Şimdi Ara

LG Sinema Sistemleri Hakkında Yardım (Genel sorular)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hemen konuya giriyorum ev sinema sistemleri konusunda bilgim oldukça zayıf. Bizim salona yeni tv aldık (LG 49ub850), bir de ev sinema sistemi almayı düşünüyorum, yine tv ile uyumlu olması açısından lg ev sinema sistemlerinden birini alacağım. Düşündüğüm 2 model LG BH5540 ve LG BH6730T.

Apartmanda oturduğumuz için sesin yüksekliğinden ziyade berraklığı, kalitesi, seslerin düzgün dağıtılması benim için daha önemli. Bu açıdan değerlendirirsek bu iki model nasıldır? Bir de bu ev sinema sistemleri bluray oynatıcılı ve dvd oynatıcılı gibi modelleri var, ben genelde torrentten indirdiğim hd ve 3d filmleri tv'ye bağlayıp izlerken kullanacağım, gidip blu ray film alıp ses sistemiyle çalıştırmayı düşünüyorum. Bunun dışında dvd oynatıcılı ve bluray oynatıcılı modeller arasında başka fark var mıdır?

Bir de en önemlisi, bu sistemler kablolu mu kablosuz mu? Yani hoparlörleri salonun 4 köşesine koyduğumuzda her taraf kablo mu olacak yoksa ses hoparlörlere kablosuz bağlantı üzerinden mi iletiliyor nasıl oluyor? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Teşekkürler.

• matarese M kullanıcısına yanıt
    aklimdaki konuyu acmissin hocam

bende samsung tv mde logitech 5 1 ile baglaniyordum ses ii di

1 hafta once 55 lb 652 aldim 5 1 kulaklik girisinde ii ses vermiyor bu tv saglam bir ses sitemi ariyorm diye konu accaktm

umuyorum guzel bir kac ses sistemine yonlendriliriz

benim sorum da hangi sistemi alirsak alalim 5 1 mizi lg ye optik giris den baglarsak sinama tadina varirimiyiz

saygilarimla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basitçe söylemek gerekirse 5.1 sistemlerin çoğunluğu kablolu. Bazı arka 2 hoparlörü kablosuz olanlar var ama onlarda birbirine ve prize bağlı Yeni modellerin hemen hepsi bluray sürücülü olduğu için dvdliler artık kalmadı gibi. Dvd ile bluray arasında ses kalitesi olarak olmasada, format desteği ( video ve ses) ve bazı yeni fonksiyonlar (hdmi arc, bluetooth, wifi, smart vb) anlamında farklılıklar oluyor. Optik sürücü lazım değilse, kablo karmaşası problem olacaksa ve çevresel ses efektleri olmasada olur, diyorsanız soundbarlara bakabilirsiniz. Mesela Lg nb3530 nispeten uygun fiyatlı ve ses anlamında beğenilen bir ürün.

• quote:

Orijinalden alıntı: catik

aklimdaki konuyu acmissin hocam

bende samsung tv mde logitech 5 1 ile baglaniyordum ses ii di

1 hafta once 55 lb 652 aldim 5 1 kulaklik girisinde ii ses vermiyor bu tv saglam bir ses sitemi ariyorm diye konu accaktm

umuyorum guzel bir kac ses sistemine yonlendriliriz

benim sorum da hangi sistemi alirsak alalim 5 1 mizi lg ye optik giris den baglarsak sinama tadina varirimiyiz

saygilarimla

Optik giriş veya hdmi arc üzerinden bağlantı yaptığınızda içeriğin ses kalitesi oranında iyi ses alırsınız. Dts vb formatlarda çevresel sesleri 5.1sistemler verir. İçerik sadece stereo ise sistem bunu tüm hoparlörlerden verebilir ama pek birşeye yaramaz.

• uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    Uğur hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Aslında kablo açısından problem olan zaten arka hoparlörler. Problem derken benim açımdan değil de, bizim hanım biraz kablolara karşı duyarlı

çevresel sesleri istiyorum açıkçası yoksa zaten 2.1 ses sistemim var halihazırda. Bahsettiğiniz şekilde arka hoparlörleri kablosuz olan bir model(ler) biliyor musunuz ?
  • uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    hocam ben 5 1 tadinda film izlemk icin sadce 5 1 alsam olmaz mi illaki 5 1 ve yaninda dvd oynaticli vs li mi almak gerek

dizi film int indr izleyecegim zaten usb bellgi taniyo tvler

300 400 luk bjr 5 1 mi almaliyim bu mantiga gore

yada 2 1 desgniz 3540 3530 turu cihazlarmi

• http://www.hepsiburada.com/m/lg-nb2540a-120w-2-1-sound-bar-ev-sinema-sistemi-p-EVNB2540?productId=evnb2540&categoryId=152492&wt_gl=cpc.tum.genel.dinamik&gclid=CIin6O_RlsICFfQZtAodiwoAMw

bu trz bisi isimi gorur mu ki
    suan logitech 5 1 75 rms var bundan en az 2 kat ii olmasi gerek guclu ses

• quote:

Orijinalden alıntı: matarese

Uğur hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Aslında kablo açısından problem olan zaten arka hoparlörler. Problem derken benim açımdan değil de, bizim hanım biraz kablolara karşı duyarlı

çevresel sesleri istiyorum açıkçası yoksa zaten 2.1 ses sistemim var halihazırda. Bahsettiğiniz şekilde arka hoparlörleri kablosuz olan bir model(ler) biliyor musunuz ?

Güncel modelleri pek bilmiyorum ama özellikle sonylerde vardı. Arka iki hoparlör bir alıcı üniteye bağlanıyordu, dediğim gibi model numaralarını hatırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: catik

hocam ben 5 1 tadinda film izlemk icin sadce 5 1 alsam olmaz mi illaki 5 1 ve yaninda dvd oynaticli vs li mi almak gerek

dizi film int indr izleyecegim zaten usb bellgi taniyo tvler

300 400 luk bjr 5 1 mi almaliyim bu mantiga gore

yada 2 1 desgniz 3540 3530 turu cihazlarmi

5.1 sistem olur neden olmasın ama tv den sesi alacağınız için optik veya hdmi tarzı bağlantıları desteklemesi gerekir.(Aynı zamanda amfi görevi görecek). 5.1 diye aratınca hoparlör setleri karşınıza çıkar, bu setler direkt tv ye takılamaz amfiye bağlanması gerekir buna dikkat edin!!!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.