni aydınlatabilrseniz bu sorular hakkında memnun olurum. Teşekkürler...
  • Kardeşim VDSL2 yazsa ne olur VDSL5 yazsa ne olur. Ne kadar problem bir millet oldu. Herkes her konunun uzmanı oldu memlekette.
    O modem hangi yarım akıllı ortalığa yaydı bilmiyorum ama VDSL2 destekli. Modemin arayüzünde ne yazdığının önemi yok.

VDSL 55/3 - VDSL2 100/100 hatta daha yüksek hızları destekler. 100Mbps alabildiğine göre sence kullandığın hat ne?
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Bende vdsl2 destekli diye biliyorum ama hem kafamdaki soru işaretleri gitisn hem yanlış bişey biliyorsam düzelmek mahiyetinde soriyim dedim. Verdiğiniz bilgiler için de teşekkür ederim.
  • Merhaba.

Kablosuz bağlatıda hızınızın düşük gözükmesi gayet doğal ve OLAĞAN.
    Vdsl2 destekli modeminiz olmasa zaten bu hızda bir bağlantıyı sağlayamazsınız, yani modeminiz vdsl destekliyor.

başka sorunuz varsa etiketleme yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.