Şimdi Ara

Ekol es66 hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almayın aldırmayın çok sorunlu bir havalı silahtır 2 sene önce çok büyük bir hevesle almıştım şuan hevesten gram kalmadı onun yerine yabancı marka havalı silahları alın ayrıca bu silahla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim ve benimde sizlere sorum var tabi:)
    Sorularım;
    1.bunların şarjörleri bozulunca yapabilen varmı?
    2.şuana kadar 5 şarjör elimde kaldı yani bozuldu şimdide sağlam şarjörü silah ateşleyemiyor ne yapmam gerek?
    3.istanbulda yaptırabilceğim yerler varmıdır aldığım yer ilgilenmiyoruz tarzı laf ettiler.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam bence fabrikasıyla görüşüp komple tabancayı sarjörlerle birlikte gönder bakımını yapsınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: armstrong26

hocam bence fabrikasıyla görüşüp komple tabancayı sarjörlerle birlikte gönder bakımını yapsınlar

Yeni öğrendim fabrika kapanmış galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: unfy3

quote:

Orijinalden alıntı: armstrong26

hocam bence fabrikasıyla görüşüp komple tabancayı sarjörlerle birlikte gönder bakımını yapsınlar

Yeni öğrendim fabrika kapanmış galiba

o zaman geçmiş olsun

• bunlar co2 tüp kullandığı içinmi çok sesli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16asd208

bunlar co2 tüp kullandığı içinmi çok sesli?

Evet ama silahlara göre değişiyo

• quote:

quote:

ben es55 almıştım. inanılmaz bir ses çıkıyor. kulağı çınlatıyor g3 gibi sizce hatsan mod 25 mi gamo p900 mü daha sessizzdir?
  • quote:

quote:

quote:

ben es55 almıştım. inanılmaz bir ses çıkıyor. kulağı çınlatıyor g3 gibi sizce hatsan mod 25 mi gamo p900 mü daha sessizzdir?

Denemediğim için bilemiyorum vallahi ama youtube da vidyoları falan izleyerek karar verebilirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Denemediğim için bilemiyorum vallahi ama youtube da vidyoları falan izleyerek karar verebilirsin

anladım hocam. benim için sessizlik önemli malum heryer apartman oldu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anladım hocam. benim için sessizlik önemli malum heryer apartman oldu.

Bizim buralarda öyle evde sıkıyorum kimse bişey demiyo:D

• Ben kullanıyorum bi sıkıntı yok hocam allaha Şükür ses yapıyo ama o konuda haklısınız ve isabet oranı da çok iyi değil

• quote:

Orijinalden alıntı: SAM8

Ben kullanıyorum bi sıkıntı yok hocam allaha Şükür ses yapıyo ama o konuda haklısınız ve isabet oranı da çok iyi değil

gamo p800 veya p900 çok ses yapar mı?
  • quote:

Almayın aldırmayın çok sorunlu bir havalı silahtır 2 sene önce çok büyük bir hevesle almıştım şuan hevesten gram kalmadı onun yerine yabancı marka havalı silahları alın ayrıca bu silahla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim ve benimde sizlere sorum var tabi:)
    Sorularım;
    2.şuana kadar 5 şarjör elimde kaldı yani bozuldu şimdide sağlam şarjörü silah ateşleyemiyor ne yapmam gerek?
    3.istanbulda yaptırabilceğim yerler varmıdır aldığım yer ilgilenmiyoruz tarzı laf ettiler.

kardeşim 6 yıldır kullanıyorum bunu. ekol s66 4.5 mm.
    inanmazsın diye bak 4 yıl önce çektiğim bir resmi atıyorum... (o zamanlar 2001 içiyordum şimdi Kısa Lm.)
    yabancı markalarda var elimde...
    çelik bilye kullanacaksın bunda şarjorun üstünde mıknatıs var çünkü,, giderde yamuk yumuk kurşun bilye kullanırsan şarjorude bozar namluyuda bozarsın...
    defalarca kayalıklara düştü, yere düştü, arkadaş su şişesine atış yaparken üzerine döktü. o resimde gördüğün gibi 4 kutu ekol 4.5mm bilye bitti artık heryerde ekol 4.5mm bulunmuyor, 500 lük kutulardan aldım onlarda bitti. şimdi asg diye bir marka bilye kullanıyorum...

Ekol es66 hakkında

bu resimdeki havalı tabanca, 8000-9000 atışı geçti... o gördüğün kutular sana örnek olsun o bilyeler o kutulardan son kalanlardı...

olayı burda anladınmı ? eğer gerçekden bir bozukluk yoksa, ÇELİK bilye kullanacaksın... şarjorün üstünde mıknatıs var görebilirsin. o çelik bilyeyi üstüne çekiyor... kurşun bilye kullanırsan içine sıkışır kalır. zamanla diğer parçalarıda bozulur... kullandığın 50-100 tane kurşun bilye o tabancanın bozulmasına yeter....

yoksa 100-120 tllik havalı tabancaya laf atmayın lütfen 20-30 metreden defalarca şişe vurdum... ağır olduğu için kolları güçsüz olan bu havalı tabancaya laf atıp duruyor... eli titriyor vs vs... sonrada sapma oluyor diyor bir oraya bir oraya atıyor diyor... tama bozuk olsa genelinin namlusu bozuk olsa diyelim hep sola yada hep sağa yada hep aşağı yukarı gider... ama her tarafa ayrı ayrı gidiyorsa, tutamıyorlar hedef alamıyorlardır =) çünkü tetiği gerçekten çok ağır... 100-120 tl yede kaymak gibi kayan tetik vs vs.. beklemeyin...

tabikikide 1000 tllik havalı tabancalarla bir olmaz... ama 500 tllik 300 tllik çoğu havalı tabancadan daha istikrarlı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netbook42 -- 19 Aralık 2014; 9:39:37 >

• http://www.es ertufek.com/
    fabrikasıda burası. eser. istanbulda aldığınız yer yamuk yapmıştır... bir arayın fabrikayı. ama hatsanın bana yaptığı gibi garanti kapsamına almayabilirler. bilmiyorum...
    ben aldığım hiçbir ürünü garantiye göndermek gidip av bayilerinde uğraşmak taraftarı değilim...

umarım bunun fabrikası kapanmamıştır...

aynısının füme rengi olanı alacaktım... :( çok güzel olmasa üzerinde durmam bunun...
    hangi türk av fabrikası, böyle gerçekçi tam metal havalı silah üretebiliyor ? diğerleride ortada zaten...

bu arada fabrikayı aramadım ama havalı tüfek satışları başlamış Eser Es55 Ekstra Havalı Tüfek googleda araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netbook42 -- 19 Aralık 2014; 9:40:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: netbook42

quote:

Almayın aldırmayın çok sorunlu bir havalı silahtır 2 sene önce çok büyük bir hevesle almıştım şuan hevesten gram kalmadı onun yerine yabancı marka havalı silahları alın ayrıca bu silahla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim ve benimde sizlere sorum var tabi:)
    Sorularım;

kardeşim 6 yıldır kullanıyorum bunu. ekol s66 4.5 mm.
    inanmazsın diye bak 4 yıl önce çektiğim bir resmi atıyorum... (o zamanlar 2001 içiyordum şimdi Kısa Lm.)
    yabancı markalarda var elimde...
    çelik bilye kullanacaksın bunda şarjorun üstünde mıknatıs var çünkü,, giderde yamuk yumuk kurşun bilye kullanırsan şarjorude bozar namluyuda bozarsın...
    defalarca kayalıklara düştü, yere düştü, arkadaş su şişesine atış yaparken üzerine döktü. o resimde gördüğün gibi 4 kutu ekol 4.5mm bilye bitti artık heryerde ekol 4.5mm bulunmuyor, 500 lük kutulardan aldım onlarda bitti. şimdi asg diye bir marka bilye kullanıyorum...

Ekol es66 hakkında

bu resimdeki havalı tabanca, 8000-9000 atışı geçti... o gördüğün kutular sana örnek olsun o bilyeler o kutulardan son kalanlardı...

olayı burda anladınmı ? eğer gerçekden bir bozukluk yoksa, ÇELİK bilye kullanacaksın... şarjorün üstünde mıknatıs var görebilirsin. o çelik bilyeyi üstüne çekiyor... kurşun bilye kullanırsan içine sıkışır kalır. zamanla diğer parçalarıda bozulur... kullandığın 50-100 tane kurşun bilye o tabancanın bozulmasına yeter....

yoksa 100-120 tllik havalı tabancaya laf atmayın lütfen 20-30 metreden defalarca şişe vurdum... ağır olduğu için kolları güçsüz olan bu havalı tabancaya laf atıp duruyor... eli titriyor vs vs... sonrada sapma oluyor diyor bir oraya bir oraya atıyor diyor... tama bozuk olsa genelinin namlusu bozuk olsa diyelim hep sola yada hep sağa yada hep aşağı yukarı gider... ama her tarafa ayrı ayrı gidiyorsa, tutamıyorlar hedef alamıyorlardır =) çünkü tetiği gerçekten çok ağır... 100-120 tl yede kaymak gibi kayan tetik vs vs.. beklemeyin...

tabikikide 1000 tllik havalı tabancalarla bir olmaz... ama 500 tllik 300 tllik çoğu havalı tabancadan daha istikrarlı...

Hocam dedikleriniz doğru bende iki senedir durmadan atış yapıyorum yazın elimden hiç düşürmedim 3.000 bilyeden fazla attım bu silahla dediğiniz gibi çelik bilye kullandım hiç bakır kullanmadım silah güçlü nişanda iyi alınabiliyo kötüleyenler çok çünkü tetik çok ağır güçlü kollara ihtiyaç duyuyolar amacım silahı kötülemek değildi sadece soruları sordum ayrıca 10 metreden bozuk parayı vurabiliyorum fakat yeni aldığım swissarms941 çok daha kaliteli gibi geldi bana :)

• Bu silah belli bir standardi yakalayamamis bir ureticinin eseridir. Sizlerinde verdigi orneklerdeki gibi yillarca sapa saglam calisanlarinida gordum 2. Ayinda besleme sorunu yapanlarinida. Tipik bir yerli uretim. Fabrikada ayni banttan cikan 10 tabancayi bir cuvala atin icinden iki tane rastgele cekin o iki tabancada bile kalite farki oldugunu goreceksiniz. Yerli silah sanayimizin almasi gereken cok yolu var. Bu silah fiyat performans olarak basarili bir silah ama ove ove bitirelemeyecek bir silah degil. Metal olmasi bir cok kisinin ilgisini cekiyor fakat metal kalitesi olarakta pek birsey beklememek gerek bu silahtan. Havali tabancalarla ilgilenmeye baslayacak biri icin oldukca uygun bir silah. Fakat dedigim gibi belli bir standardi yok bu silahlarin.

• quote:

Orijinalden alıntı: afy61

Bu silah belli bir standardi yakalayamamis bir ureticinin eseridir. Sizlerinde verdigi orneklerdeki gibi yillarca sapa saglam calisanlarinida gordum 2. Ayinda besleme sorunu yapanlarinida. Tipik bir yerli uretim. Fabrikada ayni banttan cikan 10 tabancayi bir cuvala atin icinden iki tane rastgele cekin o iki tabancada bile kalite farki oldugunu goreceksiniz. Yerli silah sanayimizin almasi gereken cok yolu var. Bu silah fiyat performans olarak basarili bir silah ama ove ove bitirelemeyecek bir silah degil. Metal olmasi bir cok kisinin ilgisini cekiyor fakat metal kalitesi olarakta pek birsey beklememek gerek bu silahtan. Havali tabancalarla ilgilenmeye baslayacak biri icin oldukca uygun bir silah. Fakat dedigim gibi belli bir standardi yok bu silahlarin.

aynı gerçek diğer türkiyedeki tüm üretim havalı silahlar + kuru sıkılar içinde geçerlidir...
    yalnız ben mükemmel bir havalı silah demedim... yalnız dış metal işçiliğine laf yok... çünkü bunu yapamayanlarda var...

benim değindiğim asıl konu, kimse bilmiyor. bunlara hurda gözüyle bakıyorlar hiç almayın konuda arkadaşda yazmış paranız boşa gider yazmış... zaten bu silah 100-120 tl birşey.

siz 120 tl ye kuru sıkı silah alır gibi ucundan birşey çıkan en azından attığını vuran bir silah alıyorsunuz.

herkes aynı yanlışı yapıyor bunların şarjorlerinin en üzerinde mıknatıslı bir bölüm var. oraya dikkatli bakın bilyeyi yapıştırıyor üzerine. bunlar böyle atmak için tasarlanmış... giderde kurşun pelet kullanırsanız şarjoru bozar namluyu bozar, tetiği bozar... ve elde kalan çok b.ktan havaya atılmış 120 tl olur... sonrada forumlarda sakın almayın derler...

ama av bayileri vs vs açıklamalarında hiçbirşey yazmamış tabi onlar paraya bakıyor direk... fabrikası bile bu bilgiyi sizinle paylaşmıyor :(

şöyle birşey yazılabilirdi = Havalı silahlarımızda şarjorun üst kısmı mıknatıslıdır ve sadece metal bilye atmak için tasarlanmıştır. lütfen kurşun alaşımlı bilye kullanmayınız...

gamo pt lere bakın videolarına bir cdyi bile delemiyor... her ne kadar güzel olursa atarsa, çok hafif yumuşak olursada olsun... sonuçta plastik... 20 metreden şişeye değse kıramasa ne anlamı kalır bunun... git evin içerisine küçük hedef diz vur...

• Son dediginizi anlamadim hocam ? Gamo p23 ekol es 55-66 ile ayni guctedir ve gayet rahat sise kirabilmektedir. Gamo pt 90 da bir cd yi gayet rahat delebilir fakat cam kirmada basarili degildir cunku parasut mermi atmaktadir. Ayrica ulkemizde uretilen cogu havali silahin kalitesiz olmazi bu silahin kalitesizligini goz ardi edebilecegimizi gostermez. Dis metal isciligi oldukca kalitesiz bunu da kabul etmelisiniz bunlar realite , kisisel gorus degil. Ayrica gamo'larin disi plastiktir fakat atis gucu ekolle birebir ayni veya daha fazladir. Ayrica disinin plastik olmasi kalitesizlik gostergeside degildir. Butun dunyada servis silahi olarak kabul gormus glock 17 ye govdesi polimer diye kalitesiz demekle ayni sey bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: afy61

Son dediginizi anlamadim hocam ? Gamo p23 ekol es 55-66 ile ayni guctedir ve gayet rahat sise kirabilmektedir. Gamo pt 90 da bir cd yi gayet rahat delebilir fakat cam kirmada basarili degildir cunku parasut mermi atmaktadir. Ayrica ulkemizde uretilen cogu havali silahin kalitesiz olmazi bu silahin kalitesizligini goz ardi edebilecegimizi gostermez. Dis metal isciligi oldukca kalitesiz bunu da kabul etmelisiniz bunlar realite , kisisel gorus degil. Ayrica gamo'larin disi plastiktir fakat atis gucu ekolle birebir ayni veya daha fazladir. Ayrica disinin plastik olmasi kalitesizlik gostergeside degildir. Butun dunyada servis silahi olarak kabul gormus glock 17 ye govdesi polimer diye kalitesiz demekle ayni sey bu.

bende havalı silah hobicisiyim. 20 ye yakın havalı silah kullandım. hocam elimde Gamo p23 vede ekol es 66 var. gamo çok hafif elime uygun çok yumuşak bir nevi müsabaka silahi gibi. yalnız şöylede bir durum var.

zor şartlar altında gamo havalı tüp getirttim. heryerde bulunmuyor.
    ikisinede aynı anda gamo marka tüpü takıp atışa hazır hale getiriyorum. önümde bir tahta var, ve tahtaya atıyorum.

gamo p23 aynı kalitede tahtaya oyuk yaparken (3 mm kadar.) bazen saplanıyor ama bir kısmı dışarıda kalıyor. ekol s66 nikelaj rengi havalı tabancam aynı tahtaya 5-6 mm kadar girdiği oluyor.

gamonun içerisi metal, dışı polimer. ekolun her tarafı metal. 20 metreden sonra gamo şişeyi kıramadığıda oluyor, ekol çift taraflı delip geçiyor.

ekolun gücü tartışılmaz. eğer bir silahda güç olmazsa, namlusu ne kadar iyi ne kadar hafif ne kadar polimer ne kadar yiv seti düzgün olursa olsun. ilerki mesafelerde bir işe yaramaz, zaten güçsüzlüğüyle pelet-bilye artık herneyse isabet oranı düşer. rastgele şişeyi vursa bile vurduğu belli olmuyor bazen =) ama ekol bazen bilye saptırsada uzak mesafelere gidiyor. 15 cm süngeri falan delip geçiyor.

birde colt defender almıştım. en güçcüzleride sadece o. onu aldığıma pişman oldum, incecik yorganı bile delemedi... ama isabet oranı çok iyi bu sebeple işe yaramadı... 15 metreden şişe kapağı vuruyorum ama işe yaramıyor... şişeyi indiremedikten sonra, kapak şişenin üzerindeyken şişeyi kımıldatamadıktan sonra... diyorum atayım çöpe... bir yandanda diyorum bir arkadşaım falan olursa ilerde çocuğum falan ona eğlencelik olarak vereyim =)

bu zamana kadar 20ye yakın havalı silahla deneme yaptım. av bayisi olan arkadaşımında yardımlarıyla tabi =) en güçlüsü ekol s66 çıktı. oda zaten bende var =) birde şu piyasada artık bulunmayan daisy var oda çok güçlü ekol gibiydi.

birde gamoyla üstten bilye koyup, alttan tüpü sıkmak eziyet geliyor bazen,, hepsi bir yerde olsa jarjorde olsa iyi olurdu... colt defenderdede jarjor yok yandan koyuyorsun bilyeleri. kapağı takıp çıkarmak pratik değil.

yukardaki arkadaşın birisi 8000 bin mi bilye atmış, birisi 3000 atmış, bende 3 bin vardır. saymıyorum. birde arkadaşa verdim 1 haftalığına o nasıl kullandı ne kadar bilye attı bilmiyorum. bu kadar bilyeyi veya peleti gidin gamo da atın bakın ne hale geliyor =)
    ondan sonra tamir, sonra 230 tl lik gamo p23'ü 120 tl ye yanında 10 adet tüp 2 paket pelet + bir miktar bilye hediyeli olarak satmak =)

kullandığım bilyeler Daisy 4.5mm en istikrarlısı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepp006 -- 3 Ocak 2015; 4:05:30 >

• quote:

Sorularım;

aslında tek istediğim bu makarov 4.5 mm =)

makarov 4.5 mm, Türkiyede satan tek KWC diye kötü bir marka.

aynısı full metal makerov 4. üst kızak hareketli daha gerçekçi baikal + umarexin.

ne yazıkki baikal makarov - umarex makarov Trye gelmiyor. :( ancak KWC gibi Cybergun gibi markalar cirit atıyor :(

işte

umarex makarov, çok gerçekçi vede güzel duruyor. vede suyun içerisinde atıyor adam şov yapıyor bir videoda.
     Ekol es66 hakkında

baikal makarov desen daha bir gerçekçi daha sağlam, hatta bir videoda 1999 de çıkan modeliyle 2009 de çıkan modelini yan yana koyup karşılaştırma yapıyorlar eskisi bile yeni gibi 10 yıl önceki modeli.
     Ekol es66 hakkında

işte trde satılan KWC marka makarov aynı bildiğin oyuncak. üst kızak çalışmıyor sabit. bildiğin plastik. :(

Ekol es66 hakkında

DÜZELTME: buda yok artık :( 3-4 ay önce 2 av bayisi satıyordu. çok araştırmış almamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepp006 -- 3 Ocak 2015; 4:32:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.