Şimdi Ara

Yandex navigasyon favori yedekleme sorunu Acil!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır yandex navigasyon kullanıyorum ve memnunum. Şimdi telefonumu değiştireceğim fakat favorilere kayıtlı adreslerimi yedek almayı bir türlü bulamadım. Benim için çok önemli olan bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynen ben de bakınıyorum şu anda

çözüm bulursak paylaşalım lütfen
  • Ben bir türlü bulamadım. Ama bulursam paylaşacağım.

• Helium-Carbon yedekleme programı işinizi görebilir. Root yetkisi gerekmeden yedek alıp, geri yükleyebiliyor.
    https://www.clockworkmod.com/carbon
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup
  • Bu programı biliyorum ama pc desteği şart. Yandexi yapanlar favori yedekleme seçeneği neden yapmamışlar anlayabilmiş değilim..
  • helium çalışmıyor yada root istiyor sanırım
    favori yedekleme şart
    diğer bir cihaza favorilerimizi alabilmemiz lazım

• +1

• Selamlar,

ŞU uygulamayı denediniz mi? Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,

ŞU uygulamayı denediniz mi? Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Kolay gelsin.

Denedim ama sd karta backup dosyası kaydetmiyor. Illa pc mi kullamak lazim

• ymetu kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Malesef hep PC desteği gerekiyor; Mobil cihazlarda böyle bir sorun var, aptalca bir yaklaşım...
  • Bir başka forumda yazdığım cevabı paylaşıyorum:

Arkadaşlar öncelikle ben telefonumdaki arızayı giderince başka bir telefona geçmekten vazgeçtim. Kendi telefonumu da fabrika ayarlarına döndürerek güzelce temizledim. Ancak yandex maps ve navi'nin back-up aldığım asec ve data klasörlerini formattan sonra restore yaptığım ve aynı telefon olduğu halde uygulama çalışmadı. Açılırken hata veriyordu. Sonra sadece data klasörlerini aktardım, yine öyle oldu.

Bayramdı seyrandı derken müsait bir vakitte data klasörlerindeki dosyaları tek tek inceleyerek favori eklenince hangisinde değişiklik oluyor diye baktım ve nihayetinde tespit ettiğim şu dosyaları yeniden restore edince hem favorilerime kavuştum hem de uygulama çalışmamazlık yapmadı. Tabi bunu yapabilmek için telefonunuzun rootlu olması lazım. Zira data klasörünün içinde bir düzenleme yapıyoruz.

Navi için ru.yandex.yandexnavi klasörü altındaki "favourites" dosyasını aktardım.

Maps içinse şu dosyaları restore ettim:

1) ru.yandex.yandexmaps/files/bookmarks/labels.db

2) ru.yandex.yandexmaps/databeses/labels.db

3) ru.yandex.yandexmaps/databeses/labels.db-journal

Bu dosyalar hem data/data klasöründe var hem de data/user/0 klasöründe var. userdakilerini restore edince zaten programı ilk kullandığınızda otomatik olarak data klasörüne kopyalanıyor. Ben root explorer uygulamasını kullandım bu işlemler için. Yani bilgisayara bağlamaya gerek yok. Telefonu formatlamadan önce bu dosyaları ext_card'a yedeklemiştim. Formattan sonra tekrar root klasöründe ilgili yerlere kopyalayarak favorilerime kavuştum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mogok87 -- 22 Temmuz 2015; 18:12:43 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.