Şimdi Ara

'Apple içerisinde iCloud belirsizliği mevcut'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 'Apple içerisinde iCloud belirsizliği mevcut'

İlk başta kullanıcıların özel verilerini depoladığı bir bulut altyapısı olarak hizmete başlayan iCloud, sonrasında fotoğraf ve videoların yedeklendiği bir platforma ve en nihayetinde de kişisel bir depolama hizmetine dönüşmüştü. Ancak iCloud çalışmalarının sıkıntılarla karşı karşıya olduğu bildiriliyor. 

Firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple içerisinde iCloud için ayrılmış bağımsız bir ekibin olmaması işlerin yavaş yürümesine neden oluyor. iCloud Photos uygulamasının halen beta sürecinden çıkamaması da buna delil olarak gösteriliyor. 

Apple bulut teknolojileri geliştirme konusunda önemli adımlar atıyor. Ancak bu adımlar belirli bir ekip tarafından değil birbirinden izole olarak çalışan ekipler tarafından atılıyor. Bu da parçaların bir araya getirilerek bir bütün ortaya konmasını geciktiriyor. Bu bakımdan Google Drive veya Dropbox gibi platformlar ile rekabet konusunda sıkıntılar yaşanacağı ifade ediliyor. 

iCloud Photo uygulamasının Steve Jobs tarafından ortaya atılan bir fikir olmasına karşın şirket içerisinde ciddi manada sahip çıkılamaması da diğer bir eleştiri konusu. Parçalı bir yönetim anlayışının iCloud için iyiye işaret olmadığı düşünülürken, Apple'ın bu konuda acil adımlar atması bekleniyor.  

• Aslında iCloud'un babası Eddy Cue'nun şu anda en büyük ilgi noktasının Apple Pay, Maps ve Apple ile diğer Amerikan içerik ve lisans firmalarının ilişkileri oluşu, iCloud'un geri planda kalmasına sebep oluyor olaiblir. iCloud hizmetlerinden sorumlu bir mevki oluşturulması ve bu ismin direkt olarak Eddy Cue'ya rapor vermesi gerekir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeamAnimus -- 26 Kasım 2014; 16:20:41 >
  • aynen çok karışık ve eksikleri var. örneğin bir fotoğrafı telefondan silip icloud'dan silmemek için ne yapmalıyım kimse bilmiyor. Tüm dosyaları görebileceğiniz bir uygulama ios üzerinde yok. Daha birçok karmaşa mevcut.

• icloud u sadece bulut depolama görüldüğü için bunlar oluyo nasıl bi iphone çalınıyo guncelledikten sonra kullanamiyosan direk icloud.com dan nerede oldugu gorunuyosa icindekileri silebiliyosan icloud sayesinde

• Iphone alan adam bunlardan anlamaz ki sorsan bulut depolamayı apple buldu sanır. Arkadaşım var box'ın ne olduğunu bilmiyor. Dünyadaki tüm bulut depolamayı icloud'dan ibaret sanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Iphone alan adam bunlardan anlamaz ki sorsan bulut depolamayı apple buldu sanır. Arkadaşım var box'ın ne olduğunu bilmiyor. Dünyadaki tüm bulut depolamayı icloud'dan ibaret sanıyor.

bak bak dandroidçi ergene bak hele:D sen hiç apple forumlarına adım atmaya cesaret edebildin mi yavrucuğum. Eğer edersen bir ara gelde turkcell yazılım mühendislerinden uygulama geliştiricilerine kadar birçok prestijli meslek grubundan kültürlü ve zeki insanlarla tanışma şerefine erişebilirsin. tabi yerse;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eguk

quote:

Iphone alan adam bunlardan anlamaz ki sorsan bulut depolamayı apple buldu sanır. Arkadaşım var box'ın ne olduğunu bilmiyor. Dünyadaki tüm bulut depolamayı icloud'dan ibaret sanıyor.

bak bak dandroidçi ergene bak hele:D sen hiç apple forumlarına adım atmaya cesaret edebildin mi yavrucuğum. Eğer edersen bir ara gelde turkcell yazılım mühendislerinden uygulama geliştiricilerine kadar birçok prestijli meslek grubundan kültürlü ve zeki insanlarla tanışma şerefine erişebilirsin. tabi yerse;)

lol sen niye üstüne niye alınsın
    1.si sen kimsin de bana hakaret ediyorsun. 2.si ben iphone kullananları küçümsemedim, herkes teknolojiden anlayacak diye bi kural yok.
    Yazılım mühendisleri iphone kullanabilir ama bu iphone kullanıcılarının çoğunun teknolojiden anlamadığı gerçeğini değiştirmez.
    Iphone kullanıcılarının çoğu safari'den başka browser bilmez, apple maps'ten başka harita uygulaması bilmezler, icloud'dan başka bulut depolama bilmezler.
    Opera'yı bilmezler, yandex haritaları hayatta bilmezler.
    Benim arkadaşlarımın hepsi öyle. Iphone kullanıp da teknolojiden anlayan insan görmedim. Ve bu arkadaşlar benimle birlikte mühendislik okuyor. Kültürlü kişiler. En azından senden daha kültürlü oldukları kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenomenon -- 27 Kasım 2014; 20:47:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

1.si sen kimsin de bana hakaret ediyorsun. 2.si ben iphone kullananları küçümsemedim, herkes teknolojiden anlayacak diye bi kural yok.
    Yazılım mühendisleri iphone kullanabilir ama bu iphone kullanıcılarının çoğunun teknolojiden anlamadığı gerçeğini değiştirmez.
    Iphone kullanıcılarının çoğu safari'den başka browser bilmez, apple maps'ten başka harita uygulaması bilmezler, icloud'dan başka bulut depolama bilmezler.
    Benim arkadaşlarımın hepsi öyle. Iphone kullanıp da teknolojiden anlayan insan görmedim. Ve bu arkadaşlar benimle birlikte mühendislik okuyor. Kültürlü kişiler. En azından senden daha kültürlü oldukları kesin.

Bırak muhatap olma... Mühendislik okuyan adamsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nede olsa apple ne yapsa yeridir :)

• Mesela ''SAFARİ'' üzerinde de icloud.com a erişemiyoruz.
    MAC üzerinden atılan dostalara iphone da icloud.com üzerinden erişemiyoruz. vs.
    valla android e dönücem :D

• quote:

quote:

quote:

Apple apple yapan Fanboylarin savunmalari ve teknolojiden anlamayan zengin cahiller bu iki grup varken apple dunyanin en iyisi olmaya devam eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.