Şimdi Ara

Binamiza SOL Kutuyu koydu sonunda :) bir sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beyler bugun okuldan geldim binaya kutuyu koymuslar

benim merak ettigim olay bina eski. her daireye bu kutudan nasil kablo cikacak ? yani eve nasil nerden girecek fiber kablo ?

SS'ler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kutu boş, henüz bağlantı yapmamışlar. Fiberoptik kablo nerede?

O kutudan dairelere fiber gelmeyecek, ethernet kablosu gelecek. Muhtemelen merdiven boşluğundan çekecekler, daireye de kapının üzerinden bir yerden delik açıp sokacaklar.
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    hocam teşekkürler.

ben zaten kutuyu koymuşlar dedim içinin boş olduğunu bende biliyorum.

ben sadece evlere nasıl dağılacak onu merak etmiştim. teşekkürler
  • Hadi hayırlı olsun umarim bende uydunet veya turkcelli görürüm binada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

Hadi hayırlı olsun umarim bende uydunet veya turkcelli görürüm binada.

Binada 8 dairemi var hocam dairelere fiber kablo ile giris yapcaklar hocam sanslisiniz gpon baglanti turu kullanmislar.

• Aynı kutudan bizim apartmanda da var,arkadaşların dediği gibi eve kadar fiber kablo gelecek.
  • ya bu eve fiber mi ethernet mi geliyor nasıl anlıyoruz bilen bir aydınlatsın lütfen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackrider

ya bu eve fiber mi ethernet mi geliyor nasıl anlıyoruz bilen bir aydınlatsın lütfen?

O kutunun icindekiler fiber kili ile fiber soketidir 8tane soket sag tarafa bakiyor onlar daire cikislaridir sol tarafta olanlarda fiberin baglandigi,kasetlerdir

• Niye bu kadar önemsiyorsunuz ki, 30-40 metre yer için fiber gelse ne olur cat5 gelse ne olur.
    Alacağınız hız ve kota belli sonuçta.
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    :) tabii canım, boş olduğu ortada. Sormak istediğim şey fiberoptik kablo geldi mi yani binanın içine/kapısına? Çünkü bazen kutuyu takıyorlar ama hizmet vermeye aylar sonra başlıyolar, ondan sormuştum.

Evine kadar fiber gelenler de varmış. Ama dediğim gibi merdiven boşluğundan bir yerlerden gelecek kablo.

Bu arada hayırlı olsun tabii de, bir arkadaşın dediği gibi; akk olduktan sonra 5 terabit olsa ne yazar.. Öte yandan kısa mesafede fiber/bakır hiçbir şey farketmiyor. Takılmayın o yüzden. Taahhüt edilen hıza ulaştıktan sonra bağlantı tipinin önemi yok ne de olsa.
  • Hmm demek bazı yerlerde yapıyorlar bunu. Geneli ethernet sanıyorum. Bende de Ttnet'in fiberi geliyor daire içine, SOL ise ethernet. Neyse zaten hepsi birbirinden iyi(!) olduğu için çok da önemli değil bağlantının nasıl ulaştığı...
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Fiber kablo her zaman daha stabil bir hız aktarımı sağlar

Diğer bir fark ise;

Eve kadar fiber geldiği zaman istediginiz modemi mac clone yapmadan superonline şifrenizi girerek kullanabilirsiniz.
    Ethernet ile evinize hizmet geliyorsa kullanmak istediğiniz modemin mac clone özelliği olması gerekir.
  • halilka kullanıcısına yanıt
    Bizim kutu kilitli biz ulaşamıyoruz eve gelen kablonun fiber mi ethernet mi olduğunu kabloya bakarak anlayabilirmiyiz. Ayrıca bizim apartman 42 dairelik tahminim o kadar daireye fiber çekmezler
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Kutu boş, henüz bağlantı yapmamışlar. Fiberoptik kablo nerede?

O kutudan dairelere fiber gelmeyecek, ethernet kablosu gelecek. Muhtemelen merdiven boşluğundan çekecekler, daireye de kapının üzerinden bir yerden delik açıp sokacaklar.

Hayır fiber kablo geliyor eve.

Eve de iki tane modem takacaklar biri pc ile bağlantıyı sağlıyor diğeri optik kablodan neti alıp modeme veriyor.

3 senedir fiber kullanıyorum.
  • quote:

Bizim kutu kilitli biz ulaşamıyoruz eve gelen kablonun fiber mi ethernet mi olduğunu kabloya bakarak anlayabilirmiyiz. Ayrıca bizim apartman 42 dairelik tahminim o kadar daireye fiber çekmezler

Modeme gelen kablo şöyle ise fiber

Modeme gelen kablo şöyle ise ethernet

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    hmm o zaman benim ki ethernet zaten o kadar fazla fiber çekilmezdi :)
  • quote:

hmm o zaman benim ki ethernet zaten o kadar fazla fiber çekilmezdi :)

Bizim bina 26 daire her daireye fiber çekildi.
    Değişiyor demek ki. Her yerde fiber gelmiyor daireye kadar. Bizim iki farklı evimizde de ethernet var. Donanımları gayet iyi biliyorum ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Değişiyor demek ki. Her yerde fiber gelmiyor daireye kadar. Bizim iki farklı evimizde de ethernet var. Donanımları gayet iyi biliyorum ;)

Bence işi devralan firmayla alakalı.

Bende Huawei HG-253 ve Ericson marka modemler var.
    Binaya göre karar veriyorlar bence. Bizde de aynı modemden var fakat erikson yerine geçen cihaz bodrumda. 1109 tane daire olunca her birine ayrı fiber sonlandırıcı yerine tek bir cihazla bitirmişler işi :) Fakat Ttnet'in fiberi dairelerin içinde duruyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.