Şimdi Ara

'Sokaktayız' ilk bölümü ile karşınızda (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
3.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizin kültür seviyesini ve ''Teknoloji'' bilgisini gözler önüne sermiş video...
  • Cep telefonu alırken, kredinin ne durumda çekildiği önemli. Telefon için kredi çekmeyi şahsen uygun bulmuyorum. Ben asla böyle bir şey yapmazdım. Ama herkesin elinde nakit para yok. Pat diye gidip trink para yı ödeyip alma imkanı olmayanlar mecburen gidip kredi çekecek.

Elindeki mevcut telefonu çok eski ya da kullanılmaz durumda olduğu için yeni bir telefon alma ihtiyacında olanların kredi çekmesini anlayabilirim. Ancak daha bir yıl dolmadan sırf en son modeli kullanabilmek adına kredi çekip borca giren zihniyetleri anlamıyorum ve anlamak da istemiyorum.

Aslına bakarsanız teknolojik cihazlar artık ciddi para tuzakları olma yolunda hızla ilerliyorlar. İnsanların sistemin esiri yapmaya yarayan kapitalist oyunlar bunlar hep. İnsanların teknolojiye bağımlı olup, hep en son oyuncakları en son sınırda takip etme merakları devam ettiği müddetçe daha çook krediler çekilir, borçlara girilir.

• Ekonomik düzeyi, farklı yerlerde sorulursa daha doğru cevaplar alınabilir...
  • Akıllı telefon çok önemli evi falan satıp almak lazım. Telefon dediğin saf olmayacak. :D

• Süper bölüm olmuş devamını bekliyoruz

• Çevremdeki 5-10bin TL arası kazanan mühendis ,doktorların ve yöneticilerin telefonların fiyat ortalaması yine
    Çevremdeki asgari ücretle çalışan, işsiz, öğrenci, yoksul, güvenlikçi, sekreter, asistan vs kişilerin telefonlarının fiyat ortalamasından DÜŞÜK.

Akıllı adam, toplum içinde kendini ifade etmek ve farkındalık yaratmak adına cebinden çıkartacağı lüks bir oyuncağa ihtiyaç duymaz, sözleriyle düşünceleriyle yapar ama ne yazık ki toplum içerisinde varlık gösteremeyip, dikkat çekebilmek adına söylemleri, düşünceleri ve davranışları yetersiz olanların, akıl yoksunluklarını kapatmak adına, alım gücünün çok ötesinde, özelliklerinin çoğunun ne işe yaradığını bile bilmeden ve kullanmadan, ihtiyacı olmadığı nitelikteki bir akıllı telefondan medet umması toplumumuzun gerçekliğidir, çünkü eğitim seviyesi, düşünce kapasitesi çok düşük.

• Çok iyi olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir akıllı telefona 2500-3000 TL vermek akılsızca... hele hele o fiyattaki bir telefon için kredi almak...almak...!!! neyse mübarek cuma akşamı günaha girmeyeyim.
  • İşte yapılması gereken program yapılmış, gerçekten güzel düşünülmüş ilk olması sebebiyle bazı eksiklikler olmuş.

Kesinlikle devamı gelmeli...

• Olması gereken bir videoydu. Emeğinize sağlık

• Gayet güzel video gene DH'den tabiki
  • Şuanda kullanmakta olduğum LG G2 telefonumu 1200 TL kredi çekerek aldım ayda 100 lira taksitle ödüyorum. Elimizde nakit yoksa ve para biriktirmeyi beklemek istemiyorsak neden böyle bir imkanı değerlendirmeyelim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL21Tr

Ha kredi çekmişsin ha kredi kartı ile taksitle almışsın ne fark eder ki ?

Normalde kredi kartında faiz ödemiyorsun. Kredi çekersen faizi var. Kredi kartında vade varkı varsa o zaman kredi çekmekten farkı kalmıyor. Kredi kartıyla vade farkı olan alış veriş yapmak saçmalık.
  • Iki sene once iPhone 5 almistim, gecen sene pilini degistirdim (garanti kapsaminda), artik yavas yavas yazilimdan dolayi yavaslamaya baslamis ve pili hakkin rahmetine kavusmaya giderken Nexus 6 aldim. Verdigim para $249 dolar, iPhone'a da $299 vermistim (32GB). Ayda $30 AT&T ile kullaniyorum, iki sene kontratli. Ne giren ne cikan var, kazandigim paranin 20'de biri telefon parasi; yurdumuzun insaninin kafasi ne guzel, gotlerine giymeye donlari yok 3000 liraya telefon aliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TTahir

Iki sene once iPhone 5 almistim, gecen sene pilini degistirdim (garanti kapsaminda), artik yavas yavas yazilimdan dolayi yavaslamaya baslamis ve pili hakkin rahmetine kavusmaya giderken Nexus 6 aldim. Verdigim para $249 dolar, iPhone'a da $299 vermistim (32GB). Ayda $30 AT&T ile kullaniyorum, iki sene kontratli. Ne giren ne cikan var, kazandigim paranin 20'de biri telefon parasi; yurdumuzun insaninin kafasi ne guzel, gotlerine giymeye donlari yok 3000 liraya telefon aliyorlar.

Bu kadar ucuza sanırsam yurt dışından alıyorsunuz değil mi ?

• 2,5 sene olacak htc one s modelini kullanıyorum, uzun bir aradan sonra ilk defa bir telefon modelini 2,5 yıldır kullanıyorum. şimdilik yola devam bu sefer telefonu yenilemiyorum arkadaş. eskiyecek bu cihaz eskidiğini bozulduğunu görmek istiyorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalasso

quote:

Orijinalden alıntı: TTahir

Iki sene once iPhone 5 almistim, gecen sene pilini degistirdim (garanti kapsaminda), artik yavas yavas yazilimdan dolayi yavaslamaya baslamis ve pili hakkin rahmetine kavusmaya giderken Nexus 6 aldim. Verdigim para $249 dolar, iPhone'a da $299 vermistim (32GB). Ayda $30 AT&T ile kullaniyorum, iki sene kontratli. Ne giren ne cikan var, kazandigim paranin 20'de biri telefon parasi; yurdumuzun insaninin kafasi ne guzel, gotlerine giymeye donlari yok 3000 liraya telefon aliyorlar.

Bu kadar ucuza sanırsam yurt dışından alıyorsunuz değil mi ?

New York'ta yasiyorum. Deginmeye calistigim nokta da o aslinda, Amerika'da isleyen sistemi kopyala yapistir mantigiyla Turkiye'de uygulamaya calisiyorlar. Bizimkilerin once bir gozunu acmasi gerekiyor...

• kapitalizm yakında ruhumuzu ele geçirecek telefon için kredi çekip sonra o krediyi ödeyemeyip telefonu ikinci elde satanlar var askari ücretle çalışan insanın elindeki telefonla zengin iş adamının elindeki telefonun aynı olması mantıklımı mantıklı olmadığını düşünen zenginler telefonlarına pırlanta kaplatıyor hadi kredi çekelim bizde kaplatalım cep telefonu statü göstergesi değildir

• 3:00 daki arkadaş "nakite çevirmek için çekerdim" diyor :)
    biraz kafası karışmış sanırım :)

• Aynen geç kalınmış bir program. Güzel fakat bir tık daha uzun süreli olabilirdi video.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 28 Kasım 2014; 4:21:51 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.