Şimdi Ara

Analiz : Apple yılın son çeyreğinde 71 milyon iPhone satışı yapabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Apple yılın son çeyreğinde 71 milyon iPhone satışı yapabilir

Apple'ın iPhone 6 serisi ile rekor satış rakamlarına imza atması, bu yıl itibariyle analiz raporlarının da revize edilmesine neden oldu. Firmanın yılı rekor bir iPhone satışı ile tamamlaması ile bekleniyor. 

Apple hakkında doğru analizleri ile bilinen Ming-Chi Kuo, iPhone sevkiyatlarının yılın son çeyreği itibariyle yüzde 82 artış göstereceğini ve 71.5 milyon rakamına ulaşacağını öngörüyor. Apple'ın çeyrek bazda Samsung'u yakalayabileceği konuşulurken sevkiyatta aslan payı iPhone 6 modelinin olacak. 

41.65 milyon adet satması beklenen iPhone 6, 15.1 milyon adet satması beklenen iPhone 6 Plus modelini neredeyse üçe katlayacak. Ayrıca iPhone 5S modeli 8.8 milyon, iPhone 5C modeli de 4.3 milyon ile ilgi görmeye devam edecek. Bu çeyrekte üretim sıkıntıları nedeniyle iPhone 6 Plus satışlarının düşük kalacağına dikkat çekiliyor. 

Ancak gelecek yılın ilk üç ayında dönemsel durgunluğun da etkisiyle iPhone satışlarının 49 milyona gerilemesi bekleniyor. iPhone 6 modelinin 21.6 milyon, iPhone 6 Plus modelinin ise 10 milyon satış rakamı ile aralarındaki farkın biraz daha dengeleneceği belirtiliyor. iPhone 5X modelleri ise bu kez 7'şer milyon satış rakamına imza atacak. 

Yeni nesil iPhone modelleri için ise Kuo ekran boyutlarının aynen devam ettirileceği ve donanım tarafında iyileştirmeler yapılacağı düşüncesinde. Yeni lansman ile birlikte iPhone 6 serisinin fiyatlarında da düşüş olacağı ifade ediliyor.  

• yani su cumle adamin gelecekten haber aldiginin kaniti
    "yeni lansman ile birlikte iphone 6 serisinin fiyati dusucek"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep aynı terane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jun.Misugi -- 26 Kasım 2014; 3:25:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6s de:
    2gb ram
    a8x gibi yahut daha iyi bir a9 işlemci
    daha saglam ve kamera cıkıntısı olmayan bir kasa
    dedikodular dogrultusunda optik zoomlu çift lensli çözünürlüğü arttırlmıs bir kamera
    olursa bu satıs rakamlarını cok rahat gecicektir

• ben 6s i beklemeye karar verdim, bu sene nedense çok sorunlu çıktı, 1 sene beklemek gerek yazılım olarakta kasa olarakta oturması için, malum büyük ekranlı ilk telefonu

• iPhone 6 Plus kullanıyorum. Muhtemelen ara modellerde Apple tasarım güncellemesine gitmez ama olur da giderse iPhone 6 Plus'un ekran/Kasa oranını hayli yukarılara çekmesi gerekiyor. En azından LG G3 teki oranı yakalar ise iPhone 6 Plus tarihin en çok satan akıllı telefonu olabilir.

• Apple 6s için güzellik(ler) yapabilir diye düşünüyorum. 6 almayı birazcık düşünenler 6s beklesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HydroAcidX

Hep aynı terane.

Hep ayni terane derken?

• Bu da Ekrem71'i çok mutlu edebilir, hatta göklere çıkartabilir. Buna bizler de şaşırabiliriz. Bunlar hep ihtimaller zinciri olabilir. Artık gidebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

quote:

Orijinalden alıntı: HydroAcidX

Hep aynı terane.

Hep ayni terane derken?

Ekrem71 anlamıştır,
  • Satacak tabi. Telefonlar ufak tefek yazılımsal aksaklıklar dışında başarılı.

• Kim ne derse desin adamlar hertürlü satıyor.

• Samsung u yakalayacağını mı söylüyor
    Aman tanrım Didim

• Vay be helal olsun adamlara peynir-ekmek gibi satıyor.

• adamlar sorunlu ürün çıkardılar fiyatı artırdılar ama yine çok yüksek oranda satış yapıyorlar başarıyı tebrik edicen arkadaş
    adamlar samsung ile yarışı belli oldu
  • Burada dikkat çekmek istediğim nokta var.
    1. İphone 6 ile 5s arasında makalede öngörülen 33 milyon satışlık fark yok/olacağını sanmıyorum. Hala iphone 5s alanlar var. Malum kasa kalite şıklığı. Taş çatlasa arada yılın sonlarına doğru 10 milyon fark olabilir belki.
    2. Bu rakamlara apple ürünlerinin sadece kullanıcılara satışı değil ihracat ettiği ürünler de dahil.
    Yani satıcıya verdiği/vereceği ürünlerde dahil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mağaza önünde kuyruk olduğu sürece tabi olur. Tek işletim sistemi olmanın avantajı da var. S serileri nedendir bilinmez daha iyi. 5s büyük ekran yapsalar daha şık olurdu.

• Bazıları ısrarla bir şeyleri anlamıyor ya da anlamak istemiyor.

Satış konusunda Samsung şu an Apple'a rakip bile değil. İşin bir de para (kar) boyutuna girersek Apple tek başına desek çok da yanlış olmaz. Ki bunun ürünlerin satıl fiyatları ile bir ilgisi de yok. Yani Apple %500 kar ile satıyor da Samsung amme hizmeti yapıyor sanan çok saf arkadaşlarımız yok değil. Aynı segmentteki ürünlerde firmaların belirlediği karlar 3 aşağı 5 yukarı aynı.

Apple!in satış rakamları genelde son kullanıcıya ulaşan rakamlardır. Apple ürünlerinin stokta kaldığı tarihte görülmüş, duyulmuş şey değildir. Ki zaten karaborsaya düşmemiş bir iPhone 6 (özellikle yüksek kapasiteli olanları) bulmak mesele. Ben şu an kullandığım 64GB iPhone 6 Plus'u değerinde (2.950 TL) almak için 1 ay bekledim. Kadıköyde bu cihaza 3.400 - 3.500 isteniyordu. Sonunda Media Markt'a geldi de ederinde alabildim.

• Fanlık funluk yapacak birşey yok.akıllı telefon olayında ne yaptığını bilen tek firma.

• bu güne kadar bütün kuralları alt üst eden kendi kurallarını yazdıran tek marka

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.