Şimdi Ara

Klavye İçin Yardım (Mouse G502 Seçildi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EDIT: Son olarak Logitech G502 + G240 paketinde karar kılmış gibi görünüyorum.

Peki bana bir de klavye önerebilir misiniz? Şu anda Logitech S520 kablosuz setinin klavyesini kullanıyorum. Klavye tuş takımı biraz kısa, basması kolay ve bu benim hoşuma giden bir şey.

Tercüme yaptığım için bol bol rahat ve hızlı yazı yazabileceğim, bilek kısmından rahatsız etmeyecek ve oyun için kullanacağım bir klavye için yardımlarınızı rica ediyorum.

Arkadaşlar merhaba, ufak çapta gaming ekipmanlarımı kurmaya başladım. İlk olarak indirim sebebiyle Amazon'dan G930 aldım.

Şimdi sırada mouse var ve aklımda G502 ve G700s var. Kendimi gaming konusunda çok ileri düzey bir kullanıcı görmediğim için farelerin arasındaki ufak farkları anlayabileceğimi pek sanmıyorum. 700S'e yönelme sebebim biraz wireless olmasıydı. Daha doğrusu hem kablo ile hem de kablosuz olarak kullanılabilmesi. Ayrıca kablosuz kullanılırken de delay çok farketmiyormuş kabloluya göre, bayağı bir okudum yabancı forumlarda. G502'nin de performansı konusunda kimsenin negatif bir yorumu yok, tek sıkıntı ayak kısımlarının kimilerinde soyulup gitmesi olarak görünüyor, ağırlık için bişey diyemiycem ki takıp çıkarılabilen ağırlıklar var.
    Kablosuz olması benim için bir avantajdı fakat şöyle birşey var, elimdeki klavye mouse seti Logitech S520 kablosuz. Über bir performansı olmasa da kablosuz işini görebilecek bir farem var aslında. Tek dezavantajı alıcılarının büyük olması ve harici olarak takılması. Klavyeni de gaming klavyesi ile değiştir denirse alıcı tamamen ortadan kalkacağı için kablosuz G700s'e yönelebilirim, bilemedim kafam karıştı sizin görüşlerinizi almak istedim.

Yanına mousepad olarak Steelseries QCK almayı düşünüyorum. Klavye için de dediğim gibi almalı mıyım devam mı etmeliyim bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eeny.Meeny -- 28 Kasım 2014; 5:10:26 >

• G502 kullanıyorum.Daha öncesinde G500s aldım ama hiç rahat gelmedi mouse.G502'ye geçince eşim bile bu mouse öbüründen çok daha iyiymiş dedi G700s'te benzer bir ergonomiye sahip.Bana uymadı ama deneyerek al bence
  • Tasarım açısından g502 700'ü eziyor adeta. Kablosuz olmasının da bazı dezavantajları olabilir. Bence hiç bir oyuncu ekipmanı kablosuz olmamalı, gerçi daha yeni g930 almışsın Ben de Gaming Mouse konusu hakkında çok kararsız kaldım hatta daha bir kaç gün evvel konu ile alakalı bir konu açmıştım, oraya da bir göz atabilirsin. Ben g502 konusunda karar verdim. Bir çok incelemede sıralamada en üstte g502 yer alıyor, muhtemelen şu andaki en iyi gaming mouse. Mouse pad konusunda qck ve g240-g440 arasında kaldım.
  • G700s'nin ergonomisi, tasarımı çok kötü bana göre, güzel duruyor ama ele alınca parmakların geldiği kısmın çok aşağıya eğik ve kısa geldiğini görürüyorsusnuz. Daha dün inceledim 1 saat düşündüm MediaMarkt'ın ortasında. G700s G602 G502 ve SteelSeries Rival, Sensei arasında kalmıştım. En alınabiliri G502 geldi, üstündeki fazla tuşlardan dolayı tercih ettim ve ergonomisi harika, bence fps oyunlara daha yakın ama her oyunu rahatça oynatacak, hem parmak ucu hemde tüm elle kullanıma uygun, altı rahat kayan ve ağırlığı ayarlanabilen, hızlıca dpi değiştirilebilen bir mouse. G700s almayın kesinlikle.
  • Ben G700 ümü ellerim küçük olmasına rağmen oldukca ergonomik buluyorum. Kablosuz olması hızlı pil/şarj tüketimi dışında problem teşkil etmiyor. Performans olarak kablolularla aynı. Ama size şöyle söyleyeyim G700 üm ömrünü doldurduğunda şu an için yerine ya yine kablosuz olan G602 yi ya da G502 yi almayı düşünüyorum. Bence siz teknoloji mağazalarında ikisini de deneyerek kararınızı verin. İkiside sizi üzmeyecektir.
  • Bana şu an G502 biraz daha yakın geliyor, hem tasarımını daha çok beğendiğimden, hem elimde bir kablosuz mouseum daha olduğundan, hem de performansının daha iyi olduğu söylendiğinden. Ama daha karar veremedim.
    Fiyat olarak 700S TR'de daha pahalıyken de yurt dışında 502 daha pahalı :)
  • Performans konusunda g502'nin üstün olduğundan şüphe yok. Diğer konuda farklı bir arkadaş atmıştı ben de buraya atayım;

http://forum.donanimhaber.com/m_99702438/tm.htm

G502 + G240 Mouse pad 195 yaza da 205 liraya falan geliyor, fakat yine de süper fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berbat88

Performans konusunda g502'nin üstün olduğundan şüphe yok. Diğer konuda farklı bir arkadaş atmıştı ben de buraya atayım;

http://forum.donanimhaber.com/m_99702438/tm.htm

G502 + G240 Mouse pad 195 yaza da 205 liraya falan geliyor, fakat yine de süper fiyat.

Bu kampanyadan haberim var, forumda görmemiştim ama kendim karşılaşmıştım. Bence de iyi fiyat, yalnız forumda bu konularda yorumlarına değer verdiğim Technics mouse padin çok da iyi olmadığını söyledi, yani aklımdaki Steelseries QCK'dan daha iyi değil geçekte de.

• Son olarak Logitech G502 + G240 paketinde karar kılmış gibi görünüyorum.

Peki bana bir de klavye önerebilir misiniz? Şu anda Logitech S520 kablosuz setinin klavyesini kullanıyorum. Klavye tuş takımı biraz kısa ve bu benim hoşuma giden bir şey.

Tercüme yaptığım için bol bol rahat ve hızlı yazı yazabileceğim, bilek kısmından rahatsız etmeyecek ve oyun için kullanacağım bir klavye için yardımlarınızı rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ®Pączek

Son olarak Logitech G502 + G240 paketinde karar kılmış gibi görünüyorum.

Peki bana bir de klavye önerebilir misiniz? Şu anda Logitech S520 kablosuz setinin klavyesini kullanıyorum. Klavye tuş takımı biraz kısa ve bu benim hoşuma giden bir şey.

Bütçe?
  • G103'e bir göz at.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raydr1c

quote:

Orijinalden alıntı: ®Pączek

Son olarak Logitech G502 + G240 paketinde karar kılmış gibi görünüyorum.

Bütçe?

Bir bütçe belirlemedim. Araştırıyorum, yorumlara bakıyorum, tekrar araştırıyorum öyle karar veriyorum. "Kesinlikle işine inanılmaz ötesi yarayacak" dediğiniz bir klavye olursa bakılır, ama üst sınır olarak 150-200'ü geçmem, çok über gerekli olmadıkça oralara da çıkmak istemiyorum açıkçası. Bir oyun klavyesi ne kadar farklılık yaratır hiç bir fikrim yok.
    Elimdeki S520 kablosuzdan memnunum aslında, ama maksadım G930 kulaklık, G502 mouse ve G240 pad almışken seriyi tamamlamak hem de biraz olsun iyiye doğru yenilemek, güncellemek.

Yalnız dediğim gibi yalnızca oyun değil, tercüme yaptığım için yazı yazmada da yoğun olarak kullanılacak; hızlı ve rahat hareket edebilmem, tuşların da çok sert olmaması lazım.

@berbat88: Dediğim gibi klavyenin ne kadar iyi olabileceğini ya da ne ölçüde avantak sunacağını pek anlayamıyorum şu an ama fena gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eeny.Meeny -- 28 Kasım 2014; 9:22:42 >

• Yani şu anda kullandığın klavye gayet iyi. Bence seriyi tamamlayacam falan diye düşünüp boşa fazladan para harcama. İlla ki alacağım diyorsan mekanik bir klavye al önümüzdeki 10 yıl falan kullanırsın muhtemelen. Tabi fiyatları da artıyor, ama yazı yazarken de oyun oynarken de çok rahat ve dayanıklı oluyor mekanik klavyeler ve çok az gecikmesi olduğu için oyunlar da da rahat ettirir
  • berbat88 B kullanıcısına yanıt
    Evet mekanik yazan modellerin fiyatları niye bu kadar fazla diye düşünürdüm, biraz araştırıp söylediğin şeylere ulaştım ama aradaki fark en bariz kullanınca kendini belli eder sanırım.
    Peki mekanik modellerden önerebileceğiniz var mı? G510 mekanik midir mesela?
  • Burada yine çok yararlı bir sıralama var. Genel anlamda en iyi gaming keyboard olarak Razer'ın BlackWidow Ultimate 2014 Mekanik klavyesi seçilmiş

(http://www.amazon.com/Razer-BlackWidow-Ultimate-Mechanical-Keyboard/dp/B00IG3GPTS?psc=1&SubscriptionId=AKIAIEF7KZG4SSIJ7QQA&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B00IG3GPTS )

95 Dolar bence bir klavye için uygun bir fiyat, ne de olsa çok uzun süreli bir kullanım için de böylesi bir klavyeye sahip olmak önemli. Tekrar tekrar değiştirmek yerine bir Razer BlackWidow alıp rahatına bak derim. Tabi ki mekanik olmasının her ne kadar farkı olsa da fiyatına değer mi, son kararı sen ver.

Bu sıralamaya bakmıştım, güzel klavye alınabilir aslında da bileklik kısmının olmaması düşündürüyor uzun süreli kullanımlar için. Ha bir de ingilizce klavye olacak, o baya bir sıkıntı.

Mekanik olmayana 200 verip (Ki en iyi seçilen birine, tartışılır olsa da) normala 100 vereceksem aradaki farka değer sorun değil.
  • Türkçesi vardır mutlaka ya?
    Amazon'dan gönderilen her türlü İngilizce. Türkiye'de de aşırı pahalı.
  • http://www.amazon.com/Logitech-Proteus-Tunable-Customizable-910-004074/dp/B00IRHE892/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1417198766&sr=8-1&keywords=g502
    Amazonda 165 lira şuan kargo dahil.Ama kargoyu live chatten konuşarak iptal ettirebilirsiniz.Tabi ilk alışverişinizse.O zaman 133 liraya geliyor.
  • g240 pad aldım ben çabut gibi incecik çok bişeye benzemiyo haberin olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.