Şimdi Ara

Pringles sıcak gibiii

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
3
Favori
6.908
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ucuz geldi paylaşmak istedim

Yeni yıl geliyor iyi gider

Büyük boy pringles

Migros ta 3.85 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çöp
  • monosodyum glutamat içeren cipsleri yemeyin,yedirmeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şunun tadına bir türlü alışamadım yahu.Bir ara 5 tane aldım evde 10 kişiden 1 kişi bile beğenmedi

• Yemeyin şunları vucuda cok zararlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adil07 -- 25 Kasım 2014; 22:13:55 >
  • tansaş'da 3.95tl valla süper bence fiyatı bizim bakalda 6.5 TL adam tam kazıkçı,

tansastan gecen 10 tane aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: In Time

monosodyum glutamat içeren cipsleri yemeyin,yedirmeyin.

Detay verebilirmisin

Bütün cinsleri varmı

• monosodyum glutamat içeren cipslerden uzun süredir uzak duruyorum. Bütün beğendiğim cipslerde bu pisliğin olduğunu gördüm. Cips yemeği bıraktım. Aslında bu maddenin yasaklanması şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOĞA_AŞKI -- 25 Kasım 2014; 22:37:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

quote:

Detay verebilirmisin

Bütün cinsleri varmı

Emin değilim ancak kendini tutamıyorsan. Yediriyorsa vardır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

quote:

Detay verebilirmisin

Bütün cinsleri varmı

Emin değilim ancak kendini tutamıyorsan. Yediriyorsa vardır.

İçinde olmayan var mı peki

• leblebi yiyin arkadaslar ben ole yapıyorum canım cıps cektıgınde
  • Ya arkadaş bizim memlekette hurafeler ne çabuk yayılıyor, biri bi msg lafı attı ortaya, hemen zehir oldu çıktı.

Araştırırsanız bir çok sebzede meyvede, süt ürününde doğal olarak olduğunu görürsünüz, domates, peynir vs

Arkadaşlar şunu çok açık şekilde söyleyebilirim, belli limitler dahilinde tüketildiğinde MSG nin şu ana kadar kanıtlanmış bir zararı yok,

buyrun FDA ne diyor bu konuda

http://www.fda.gov/food/ingredientspackaginglabeling/foodadditivesingredients/ucm328728.htm

siz hemen zehir yaptınız, günde 5-10 g yemediğin sürece kanıtlanmış bir zararı yoktur,

ha bu onu çok masum yapmaz ama ondan önce daha zararlı sağlıksız ortamlarda üretilmiş neler yiyorsunuz ona bakın siz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 25 Kasım 2014; 22:47:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

Ya arkadaş bizim memlekette hurafeler ne çabuk yayılıyor, biri bi msg lafı attı ortaya, hemen zehir oldu çıktı.

Araştırırsanız bir çok sebzede meyvede, süt ürününde doğal olarak olduğunu görürsünüz, domates, peynir vs

Arkadaşlar şunu çok açık şekilde söyleyebilirim, belli limitler dahilinde tüketildiğinde MSG nin şu ana kadar kanıtlanmış bir zararı yok,

buyrun FDA ne diyor bu konuda

http://www.fda.gov/food/ingredientspackaginglabeling/foodadditivesingredients/ucm328728.htm

siz hemen zehir yaptınız, günde 5-10 g yemediğin sürece kanıtlanmış bir zararı yoktur,

ha bu onu çok masum yapmaz ama ondan önce daha zararlı sağlıksız ortamlarda üretilmiş neler yiyorsunuz

Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış diye boşuna dememişler.

Ucu sonu, kimin dediği belli olmayan şeyler saman alevi gibi yayılıyor bizim millette. Geçen ben de diyordum MSG'nin kanıtlanmış bir zararı yok diye de dalga geçmişlerdi.
  • Şimdi üşenmedim sciencedirect ten bakıyorum (bilen bilir bilimsel makale database)

Zararlı olduğunu söyleyen makaleler var ama nasıl,

adam almış yeni doğan fareyi (4 g/kg/day) derişiminde msg enjekte etmiş bir ay boyunca, sonra beyin fonksiyonlarında yavaşlama gözlemlemiş, bunu da yüzme yetilerini karşılaştırarak yapmış.

Şimdi sorarım size aranızda hergün bu dozu alan ya da alabilecek olan var mı?

sadece bu verilere bakılarak suçlamak ne kadar mantıklı olur?
  • bu kadar zararlı diye takılan arkadaş her yediğine dikkat ediyor mu acaba?
  • Sade, aromasız cipslerde bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy_mulo -- 25 Kasım 2014; 23:00:16 >
  • yağ oranı bana lays den felan daha düşük gibi geliyor sırf bu yüzden canım istediğinde sadece pringles tercih ediyorum fiyatta güzel bence
  • quote:

Bizzat baktım içinde dediginiz gibi bu madde mevcut arkadaşlar.Diğer adı Çin tuzudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *ExtraTechx* -- 25 Kasım 2014; 23:13:54 >
  • Ben de aldım bence bu fiyata gayet iyi pringles için. Hele ki çoğu süper boy yarısı boş olan cipslere göre hemen hemen aynı fiyat pringles kalitesi.
  • duyarli vatandaslar oluyor tabi ki, bu arkadas icin demiyorum ama elinde sigara, sekerin zararli oldugundan bahseden insanlar var. Turkiye'de yasiyoruz, insana verilen deger ortada. Bilmedigimiz neler yiyoruz kimbilir

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.