Şimdi Ara

Digitürk Türksat'ta HD Yayınlar Yok.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
8.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alıcım Digitürk'ün 4 ay evvel verdiği DT9102HD modelidir. Normal uydu alıcılarında bazı kanallar artık HD izlenebiliyorken, ben bu alıcımda ve Türksat'ta hiçbir kanalı HD izleyemiyorum. Defalarca Kolay Kurulum yapmama rağmen, yazılım güncellememe rağmen ücretsiz HD kanalların hiçbiri çıkmıyor. Bir tek Lig Tv HD var, ona da üyeliğiniz bu kanalı kapsamamaktadır diyor.

Digitürk Türksat kullanıp da HD kanalları izleyebilen var mı? Varsa eğer, ücretsiz HD kanalları izleyebilmem için ne yapmam gerekir?

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Reciverınız HD değildir. Yeni reciever alacaksınız, HD destekleyen.
  • Müşteri hizmetlerini arayip hd servisine üye olmaniz lazim cihaziniz hd destekli turksat için 5 tl ödemeniz lazim hd servisine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Reciverınız HD değildir. Yeni reciever alacaksınız, HD destekleyen.

Cihazım HD kutunun üzerine kocaman HD yazmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Müşteri hizmetlerini arayip hd servisine üye olmaniz lazim cihaziniz hd destekli turksat için 5 tl ödemeniz lazim hd servisine

Bedava HD yayınlar için de para mı vereceğim? Orasını anlayamadım ne yazık ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gral_gobra

Alıcım Digitürk'ün 4 ay evvel verdiği DT9102HD modelidir. Normal uydu alıcılarında bazı kanallar artık HD izlenebiliyorken, ben bu alıcımda ve Türksat'ta hiçbir kanalı HD izleyemiyorum. Defalarca Kolay Kurulum yapmama rağmen, yazılım güncellememe rağmen ücretsiz HD kanalların hiçbiri çıkmıyor. Bir tek Lig Tv HD var, ona da üyeliğiniz bu kanalı kapsamamaktadır diyor.

Digitürk Türksat kullanıp da HD kanalları izleyebilen var mı? Varsa eğer, ücretsiz HD kanalları izleyebilmem için ne yapmam gerekir?

Dostum merhaba.

Ben de yaklaşık 1 ay önce lig tv sd + 5 tl vererek türksat hd kanallarını satın aldım. Verilen kutu seninkiyle aynı, DT9102HD. Daha ilk gün türksat hd kanallar çıkmadığı için kutuyu değiştirmek zorunda kaldılar. Yerine verdikleri kutu ile de bu bir aylık zaman boyunca sürekli problem yaşadım.

Arada sırada kafasına göre Lig tv kayboluyordu, yeniden kurulum yapmak zorunda kalıyordum. Önceleri Kanal İZ kapalı Nat Geo, Wild ve Animal Planet açıktı. Son 3 gündür ise tam tersi oldu, İZ açıldı, diğerleri kapandı. Receiver'ı ilk açışlarda uzun süre kart doğrulaması yapıyordu, bazen HD kanallar kayboluyordu. Şimdi ise Türksat HD kanallar yine piyasadan kayboldu. Ne yaptıysam olmuyor. Menü'den gelişmiş kurulum yaptığımda HD kanalların bir kısmı geliyor, bir kısmı gelmiyor. Dayanamadım ve sonunda iptal faksını çektim. Zaten receiver'ı aldığım ilk gün arkasında VESTEL yazısını gördüğümde başıma gelecekleri tahmin etmiştim. VESTEL'in yapacağı receiver bu kadar olur. Kullandığım Samsung ue40h6470 Smart TVnin dahili uydusu buna 10 basar. İptal işlemini sonuca erdirmek için sabırsızlıkla merkezden aramalarını bekliyorum. Digitürk'ü kimseye tavsiye etmiyorum, uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgotten

quote:

Alıcım Digitürk'ün 4 ay evvel verdiği DT9102HD modelidir. Normal uydu alıcılarında bazı kanallar artık HD izlenebiliyorken, ben bu alıcımda ve Türksat'ta hiçbir kanalı HD izleyemiyorum. Defalarca Kolay Kurulum yapmama rağmen, yazılım güncellememe rağmen ücretsiz HD kanalların hiçbiri çıkmıyor. Bir tek Lig Tv HD var, ona da üyeliğiniz bu kanalı kapsamamaktadır diyor.

Dostum merhaba.

Ben de yaklaşık 1 ay önce lig tv sd + 5 tl vererek türksat hd kanallarını satın aldım. Verilen kutu seninkiyle aynı, DT9102HD. Daha ilk gün türksat hd kanallar çıkmadığı için kutuyu değiştirmek zorunda kaldılar. Yerine verdikleri kutu ile de bu bir aylık zaman boyunca sürekli problem yaşadım.

Arada sırada kafasına göre Lig tv kayboluyordu, yeniden kurulum yapmak zorunda kalıyordum. Önceleri Kanal İZ kapalı Nat Geo, Wild ve Animal Planet açıktı. Son 3 gündür ise tam tersi oldu, İZ açıldı, diğerleri kapandı. Receiver'ı ilk açışlarda uzun süre kart doğrulaması yapıyordu, bazen HD kanallar kayboluyordu. Şimdi ise Türksat HD kanallar yine piyasadan kayboldu. Ne yaptıysam olmuyor. Menü'den gelişmiş kurulum yaptığımda HD kanalların bir kısmı geliyor, bir kısmı gelmiyor. Dayanamadım ve sonunda iptal faksını çektim. Zaten receiver'ı aldığım ilk gün arkasında VESTEL yazısını gördüğümde başıma gelecekleri tahmin etmiştim. VESTEL'in yapacağı receiver bu kadar olur. Kullandığım Samsung ue40h6470 Smart TVnin dahili uydusu buna 10 basar. İptal işlemini sonuca erdirmek için sabırsızlıkla merkezden aramalarını bekliyorum. Digitürk'ü kimseye tavsiye etmiyorum, uzak durun.

Haklısınız, Digitürk'ü artık ben de kimseye tavsiye etmiyorum. El değiştirdiğinden beri hiç ama hiç iyiye gitmiyor Digitürk. Ama ben 1 yıllık parasını peşin verdiğim için iptal etmem hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Benim anlayamadığım, normal uydu alıcılarında bile bedava izlenebilen HD kanalları ben Digitürk'te neden para vererek izliyorum? Ben bunu anlayamıyorum. Çünkü yazılan yorumlardan belli ki, para vermeden bedava olan HD kanalları bile izlemenin bir yolu yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: unforgotten

quote:

Dostum merhaba.

Haklısınız, Digitürk'ü artık ben de kimseye tavsiye etmiyorum. El değiştirdiğinden beri hiç ama hiç iyiye gitmiyor Digitürk. Ama ben 1 yıllık parasını peşin verdiğim için iptal etmem hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Benim anlayamadığım, normal uydu alıcılarında bile bedava izlenebilen HD kanalları ben Digitürk'te neden para vererek izliyorum? Ben bunu anlayamıyorum. Çünkü yazılan yorumlardan belli ki, para vermeden bedava olan HD kanalları bile izlemenin bir yolu yok.

Star HD, Samanyolu HD gibi kanallar artık Türksat üzerinden ücretsiz izlenemiyor. Parayı bu kanalları izlemek için veriyoruz :)

Hayatımda ilk defa tuttuğum takımın maçlarını evde ailemle izlemek istedim, o da burnumdan geldi.

Ben de bir yıllık peşin ödedim, farketmez. Kullandığın süre kadar ücret + küçük bir miktar cezai ücret karşılığında paranın gerisini almaya hakkın var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Müşteri hizmetlerini arayip hd servisine üye olmaniz lazim cihaziniz hd destekli turksat için 5 tl ödemeniz lazim hd servisine

Bedava HD yayınlar için de para mı vereceğim? Orasını anlayamadım ne yazık ki.

evet para vereceksin
  • quote:

Dostum yanlış anlama ama neden Turksat. Digiturk kullanacaksan Eutelsat seçmen gerekli.. İllaki Turksat kullanacağım diyorsan o zaman DSmart almak daha mantıklı. Seçimin baştan yanlış.

• quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

quote:

Dostum yanlış anlama ama neden Turksat. Digiturk kullanacaksan Eutelsat seçmen gerekli.. İllaki Turksat kullanacağım diyorsan o zaman DSmart almak daha mantıklı. Seçimin baştan yanlış.

Evin yönü Eutelsat'ı görmüyor, anteni çatıya kurmanın da imkanı yok. E malum, lig maçları da sadece Lig Tv'de var. Bu yüzden en mantıklı seçim bu :-)

• Bende Turksat'tan faydalandığımda ücretsiz hd yayın yapan kanallar çıkmıyordu Eutelsat'a geçtim şimdi sorunsuz izliyorum.

• Aynı cihazı kullanıyoruz kardeş, 9102 ve türksat. +20 tl farkla ligtv ve ulasal hd açtırdım, şuan ücretsizler dışında kanald star ligtv de hd oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnverYigit -- 9 Aralık 2014; 2:53:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnverYigit

Aynı cihazı kullanıyoruz kardeş, 9102 ve türksat. +20 tl farkla ligtv ve ulasal hd açtırdım, şuan ücretsizler dışında kanald star ligtv de hd oldu

turksat uzerinden lig tv hd ne kadar izliyon

• quote:

Orijinalden alıntı: mutalvarol

quote:

Orijinalden alıntı: EnverYigit

Aynı cihazı kullanıyoruz kardeş, 9102 ve türksat. +20 tl farkla ligtv ve ulasal hd açtırdım, şuan ücretsizler dışında kanald star ligtv de hd oldu

turksat uzerinden lig tv hd ne kadar izliyon

Şampiyonlar paketi 1 yıllık(1 ay dondurma hakkı var) 470 tl kredi kartina 9 taksit yaptilar. 12 ye boldugunde 39 tl. Aylik 20 tl atriyetten hd si(ulusal kanallar Star kanal d hd dahil + ligtv hd) ama makinayi internete baglarsan ve ayda en az bir kez (Portala) girersen ki giriyorum 5 tl indirimi var. 15 tl fatura geliyor. 39 + 15 = 54 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnverYigit -- 10 Aralık 2014; 2:17:01 >
  • EnverYigit kullanıcısına yanıt
    Portal indirimi her ay yapılıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eeosman -- 5 Ocak 2015; 10:30:20 >
  • Merak eden olursa diye cevap vereyim. Digitürk'ü aradım, normal uydudan bedava izlediğiniz birçok HD kanalı Digitürk'te para vererek izlemeniz gerekiyor. Aylık 5 TL... Lig Tv HD ise aylık 15 TL.

Yani anlayacağınız, LigTV HD+Diğer HD Kanallar=Aylık 20TL
  • nasıl oldu da açıldı bilmiyorum ama ben de turksat ligtv şampiyonlar paketi üyesiyim bir yıllık k.kartına 450 TL ye aldım. ve son 1 aydır ligtv hd, kanal d hd, samanyolu hd ve star hd hariç tüm kanallar hd izliyorum. ne telefon açtım hd yayın istiyorum diye ne de aradılar bedava veriyoruz diye fatura da gelmiyor ayrıca iz, net geo, discovery, history, wild, animal planet ve mmax action da açık izliyorum onları da 2 aydır aman aman nazar değmesin

buraya yazdık diye umarım kapanmaz
  • turksat almamın sebebi de kutuyu istediğim yere götürebiliyorum artık tüm evlerde uydu olduğuna göre misafirliğe gidince ya da bir akrabana yatılı gidince götür oraya tak kutuyu mis gibi izle maçını eutelsat gibi gecikme süresi de yok gol oluyor dışardan bağırışlar geliyor gooool diye sen henüz pozisyonun ya çok başına bakıyorsun yada atak bile gelişmedi çok sinir bozucu oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: schumi32frht

nasıl oldu da açıldı bilmiyorum ama ben de turksat ligtv şampiyonlar paketi üyesiyim bir yıllık k.kartına 450 TL ye aldım. ve son 1 aydır ligtv hd, kanal d hd, samanyolu hd ve star hd hariç tüm kanallar hd izliyorum. ne telefon açtım hd yayın istiyorum diye ne de aradılar bedava veriyoruz diye fatura da gelmiyor ayrıca iz, net geo, discovery, history, wild, animal planet ve mmax action da açık izliyorum onları da 2 aydır aman aman nazar değmesin

buraya yazdık diye umarım kapanmaz

Bedava hd yayınları otomatik vermişlerdir bunun dışında bu ay paket sistemi güncellendi Digiturk te.Sampiyonlar paketi giriş+sampiyonlar haline geldi.Giriş paketine belgeselleri de eklediler bu yüzden açıldı kanallar. Mmx action kanali ise tanıtım amaçlı tüm üyelere ocak ayı boyunca açık onu da bu sebeple izleyebiliyorsunuz.
    Siz peşin odediginiz için ücreti belgeseller bedavadan gelmiş oldu size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gefe16 -- 19 Ocak 2015; 16:56:53 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.