Şimdi Ara

PowerBank'ler cihaza zarar verir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
24.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

babam gittigi bir elektronik fuarinda esantiyon olarak powerbank vermisler babamda bana verdi kullan diye. Cihazin kapasitesi 2.200mah. kullanim klavuzunda iphone ipad felan kullanimi yaziyor sadece android cihazlar yazmiyor. markada yazmiyor ayrica..

input 5v output 5v yaziyor. 2-3 kere kullandim hicbir sikinti yasamadim.cihaz gayet stabil ve hizli sarj ediyor dokunmatikte sapitma felan olmuyor. bunun bir zarari olur mu cihaza acaba ? aklima takildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 26 Kasım 2014; 17:13:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mümkün olduğunca az kullanırsanız sorun çıkmaz. Yani dışarıdasınız acil şarj lazım oldu gibi durumlarda. Diğer türlü cihazın bataryasını eskitirsiniz. Eskiden iphone 5 kullanıyordum ve powerbank yüzünden cihazım kullanılamaz hale geldi. En fazla 3 saat kullanım görüyordum. Şuan iphone 6 kullanıyorum ve asla ama asla kullanmam. Tavsiye etmiyorum.
  • Kullanma kardesim bence Ekran alma süren aşırı kısalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bakalemun090 -- 26 Kasım 2014; 17:42:17 >
  • Ben 4S cihazımda kullanıyorum.
    4S zaten eskidiği için batarya bir türlü yetmiyor onun için aldım ama kullanım süresini kısaltmadı ( Daha ne kadar kısalabilir ki 😊😊 )

• bence xiaomi sony vs olduğu sürece bir problem yok. ama powerbank yazanlar direkt çin malı 4-5$ bence kullanma
  • Cihazı USB üzerinde şarj ettiğimde şarj sürem çok çok düşüyor. Nedense genellikle çin malı olan powerbanklara da hiç güvenmiyorum. Sanki dandik gibi geliyor bana. O yüzden tavsiye etmiyorum. Her zaman orjinal aksesuar diyorum.
  • Doğru akım ve voltajı stabil olarak veriyorsa sorun olmaz. Bu durumda ucuz ve kalitesiz olanlar yerine marka olanları seçmek gerek. Mesela ben Philips LP7800 marka-model almıştım ve gerek duydukça ip 5'de de kullanmışım 6'da da kullanıyorum. Farkedilir bir zararını görmedim. Philips eskiden beri telefonlarında da uzun batarya ömrüyle tanındığı için batarya konusunda bir güvenilirliği var diye düşünüyorum.

http://www.inceleme.name/2014/09/philips-dlp7800-cift-usb-girisli-7800.html
  • @Mar00N Ben iphone 6 kullanıyorum ve bir süredir powerbank kulanıyorum son iki gündür iki kere kendi kendine yeniden başladı telefonumun bozulduğunumu gösterir bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Karacazeynep

@Mar00N Ben iphone 6 kullanıyorum ve bir süredir powerbank kulanıyorum son iki gündür iki kere kendi kendine yeniden başladı telefonumun bozulduğunumu gösterir bu?

Benim eski telefonumda öyle başlamıştı. Powerbank kullanmayı bırakın orjinal şarj aletleri kullanın. Yukarıdaki mesajımı 4 kişi eksilemis. Hangi kafayla merak ediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

quote:

Orijinalden alıntı: Karacazeynep

@Mar00N Ben iphone 6 kullanıyorum ve bir süredir powerbank kulanıyorum son iki gündür iki kere kendi kendine yeniden başladı telefonumun bozulduğunumu gösterir bu?

Benim eski telefonumda öyle başlamıştı. Powerbank kullanmayı bırakın orjinal şarj aletleri kullanın. Yukarıdaki mesajımı 4 kişi eksilemis. Hangi kafayla merak ediyorum

Hocam bakma sen onlara,daha ağzı yanmamış onların
    Kısa vadede pek zararı olmuyor ama uzun vadede cihazın bataryasını yavaş yavaş öldürüyor
    Ben de tavsiye etmiyorum
    Zamanı dışarda geçenler orjinal alırsa,mecbur kaldığında kullanabilir,onun dışında kullanılmamalı

• arkadaşlar herkes burda powerbankklerle ilgili yanlış bir kanıysa sahip

evet powerbanklar telefona zarar verir ama ucuz olanları.markasız kalitesiz çin malları tabiki cihaza zarar verebilir.
    ama piyasada bulunan markalı pb ler iphone 'a kolay kolay zarar vermez.
    sebebine gelince telefonuza gelen akımı pb göndermiyor.cihazın kendisi lazım olan amperi çeker.
    ben bunun testlerini yaptım sizinlede tecrübelerimi paylaşmak isterim.
    elimde dx.com dan aldığım charge doctor diye şarj cihazına takılan bir cihaz var onun
    lcd ekranındaki değerlere göre çıkan sonuçları sizinle paylaşmak istiyorum.
    bende iphone 6 ve 5s telefon var

öncelikle iphone 5s 'i 12W 2.4A lik orjinal ipad şarjı ile şarj ettimki bu şarj bataryası hem 5s hemde 6 için apple'in sitesinde bile uyumlu olarak belirtiliyor.
    5s'i 12w ipad şarjı ile denediğimde 0.89A civarında bir akım çekti.bu değer cihaz ekranı kapalıykendi.ekranı açtığım anda şarj seviyesi 0.93A civarına çıkıyor.
    kapatır kapatmazda tekrar 0.89A'e düştü.
    aynı işlemi tplink-10400 ve xioami 10400 pb lerde denedim sonuç yine aynı.yalnız tplinkte hem 1a hemde 2a çıkışı var.ben 1a olanında denedim.
    araştıranlar bilir xioami 'de sadece 2.1A çıkışı var orda da 5s'in çıkışı yine üsteki değerleri verdi.

gelelim iphone iphone 6 ya

yine ilk önce ipad 12w 2.1A lik çıkışlı şarjla denedim.
    sonuç:sanılanın aksine 2.1A ile şarj etmedi. 1.15A ile şarj etti.ve cihazı kullanmaya başlasamda şarj seviyesinde 5s teki gibi bir değişiklikte olmadı.daha sonra yine iphone 6 yı daha sonraki şarjda
    xioami 10400'e taktım sonuçlar hemen hemen ipad şarjı ile aynı çıktı.ve şarj seviyesini uzun süre takip ettim tamamen stabildi
    hatta diyebilirimki ipadin şarjından bile daha stabildi değerler...

sonuçta ben xioami 10400 ve tplink-10400 de test ettim.ve markalarda zaten güvenilir markalar ve ürünler.
    benimde pb konusunda çok tereddütlerim vardı ama bu testlerden sonra kullandığım pb lerin güvenilir olduğu sonucuna vardım
    o yüzden bana soracak olursanız bu iki ürünü kullanmak cihazınıza zarar vermez.
    dx.com yada diğer sitelerden charge doctor ürününü sipariş verirseniz kendi powerbanklerinizde sonuçları izleyebilir.güvenili olup olmadığını anlayabilirsiniz.

umarım bu konuda şüphesi olanlara yardımcı olmuşumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 26 Eylül 2015; 0:15:14 >

• Önemli olan voltaj ve amper değerleri kadar bunu dalgalanma yapmadan stabil bir şekilde verip veremediği. Tescilli markalara yönelirseniz bir sorun olmaz.

• Hocam herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum. Bikaç yıldır powerbank kullanıyorum ne telefona ne de kendime herhangi bir zarar vermedi. Tabi marka ürünler almanı tavsiye ederim. Ben powerbank tan aldım sana da tavsiye ederim istoçta yerleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamoli76 -- 10 Ağustos 2017; 16:5:22 >
  • Çıktığından beri iphone 7 plus kullanıyorum. Sadece 3-4 kere prizden şarj ettim. Gerisi hep powerbank. Hiçbirşey olmuyor. 2 powerbank modelim de xiaomi bu arada

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.